Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość xxxxxxxxxxx

Urząd Służby Cywilnej-praca!!!!!

Polecane posty

Gość xxxxxxxxxxx

Czy ktoś z was "przechodził" testy pisemne/ustne,starajac się o przyjęcie do Służby Cywilnej???Prosze napiszcie jak wygląda taki egzamin??Co zawieraja testy??O co pytaja na ustnych??? Dzieki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxxxxxxxxx
Na stronie USC jest trochę ofert pracy!Mnie interesuje praca w komendzie policji jako referent!!Zastanawiam sie jak wygląda taki test i rozmowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Różnie to bywa. Ja sam pracuję w dziale bezpieczeństwa teleinformatycznego WP i z doświadczenia wiem, że nie ma szablonu rozmowy kwalifikacyjnej. Wszystko zależy od tego z kim będziesz rozmawiał(a). Jest też sprawa dopuszczenia do tajemnicy państwowej i służbowej. O ile do tej drugiej w miarę łatwo zostać dopuszczonym o tyle Poświadczenie Bezpieczeństwa jest bardziej skomplikowaną sprawą. I czeka się na nie or roku do półtora roku w zależności od klauzuli dopuszczenia. Aha, i jeśli jesteś mężczyzną to z pewnością ma znaczenie uregulowany stosunek do służby wojskowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A test sprawdza predyspozycje do zajmowanego stanowiska: jak masz pracować z komputerem to test wiedzy informatycznej cię nie minie, jak masz pracować w kancelarii to nie minie cię test kancelisty itd, itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mój głos w tej sprawie
tetraedr - poswiadczenie bezpieczeństwa otrzymuje sie także w przypadku dopuszczenia do tajemnicy słuzbowej (klauzula zastrzezone i poufne) Poświadczenie bezpieczeństwa ----- tajemnica państwowa i służbowa pracujesz i nie wiesz????? a moze mam na kontrole przyjechać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ptysiu z kremem - tak jest w wojsku i słuzbach mundurowych. Dopuszczenie do tajemnicy służbowej w firmach cywilnych odbywa się na innym zakresie. A co do sprawdzania - nawet przez bramkę byś nie przeszedł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mój głos w tej sprawie
i tu się mylisz kochanie poczytaj ustawę o ochronie informacji niejawnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a który artykół konkretnie ptysiu z kremem? który mówi o ochronie informacji niejawnych nie stanowiących tajemnicy państwowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widzę że się zaczytujesz - pomogę ci - czegoś takiego nie ma w ustawie. Każda firma ma swoje tajemnice i odpowiedzialnych za ich ochronę \"oficerów bezpieczeństwa\". to polityka bezpieczeństwa firm ustala co jest tajemnicą firmy. Dane chronione ustawowo to tajemnice państwowe i dane osobowe (osobna ustawa). Jeśli jakaś firma, np bank operuje danymi osobowymi to musi mieć personel z poświadczeniem bezpieczeństwa. Jeśli operuje na tajemnicy państwowej to musi mieć kancelarię tajną. NBP, Policja, Wojsko, Służba Cywilna - tu ochrona tajemnicy jest określona ustawą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja niedawno byłam na rozmowie kwalifikacyjnej w komendzie wojew. policji i muszę przyznać,że to był niezły magiel! Komisja 5 osób,a najbardziej aktywny był naczelnik wydziału kadr. Strasznie dociekliwy. Najśmieszniejsze było to,że wypytywał mnie o rzeczy,które powinnam wiedzieć z racji ukończonych studiów.Aż się inne osoby z komisji uśmiechały. Te inne osoby,które doskonale się znały na tym,czego dotyczyć ma ta praca,zadawały bardziej sensowne pytania. Generalnie rozmowy o pracę w SC niczym nie różnią się od innych. Różnią się dokumentami jakie trzeba złożyć (dochodzi oświadczenie o niekaralności czy poświadczenie bezoieczeństwa).A reszta jest taka sama. Jak chcą sprawdzić czy znasz komputer,to Cię o to pytają,gdzie się nauczyłaś,pytają o kursy,itp. Albo poproszą Cię o zademonstrowanie swoich umiejętności. Mi to się nigdy nie zdarzyło. W ogóle te rozmówki to takie rozważania ogólne na tematy różne. Wstępnie tylko sprawdzają czy ktoś im się podoba,czy zrobił wrażenie. I tak wszystko potem wyjdzie \"w praniu\". Wady i zalety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli starasz sie o przyjęcie do służby w policji to na stronie komendy glownej mozewsz znalezc przykladowy test z wiedzy ogolnej i test sprawnosci fizycznej!tez staralam sie o ta prace!bylam na rozmowie,tyle ,ze nie jade na te egzaminy bo przeraz mnie mysl o 11 miesiacach w szkole policyjnej w Szczytnie9to jesli dostaniesz sie do policji jest obowiazkowe)u nas nabor do policji jest ogolny,nie ma podzialu na sluzbe cywilna i inna,kazdy musi przejsc taka sama procedure!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak to nie ma podziału,to bzdura! Przecież jak chcesz być sekretarką czy innym referentem to nie traktują Cię tak samo jak kandydata na policjanta. Nie przechodzisz żadnych testów sprawnościowych,itp. Tydzień temu byłam na rozmowie kwalifik. (ogłoszenie na str. www.usc.gov.pl) i niczym ta rozmowa się nie rózniła od innych, przeprowadzanych na stanowiska w SC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez bylam na rozmowie,tyle ze u nas to jest traktowane oodgornie,nikt sie nie pyta na jakie stanowisko chcesz isc!moze do sluzby cywilnej tak jest,ja sie wypowiadalam o sluzbie w policji!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SŁUŻBA w policji dotyczy policjantów. A wszyscy inni pracownicy policji (chodzi mi o biurowych) zaliczają się do pracowników i urzędników SC. Założycielka tego topiku pytała o poradę w sprawie pracy właśnie w takim charakterze - jako referent. SŁUŻBA w policji więc jej nie dotyczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konikkkkkkkkkkkk
A jak wygląda sprawa testów w urzedzie kontroli skarbowej ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no no proszę proszę
wyobrażacie sobie takie sprawne sekretarki albo sekretarzy w KGP? Wyćwiczone, mniam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hophop
możecie zdradzić w jakich miastach staraliście się o pracę do służby cywilnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w stolicy
bo w małych miastach kumoterstwo górą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość URZAD KONTROLI SKARBOWEJ
no wlasnie jak wygladaja testy w urzedzie kontroli skarbowej?? napiszcie! jakie mniej wiecej pytania!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MXXX
Czy ktoś pracuje w Urzędzie Kontroli Skarbowej i może się wypowiedzieć w sprawie rekrutacji?? jak przebiega? co może być na testach? Dajcie znak..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fjheifheioru
wiecie może jakie badani lekarskie sa na stanowisko w służbie cywilnej w policji???? na obiegówce jest dermatolog???trzeba sie przed nim rozebrac i ogląda całe ciało?"??? chodzi mi o prace cywila NIE funkcjonariusza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adminnn
No właśnie czy ktoś wie jak wygląda test i rozmowa w urzędzie kontroli skarbowej???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z relacji znajomego
Znajomy był na takim naborze do USC Warszawa i generalnie z tego co powiedział praca jest ustawiona pod konkretnę osobę reszta to przedstawienie i marnowanie czasu innych. Osoba która dostała pracę dała do zrozumienia, że inni tracą czas...... Nie wiem czy jest sens tracić czas i pieniądze na takie "nabory" :) Nie wiem czy ci pomogłem ale w urzędach nepotyzm jest powszechny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loveley
Nie zawsze ten nabór jest ustawiony. Moja siostra dostała się do ZUS - u bez znajomości. Przyznam, że startowała na "umowę na zastępstwo" i ten konkurs wygrała, ale potem zwolniło się miejsce wolne i te miejsce pracy miała już ustawiane pod siebie. Także z tym też różnie bywa. Ja uważam, że trzeba próbować, a może się okazać, że będziemy lepsi niż Ci "ustawieni"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość referent_straż graniczna
kancelarii ogólnej mnie interesuje Jutro idę na rozmowę.Jest ogromna liczba chętnych. Najpierw ma być test pisemny ze znajomości przepisów ustawy o ochronie informacji niejawnych i przepisów kancelaryjnych, potem kilka osób najwyżej ocenionych przystąpi do sprawdzenia obsługi komputera i najlepsza 5 zostanie na rozmowie kwalifikacyjnej. Ktoś z Was pisał taki test?Odbył sprawdzian z obsługi komputera? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yłam
oblałam,albo już ktoś był pewniakiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuza Z.
do "ylam" jeśli byłaś, to podziel się proszę info jakiego rodzaju to byly pytania, czy wyboru (np. odpowiedź a/b/c) czy może zamknięte (tak/nie); czy Twoim zdaniem trudne czy łatwe; jak długo pisałaś ten test? czy przystąpiłaś do egzaminu z Ms Office i jak ten test wygladał, co trzeba było zrobić. Dzięki za info :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×