Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
love for sale

Kacik Jazzowy

Polecane posty

polecam radio PIN 102 fm... ale nie stety tylko w Warszawie lub w sieci www.radiopin.pl szczególnie niedzielne wieczory po 21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polecam radio PIN 102 fm... ale nie stety tylko w Warszawie lub w sieci www.radiopin.pl szczególnie niedzielne wieczory po 21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elita
Bzdurzą co niektórzy , jak widzę! Znawcy z kompediów! A Eroll Garner,Ahmad Jamal, Red Garland, Art Tatum, Theleonius Monk, Dave Brubeck, Gonzalo Rubalcaba, Art Tatum- to klku geniuszy pianina. Evans ( Bill ) też. A giganci- blachy- Hawkins, Adderley,Mingus, Getz, Gillespie , Beker (Chet). Te posty pisze pewnie redakcja, bo nie miłośnicy jazzu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Yaqui: Jeśli chodzi o Billa Evansa jest świetna płyta From Left To Right , z kwartetem i orkiestrą.Płyta składa się z ballad bardzo melancholijnych.Ale jak słuchasz dużo Evansa to może ją masz. A co do kwestii rasistowskich dla mnie nie ważne czy biały czy czarne zawsze nienawidziłem rasizmu.Ważne jest jak ktoś gra.Lubie cool jazz gdzie większość muzyków to biali , hot jazz gdzie większość to czarni.Także pozostaje w tej kwestii obojętny. Nagrania Scotta Joplina o dziwo są widziałem na fan.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elita
Bzdurzą co niektórzy , jak widzę! Znawcy z kompediów! A Eroll Garner,Ahmad Jamal, Red Garland, Art Tatum, Theleonius Monk, Dave Brubeck, Gonzalo Rubalcaba, Art Tatum- to klku geniuszy pianina. Evans ( Bill ) też. A giganci- blachy- Hawkins, Adderley,Mingus, Getz, Gillespie , Beker (Chet). Te posty pisze pewnie redakcja, bo nie miłośnicy jazzu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elita
Bzdurzą co niektórzy , jak widzę! Znawcy z kompediów! A Eroll Garner,Ahmad Jamal, Red Garland, Art Tatum, Theleonius Monk, Dave Brubeck, Gonzalo Rubalcaba- to klku geniuszy pianina. Evans ( Bill ) też. A giganci- blachy- Hawkins, Adderley,Mingus, Getz, Gillespie , Beker (Chet). Te posty pisze pewnie redakcja, bo nie miłośnicy jazzu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnos
tysiace wielkich muzykow sa na swiecie-nie tylko jazzmanow, ale jeszcze pare postaci, ktore bardzo cenie-Charlie Haden, Paul Bley, Carla Bley, Flora Purim, Stan Getz, Joao & Astrud Gilberto, Charles Mingus, Jan Garbarek, Airto Moreira, Nana Vasconcelos, Colin Walcott, Don Grolnick, Jean-Luc Ponty, Didier Lockwood, Antonio Carlos Jobim,Jan Hammer, Gary Burton, Chick Corea...and more -cale zycie mozna sluchac jazzu i nie odkryje sie nawet czesci sposrod tych najpiekniejszych i najwartosciowszych, a gdzie folk, rock, blues, soul i inne odmiany muzyki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
super topic!!!!!!!!!!!!!!!!! ja tez kocham jazz: miles, branford marsalis, erik truffaz, wielki quincy jones............ ale ostatnio wpadlo mi w rece troche plyt nu jazzu np. bugge wesseltoft polecam!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nominowicz
Ladnie piszecie. Ja niestety porzucilem Krakow (za chlebem) i liczne okazje delektowania sie jazzem na zywo. Teraz w Warszawie przesiaduje. Jesli ktos zna: 1) warszawskie knajpeczki gdzie mozna posluchac jazzu na zywo 2) knajpeczki gdzie jam sessions uprawiaja 3) zespoly jazzowe poszukujace wokalisty to prosze o kontakt na maila :). Bardzo lubie spiewac jazz (w mojej subiektywnej skali 7/10 punktow za spiewanie), niestety (co by skromnosci stalo sie zadosc) ze skatem u mnie gorzej (wg mojego guru 3/10). Moje ulubione utworki (do spiewania): "Round about midnight" Theloniusa Monka (to byl geniusz) "Wgat are you doing the rest of your life" - o ile pamietam, to Michel Legrand "Windmills of your mind" - Legrand na pewno i pare innych utworow. Tak sobie marze, ze moze niezabawem uda mi sie wrocic do spiewania jazzu ;). Pozdrawiam wszystkich tu obecnych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słucham właśnie
Garbarka, Wróblewskiego, Stańki i Zappy. Tak mi sie jakoś przeplatają w Winampie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inaczej
można tak, a można inaczej, lepiej inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość metodios
rasistom polecam "Ode to Duke Ellington" Abdullaha Ibrahima (Dollara Branda), może się nawrócą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnos
nominowicz-jesli kiedys bedziesz w Krakowie, to podrzuc mi kasetke albo cdr ze swoim vocalem-Legranda uwielbiam, Brela, Ferre, Charlebois, Renaud, Bearta i Brassensa rowniez -jesli chodzi o francuskojezycznych.Thelenious Monk tez byl wielki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaro
Ja to se lubię posłuchać Gabrielę Anders i pozdrawiam wszystkich jej słychaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Elity: Czuje ze Twoja wypowiedz na temat recenzji to do mnie. Niestety nie czytalem zadnych kompendiow. To co pisalem na temat Evansa to moje prywatne zdanie. Moze kiedys cos uslyszalem i zostalo mi i nieswiadomie cytuje. Nie jestem tez redakcja. Myslalem ze forum jest po to zeby sie wypowiadac od serca i szczerze. No ale ja znawca jazzu nie jestem wiec moge sie mylic. Co do Erolla Gardnera to mialem o nim tez napisac. Sluchalem dawno jego koncertow i strasznie podobala mi sie zywiolowosc i te dzwieki ktore wydawal z siebie. Fantastyczne! Niestety nie widzialem zadnych plyt ale moze nie szukalem zbyt wytrwale. Monk i Brubeck tez swietni ale Monka mam tylko jedna plyte :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bzdużą krytycy takie jest ich zadanie.Muszą weść w każdy szczegól np: Brubeck był krytykowany za to że że był lepszym kompozytorem niż pianistą TAKE FIVE skomponował Paul Desmond nie Brubeck(żeby śię nie myliło).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Miło mi, że topik ciągle żyje :) nawet doczekal się miejsca na stronie głownej portalu o2 ;) Pozdrawiam wszystkich zakręconych jazzowo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tu chodzi tylko i wyłącznie o gust.Każdy z tych znanych był wielki i każdy miał swój styl.NP : Komuś bardziej odpowiada muzyka jaką gra Chick Corea a nie opowiada jak gra Keith Jarret i to jest normalne. Każdy ma swoje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ka3ka
Witam wszystkich zakręconych na punkcie jazzu:) Dla mnie od dłuższego czasu powala polish jazz.Namysłowski Urbaniak,Stańko i Komeda wydawane teraz w nowych digipackach i stylizowane na analogi.Super to się odświeża po latach Pewnie wszyscy słyszeli tez Double Rainow Joe Hendersona:)albo Weather Report Black Market:) pozdr.na jazzowo m.k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m_ejt
oto jestem. :) przez przypadek i zupełnie niespodziewanie. może uda się rozwinąć jakąś "jazzowo - funiastą" ;-) znajomość. tymczasem w eterze charlie hunter, którego dopiero co poznaję, gdyż moja zabawa zaczęła sie od tej nowoczesnej , a raczej współcześnie tworzonej strony jazzu. no i tak naprawdę to niewiele wiem... ale jestem po wrażeniem... giga mega wrażeniem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Ka3ka: Tak słyszałem Joe Hendersona Double Rainbow świetna płyta i znane bossa novy jobima.Polecam również Hendersona Porgy&Bess.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwinasej
jazz...tak...to jest tom:) polecam kochani eve cassidy ,ray'ego charlesa czy diane cralla a odbieajac ciut od tematu muzyki jazzowej...moze gary moore...? albo dżem!!tak!!to jest to!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnos
do Dark Note-tak, nawet niektorzy fani Brubecka twierdza, ze Take Five to jego kompozycja-jesli chodzi o Desmonda-czy wydal jakies plyty pod swoim nazwiskiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Agnos: Mialem kiedys pozyczony album Desmonda z jakimis standardami. Pamietam (ale nie dam sobie nic uciac ;-) ze by tam utwor \"Milk and Honey\". Znam to z repertuaru Beatlesow ale to chyba nie ich kompozycja. Plyta byla japonska. Niestety nic wiecej nie pamietam. Muzycznie bylo to fajne ale dosc nudnawe (sorry to tylko moje zdanie!!!) Do ka3ka: tez mam DR Hendersona. Slodziutkie, a saksofon pieknie masuje, bardzo zmyslowa muzyka. Z takich klimatow polecam Stardust Coltrane\'a. Albo utwor \"Infant Eyes\" Shortera z plyty Speak No Evil. Cala plyta jest zaje*ista :-) Pozdrawiam, Y. PS Ciagle slucham Gino Vannelli\'ego Powerful People. Taka banalna dosc muzyka i do tego stara (30 lat!) ale nie moge przestac. Jo Jo - po prostu przepiekne. Reszta tez!!! Polecam... PS1 Wspaniale ze KJ (kacik jazzowy :-) zyje i rosnie w sile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Agnos: Tak oczywiście są albumy Desmonda , wszystkich zainteresowanych odsyłam do sklepu internetowego z płytami www.fan.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajny jest ten sklep. W dziale \"jazz\" pokazuja sie plyty Miecia Fogga. Ech lza sie w oku kreci ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tom Waits
Słucham właśnie Nilsa Petera Molvaer'a. Swietny krążek "Khmer". Gorąco polecam."Sound Ether" też jest niezły...Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DonDemello
Wszystkim serdecznie polecam świetną odsłone Tymona Tymańskiego - jedną z bardzo wielu - tj. kapela nazywa się MIŁOŚĆ album np.: Taniec Smoka. Piękny kontrabasik, słuszna trąbka, żadnych słów, momentami ostry groove czasem kojąca błogość poprostu ....miłość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ka3ka
witam ponownie:) do DarkNote: taaak porgy jest super również M.Davisa a z Jobima polecam Song book i tam jest Fitzgerald,Wes Montomery, Dizzy Gilespie Sarah Vaughan i wszyscy wykonują utwory Jobima.Miód na uszy:) do Yaqui: Dzięki.Muszę dojśc to tej płyty Trane'a i nausznie sprawdzić:) Polecam Return to Forever z Chickiem Corea i Flora Purim na wokalu i jej mąż Airto Moeira.Piękna płyta i piękna okładka :) pozdrawiam jazzmanów M.K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do ka3ka: Utworów Jobima słucham głównie Getza razem z plejadą brazylijskich wokalistów.Ale najbardziej mi się podoba płyta Getza z gitarzystą Lavrindo Almeida.Tą płytę Jobim song book napewno zobacze ,dostęp do niektórych płyt jest trudny i są drogie.Chick Corea z zespołem Return to Forever jest kapitalny , mam Light As Father i uważam ją za jedną z jego najleprzych płyt obok My Spanish Heard.Nie moge dostać jednej jego płyty ma tytuł The Leprechaun.Może ty ją masz co :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×