Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość tarczycowa

TARCZYCA!! Bardzo ważna sprawa!!

Polecane posty

No to ja musze dorzucic swoje. Witajcie,oczywiscie. Do wizyty u endokrynologa sklonila mnie ciagla walka z moja waga-nieustanne diety,wysilek fizyczny,a waga rosla.To bylo 2i pol roku temu.Zrobilam wyniki,TSH 4,26,a FT4 11,66.Wyniki wskazywaly na lekka niedoczynnosc,endo stwierdzila ,ze sa zbyt skrajne ,tzn TSH w gornej granicy,FT4 w dolnej,test przeciwko paroksydazie wyszedl 17,norma ponizej 34,wiec nie stwierdzono przeciwcial.dostalam eutyrox 25,bralam dwa miesiace,hormony i TSH osiagnely mniej wiecej srodkowe wartosci norm ,zapomnialam o tarczycy na dwa lata,a lekarz nie powiedziala mi ,ze powinnam brac jakas min dawke podtrzymujaca.Ale ja ciagle tylam ,przez te dwa lata dbilo mi kolejne 10 kiloskow,katowalam sie dietami,ruchem i nic. W styczniu tego roku zaczelo mi cos przeszkadzac po lewej stronie szyi,ze strachu ,ze to wezly poszlac zrobic usg,wezelek jest,ale prawidlowej struktury ,bez koniecznosci diagnozowania,ale ja caly czas czuje tam cos w rodzaju ucisku,jakby mi ktos tampalcem caly czas dotykal,to nie jest bol.Ale przy okazji tego badania lekarz powiedziala,ze mam mala tarczyce,na prawym placie malutki guzek 8,5x 5,5x9 mm,jest maly ,nie ma powodow do niepokoju,to poszlam sobie spokojnie.Tylko ten ucisk na szyi mnie wciaz denerwuje,czasami jest bardziej ,czasami mniej,ale jesti mam wrazenie takiej wypuklosci z lewej strony.A guzek na prawym placie. Znowu tup,tup do lekarza(czasami az sie boje chodzic do lekarz,ze hipochondryczka jestem-bo ciagle zle sie czuje,glowa mnie ciagle boli-rezonans robilam,jest ok,miesnie ,stawy,jestem zmeczona,slaba,wyladowalam nawet u psychiatry ,ze niby nerwica,wyniki krwi ok,tylko zawsze lekko podniesione limfocyty),no faktycznie,jest lekkie zgrubienie po lewej ,znowu usg-ta sama zreszta lekarka,swoja droga cierpliwa i rzyczliwa zawsze,robila mi chyba pol godz to usg,tarczyca sie pomniejszyla jeszcze o 1 ml,guzek nie urosl,ale jest sobie,zasugerowala ,ze moze Hashimoto-no dwa latatemu nie bylo,robione rok temu 10 mies temu hormony jak zwykle gorne TSH,dolne FT4,ale jednak normy.Tylko ta mala tarczyca z guzkiem.....Objawy niedoczynnosci mam chyba wszystkie,no moze nie odczuwam zimna jako takiego,choc stopy i dlonie zawsze lod,zwlaszcza stopy,zasypiam z poduszka elektryczna,bo jak nie rozgrzeje tych stop to nie ma mowy o zasnieciu. Szukam zatem jakiegos jakiegos sprawdzonego endo w 3miescie,musze to skonsultowac.Aco Wy o tym myslicie?Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwa04
cześć mam 22 lata przed miesiącem ważyłam 49kg a obecnie 42kg przy wzroście 162cm czesto mam dreszcze czesto boli mnie wątroba z apetytem tez jest kiepsko robiłam badania TSH 0,963 zastanawiam się czy powinnam się przejmować? nie wiem co mamo tym myśleć i co robić? a konsultacje u lekarza mam za tydzień :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do agata
zrob sobie badanie na przeciwciala! Wtedy wyjasni sie czy to hashimoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwa04
a czy wynik TSH 0,963 jest niepokojący?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia-966
Cześć wszystkim! Dziś byłam w Wa-wie na pierwszej wizycie w poradni onkologicznej..Termin operacji usunięcia tarczycy mam na za około6 tyg...ale to wypada tuż przed świętami, więc myślę, że nie prędzej niż po Nowym Roku...Ciekawa tylko jestem, czy to w przypadku raka brodawkowatego- którego mam -nie za długo...Guzek był zauważony w kwietniu, tak zeszło (strajki w naszej służbie zdrowia...) że zdiagnozowano to dopiero 26 października..TSH, FT3 i Ft4 mam w normie.Teraz znów muszę czekać ze 2 miesiące...Wolałabym już mieć to za sobą... Czy ktos po takiej operacji może mi napisać jak to jest z czasem od wykrycia do operacji..?Czy zawsze to tak długo trwa? A może jestem przewrażliwiona..??Macie jakieś konkretne porady na czas operacji? Na co zwrócić uwagę, o co pytać...???Czy oddanie krwi przez kogoś z rodziny jest koniecznością??A jak u mnie nikt nie może oddać, bo wszyscy albo pożółtaczce albo uczuleni..??Czy mam czegoś unikać przed operacją, jakaś dieta czy coś..A po operacji..??Lekarz w Warszawie praktycznie nic mi nie powiedział czego bym nie wiedziała...(z tego forum zresztą)...czułam się jak na przesłuchaniu:"Co pani wie o pani chorobie?" Egzamin na medycynę czy co? Ja nie wiem, lekarze boją się wprost mówić o raku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gonita
Witam. wszystkich. Właśnie trafilam na wasze forum i jestem w szoku. Cięzkim szoku! odebraląm w piątek wynikii moje tsh wynosi 83! Dostaląm skierownie do endo z dopiskiem pilne. We wtorek mam wizyte. Jestem zalamana. Jedynym obkawem to tycie mino diety, i ucisk na szyji. Dopiero jak zaczęłąm śledzic internet i czytac o objawach niedoczynności to przypisaląm sobie reszte objawów, któe dotychczas zwalaląm na zmęczenie.Jest mi zimno i jestem zmęczona moja tem to 36,3 a na wieczór 35,8 (dopiero wcoraj to zauważyłam). Czy jak mi lekarz zapisze leki na spadek tsh to jest sznsa że schudnę?? Jak to u was było? Dodam ze w poniedz. lece sama jeszcze raz zrobic bad. w innym laboratorium bo nie chce mi sie wierzyc w wynik tsh 83. Acha w sierpniu też robilam tsh i wyszlo 2,01. Czy normalny jest skok w 3 mies tsh??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gonia-k9
czesc wszystkim mam problem. robilam badanie TSH i wyszło mi 0.954mlU/l. Czy mozecie cos na ten temat powiedziec. co to moze znaczyc. Powiem jeszcze cos mam spora nadwage, sennosc jestem wiecznie zmeczona. Prosze o jakas rade tylko pilnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gagor
Cześć gonia-k9 TSH powinno się mieścić od 0,27-4,2. Twoje objawy mogą sugerować niedoczynność tarczycy.Ja na Twoim miejscu skonsultowałbym się z endokrynologiem. Leczenie jest bardzo długie ale im wcześniej się je zacznie tym szybciej przyniesie to efekty.Sam leczę się na niedoczynność tarczycy a dokładnie mam chorobę Hashimoto.Objawy miałem podobne tylko ,że u mnie dochodził jeszcze ucisk w szyji (guzki).Leczę się już 6 miesięcy ,biorę Eltroxin 100 jak narazie senność i zmęczenie minęły niestety czasami miewam jeszcze ucisk w szyji .Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gonita
gagor mam pytnanko do ciebie. gyż byląm wczoraj u endo. też zdiagnozowal niedoczynnośc i zapisal mi eltroksin100. Moj zdiagnozowal mnie na podstaiw tsh 80,08. Jakie ty mialaś tsh? i czy robiono ci jakies usg? tez mm ucisk na szyji ale lek. powiedzial ze nic nie czuje i usg nie potrzebne. za mies mam zrobic tsh. Acha a jak z waga u ciebuie?? moge liczyc na jakiś spadek (wkoncu) po tym leku? lekarz moiwił ze jak unormuje hormony to tak. ALe kiedy to następuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Emmy -ja jestem po operacji tarczycy. Właściwie po 2. Obecnie TSH mam na poziomie 0,630.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gagor
Witaj gonita Moje TSH wynosiło 4.28 uIU/ml przy normie .Badanie usg miałem oczywiśćie robione. Wynik -powiększone obydwa płaty tarczycy z dwoma guzkami po jednym z każdej strony.Mój endo zlecił mi dodatkowo badanie- Przeciw.ciał anty-TG i anty -TPO.Wynik: anty -TG 95.8 IU/ml przy normie 40 ,any TPO 428IU/ml przy normie 35 . Po tych badaniach lekarz postawił diagnozę "choroba hashimoto". W między czasie miałem jeszcze robione BAC tarczycy i scyntografię . Jeśli chodzi o wagę jestem szczupłej budowy i zawsze miałem problem z przybraniem na wadze .Przez ostatnie pół roku przybrałem nie więcej niż2 kg. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gonita
dzięki gagor za odp. Chyba zmienie lekarza. Skoro moje tsh jest tak wysokie-80 i on na tej tylko podstawie stwiesza zapalenie tarczycy i też coś wspomnial o haschimoto i nie zlecił żadnych innych bad. Trochę mi sie to dziwne wydaje.zadzwonie jutro do innego ale mam na skierowaniu pilne i tym razem pojde do przychodni moze tam mnie pzrebadają tym bardziej ze mnie leciutko dusi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirabella1
Witam i mam pytanie.Mam wykrytą chorobę hasimoto,niedoczynność tarczycy i dwa guzki 14mm i 13mm.W piątek mialam robioną biopsje cienkoigłową tych guzkow .Po tej biopsji rozbolal mnie jeden guzek i promieniował aż do ucha,odczucie podobne do anginy.Dzisiaj jest 3 dzień i nadal odczuwam ten ból.Wzmaga się przy kaszlu i śmiechu.nie wiem czy sobie nie zaszkodzilam tym badaniem ponieważ wcześniej mnie nic nie bolało.Czy ktoś mial coś podobnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam🖐️ Ja tak miałam. Po biopsji bolał mnie jeden guzek. Bałam się strasznie, że mam nowotwór, ale po operacji okazło się, że wszystko jest ok. U Ciebie też zapewne tak jest:) Zdrowia życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirabella 1
Dzięki Alicja za odpowiedż ,bo już mnie skręca ze strachu ,że to jakies zlośliwe paskudztwo.Dzwonilam do endokrynologa i powiedzial ,że to się zdaża bardzo ,bardzo rzadko żeby bolal guzek.Może to być krwiak, albo nerw.Boję się ,że jak to coś zlośliwego to jeszcze sobie pogorszylam tym badaniem skoro takie powiklania.Biorę drugi dzień tabletki przeciwzapalne i trochę już lepiej.Zaczynam miec pretensje sama do siebie ,że zrobilam biopsje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikaaaaaa powinnaś na to zwrócić uwagę swojemu lekarzowi, on bedzie wiedział co z tym zrobić... jak dla mnie to masz typowe objawy niedoczynności tarczycy... radzę nie zaniedbywać, wiem ile mnie takie olewanie objawów kosztowało... parę lat leczenia, od nadczynności, po niedoczynność i znowu nadczynność, i znowu niedoczynność... totalna huśtawka :( ostatnio dowiedziałam się, że np. długie bagatelizowanie nadczynności tarczycy może doprowadzić do zmian osobowości...teraz już jest ok, ale tylko ja i moja rodzina wiemy co znaczą *kłopoty z tarczycą*...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZYTAM I CZYTAM,A JA MAM CAłKIEM INNY PROBLEM.ZMIENIłAM SWOJEGO ENDO,BO TRAFIłAM NA RZEżNIKA.W PONIEDZIAłEK MIAłAM WIZYTE,NA KTóRą CZEKAłAM 6 M-CY.PANI DR.KAZAłA MI ODSTAWIC EUTYROX50,KTóRY BIORE,BO TARCZYCA SIE POWIęKSZYłA NIEZNACZNIE I STWIERDZIłA,ZE TO BEZ SENSU JEST GO BRAC SKORO NIEPOMAGA..I GUZEK Z 9MM NA 10MM.PRZEZ PONAD 2 LATA,DAłA MNIE NA BIOPSJE,KTóREJ SIE BOJę,I NIEWIEM CZY MAM JA ROBIć MOJA TARCZYCA PRACUJE PRAWIDłOWO,I MAM DOBRE WYNIKI KRWI I HORMONU TSH.POMóżCIE MIE CO MAM ROBIć!!!!JESLI NIEBEDE BRAłA ZADNYCH LEKARSTW TO CAłKIEM MI WYSYPIE TYCH GUZóW I NIEWIDAMOO CZY SIE JESZCZE SZYBCIEJ NIEPOWIęKSZY I BARDZIEJ.JESTEM Z OLSZTYNA MOżE KTOS Z WAS TEż,TO DAJCIE MI NAMIAR NA BARDZO DOBREGO ENDOKR.NAWET PRYWTANIE.DZIEKI.PISZCIE!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZYTAM I CZYTAM,A JA MAM CAłKIEM INNY PROBLEM.ZMIENIłAM SWOJEGO ENDO,BO TRAFIłAM NA RZEżNIKA.W PONIEDZIAłEK MIAłAM WIZYTE,NA KTóRą CZEKAłAM 6 M-CY.PANI DR.KAZAłA MI ODSTAWIC EUTYROX50,KTóRY BIORE,BO TARCZYCA SIE POWIęKSZYłA NIEZNACZNIE I STWIERDZIłA,ZE TO BEZ SENSU JEST GO BRAC SKORO NIEPOMAGA..I GUZEK Z 9MM NA 10MM.PRZEZ PONAD 2 LATA,DAłA MNIE NA BIOPSJE,KTóREJ SIE BOJę,I NIEWIEM CZY MAM JA ROBIć MOJA TARCZYCA PRACUJE PRAWIDłOWO,I MAM DOBRE WYNIKI KRWI I HORMONU TSH.POMóżCIE MIE CO MAM ROBIć!!!!JESLI NIEBEDE BRAłA ZADNYCH LEKARSTW TO CAłKIEM MI WYSYPIE TYCH GUZóW I NIEWIDAMOO CZY SIE JESZCZE SZYBCIEJ NIEPOWIęKSZY I BARDZIEJ.JESTEM Z OLSZTYNA MOżE KTOS Z WAS TEż,TO DAJCIE MI NAMIAR NA BARDZO DOBREGO ENDOKR.NAWET PRYWTANIE.DZIEKI.PISZCIE!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adresy na forum o chorobach ta
tarczycy na gazecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jak wy
dlaczego boisz sie biopsji? chodzi o ból? ja miałam robioną, uwierz, nawet się nie spostrzeżesz jak ci ją zrobią.to nic nie boli. spokojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuraa
mnie niestety biopsja trochę bolala,ale da się wytrzymać.Mam guzki 14mm i 15mm i zapalenie tarczycy.Za tydzień idę po wyniki i strasznie się boję.do endokrynologa chodze prywatnie. Teraz dostalam wiadomość, że mogę do innego na fundusz i nie wiem co robić .Wszystkie badania są za kase ,wizyta platna,biopsja też ,lekarstwa,dojazd....trochę to niestety kosztuje ,a na fundusz wiadomo taniej.Nie wiem jak to wygląda z wizytami na fundusz, bo dopiero od 2 m-cy się leczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majka44
Witam wszystkich. Ja dołączam do Waszego grona - borykających się z tarczycą - początkujących. Odebrałam dziś wynik TSH3 wynosi 1,525qlU/ml , więc jest w normie zakresu referencyjnego ( 0,35-5,5), a mam wszystkie objawy niedoczynności tarczycy - zimno, zmęczenie, sucha skóra, nadwaga itd, itd.Martwi mnie inna sprawa USG wykazało 6 guzków o średnicach 5 mm każdy , czy ktoś orientuje się na ten temat?????????Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość --------ixi---------
Witaj Majka!U mnie jest zupełnie podobnie jak u ciebie.Ja też mam wyniki chormonów ok.Natomiast wykryto u mnie mase guzków.I tez zauważyłam u siebie takie objawy,które ty opisujesz;tez jestem zmęczona,mam sucha skórę,nadwage(pomimo,że mało jem tyje)a do tego straszne zaparcia. Chciałam sie ciebie zapytac co ci lekrz przepisał na te guzki,bo mnie eytrox 50/ Teraz tak myślę czy przypadkiem te guzki nie zakłócaja normalnej pracy tarczycy i stąd takie nasze złe samopoczucie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gagor
Witaj majka 44 gzki na tarczycy są bardzo często spotykane,ja sam mam tak jak Ty kilka guzków w tym dwa większe o średnicy 13mm i 9,5mm. Leczę je od lipca tego roku .Zaczynalem leczenie Eltroxinem 50 potem 75 a od dwóch miesięcy biore Eltroxin 100. Ostatnie USG wykazalo ,że guzeki reagują na leki i zaczęly się zmniejszać.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina 123
Hej od roku czasu lecze sie na nadczynność tarczycy!Gdy trafiłam do endrokrynologa moje TSH wynosiło 0.014 a FT4 4.52 nadodatek mam wytrzeszcz! Po roku leczenia tabletkami Metizol i Propranolol moje TSh wynosi 0.0145 i nadal mam wytrzeszcz! Moje pytanie brzmi jak dlugo leczy sie nadczynność i czy wytrzeszcz kiedyś zginie? A ponadto co by było jak bym teraz zaszła w ciąże? co by bylo z moim dzieckiem i czy urodziło by się chore ogolnie to chcielibysmy z meżem miec juz dziecko! Z góry dziękuje prosze o szybka odpowiedz kogos kto rozmawial ze swoim endrokrynologiem na temat co by bylo gdybym teraz w okresie leczenia tarczycy zaszła w ciąże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doyna
Mam podejrzenie chorej tarczycy ... ciężej mi oddychać, także jestem nerwowa ... mam ucisk w gardle ... nie mam apetytu ... miałam dzisiaj robioną analizę krwi, zobaczymy co się okaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maadalena
czesc :] trafilam na Wasze forum bo oststnio okazalo sie ze mam chora tarczyce. zaczelam sie odchudzac i dosc latwo mi to poszlo, schudlam cos 12 kg w 3 miesiace, ponizej zaczely dziac mi sie rozne rzeczy : mdlalam bez powodu,nawet jakies male przeziebienie zwalalo mnie z nog tak, ze bylam nieprzytomna i nie mialam sily nawet jechac do lekarza. robilam badanie TSH moj wynik to 0,15 (norma 0,4-6,0) robilam tez FT3 i 4 ale nie pamietam wyniku dokladnie bo zostal on u lekarza wiem tylko ze byl chyba ponad norme. czy to jest mozliwe ?? zeby jedne byl ponizej a drugi powyzej normy?? to nadczynosc czy niedoczynnosc ?? bo juz sama sie pogubilam :/ na usg nic nie wyszlo :) lekarz stwierdzil ze to niedoczynosc tarczycy i przepisal mi letrx25, ktory mam zazywac przez 3 miesiace i pozniej ponownie zrobic badania i stwierdzi czy mam dobra dawke. ta choroba jest dla mnie zupelnie czyms nowym i niewiele wiem na jej temat :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majka44
Pozdrawiam. Czy przy guzkach tarczycy musi być wykonana ich biopsja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majka44
Czy bardzo pomniejszona tarczyca, choć badania krwi i TSH są w normie ( występują guzki - USG) ma jakiś wpływ na płodność u kobiety?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gagor
Z tego co wiem biopsja przy małych guzkach nie jest konieczna , od lekarz robiącego mi biopsję wiem , że biopsję powinno sie robić zawsze jeśli guzek ma więcej niż10mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×