Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość tarczycowa

TARCZYCA!! Bardzo ważna sprawa!!

Polecane posty

Gość Lilka1
gagor bardzo dziękuję za odpowiedź.A czy te badania można zrobić w zwykłym labolatorium? Póki co powtórzę badanie TSH,jeśli nic konkretnego nie wyjdzie,to zrobię te badania. To dziwne,niby wszystkie objawy wskazują na tarczycę,ale nic nie wychodzi w badaniach! Lekarze mówią,że jeśli TSH jest w porządku to tarczyca jest ok. Ale ja już im nie wierzę.Moja koleżanka miała usg tarczycy i lekarka nie widziała guza.Poszła do innego lekarza i okazało się ,że to już ostatni dzwonek na operację!!! A tak wogóle to poszła zrobić sobie badanie tarczycy, bo jakiś lekarz będąc u jej mamy na wizycie powiedział że ma sobie zbadać tarczycę.Nie wiem jak on to widział,bo żadnych objawów ani widocznego guza nie miała.Ale coś mu się nie spodobało w koleżanki wyglądzie.Teraz mówi,że uratował jej życie. Jeśli chodzi o mnie,to mam też m.in przedłużające się miesiączki i plamienia w trakcie cyklu.Miałam badany poziom wszystkich hormonów płciowych,bo było podejrzenie niedoboru estrogenów i też wszystko wyszło ok. Te wszystkie dziwne objawy pojawiły mi się po urodzeniu córeczki. Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jak wy
do LILKA 1 myślę, że warto zrobić jeszcze usg tarczycy Do Hashi może masz rację. poczekam jeszcze trochę i od poniedziałku zacznę brać 25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hashi
GAGOR nie mieszaj: niedoczynnosc to jedno a tarczyca HAshimoto to drugie. W Hashimoto objawy sa podobne jeno przyczyna: mniej hormonow bo ubywa tarczycy (AUTOAGRESJA). LILKA1: Skoro TSH, T3 i T4 wyszły OK ja bym sie zainteresowala przerostem Candidy w ukladzie pokarmowym. Bardzo podobne objawy, zmeczenia, otepienie, zawroty glowy i jeszcze sporo innych ale nie koniecznie trzeba miec komplet. Ja wlasnie walcze z tym a np czesto wymienianego przez ludzi zatwardzenia czy biegunki nie mialam. Ale za to zwis zyciowy kompletny. Dzis, choc jeszcze daleko mi do kompletnego wyleczenia, frygam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilka1
Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi.Wszystkie wskazówki są dla mnie bardzo cenne,gdyż jestem "ciemna" w tym temacie. Dzisiaj idę zrobić TSH, zobaczymy co wyjdzie.Potem podejmę kolejne kroki działania. Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilka1
Hashi Mam pytanie A jak można wykryć że ma się grzybicę układu pokarmowego? Są jakieś badania? Byłam dzisiaj na badaniu TSH. Zobaczymy co wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika82
Do Marta Malinowska Marta, Dzięki za namiary lekarza w Katowicach. Po wizycie czuję się dużo lepiej i pełna nadziei spoglądam w przyszłość. Również gorąco go polecam Monika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość happpyyy
Cześć dziewczynki:) Dziś odebrałam wyniki dwóch hormonow- wszystko wskazujena to, że niedoczynnośc mi się cofneła. Mam wymarzone wyniki : TSH 1.84:) FT4 1.2:) Na FT3 musze poczekać do wtorku- ale myslę, że to formalność :) Jestem SZCZĘŚLIWA!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kitek81
Bardzo prosze o odpowiedz, w jakim dniu cyklu można zrobić badania hormonów na tarczyce?? czy jest z tym jakis zwiazek??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. Przeczytałam parę stron, jednakże zdenerwowałam sie w połowie i postanowilam od razu napisac. Z góry prosze o nieignorowanie tego posta bo porzebuje rady! Sprawa jest dośc dziwna.. Mam obecnie prawie 22 lata. Gdy miałam 18 lat, na ilansie szkolnym lekarka rodzinna spojrzała na moja syzje i powiedziała, że ja mam chora tarczyce. Zignorowałam tę sprawę bo mama mi powiedziala ze mniej wiecej w moim wieku (18lat) miała taka sama sytuacje ze jej lekarz tak powiedzial [ze niby to wynika z naszej budowy ciała - mam bardzo zblizona budowe do mamy tylko jestem duzo wyzsza]. Majac 19 lat, zaczelam przyjmowac tabletki antykoncepcyjne (bolesne miesiaczki). Odstawiłam w wyniku powikłań związanych z chorobą [czeste anginy - migdaly do wyciecia]. Po pol roku znow zaczelam je przyjmowac. I wtedy zaczely sie problemy. Zaczelam w zastraszajacym tempie tyć. Zawsze ważyłam okolo 61-64 kg przy 171cm. Waga była odpowiednia, mimo ze wtedy uwazalam ze jestem za gruba [teraz wiem ze to byl blad]. W ciagu roku przybrałam 20kg. Przestałam brac tabletki bo stwierdziłam że to od nich. Teraz nie biore ich prawie rok, a waga ani drgnęła wstecz - do przodu owszem.. Wygladam i czuje sie strasznie. I teraz moje pytania do was TARCZYCÓWEK - Czy waszym zdaniem miało to jakies znaczenie ? czy nie zaogniłam przypadkiem hormonów? Dodam, że oprócz problemów z waga, mam tez inne, miedzy innymi suchośc skóry - wrecz potworna! Problemy emocjonalne - mam jakies napady leków, smiechu, płaczu, łatwo, wrecz bardzo łatwo mozna mnie zdenerwowac, do tego dochodzi zupełny brak koncentracji, zapominam o wszytskim, zyje w jakims letargu. Nie wspominajac o paskudnych zaparaciach... Do niedawna zwalałam wszytsko na tryb zycia, ale jak pomyslałam, to tryb zycia raczej by mnie zmuszał do chudniecia (ciagły bieg, ciagłe stresy, czasem leniuchowanie). Wiec powiedzcie mi - co sie dzieje ? Czy warto iśc się starac o lekarza i tracic czas ? Dodam ze nie mieszkam z rodzicami, mieszkam i studiuje w innym miescie. Prosze o odpowiedź i pozdrawiam goraco!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie jaka jest róznica między niedoczynnościa a horobą hasi..lilka ja mam podobne objawy i wynik tsh wynosi 1,o3 mam skierowanie na usg i ew.biopsję bo moja tarczyca jest wyrażnie powiększona z prawej strony nawet jak przełykam to czuję niezłą gulę pod ręką niestety badania dopiero w kwietniu...moja rodzina i tak twierdzi że sobie wyszukuję chorobę i woogóle nie mam z kim pogadać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ania napewno zawsze dobrze jest zrobić sobie badania nawet po to aby wykluczyć ew.chorobę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa111 wiesz, warto iśc, ale po to aby iść, musze wrócić do mojej średniej miesciny a plan zajęc mi na to nie pozwala.. Od wielu osob juz usłyszałam że to jest tarczyca, ale nie lubie chodzic po lekarzach i po prostu chcicałabym sie dowiedzieć czy naprawde mam powody sie bawiac... Chociaz to tycie i ta suchośc, to sprawia ze mam powody ku temu by sie bac. I czytam o tym ciagle i ciagle sie upewniam ze jednak to jest to, dlatego szukam tutaj choćby jednej opinii na ten tamet...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hashi
Aniu dzis oczy mi sie kleja. Jutro w ciagu dnia napisze Ci co o tym mysle. Przepraszam Sprobuje rano ale najpoznije wczesniutkim popoludniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HASHI
do Lilki: Jest prosty test ale tylko orientacyjny na grzybice ukladu pokarmowego: wez szklanke z czysta woda (mineralna lub przegotowana). Rano po obudzeniu (przed jakim kolwiek myciem plukanie lykaniem lekow) zbierz w ustach troche sliny i .... napluj do szklanki. I obserwuj jak sie slina zachowuje. Jesli splynie strumieniem na dno jest Ok ale jesli po jakis 15-30 minut zaczna jej 'wyrastac' nozki, albo bedzie sie rozrywac i gdzies (dno, srodek) utworzy sie zawiesina to niestety. Witaj w klubie. Poza tym mozna zrobic badanie kalu na obecnosc candidy, badanie krwi na przeciw ciala. Jest tu w kafeterii forum (juz o tym wspominalam) http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=1974873&start=5850 Tafilam na nie serfujac z pmoca googla gdy szukalam porad jak walczyc z candida (zdiagnozowana na poczatku roku w potwornym przeroscie), a potem gdy kiedys wyczytalam ze candidoza moze miec wplyw na zaburzenia tarczycy (miedzy innymi jest teoria ze moze stymulowac powstawanie antycial niszczacych tarczyce) i znalazlam w spisie to forum, zajrzalam do was. Mnie juz nic nie pomoze bo mam nedzne resztki platow ale probuje sie dzielic tym co wiem bo moze komus pomoze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HASHI
Do Anka150886: Anka nikt nie lubi lekarzy. Niechec do nich moze jednak doporowadzic do ogromnych problemow. Jak pisalam juz na tym forum ale powtorze: ja tarczycy juz prawie nie mam. W zeszlym roku po przeciagajacym sie przeziebieniu dostalam antybiotyk, pomogl nie wiele (jak dzis wiem raczej zaszkodzil). Ciagle bylam zmeczona, jak piszesz w letargu, bole glowy, luki w pamieci. I wiele innych objawow. Myslalam ze cos z tarczyca ale badania pokazywaly swietne poziomy hormonow (jestem na 75 euthyroxu). Bylo coraz gorzej z tym 'oklapnieciem'. Uwazlam ze zmecznie, stresy nadmiar roboty i w koncu starosc nie radosc. Czekalam na Swieta ze odpoczne. Nie odpoczelam mialam totalna erupcje candidy. Z objawami opisanym na forum 'grzybiczym'. Gdy zaczelam ja leczyc (z tym ze ja ostro farmakologicznie) z dnia na dzien odzylam. Walka z candida jest dluga i wymaga dyscypliny ale gdy kazdego dnia budze sie z checia do wylezienia z lozka zamiast mysli 'o kurcze znow trzeba sie wygramolic' to to jest warte kazdego wysilku. Sama jestem zaskoczona jak wiele objawow zmieniajacych zycie w niechetne trwanie juz zniknelo. Dziewczyno SPRAWDZ TARCZYCE, wyklucz candide i szukaj dalej co jest powodem TWojego stanu. To co piszesz wskazuje na spore zaburzenia. Piguly wywal, robia cholernie duzo szkody, tylko malo sie o tym mowi, kaz facetowi stosowac prezerwatywe. Przynajmniej dopoki nie wyjdziesz z tego metabolicznego rozchwiania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Monika82
Napisz proszę, co Ci powiedzial ten polecany lekarz! ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilka1
Hashi bardzo dziękuję za odpowiedź. Dzisiaj odebrałam wynik TSH. Wyszedł 0,05.Niby z opisu wynika że to nadczynność tarczycy. Tylko że ja mam wszstkie objawy typowe dla niedoczynności!!! Czy tak może być???????? Lekarka też sugerowała niedoczynność tarczycy a tu wyszło niby odwrotnie!!! Czy powinnam jeszcze zrobić jakieś inne badania przy takim wyniku TSH,zanim poszukam jakliegoś endokrynologa.Będę szukać prywatnie,bo na kasę chorych to czeka się podobno nawet do roku :( A może ktoś mógłby polecić mi dobrego endokrynologa z Poznania??? Zastanawia mnie też dlaczego wcześniej TSH było dobre i T3 i T4 także? Źle się czuję już od jakiś 3 lat, wszystkie objawy wskazywały na chorą tarczycę a badania wychodziły ok!!! Dopiero teraz TSH wyszło zaniżone. Czy może ktoś wie dlaczego tak było? Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj HASHI, dziękuję za odpowiedź. Wszytsko si, do lekarza pojde, przebadam sie bo sobie to obiecałam, ale jedna sprawa - pigułek nie ryzykuje odstawic - w ciagu 3 miesiecy prezerwatywa pekła nam 2 razy i musiałam brac postinor ;/ Szok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HAshi
ANKA Hmm, zajrzyj do swojego maila. Podzielilam sie z toba swoimi malutkimi przemysleniami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilka a czy twoja tarczyca jest albo była powiększona? z tymi wynikami to też różnie bywa coraz to inaczej wychodzi może to zależy od laboratorium czy co ,przeciez nie powinno tak być ale w naszym kraju .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hasi zainteresował mnie temat o candida...strasznie długi topik nie mogę doczytać do końca:)czy możesz po "chłopsku"streścić objawy ,napisz czym ty się leczysz czy stosujez jakąś kuracje..,widzę że paskudna choroba i napewno wielu cierpi na nią tylko o tym nie wie sama się zastanawiam czy czasem mój mąz tego nie ma dlatego proszę napisz główne objawy tej choroby musze mieć podstawy żeby mu to zasugerować bo jak zacznie mnie wypytywać to chcę cos wiedziec..inaczejzmyje mi głowe że hej;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkkkkk
jezeli mialam robione badania- hormony 2 lata temu, to czy od tego czasu moglo cos sie zmienic??? czy mozliwe ze wystapila akurat w moim przypadku nadczynnosc tarczycy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hashi
do aaa Trudno tak po chlopsku. Zacznij od http://www.vegamedica.pl/html/artykuly/candida.html. Strona moze nie najlepsza ale dobrze wylistowane objawy. Sa inne strony. Dsoc dobra al e bardzo obfita dr Janusa http://www.zdrowie.klips.org/grzybice%20candida.htm Jesli o mnie chodzi skocz do strony 196 rzeczonego forum i tam jestem jako Andy. Mozna nieswiadomie doprowadzic sie do dobrego 'upojenia' toksynami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilka1
do aaa111 Mój wynik wskazuje na nadczynność tarczycy,ale objawy są takie jak przy niedoczynności. Tarczycę mam normalną, żadnego powiększenia nie widać, przynajmniej gołym okiem.Wytrzeszczu oczu też nie mam. Dzisiaj byłam u lekarza i dał mi skierowanie na ponowne THS, mam też zrobić badanie F3 i F4, OB, glukozę, ogólne badanie moczu i krwi. Jeśli te F3 i F4 będzie podwyższone, to mam nadczynność, a jeśli nie to może to być niedoczynność przysadki mózgowej, która produkuje za mało THS. Zobaczymy co wyjdzie.Od tego wyniku będzie zależało dalsze postępowanie. Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilka trzymam za ciebie kciuki,u nas lekarze nie chcą kierowac na wyniki moje tsh jak pisałam było dobre,wię inne np.f3 i f4 juz mi nie badała czekam tylko na usg i biopsję ale to dopiero w kwietniu chyba do tego czasu jajko zniosę;) nie mam się kogo zapytac czy ktos miał takie objawy jak ja szukam po całym necie i nic może ktoś zna jakąś strone na którą nie trafiłam to proszę o skrót dzięki za oddzew.. do hasi -dzięki wszystko sobie poczytałam ,przyznam się że nie wiedziałam o takim schorzeniu ,prawdę mówiąc wiele z tych opisanych objawów można do siebie dopasować i trochę mnie to zaczyna martwić ,a zwłaszcza biały nalot na języku....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hashi
Do aaa111 Wielu meczacych sie z tym nie wie a wielu lekarzy to olewa. Masz racje objawy sa takie ze pasuja do wszystkiego i forum jest pelne 'wmawiaczy sobie' ale sa testy. Nie tylko ten slinowy ale takze badania krwi, kalu. Mysle ze gdyby mi ktos o tym powiedzial nawet rok temu to bym co najwyzej wybauszyla oczy. Ale jak wiesz z postow zafundowalam sobie niezly 'odjazd'. Prawdopodobnie dwa razy antybiotyki o tzw szerokim spektrum (raz wiosna raz przed Bozym Narodzeniem) sprawe przyspieszyly/zaognily. Co ciekawe ja nie mialam wielu symptomow o ktorych ludzie tam pisza ale golym widzialam 'wysepke' w gardle a o psychice juz pisalam. Dzis 'mam 15 lat' i swiat sie do mnie smieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaaaaaaa
Witam Wszystkich Serdecznie. Dzis dostałam wynik badanie TSH wynosi 0.031. Kompletnie się na tym nie znam...Co to oznacza?? Proszę bardzo o pomoc, bo zaczynam sie martwic,a sama nie wiem czy mam powody :/ ???? Z góry dziekuje za pomoc!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaaaaaaa
Witam Wszystkich Serdecznie. Dzis dostałam wynik badanie TSH wynosi 0.031. Kompletnie się na tym nie znam...Co to oznacza?? Proszę bardzo o pomoc, bo zaczynam sie martwic,a sama nie wiem czy mam powody :/ ???? Z góry dziekuje za pomoc!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaaaaaaa
Witam Wszystkich Serdecznie. Dzis dostałam wynik badanie TSH wynosi 0.031. Kompletnie się na tym nie znam...Co to oznacza?? Proszę bardzo o pomoc, bo zaczynam sie martwic,a sama nie wiem czy mam powody :/ ???? Z góry dziekuje za pomoc!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hashi
Kurcze kto wypuszcza tych endo w swiat. Coraz czesciej czytam tutaj, ze ktos ma tylko TSH a przeciez ono samo, gdy niskie, moze o nadczynnosci jak i innej chorbie. Aby roztrzygnac potrzebne sa jeszcze poziomy T3 lub T4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×