Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość tarczycowa

TARCZYCA!! Bardzo ważna sprawa!!

Polecane posty

Gość taka jakas see
ja mam niedoczynnosc tarczycy ale z tyciem narazie nie ma problemow ca zycie bylam szczuplutka i moja waga na ogole utrzymywala sie 50kg ostatnio troszke przytylam 2-3kg ale mimo to nie wiaze tego z tarczyca bo lecze ja juz 2 lata w zeszlym tyg robilam TSH i wyszlo mi 1.43 mlU/l a granice sa miezy 0.27-4.2mlU/l wiec mysle ,ze sa dobre owiedzcie mi jak to jest z zajsciem w ciaze a niedoczynnoscia tarczycy, czy wystepuja jakies problemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gagor jak tam na Novothyralu? Przed leczeniem miałam tsh okolo 4,9 i jakis czas temu cholesterol byl troszke za wysoki... a jestem za mloda na to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hashi
Do TAKIEJ JAK WY: Piszesz: od kilu dni czuję się, jakbym miała zemdleć, strasznie mi sie kreci w głowie (naprawdę paskudne uczucie). biorę euthyrox n 50. czy według was, po tych tabletkach mogą wystepowować takie objawy? Ja jestem na 75 mikrog, jestem przypadkiem niemalze braku tarczycy (Hashimoto) i biore euthyrox od 8 lat. Nigdy nie mialam takich objawow po Euthyr. Masz albo za mala dawke (od kiedy bierzesz, czy zaczelas od razu od 50??) albo.... mozesz miec problem z przerostem candidy (jest tu w kafeterii forum (grzybica przewodu pokarmowego). Zobacz czy jakos pasuje do Ciebie. Ja takie objawy jak opisujesz mialam wpod koniec zeszlego roku, najpierw myslalam ze cos dzieje sie z resztakami tarczycy, potem ze zmeczenie az doszlam do prawie omdlen, i okazalo sie ze to grzybica ogolnustrojowa. Wyczytalam w internecie ze niestety candida albicans lubia sie z Hashimoto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do taka jakas see moje tsh to 1,03 więc też jest w normie podobnie jak twoje napisz jakie miałaś objawy zanim dowiedziałaś się o niedoczynności hasi chętnie poczytam o tej grzybicy .zaciekawiłas mnie dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fgdgfgf
dziewczyny powiedzice mi co oznaczyc na karteczce przy badaniu krwi? tsh i co jeszcze? wiem ze jakies 3 byly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fgdgfgf
T3, T4 i TSH?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3MO
a ja mam spora niedoczynnosc tarczycy,i jestem w 3 miesiacu ciazy i jestem załamana.biore tabletki,jestem pod kontrola endokr.,ale niewiele pomaga.boje sie,ze urodze chore dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a moze by tak
A moze by tak poprostu zajrzec do googla: TSH - thyroid-stimulating hormone FT3 - Free Triiodothyronine FT4 - Free Thyroxine

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gagor
no_sense Witam ponownie :) No po tygodniu brania gorzej nie jest a wydaje mi się że mam większe siły do życia ?może to przypadek a może to sprawa Novothyralu ,zobaczę po dłuższym braniu . Mój cholesterol też jest lekko podwyższony a też starszą osobą nie jestem :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gagor dzieki za 1 relacje. mysle ze pozniej bedzie jeszcze lepiej. moze zaczniesz budzic sie wczesniej bez budzika - jak dla mnie sukces, ktory mija jakies 2 tyg po zwiekszeniu letroxu... :( nie wiem jak wydebic recepte na novothyral... kiedys udalo mi sie od jednego lekarza. ale nie wiem czy teraz dalby... NOVOTHYRAL - czy ktos jeszcze bierze?? a co do candidy to czy moze powodowac mdlosci, chudniecie, oslabienie, czasem biegunki, bole brzucha? a w ogole co sie tak objawia? moze ktos wie... w nast. tyg. czeka mnie gastrolog :O:O HILFE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zle sie czuje z brzuchem po kawie, herbacie zielonej (bol, biegunka), a ostatnio bardzo zatrułam sie przed swietami i teraz pod koniec stycznia bralam na to POLPRAZOL (WRZODY), od tej pory chyba po tym leku codziennie biegunka, niedobrze mi. lekarz ogólny przepisal mi to na "chybił trafił"... no i raczej nie trafił :( boli mnie zoladek i to, co pod nim chyba jelita bardzo prosze o odp jakby ktos wiedzial, bo moja waga niepokojaco spada a jem na sile (jesli moge...) nie mam nadczynnosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaziaa
Witam Wszystkich Serdecznie. Dzis dostałam wynik badanie TSH wynosi 0.031. Kompletnie się na tym nie znam...Co to oznacza?? Proszę bardzo o pomoc, bo zaczynam sie martwic,a sama nie wiem czy mam powody :/ ???? Z góry dziekuje za pomoc!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jak wy
DO HASHI i nie tylko Cześć. dzięki, że odpisałaś na moje pytanie. Czytałam to forum, ale szczerze mówiąc jakoś to nie pasuje do mnie. biorę euthyrox gdzieś od 1,5 roku. najpierw 25 , poźniej 50 mikrog. raczej nie miałam niepokojących objawów, aż do zeszłego tygodnia. nastepną wizytę u enokrynologa mam dopiero 29 marca:/, na własną rękę odstawiłam tabletki (być może źle zrobiłam, ale trudno_. czuje się trochę lepiej, chociaż w głowie ciągle kręciołi, no ale jakby mniejsze. zobaczę jak będzie dalej. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HASHI do takiej jak wy
Wiesz nie wszystkie objawy wystepuja. Ja doszlam prawie do omdlen a jakis specjalnych wzdec czy innych problemow gastrycznych prawie nie mialam. Z buzi smierdzialo mi ciut poki nie usunelam ponad rok temu doglebnie (pod dziaslami) kamienia, zaparc zero, biegunek tez. Ja przerobilam inny zestaw objawow. Jak ci napisalam mam nadzieje, ze ciebie nie tyczy ale z tego co sie naczytalam na ten temat (forum jest maciupkim dodatkiem) to wyszlo, ze wiele moich problemow daje sie wytlumaczyc (w tym zaleczone cystitis interstitialis).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HASHI do takiej jak wy
Jeszcze jedno, jestes juz druga osoba bioraca euthyrox (Jedna w rodzinie) ktora pisze o dosc naglym pogorszeniu. Juz po wyslaniu posta pomyslalam czy nie poszla na rynek jakas walnieta partia. Prosze powiedz mi kiedy kupilas te ktora teraz bierzesz???. Zaczelas moze nowy blistek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aliccjaaa
witam,wczoraj wróciłam ze szpitala,po operacji usuniecia prawie całej tarczycy(to juz druga moja operacja tarczycy).Cała tarczyca była w guzkach,jest juz po wszystkim,ale mam rozległego krwiaka,czy ktoś z Was tak miał?pozdrawiam wszystkich forumowiczów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jak wy
do hashi cześć. nowe opakowanie kupiłam gdzieś 2 - 3 tyg. temu. mam nadzieje, że nie jest walnięte. przestałam brać euthyrox. lekkie zawroty jeszcze mam, ale jest o wiele lepiej. jestem więc , przynajmniej na razie, na etapie myślenia, że to właśnie od tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HASHI
do TAKIEJ JAK WY. ogromne dzieki za odpowiedz. Mam jeszcze jedno pytanie /sugestie. Kiedy skoczylas na 50 mcg? Wiem ze endo maja obsesje skakania tak jak sa produkowane piguly. Ja dawno temu dalam sie na to namowic i skonczylo sie na totalnej trzesiaczce. Biedna endo nie mogla zrozumiec ze wiem jak uzywac noza i dzielic pigule na mniejsze czastki biorac porcje posrednie. Gdy wbrew niej zmniejszylam dawke biorac 56.5 (50 + cwiartka 25) a nie 75 (ktore biore teraz czyli po jakis 6 latach od jej ustawiania mnie) dopiero doszlam do siebie i moglam normalnie funkcjonowac. Potem co jakis czas (roznie co rok co 1.5 ) dorzucalam cwiartke i od jakis 2 jestem na tej 75. Przemysl sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta Malinowska
do 3MO więc idź do dobrego lekarza. jeśli jesteś ze ślaska mogę dać Ci namiary na takowego. Podaję mój mail: martamf@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Z hashi (wykrytym)borykam sie od września. Pierw w rutynowych badaniach wykryto TSH na poz.5,45 (norma do 4,2) ft4 wynosiło 12,29 ,ft3 na poziomie 43% Brałam Euthyrox 25 potem 50, po miesiącu tsh spadło do poz. 0.635 ,ft3 10 % Rzekomo \'najlepsza\'endo w 3 mieście kazała obniżyć dawkę do 37,5 czego nie zrobiłam ze względu na gorsze samopoczucie, ba zwiększyłam do 75... Po 5 tyg.tsh wyniosło 0,049 (poniżej normy),ft4 21,68 ,ft3 znow poziom 45% (brałam tez selen 100uq) 3 tyg.temu skończył mi sie Euthyrox i ze względu na absencje i (innego już)endo i rodzinnego przez 8 dni nie brałam żadnej dawki. W międzyczasie wyjawnilo sie u mnie schorzenie-guz podniebienia. na 15 lutego miałam zaplanowaną biopsję pod narkozą (inaczej \'nie można\') Do tego potrzebna była zgoda endokrynologa. Zrobiłam badania i... tsh wyniosło-0.042 (znów spadło :O) ft3 - 3,93 (spadło do poz.10%) ft4-15,76 Państwowa lekarka zgody nie wyraziła i kazała przez miesiąc brać dawkę 25... :/ Przez 2 ost.tygodnie sie do tego nie stosowałam,bo miałam nieprzyjemne objawy:drażliwości,suchej skory,bole stawów,anemia (mimo bardzo zdrowego odżywiania) I tak pilna operacja przełożona jest na 14 marca, bez ustawionych hormonów nie mam co podchodzić ,endokrynolog wmawia mi nadczynność...:O Sęk w tym,że terminy u innych kompetentniejszych (np dr Sworczak z Gdańska) są zajęte i nie mam innej opcji aniżeli bycie \'doświadczalnym i wpadniecie w niedoczynność kosztem \'prawidłowego\' TSH , a nowotwór może poczekać... Na dodatek jestem w klasie maturalnej i nie mogę w nieskończoność przekładać daty biopsji ... Btw czy Thybon lub Novothyral (rozsądnie dawkowany)również obniża TSH ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jak wy
do hashi 25 bralam krótko, bo przez pierwsze dwa tygodnie leczenia. następnie kazała mi zwiekszyć dawkę do 50 i tak już zostawiła. nie biorę tabletek już chyba tydzień i faktycznie czuję się lepiej. z drugiej strony nie wiem, czy dobrze zrobiłam odstawiając leki , bo tak się raczej nie powinno robić. no ale ciężko żyć z zawrotami głowy :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hashi
Do TAKIEJ JAK WY: tydzien da sie jeszcze przezyc. ja kiedys (niewazne jak to sie stalo) bralam 50 zamiast 75 i dopiero po jakis 3 tyg zaczelam zdychac. Nie jestem medykiem jeno 'starym' hashi (prawie 10 lat i jedynie nedzne resztki platow) ale na twoim miejscu wrocilabym do 25. Po jakichs 2 tyg zaczelabym dodawac 6.5 (cwiartke). Ta co kazala skoczyc Ci na 50 po dwoch tygodniach to kretynka (jak moja druga w zyciu endo, ktora z 6 lat temu kazala mi dojsc do 100) No chyba ze kompletnie juz nie masz tarczycy ale nawet jesli to i tak trzeba powoli. Odstawic kompletnie nie warto. Tarczyca kontroluje kupe rzeczy w naszym organizmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilka1
Witam! Ostatnio coś się kiepsko czuję: nic mi się nie chce,ciągle mi zimno,wypadają mi włosy,brakuje mi energii,często boli mnie żołądek,mam zaburzenia miesiączkowania. Byłam u psychiatry bo podejrzewałam depresję,ale ta lekarka powiedziała że to wygląda jej na niedoczynność tarczycy. Podobno niedoczynność tarczycy może powodować takie stany depresyjne. Już lekarz rodzinny też podejrzewał chorą tarczycę,ale badania TSH, T3 i T4 wyszły ok. Mam do Was pytanie. Czy może być nadczynność lub niedoczynność,jeśli te badania wyszły ok? Wydaje mi się,że te badania powinny wykazać,że coś jest nie tak. Ale sama już nie wiem. A może powinnam zrobić jeszcze jakieś inne badania?np.USG tarczycy? Co o tym sądzicie??? Bardzo proszę o odpowiedź,bo naprawdę czuję się kiepsko i już nie wiem co to może być!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gagor
Lilka1 Możesz jeszcze zrobić przeciwciała: anty TG i anty TPO.Podwyższone wyniki tych badań mogą sugerować chorobę Hashimoto (niedoczynność)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kropeczkkkk
Witam. mam problem z tarczyca. a mianowice wykryto u mnie poprzez USG guzekwielkosci 34mm. nie moge sie dostac narazie do lekarza, wizyta najblizsza dopiero w czerwcu. robiłam tez badania na poziom hormonów i wyszło mi 1,51. czyli chyba jest w normie. wiec zastanawiam jak ma sie to do tego guza?? moze ktos miła podobna sytuacje. musze jeszcze zaznaczyc ze biore tabletki antykoncepcyje i czy tetabletki moga miec wpływ na wynik hormonów. powiedzcie co o tym myslicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kropeczkkkk
Witam. mam problem z tarczyca. a mianowice wykryto u mnie poprzez USG guzekwielkosci 34mm. nie moge sie dostac narazie do lekarza, wizyta najblizsza dopiero w czerwcu. robiłam tez badania na poziom hormonów i wyszło mi 1,51. czyli chyba jest w normie. wiec zastanawiam jak ma sie to do tego guza?? moze ktos miła podobna sytuacje? musze jeszcze zaznaczyc ze biore tabletki antykoncepcyje i czy tetabletki moga miec wpływ na wynik hormonów? powiedzcie co o tym myslicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kropeczkkkk
Witam. mam problem z tarczyca. a mianowice wykryto u mnie poprzez USG guzekwielkosci 34mm. nie moge sie dostac narazie do lekarza, wizyta najblizsza dopiero w czerwcu. robiłam tez badania na poziom hormonów i wyszło mi 1,51. czyli chyba jest w normie. wiec zastanawiam jak ma sie to do tego guza?? moze ktos miła podobna sytuacje? musze jeszcze zaznaczyc ze biore tabletki antykoncepcyje i czy tetabletki moga miec wpływ na wynik hormonów? powiedzcie co o tym myslicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kropeczkkkk
Witam. mam problem z tarczyca. a mianowice wykryto u mnie poprzez USG guzekwielkosci 34mm. nie moge sie dostac narazie do lekarza, wizyta najblizsza dopiero w czerwcu. robiłam tez badania na poziom hormonów i wyszło mi 1,51. czyli chyba jest w normie. wiec zastanawiam jak ma sie to do tego guza?? moze ktos miła podobna sytuacje? musze jeszcze zaznaczyc ze biore tabletki antykoncepcyje i czy tetabletki moga miec wpływ na wynik hormonów? powiedzcie co o tym myslicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×