Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość tarczycowa

TARCZYCA!! Bardzo ważna sprawa!!

Polecane posty

Ja wlasnie nie mam zadnych takich dolegliwosci.Normalnie sie czuje.Nie jest mi ani goraco ani zimno,normalnie.Bardzo dobrze sypiam,ze snem nie mam zadnych problemów.Kiedys mialam,ale teraz jest wszystko w porzadku.Ale dlaczego ja tak chudne?? Wspomne ze mam 21 lat.Mam wzrost 1.66 cm. Lekarz robil mi USG.Powiedzial ze na szczescie nie mam zadnych guzków,ale jest lekkie zapalenie tarczycy. Przed leczeniem nie mialam zadnych dolegliwosci,naprawde.Mialam tylko troche gruba i twarda szyje.Ale ta szyja to byla taka zawsze. Jestem przerazona bo bardzo spadlam z wagi(48 kg) i nadal chudne chociaz już normalnie jem.I teraz tu jest wielki problem,bo nie wiem czym to nagle chudniecie jest spowodowane:czy moim wczesniejszym odchudzaniem sie czy tym lekiem.To znaczy odchudzalam sie od marca do czerwa.Ale nie stosowalam jakichs straszliwych diet,natomiast ograniczylam tłuszcze. Przed odchudzaniem wazylam 55 kg.Potem waga lekko spadala,po miesiacu juz bylo 54,potem 53.A teraz to juz waga tak sie rozpedzila,ze po prostu nie moge jej utrzymac.Nie wiem co robic!Jak tak dalej bedzie to nic ze mnie nie zostanie.Najgorsze jest to,ze ostatni okres mialam 20 marca,a teraz nic.Bralam Luteine ale nie pomogla. Od ok.2 tygodni jem juz normalnie. Do lekarza endokrynologa ide 2 sierpnia.Nie wiem co mam mu powiedziec.Ja sama nie wiem czemu tak chudne,czy przez ten lek czy przez to moje odchudzanie. Boze,ja nie wiem co sie ze mna zaczelo dziac.Blagam,pomórzcie mi,poradzcie cos! Ja juz nie wytrzymam z tej niepewnosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Well - Well
Marzenka, przede wszystkim tu jest potrzebny lekarz... I przede wszystkim lepiej nie kombinowac z ograniczaniem tluszczy. Kazdy jest indywidualnoscia, ale powiem Ci, co ja narobilam dieta.... Dwa lata temu zaczelam sie odchudzac, eliminujac wlasnie tluszcze. schudlam 13 kg. Nie smarowalam juz nawet chleba maslem czy margaryna! Wszystko gotowane, nic smazonego, zadnego majonezu, oleju w salatkach. Wrecz mi odwalilo na tym punkcie. Stracilam okres na kilka miesiecy, poki nie zaczelam normalnie jesc. Jednak za rok przytylam, jedzac bez jakichs szalenstw i obrzarstwa. Wrecz nie majac apetytu. Okazalo sie, ze po odchudzaniu i braku tluszczow organizm dopadlo zapalenie Hashimoto i okres trwajacy po 7-8 dni, z makabrycznym wydluzeniem cyklu nawet do 40 dni. Mam niedoczynnosc, ktora lecze od listopada. Schudlam, ale nie drastycznie, jem tluszcze, nie bawie sie juz w odchudzanie. W zamian cwicze, ale bez przesady, bo tarczyca oslabila mi serce. Odpowiedz sobie szczerze, czy odchudzasz sie nadal? Czy nie zwiekszasz dawek, by chudnac? Postaraj sie szybciej wepchac wrecz do swojego endokrynologa, bo to jest niepokojace... A moze jeszcze inne hormony sa nie w porzadku?? pozdrawiam i nos do gory!! __________________ Jestem Well ... a Ty? Po prostu - www.WellnessLife.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja juz sie nie odchudzam i nigdy,przenigdy nie bede sie odchudzac.Jem normalnie od ok.2 tygodni. Nie kombinuje z tabletkami,bo lekarz mi kazal brac jedna dziennie i tego sie trzymam. Do lekarza ide 2 sierpnia,czyli juz niedlugo. Ale dlaczego tak chudne,czym tomoze byc spowodowane.Przeciez juz normalnie jem.Plakac mi sie chce.Juz nie dam rady z tym wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze na dodatkek prawie wcale nie mam apetytu.Nie wiem co sie dzieje ze mna.Nigdy tak nie mialam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Well - Well
Moze to byc wszystko - anemia, stres, za szybko dawka 50 (mialas robione badanie poziomu TSH? jaki mialas wynik i czy od razu lekarz rzucil Ci dawke 50 czy stopniowo wprowadzal?) pozdrawiam :) ________________ Jestem Well...A Ty? Po prostu... www.WellnessLife.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed braniem tych tabletek wyniki na hormony tarczycy mialam takie: TSH3 0.744 (min 0.4,max 4.0) T3F 2.6 (min 1.5,max 4.1) T4F 0.91 (min 0.8,max 1.9) Lekarz przez 8 dni kazal mi brac po pół tabletki tego leku a potem po 8 dniach kazal zwiekszyc do jednej dziennie.I tak ten lek zażywam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Well - Well
mialas TSH 30? to nieciekawa niedoczynnosc! Jak bierzesz teraz te tabletki, idz do lekarza. Tu nic Forum nie pomoze! Bo chudnac mozesz od wszystkiego pozdrawiam i nie martw sie! Endokrynolog wszystko Ci wyjasni, wszystko zbada... _________________ Jestem Well - a Ty? Po prostu - www.WellnessLife.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Marzenki
Wiesz co Ci radzę?Zamiast się zadręczać czekaniem na wizytę do sierpnia pojdz jutro do lekarza pierwszego kontaktu i opowiedz mu to wszystko! Bo może to chudnięcie jest spowodowane czymś innym np zupełnie banalnym np stres ale przecież nie zaszkodzi sprawdzić, prawda? :) Jutro ostatni dzień, potem weekend więc radzę się pośpieszyć a potem zdaj relację na forum:)Pozdrówka! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Well - Well
... Chryste, Marzenka, i Ty z takim wynikiem lykasz Euthyrox?????????????????????????????????????????????????????????????????? Idz natychmiast do innego lekarza na konsultacje! Watpic i nie ufac slepo jednemu specjaliscie to nie grzech, a przywilej pacjentki!!!! _____________________ Jestem Well - a Ty? Po prostu - www.WellnessLife.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nic nie rozumiem
a ja właśnie wynik tsh mam około 20 - 30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Well - Well
"Nic nie rozumiem" - to niedoczynnosc !!! _______________ Jestem Well - a Ty? Po prostu - www.WellnessLife.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Marzenki
no przecież Marzenkaa bierze euthyrox na niedoczynność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...ale Marzenka ma ok wynik, pisze do osoby o nicku \"nic nie rozumiem\" pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
... powiedzialabym wrecz, ze Marzenka ma ciut za maly, wiec az dziwie sie co za szaleniec przepisal Jej Euthyrox. Bo najlepiej jak TSH jest ok. 1,5 .... a \"nic nie rozumiem\" leczysz sie gdzies? bo to niedoczynnosc z takim poziomem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nic nie rozumiem
tak leczę się, ale przyjmuję letrox 150. Wciąż tyję i mam doła. Nie mogę sobie z tym poradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagaguś
Przy wyniku TSH 3.01 n: bralam Eutyrox 75 i tyłam:( Od kiedy ( bez konsultacji lekarza)przestaląm brać te tabletki ,to chociaż nie tyję , ale stalam się bardzo nerwowa i rozdraznona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość endi
dziewczyny czy któras z Was miała niedoczynnosć i trądzik i zazywajac tabletki na tarczyce pozbyła sie trądziku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...Ja mialam okropny tradzik. Ale nie tylko naprawiajac tarczyce pozbylam sie go. Pomagam sobie caly czas kremem Bambino i tonikiem Clean & Clear. Ale odkad wpadlam w ... nadczynnosc, cera w miare jest bez zarzutu. Mam nadzieje, ze szybko mi sie tarczyca wyrowna, bo chce Dzidzie za 2 lata miec :) nieco wiecej o urodzie a tarczycy, jak ktos jest zainteresowany: http://wellnesslife.pl/index.php?view=new&lev=03&root=&category_id=5&dest=567

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny,to ja juz nic nie rozumiem.Czy to zle ze lekarz kazal mi brac Euthyrox N50????Przeciez on chyba musi sie znac,tylu ludzi do niego chodzi,leczy prywatnie.Nic nie rozumiem :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dr Q
Podaj jednostki i normę laboratorium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agoonia
kasiula, idź do endokrynologa, masz niedoczynność tarczycy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam dopiero na 17 sierpnia wizyte... bo ja mieszkam w malym miasteczku i mamy 2 endokrynologow i pojechali na urlopy... ale ten wynik nie jest az tak wysoki to mam nadzieje ze to nic takie powaznego?? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×