Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość tarczycowa

TARCZYCA!! Bardzo ważna sprawa!!

Polecane posty

Gość elżbietaaa1
zapalenie tarczycy jak to sie objawia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Nie jest wykluczone, że już jutro zagoszczę tutaj na dobre :-( Idę jutro na usg tarczycy...) Jeśli wyjdzie niekorzystnie dla mnie ( a obawiam się, ze tak będzie) mam nadzieję, że znajdę tutaj wsparcie, bo cholernie boję się tego swiństwa, tym bardziej, że staram się o dzidziusia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natallinaaa
Hej. Ostatnio i ja zrobiłam badania na tarczycę , wynik: 1,491 wie może ktoś czy to dobry, czy zły wynik....?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jowitka 79
tsh o,5 jaki to wynik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 38 w pazdzierniku
78???? mam wiec "tylko" 6.15..bylam u lekarza : powiedzial ze zle nie jest ale dal mi sierowanie na ekografie i jeszcze raz mam zbadac krew za 7 dni- powiedzial ze to moze przejsciowe i ze laboratorum mam zmienic...zobaczymy bo moje objawy dla niego to stress tylko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiolaj
0,5 to norma 1,491 też 0,27-4,2 to są granice normy, przynajmniej w moim laboratorium

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jak wy
do 38 w październiku: piszesz, że czujesz jakbyś miała coś w gardle. doskonale wiem o czym mówisz. potwierdzam, bardzo denerwujące, czasem mam nawet wrażenie, że trudno mi sie oddycha. czy ktoś wie, czy to kiedyś minie? moja endokrynolog mówi, że to przez stres, sretetete, ale ja jestem osobą, która się raczej nie stresuje, całe życie na "lajcie" pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiem wam
moja siostra jak sie dowiedziala ze ma guzki na tarczycy prawie sie dusila i caly czas przeszkadzalo jej co w gardla gdy okazlo sie ze guzki sa nie grozne objawy ustapily...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczynki wiosennie:-) Nie wiem czy to zasluga pogody czy Euthyroxu (przyjmuję go od 2 tygodni w co raz wiekszych dawkach) ale czuje sie znakomicie:-)Humor mi dopisuje,nie czuję żadnego zmęczenia mimo wielu zajęć przy Wikuni. Nie mam jeszcze wyników biopsji ale jestem dziwnie spokojna. A i zaczełam chudnąć:-) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MARTUSIA P.
WitaM DZIEWCZYNKI, WCZORAJ ZAłOZYłAM OSOBNY TEMAT O MOICH GUZKACH NA TARCZYCY O KTORYCH SIE DOWIEDZIALAM WCZORAJ :( byc moze pomozecie mi cos , podpoiecie, ....... narazie mialam usg i sa dwa guzki 25 i 26 mm czy to duze guzki?co mi grozi????? czy to wyleczalne??jak z ciąża ????????? dziekuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj intima_30 tak mysle i chyba juz znam skas twoj nik tak.....nerwica tez tam odwiedzałam ta strone i nadal odwiedzam ...:) jak tylko mam czas .......ja tez sie obawiam ze dołacze do tego grona...... szczegolnie ze moja mama od ładnych kilkunastu lat leczy sie na tarczyce...a ja chyba mam te same obiawy jakos narazie boje sie i po drugie nie mam czasu zrobic konkretnych badan...ale juz postanowiłam ze zrobie je jak najszybciej.....pozdrawiam Cie serdecznie ...do usłyszenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 38 w pazdzierniku
mam pytanie jaki zwiazek z problemami tarczycy ma ew uzywanie kosmetykow z algami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna m
Witam Wszystkich🌼 Jestem po wizycie u endokrynologa i po badaniach oczywiście,endo stwierdzila tym razem niedoczynność tarczycy.Zaleciła lek o nazwie Euthyrox jeszcze go nie wzięłam,ponieważ po Letroxie mialam złe samopoczucie, lekarka odstawiła mi go,teraz obawiam się że może być podobnie.Mam pytanie czy ktoś z niedoczynnoscią ma podobne objawy:ciągle boli mnie głowa,niechęć do wszystkiego,dożo śpie a czuje się zmęczona,łamliwe paznokcie,suchz skóra,bole i osłabienie mięsni,ogólne zle samopoczucie.Czekam na Wasze rady, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elas
do anny m Jeśli nie weźmiesz leku to lepiej nie będzie.Mój mąż mial nadczynność i bez leków był nie do życia.Teraz jest zdrowy , ale nadal pod kontrolą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kogo polecacie z endokrynologow w Krakowie? w miare blisko rynku/centrum bylam tam w 2 klinikach i nie ma miejsc juz :( /na Kopernika bardziej skomplikowane przypadki leczą niz jak moj...czyli \"tylko nieznaczna niedoczynnosc\"/ ale na pytanie czy moze mnie leczyc rodzinny dostalam odpowiedź ze lepiej NIE....tak wiec musze znaleźć endokrynologa u mnie w miescie tez zapisy od grudnia jestem zmuszona isc prywatnie :( tak wiec kogo polecacie w Krakowie albo Katowicach? bardzo prosze o odpowiedź !!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej anna m ja jeszcze nie robiłam teraz badan w kierunku tarczycy ale podejrzewam ze ja mam ...moja mama ma od 20 lat sie leczy....a ja mam prawie taklie same obiawy jak ty opisałam u siebie ....kiedys robiłam badanie tarczycy we krwi i usg i było wszytko w normie czy moze sie tto tak zmienic w ciagu paru lat jakis 4 ....?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna m
Witaj Nadzieja miło że odpisałaś🌼jeśli chodzi o badania to ja robiłam pierwszy raz 5 lat temu i byly ok, tzn.tsh bo na usg stwierdzono torbiele, ale lekarka powiedziała ,że to niegroźne.Nie mialam wtedy żadnych objawów.Niestety rok temu stwierdzono u mnie lekką nadczynnośc tarczycy, brałam Metizol na który jestem uczulona,nastepnie Letrox po którym tez się źle czulam,lekarka odstawila mi go.Około roku bez lekow tylko wizyty u lekarzy i badania,okropne samopoczucie , w pewnym momencie obiawy nadczynności i niedoczynności,przezywałam horror.Teraz mam niedoczynność torbiele i guzki na szczęscie nie nowotworowe,robilam biopsje.Wyniki mam w normie ale lekarka powiedziwła,że leczy się objawy a nie wyniki,ja niestety mam objawy takie jak napisałam wczesniej.Są dni kiedy czuje się dobrze ale i są takie kiedy wszystko mnie boli i nie mam na nic siły.Zrób Nadziejo badania i zgłos się do endokrynologa z tarczyca to nie przelewki ona potrafi rozwalić caly organizm.Na początku zrób TSH,Ft3,Ft4,USG.Pozdrawiam bardzo serdecznie🌼Nadziejo odezwij się jeszcze napisz jak Ci poszlo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapytowywuje
MASZ CHOROBE HAHIMOTO???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna m
sorki ale pisałam do Nadzi 26🌼 Nadziu 26❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jak wy
a c tu taka cisza na forum nastała? idę jutro zrobić sobie tsh, a w środę za tydzień jadę do swojej endokrynolog. ciekawe co mi powie... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc!! U mnie przed miesiacem zdiagnozowali nadczynnosc tarczycy. Meczylam sie przez 10 miesiecy za nim wiedzialam co mi jest. Jak dalyscie sobie rade?? Naprawde trzeba leczyc sie minimum 2 lata jak mowi moj lekarz??? Pozdrawiam wszystkie tarczyczki!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciziunia
Moja druga połowa leczyła się rok, teraz się tylko kontroluje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieje,ze u mnie tez tak pojdzie. A czy po odstawieniu lekow objawy wracaja??? Boje sie,ze znow bede sie tak czula okropnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jak wy
tsh 5,27- trochę za wysokie no nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sama nie mam problemów z tarczycą. Ale mam parę pytań : czy objawy u mężczyzn i kobiet są podobne? Czytałam wszystkie wypowiedzi szczególnie dotyczące niedoczynności, i zauważyłam że najczęściej lekarze przepisują Euthyrox. A co z Letroxem? Czy jest gorszy? Z góry dzięki za odpowieź!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha i czy przy niedoczynności problemy z cerą to norma? Pomoże coś na to dermatolog?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:-) Dziewczyny kochane,jak Wasze samopoczucia?Na wiosne pewnie znakomite. Co u mnie-biore euthyrox teraz juz w dawce 100 na dobe,czuje sie ogolnie dobrze,ale strasznie wypadaja mi wlosy,po prostu koszmar!!!:-(Czy opo tym leku mialyscie podobny objaw???czy ja jestem ewenementem?? Pozdrawiam, Jocelka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jak wy
no i byłam u endokrynologa. :( podwyższyła mi dawkę euthyroxu na 50. całkiem możliwe, że tabletki będę musiała brać do końca życia, ale dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gapulka
Czesc dziwwczyny. Ja lecze sie od 3 lat na chorobe Hashimoto i niedoczynnosc tarczycy, jak zapewne wiecie jest to chorob aprzewlekla, czyli do konca zycia... Niestey u mnie leczenie nie jst latwe, gdyz moja tarczyca jest nadal czasami aktywna i bardzo czesto mam skoki Tsh. Czesto przechodzi w nadczynnosc, a raz spada i powieksza sie niedoczynnosc. Lecze sie u swietnej p. profesor. Moj problem spowodowany jest dwoma czynnikami: pierwszy z nich to stres. Ostatnio mam go tyle, ze ciezko ustawic mi dawki leku. Drugi czynnik to ciepla pogoda, tzn jak jest cieplo musze zmniejszac dawki leku. Wszytko to nie jest takie proste, bo jak tarczyca siada, to ciezko funkcjonowac i psychicznie i fizycznie. Zgadzam sie z zalozcielka topiku, ze tarczyca jest odpowiedzialna za tyle funkcjki w naszym organizmie, dlatergo nie nalezy tego bagatelizowac. Musze tez dodac , ze ciezko jest trafic na dobrego endokrynologa, a leczenie na NFZ odpada, bo na termin czeka sie do kilku miesiecy. Jak macie jakies pytania, chtenie pomoge. Pozdrawiam wszytkich zdechlaczkow. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×