Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość tarczycowa

TARCZYCA!! Bardzo ważna sprawa!!

Polecane posty

Gość cfsbhrgnngnf
a ja czuje w gardle taka przeszkode jak cos połykam czy pije czy to moze byc tarczyccya :( dodam ze od 4 mcuy niemam okresu i nie odchudząłam sie wiec nie wiem o ci ochodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość candy-aga
elizka idz najpierw zrób badania tarczycy itp, a potem lekarz oceni czy sa jakies przeciwskazania do zajscia w ciaze, słyszałam ze kobiety z postepujaca niedoczynnoscia nie powinny zachodzic w ciaze z reszta nie wqiem dla dobra siebie i dziecka lepiej przebadaj tarczyce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam niedoczynnośc tarczycy, która pojawiła się po pierwszym Dziecku, teraz jestem od miesiąca pod opieką endokrynologa i za miesiąc mam kontrolną wizyte... poszłam do niego ponieważ chcemy miec drugie Dziecko, a w tym przypadku powinno się byc pod kontrolą specjalisty i z tego co się dowiedziałam jeżeli zdecyduje się na zaujście w ciążę, będę pod ścisłą obserwacją endokrynologa i co miesięcznymi dodatkowymi badaniami. Ale najważniejsze,że będę miała możliwośc na to by miec jeszcze jednego Dzidziusia ;) Jedyne co mogę poradzic to najlepiej ptrzebadac się dla dobra swojego, oraz Dzidziusia, którego pragniemy:) Powodzenia i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sssaczek
hej :) Czy z takimi wynikami powinnam iść do endokrynologa? Nadmienię że staramy się z mężem o dziecko T3 3.51 pg/ml norma 2.0- 4.4 T4 1.25 ng/dl norma 0.93-1. TSH - 3.31 ulU/mL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sssaczek
T4 1.25 ng/dl norma 0.93-1.7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sssaczek
upupupupu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość candy-aga
sory , ale chyba widzisz ze sa w normie, jak sama podajesz przedziały mozna robic jeszcze usg tarczycy jesli masz zdecydowane objawy, ale te wyniki sa dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jak wy
ja wyniki niby tez mialam w normie, ale jednak mam chora tarczyce. najlepeij wiec zrobic sobie usg i wtedy podjąć decyzcje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inga31
Gdy miałam 17 lat okazało się, ze mam tzw. wole młodzieńcze, byłam u endokrynologa i kazała mi się tym nie martwić. Po urodzeniu pierwszego dziecka w wieku 23 lat tarczyca dawała o sobie znać ale nie przejmowałam sie tym bardzo, po urodzeniu drugiego dziecka - 29 lat wiedziałam, ze już na poważnie zaczynają się problemy z tarczycą ponieważ wiecznie nerwowa, miesiączka raz na 3 miesiące, stopy i ręce zimne, wciąż serce kołatało jak szalone, w gardle wciąż ściskało. Zrobiłam badania tarczycowe i okazało się, ze wszystkie w normie, postanowiłam zrobić usg i okazało sie, ze mam guza, wielkiego guza. Szybko dostałam skierowanie do endokrynologa ten po obejrzeniu zdjęć stwierdził, ze to może być nowotwór wiec dostałam skierowanie na biopsje tarczycy. Bałam sie jak cholera. Leżałam na kozetce i lekarka pokazała mi tą igłę to myślałam, ze umrę. Lekarz zaczął robić usg i stwierdził, ze nie ma żadnego guza i nie będzie robił biopsji, nic tu nie widzi. Cieszyłam sie, ale w duchu pomyślałam do chol...ry jak to nic jak parę dni temu miałam nowotwór. Za 2 miesiące ponownie zrobiłam w swojej przychodni badania i usg, badania bez zmian a usg - znów guz. Zgłupiałam. Zostawiłam to na pół roku i potem gdy dopadły mnie straszne duszenia szyi poszłam prywatnie i usłyszałam od lekarza, ze nigdy nie miałam guza, wszystkie moje problemy są związane z nerwica i nie potrzebuję wizyty u endokrynologa tylko wyciszyć sie i brać leki uspokajające. Faktycznie przez pół roku brałam leki i część objawów ustąpiła. Od czasu do czasu robię TSH, FT3 i FT4 oraz biorę leki uspokajające i jest narazaie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sssaczek
candy - norma normie nierówna... byłam dziś u endo - stwierdził Hashimoto także nie feruj wyrokami za szybko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jak wy
czyli robilas dodatkowe badania? bo chyba nie stwiedzila choroby opierajac sie tylko na tych trzech badanich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sssaczek witaj ;) Mam do Ciebie pytanie, co dokładnie lekarz powiedział Ci o tej chorobie Hashimoto? Ja mam na razie podejżenia,że też mam ale jeszcze muszę zrobic wyniki. Proszę odpowiedz mi Pozdrawiam Beata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inga31
do takiej ja wy - owszem robiłam badania i to mnóstwo badań w tym kierunku. Nie płaciłam za badania bo pracuję w słuzbie zdrowia dlatego mogłam sobie pozwolić aby zrobić specjalistyczne badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sssaczek
babatka - powiedział że jesli były przypadki niedoczynności w rodzinie to u mnie się to objawiło wcześniej z powodu stresu :o Raczej będę na lekach do końca życia (chyba że cudem się ureguluje na dłużej samo) i że mogę się starać o dziecko ale może być ttrudniej - jesli zajdę mam zrobić badanie TSH żeby je lepiej kontrolować. Generalnie Hashimoto to choroba gdy organizm "dostaje na główkę" i sam atakuje swoje organy - w tym przypadku tarczyce - stąd jej przewlekły stan zapalny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sssaczek - dziękuję za odpowiedź Ja w przyszłym tygodniu zrobę sobie wyniki ATPO i ATG, po których lekarz ma mi powiedziec dokładnie co i jak A że leki będę brała do końca życia to już mi powiedział9 na razie biorę dawke 25mg, a ma zamiar doprowadzic do 75 lub jak trzeba będzie to do 100) Mam nadzieje,że wszystko się okaże jak pójdę do niego 25.08. Pozdrawiam serdecznie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malgo81
a ja mam objawy tarczycowe:bardzo sie poce, sopy wiecznie zimne, sennosc(8 godz to za malo), tyje , mimo iz niewiele jem :(( brak koncentracji, kiepska pamiec ostatnio, miesiaczka niby jest regularnie ale trwa 2-3 dni max, ciagła nerwówka, . odebralam dzis wyniki tsh (bo tylko te mi zalecil lekarz) i sa 2,2 a norma 0,4-4,2. wiec o co chodzi? Powiedzcie cos, znacie sie lepiej. ja to robilam (badania) pierwszy raz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość candy-aga
jesli chcesz sie upewnic czy z tarczyca jest ok mozesz zrobic usg tarczycy oraz oznaczyc ft3 i ft4 ale takie objawy wcale nie musza swiadczyc o tarczycy, moze hormony płciowe cos niebardzo ?., albo podstawowe badania krwii mozna zrobic a moze masz po prostu niedobory magnezu potasu albo czegos, wtedy objawy to równiez nerwowosc brak energii złe samopoczucie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sssaczek
spotkałam sie z opinią że leki na tarczycę osłabiają serce...slyszeliście cos o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość **Marta**
Od niedawna leczę się na niedoczynność tarczycy. Biorę Letrox50. Powiedzcie mi czy z tego da się wyleczyć? Czy jest możliwość, że kiedyś przestane brać lekarstwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam niedoczynność tarczycy. Biorę letrox 50 USG wykazało że mam dwa \'guzy\' jeden ok. 6 mm a drugi 13x8 TSH wyszło 4.440 a norma jest do 4.200 Ech... ciężko jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ssaczka
Nie leki na tarczycę osłabiają serce lecz choroby tarczycy.U mego męża powodują mocniejsze skurcze ,że nie mogę spać na jego ramieniu , bo mi uszy puchną.Od niedawna bierze bisocard i jest dużo lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Terenia____
TSH- 4,70- to bardzo zły wynik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo zły to nie ( ja miałam ponad 70!! ) ale na pewno trochę niepokojący:( Idź do lekarza on na pewno zleci ci powtórzenie badań i zaleci jakieś leki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Terenia____
Dla jasności- to nie -4,70 tylko po prostu 4,70 :) no własnie wiem- dziś wybieram się do endo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Soesenka_/_
Czy po rozpoczęciu leczenia niedoczynności tarczycy powinnam schudnąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troche tak bo schodzi opuchlizna z ciała. Poprawia sie metabolizm więc przy jakiejś diecie i ćwiczeniach schudniesz dużo! Niestety trzeba uważać co i ile sie je już praktycznie do końca życia:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość candy-aga
kobietu powiedzcie mi : mam TSH normalne tzn 2,15 zapalenia tarczycy nie mam czy musze wykonać badanie FT3 i FT4 oraz USG tarczycy/szyji żeby mieć 100% pewność że mam wszystko ok mi endo chce wykonac usg - cos wspominała czy to mozliwe że jeżeli tsh jest ok to z tarczyca jest cos nie tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość candy-aga
prosze o odp na powyzsze pytanie chciałam jeszcze dodać, że 2 latat temy miałam niedoczynność tarczycy i jednoczesnie anoreksje tzn miałam ogromną niedowage gdy dostawałam euthyrox nie zauważyłam ani tycia ani chudniecia, natomiast zwiekszył mi sie apetyt i jadłam troche wiecej natomiast nie tyłam i nie chudłam potem mi sie szybko , bo w 2 miesiące wyregulowało, przestałam brac leki, nie kotrolowałam tarczycy, miałam badanie po 2 latatch dopiero robione i wyszło 2,15 tsh więc chyba miałam niedoczynność przez anoreksje na to wychodzi, aż dziwne bo nicy powinnam tyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do candy-aga
podaj normy laboratorium

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jak wy
myślę, że warto zrobić te bAdania i oczywiście pokazać je swojemu lekarzowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×