Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość tarczycowa

TARCZYCA!! Bardzo ważna sprawa!!

Polecane posty

witajcie Jeśli THS mam w normie (1,63), a obniżone t3 (0,5 a norma zaczyna się od 0,69) a t4 mi nie wyszło w badaniu - to o czym to świadczy, macie pojęcie? też strasznie mi wypadają włosy (ostatnio po umyciu wypadło mi ponad 100... siedziałam w wannie i liczyłam :( ), mam obniżoną temp ciała do 36,2, jestem osłabiona, przytyłam w półtora miesiąca 5 kg :( miesiączkę miałam wywoływaną luteiną po prawie 50dniach cyklu była ale strasznie skąpa... dziś idę do lekarza ogólnego. U mnie to się zaczęło po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej (jeanine). Czy to może być niedoczynność mimo że tsh jest w normie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie Jeśli THS mam w normie (1,63), a obniżone t3 (0,5 a norma zaczyna się od 0,69) a t4 mi nie wyszło w badaniu - to o czym to świadczy, macie pojęcie? też strasznie mi wypadają włosy (ostatnio po umyciu wypadło mi ponad 100... siedziałam w wannie i liczyłam :( ), mam obniżoną temp ciała do 36,2, jestem osłabiona, przytyłam w półtora miesiąca 5 kg :( miesiączkę miałam wywoływaną luteiną po prawie 50dniach cyklu była ale strasznie skąpa... dziś idę do lekarza ogólnego. U mnie to się zaczęło po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej (jeanine). Czy to może być niedoczynność mimo że tsh jest w normie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie Jeśli THS mam w normie (1,63), a obniżone t3 (0,5 a norma zaczyna się od 0,69) a t4 mi nie wyszło w badaniu - to o czym to świadczy, macie pojęcie? też strasznie mi wypadają włosy (ostatnio po umyciu wypadło mi ponad 100... siedziałam w wannie i liczyłam :( ), mam obniżoną temp ciała do 36,2, jestem osłabiona, przytyłam w półtora miesiąca 5 kg :( miesiączkę miałam wywoływaną luteiną po prawie 50dniach cyklu była ale strasznie skąpa... dziś idę do lekarza ogólnego. U mnie to się zaczęło po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej (jeanine). Czy to może być niedoczynność mimo że tsh jest w normie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie Jeśli THS mam w normie (1,63), a obniżone t3 (0,5 a norma zaczyna się od 0,69) a t4 mi nie wyszło w badaniu - to o czym to świadczy, macie pojęcie? też strasznie mi wypadają włosy (ostatnio po umyciu wypadło mi ponad 100... siedziałam w wannie i liczyłam :( ), mam obniżoną temp ciała do 36,2, jestem osłabiona, przytyłam w półtora miesiąca 5 kg :( miesiączkę miałam wywoływaną luteiną po prawie 50dniach cyklu była ale strasznie skąpa... dziś idę do lekarza ogólnego. U mnie to się zaczęło po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej (jeanine). Czy to może być niedoczynność mimo że tsh jest w normie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie Jeśli THS mam w normie (1,63), a obniżone t3 (0,5 a norma zaczyna się od 0,69) a t4 mi nie wyszło w badaniu - to o czym to świadczy, macie pojęcie? też strasznie mi wypadają włosy (ostatnio po umyciu wypadło mi ponad 100... siedziałam w wannie i liczyłam :( ), mam obniżoną temp ciała do 36,2, jestem osłabiona, przytyłam w półtora miesiąca 5 kg :( miesiączkę miałam wywoływaną luteiną po prawie 50dniach cyklu była ale strasznie skąpa... dziś idę do lekarza ogólnego. U mnie to się zaczęło po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej (jeanine). Czy to może być niedoczynność mimo że tsh jest w normie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herta77
Do Wątła Trzcina! U mnie też wszystko zaczęło się od odstawienia tabletek antykoncepcyjnych.Mam nadzieję, że nie brałaś ich zbyt długo? (ja brałam przez lata będąc pod opieką ginekologa i nikt jakoś nie raczył mi wspomnieć, że biorąc pigułki latami mogą być później poważne problemy).Radzę Ci znajdź dobrego endokrynologa, który położy Cię do szpitala i tam zrobi Ci wszystkie badania hormonalne.Bo hormony tarczycowe są powiązane z innymi, i przez to pewnie masz problemy z okresem.Pozdrawiam i życzę wytrwałości:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herta77
Do Wątła Trzcina! U mnie też wszystko zaczęło się od odstawienia tabletek antykoncepcyjnych.Mam nadzieję, że nie brałaś ich zbyt długo? (ja brałam przez lata będąc pod opieką ginekologa i nikt jakoś nie raczył mi wspomnieć, że biorąc pigułki latami mogą być później poważne problemy).Radzę Ci znajdź dobrego endokrynologa, który położy Cię do szpitala i tam zrobi Ci wszystkie badania hormonalne.Bo hormony tarczycowe są powiązane z innymi, i przez to pewnie masz problemy z okresem.Pozdrawiam i życzę wytrwałości:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brałam ok 4rech lat, wcześniej miałam przerwę ok roku i jeszcze wcześniej brałam ok 2 lata ale nic mi nie było po odstawieniu... na razie byłam u gin. i pytał czy chcę wrócić do hormonów żeby mieć normalne miesiączki no szlag może człowieka trafić... pytałam go co może być przyczyną powiedział że zaburzenia hormonalne ale nie wie jakie, zbadał mi tylko prolaktynę i była ok. Już więcej do tego pana nie pójdę :/ mój tato ma nadczynność tarczycy, czy to jest choroba dziedziczna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brałam ok 4rech lat, wcześniej miałam przerwę ok roku i jeszcze wcześniej brałam ok 2 lata ale nic mi nie było po odstawieniu... na razie byłam u gin. i pytał czy chcę wrócić do hormonów żeby mieć normalne miesiączki no szlag może człowieka trafić... pytałam go co może być przyczyną powiedział że zaburzenia hormonalne ale nie wie jakie, zbadał mi tylko prolaktynę i była ok. Już więcej do tego pana nie pójdę :/ mój tato ma nadczynność tarczycy, czy to jest choroba dziedziczna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brałam ok 4rech lat, wcześniej miałam przerwę ok roku i jeszcze wcześniej brałam ok 2 lata ale nic mi nie było po odstawieniu... na razie byłam u gin. i pytał czy chcę wrócić do hormonów żeby mieć normalne miesiączki no szlag może człowieka trafić... pytałam go co może być przyczyną powiedział że zaburzenia hormonalne ale nie wie jakie, zbadał mi tylko prolaktynę i była ok. Już więcej do tego pana nie pójdę :/ mój tato ma nadczynność tarczycy, czy to jest choroba dziedziczna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gagor
wątła trzcina One się wysylają tylko po jakimś czasie dopiero wskakują :) też już tu wyslalem swoją litanię ;)) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie ponownie odebrałam resztę wyników, wygląda to tak: TSH 1,63 to OK, ale: T3 0,50 T3 2,9 v czy ktoś z was spotkał się z czymś takim? Mój lekarz rodzinny nie wie o co chodzi bo powinnam mieć podwyższone TSH przy takim T3 i T4.... Dostałam skierowanie na usg tarczycy ale pierwszy wolny termin jest za miesiąc i to prywatnie :( Do Endo kolejki kosmiczne... tez chyba poszukam prywatnie. Ale może ktoś z Was miał podobnie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie ponownie odebrałam resztę wyników, wygląda to tak: TSH 1,63 to OK, ale: T3 0,50 T3 2,9 v czy ktoś z was spotkał się z czymś takim? Mój lekarz rodzinny nie wie o co chodzi bo powinnam mieć podwyższone TSH przy takim T3 i T4.... Dostałam skierowanie na usg tarczycy ale pierwszy wolny termin jest za miesiąc i to prywatnie :( Do Endo kolejki kosmiczne... tez chyba poszukam prywatnie. Ale może ktoś z Was miał podobnie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZECHU jakby Ci sie chcialo podac wynik badania TSH bylabym ci wdzieczna bom ciekawa czy mialam racje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja choruje na tarczyce juz kilka lat i mialam podobnie, a to byla wina labolatarium, zle wykonali i lekarz powiedzial ze musze powtorzyc w innym, a w innym wyszly ok. Ja uwazam ze nie masz zadnej tarczycy, a na pewno nie nalezy panikowac, tylko powtorzyc i na pewno bedzie ok. czasami tarczyca jest dziedziczna, moj tato tez ma i to zachorowalismy w tym samym czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasioola81
Witam wszystkich, tak sobie czytam i czytam...i kurcze chyba bagatelizowałam temat. Jakiś czas temu (ok 1,5roku) zdiagnozowali mi niedoczynnośc tarczycy. Dostałam euthyrox 50 kazali jeśc po 1 tabletce. No i ja oczywiście olewałam, raz brałam a raz nie...2 miesiące temu zapomniałam o nich zupełnie. Ostatnio zaczęlam tyc- w ciągu 3 mies - 6 kg...zawsze byłam szczupła(przy 157 ważyłam ok 48 kg). Do tego doszły problemy z cerą i włosami...przypomniało mi się o euthyroxie...no i zrobiłam sobie badania - TSH 5,34 (0,28>4,3)...No i właśnie wyczytałam tutaj że moje problemy z pamięcią, nerwowośc i smutek to tez pewnie tarczyca...(a mnie leczyli jakimis lekami antydepresjo- pochodnymi). Oczywiście wizyta u endo za 6 mies...Myślicie że wystarczy jak grzecznie i z głową zaczne brac euthyrox? Kiedy skontrolowac TSH ponownie? No i jest szansa ze waga się sama spadnie gdyby TSH się unormowało? Będę wdzięczna za dpowiedź...pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do kasioola81 nie dobrze zrobilas ignorujac tabletki i chorobe, ale to juz wiesz, takze twoje TSH to bardzo dobry wynik, bo ja mialam 75 w pewnym momencie i wiedz, ze to nie niemozliwe przytyc 6 kg i zaczac miec problemy tarczycowe przy tak dobrym wyniku TSH jki ty masz, bo jest tylko toszeczke podwyzszone. Mozna miec nawet TSH 170 i czasami sa male dolegliwosci. Takze koniecznie powinnas zrobic T3 i T4, bo to one sa wazniejsze od TSH jak sie juz choruje na tarczycie i to one powiedza co sie dzieje. Nie mozesz czakac na wizyte u edno 6 miesiecy. Po prostu idz do ogolnego na razie, bo oni w takim prostym przypadku tez pomagaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasioola81
no właśnie byłam i dostałam skierowanie na TSH, ale oki pójde i zobaczymy co wymyśli...Zastanawiam się jak z tym tyciem może byc bo jeśli jest tak jak mówisz to i tak dziwne czmu az tyle i nagle przytyłam.(nie jem więcej ,nie zmienilam trybu życia ). Dzięki za odpowiedź i w sumie wszystkim za uświadmienie...czas zmądrze wreszcie i grzecznie brac leki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BogusiaTSH
Mam problem. Może mi pomożecie... Jestem kobietą w wieku 47 lat. Od kilku miesięcy mam problemy ze snem, skupieniem uwagi, pojawiają mi się rano i wieczorem czerwone obrzęki na twarzy i pod oczami, jestem zmęczona. Wykryto u mnie niedoczynność tarczycy TSH na poziomie 37 na początku, bardzo niskie T3 i T4. Biorę Euthyrox od 3 miesięcy, niestety nic się nie poprawia, dawki zmieniałam od 25 do 75 na dzień. Wizyty u różnych lekarzy, powtórki badań poziomu hormonów, USG tarczycy - bez zmian. Ostatnio to czuję się nawet lepiej jak lek odstawię, ale pomimo jego regularnego zażywania T3 i T4 podrosło do dolnej granicy wymaganej, TSH na początku leczenia 27, teraz 29, czyli nie dość, że baaardzo wysokie to jeszcze rośnie pomimo zażywania leku. Źle się czuję... POMOCY!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BogusiaTSH
Mam problem. Może mi pomożecie... Jestem kobietą w wieku 47 lat. Od kilku miesięcy mam problemy ze snem, skupieniem uwagi, pojawiają mi się rano i wieczorem czerwone obrzęki na twarzy i pod oczami, jestem zmęczona. Wykryto u mnie niedoczynność tarczycy TSH na poziomie 37 na początku, bardzo niskie T3 i T4. Biorę Euthyrox od 3 miesięcy, niestety nic się nie poprawia, dawki zmieniałam od 25 do 75 na dzień. Wizyty u różnych lekarzy, powtórki badań poziomu hormonów, USG tarczycy - bez zmian. Ostatnio to czuję się nawet lepiej jak lek odstawię, ale pomimo jego regularnego zażywania T3 i T4 podrosło do dolnej granicy wymaganej, TSH na początku leczenia 27, teraz 29, czyli nie dość, że baaardzo wysokie to jeszcze rośnie pomimo zażywania leku. Źle się czuję... POMOCY!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bogusiaxxx
Mam problem. Może mi pomożecie... Jestem kobietą w wieku 47 lat. Od kilku miesięcy mam problemy ze snem, skupieniem uwagi, pojawiają mi się rano i wieczorem czerwone obrzęki na twarzy i pod oczami, jestem zmęczona. Wykryto u mnie niedoczynność tarczycy TSH na poziomie 37 na początku, bardzo niskie T3 i T4. Biorę Euthyrox od 3 miesięcy, niestety nic się nie poprawia, dawki zmieniałam od 25 do 75 na dzień. Wizyty u różnych lekarzy, powtórki badań poziomu hormonów, USG tarczycy - bez zmian. Ostatnio to czuję się nawet lepiej jak lek odstawię, ale pomimo jego regularnego zażywania T3 i T4 podrosło do dolnej granicy wymaganej, TSH na początku leczenia 27, teraz 29, czyli nie dość, że baaardzo wysokie to jeszcze rośnie pomimo zażywania leku. Źle się czuję... POMOCY!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kochani mam pytanie
wyczytalam w internecie na forach ze podobno Hashimoto jest jednym z nielicznych schorzeń tarczycy, przy którym jodu podawać nie wolno.ze jest nie wskazany.A znam osobe co ma hashimoto, z tym ze hormony ma w normie, i bardzo jej wypadaly włosy, ale lekarz przespisal jej jodid i włosy przestały jej wypadac.To w koncu jak to jest z tym jodem, wolno podawac czy nie, moze ktos sie orientuje?bo ja tez mam hahsimoto ,hormony w normach, biore euthyrox juz dosc długo i nie pomaga, włosy nadal wypadaja, zastanawiam sie czy nie zmienic lekarza i moze zaczac brac ten jodid.Kurcze juz nie wiem co myslec o tym, a jest jakies badanie gdzie mozna zbadac poziom tego jodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kochani mam pytanie
wyczytalam w internecie na forach ze podobno Hashimoto jest jednym z nielicznych schorzeń tarczycy, przy którym jodu podawać nie wolno.ze jest nie wskazany.A znam osobe co ma hashimoto, z tym ze hormony ma w normie, i bardzo jej wypadaly włosy, ale lekarz przespisal jej jodid i włosy przestały jej wypadac.To w koncu jak to jest z tym jodem, wolno podawac czy nie, moze ktos sie orientuje?bo ja tez mam hahsimoto ,hormony w normach, biore euthyrox juz dosc długo i nie pomaga, włosy nadal wypadaja, zastanawiam sie czy nie zmienic lekarza i moze zaczac brac ten jodid.Kurcze juz nie wiem co myslec o tym, a jest jakies badanie gdzie mozna zbadac poziom tego jodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witamina PP tez pomaga w leczeniu tarczycy prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewcik035
Do BOGUSI---- zmień lek ja po eutyroksie byłam zlana potem nawet jak było -15 na dworze !!!! zmieniłam na letrox i jest o wiele lepiej. WKLEJAM ADRES STRONY ZAJRZYJCIE--http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=24776

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aiga
Witam wszystkich. Moja chistoria jest poplątana.otórz ok 7 lat temu zaczełam chorowac na depresje wyniki miałam dobre a serce waroiwało.Zac zełam leczyc depresję i doraznie brałam propranolol oczywiscie równiez odwiedziłam kardiologa holtery i usg i czestoskurcze nadkomorowe i szybka akcja serca miejscami do 120 puls.Leczyłam depresje i przerywałam.Odrzuciłam tabsy anty.W pierwszym cyklu zaszłam w ciąże. Urodziłam zdrowego synka w międzyczasie ginekolog robił mi TSH i było ok.W ciąży równiez brałam propranolol bo kazdy krok konczył się ostrym biciem serca.Po porodzie zapomniałą ze mam serce paliłam papierosy i dobrze się czułam.Półtora roku było ok az do momentu ze po papierosie dostałąm znów ataku szybkiego bicia serca.Wtedy lekarz mi zrobił TSH i wyszło 0.03 Z tym wynikiem udałąm się do endokrynologa i on stwierdził ze to tarczyca subkliniczna i kazał brac 3*dziennie 20mg propranololu.I na tym się skonczyła wizyta u niego Aha miałam jeszcze USG i wyszło ok.Zaczełam brac tabsy anty.I było ok.Za jakis czas znów dopadłą mnie depresja i znów na psychotropach jestem.Biore propranolol i psychotropy.Serce wali jak oszalałe mam wybuchy ciepła i nerwówka.Najgorze czuję się z sercem.Propranool działa na ok 4-6 godzin i dalej jest jazda.Chcem teraz zrobic jeszcze raz badania TSH i TF4 i TF3 i isc prywatnie do innego.Czy ktos z Was ma takie problemy z sercem az dokuczliwe. Przepraszam ze się rozpisałam ale teraz mozna zrozumiec chyba moją dziwną historię.Aha od mc niebiorę tabsów antykoncepcyjnych bo moja pani Psychiatra powiedziałąm ze mam odrzucic bo to tez hormony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzoskwa
AIGA ja miałam zdiagnozowaną depresję 8 lat temu, dostawałam różne leki, które nic mi nie pomagały, o niedoczynności tarczycy dowiedziałam się15 lat temu i brałam Euthyrox 100, z czasem zaczęłam to olewać, wszystko się nasiliło, włącznie z sercem podobnie jak u Ciebie, rok temu po 2 miesiącach regularnego brania euthyroxu jakimś cudem zaszłam w ciążę, kontrolowałam TSH całą ciążę i było w normie, za to serce waliło jak oszalałe, ciśnienie miałam niskie, a puls w granicach 130-140 nawet bez wysiłku, brałam Aspargin, bo miałam też leki przeciwskurczowe, które w jakiś sposób wpływały na serce. w dniu porodu miałam TSH 4,17 i było w miarę wszystko ok. Teraz jestem 5 miesięcy po porodzie i mam podobne problemy z sercem jak Ty, do tego jeszcze doszły bardzo obfite krwawienia, od początku stycznia miałam tylko tydzień bez krwawienia, miałam iść na czyszczenie macicy i do tego potrzebowałam świeżych wyników badań i okazało się, że po porodzie moje TSH wzrosło do 80,90, do tego podwyższone ciśnienie i to walenie serca... dramat po prostu, też już nie wiem co mam robić. Endo mi zmieniła leki na Letrox 150, zobaczymy może coś pomoże, samopoczucie lepsze mam po takiej dawce, tak więc depresja była wysokim TSH wzmocniona, a reszta nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzoskwa
AIGA ja miałam zdiagnozowaną depresję 8 lat temu, dostawałam różne leki, które nic mi nie pomagały, o niedoczynności tarczycy dowiedziałam się15 lat temu i brałam Euthyrox 100, z czasem zaczęłam to olewać, wszystko się nasiliło, włącznie z sercem podobnie jak u Ciebie, rok temu po 2 miesiącach regularnego brania euthyroxu jakimś cudem zaszłam w ciążę, kontrolowałam TSH całą ciążę i było w normie, za to serce waliło jak oszalałe, ciśnienie miałam niskie, a puls w granicach 130-140 nawet bez wysiłku, brałam Aspargin, bo miałam też leki przeciwskurczowe, które w jakiś sposób wpływały na serce. w dniu porodu miałam TSH 4,17 i było w miarę wszystko ok. Teraz jestem 5 miesięcy po porodzie i mam podobne problemy z sercem jak Ty, do tego jeszcze doszły bardzo obfite krwawienia, od początku stycznia miałam tylko tydzień bez krwawienia, miałam iść na czyszczenie macicy i do tego potrzebowałam świeżych wyników badań i okazało się, że po porodzie moje TSH wzrosło do 80,90, do tego podwyższone ciśnienie i to walenie serca... dramat po prostu, też już nie wiem co mam robić. Endo mi zmieniła leki na Letrox 150, zobaczymy może coś pomoże, samopoczucie lepsze mam po takiej dawce, tak więc depresja była wysokim TSH wzmocniona, a reszta nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich:) MAM PYTANIE.. no więc tak, od niedawna leczę się na niedoczynność tarczycy. mam za wysoki poziom TSH.Niestety podczas ostatniej wizyty nie zapytałam lekarza o dość istotna sprawę. Czy jeśli pójdę na kontrolne badanie poziomu TSH to czy danego dnia przed badaniem krwi powinnam wziąć dawkę euthytoxu?? już wymyśliłam argumenty za obiema możliwościami, ale mam nadzieję, że zagląda tu trochę 'doświadczonych' z tarczycą osób i pomogą mi rozwiać wątpliwości :) . bardzo proszę o radę. pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×