Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość tarczycowa

TARCZYCA!! Bardzo ważna sprawa!!

Polecane posty

Gość milenka2008
Witam Wszystkich. Mam gorącą prośbę czy ktoś mógłby mi wytłum1aczyć co to znaczy jak tarczyca jest całą podziurawiona. Bardzo proszę o odpowiedź czy jest to groźne dla organizmu i czym może być spowodowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milenka2008
Witam Wszystkich. Mam gorącą prośbę czy ktoś mógłby mi wytłum1aczyć co to znaczy jak tarczyca jest całą podziurawiona. Bardzo proszę o odpowiedź czy jest to groźne dla organizmu i czym może być spowodowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anonim do cytryny
Opieram się jedynie na opinii lekarza. W innym wypadku nie pozwoliłabym sobie na udzielanie komukolwiek rad czy stawianie diagnoz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milenka2008
Witam Wszystkich. Mam gorącą prośbę czy ktoś mógłby mi wytłum1aczyć co to znaczy jak tarczyca jest całą podziurawiona. Bardzo proszę o odpowiedź czy jest to groźne dla organizmu i czym może być spowodowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanieeeee
dlazcego jak jestem u endokrynologa to za kazdym razem bada mi słuchawkami plecy? to chyba chodzi o płuca, tak? a jesli o płuca to jaki maja zwiazek z tarczyca a konkretnie z hashimoto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakie witaminy
i minerały polecacie przy hahsimoto przewciw wypadaniu i na wzmocnienie włosów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość serce bada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakie witaminy
na plecach bada serce?????serce to chyba sie bada z przodu na klatce piersiowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakie witaminy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZAINTERESUJCIE SIĘ MNĄ
Co jest gorsze nadczynność czy niedoczynność tarczycy? Poradźcie jak sobie pomóc ziółkami i medycyną naturalną? Moje wyniki TSH 0,005 przy normie0,27-4,2 FT4 9,98 pg/ml przy normie 1,8 - 4,2 FT3 5,10 pg/ml przy normie 0,8-1,9. Czy jest ze mną źle, czy bardzo źle? Co mi grozi? Bo jedną z rzeczy, którą wiem to nie mogę mieć operacji. Od 10 dni biorę Thyrosan. Nienawidzę leków. Badania FT4 i aTPO mam robić 7 lutego. Czytałam, że należałoby kontrolować wątrąbę i leukocyty. Wypadają mi włosy, zwłaszcza rtano, mrowieją ręce. Co mam robić? Znacie w Jeleeniej Górze endokrynologa, który od zaraz mnie przyjmie na NFZ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mooniisiia
Proszę, przeczytajcie! Moja historia jest w zasadzie krótka, ale mam takiego pietra, że..... Jakieś 2 miesiące temu obudziłam się rano ze strasznymi zawrotami głowy. Tragedia. Nie mogłam poruszyc głową, bo świat wirował jak na karuzeli. Tydzień chodziłam jak pijana, w koncu poszłam do laryngologa, który po badaniu stwierdził, że to neurologiczna sprawa. Odczekałam jeszcze miesiąc - na lekach od wirowania i poszłam. Ten skierował mnie na usg - przepływ krwi w żyłach szyjnych. I tu pan radiolog, który wykonywał badanie powiedział - żyły ok, ale ma pani chorą tarczycę - typowa struktura dla hashimoto. Co to jest? - pytam, a p. doktor, że zapalenie tarczycy, które trzeba leczyć. Neurolog dał mi skierowanie na badania tarczycy i kazał się z nimi udac do endokrynologa. W tych badaniach wszystko jest w normie, tylko ATG 725 (norma do 100). Czy to hashimoto? Poczytałam trochę i zbaraniałam. Bo w jednym artykule piszą, że ATG nie ma znaczenia w rozpoznaniu hashi..., a w innym, że tak! Aha - od dłuższego czasu mam tak potworną senność, że w jednej chwili mogę przy biurku zasnąć. I wtedy też mam problemy z mówieniem - tak, jakbym była pod wpływem alkoholu. Wiem, że powinnam isc do lekarza, ale najpierw niech ktos mi powie, co o tym sądzi . Proszę!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaa
już po samym USG widać, że nie wszytko jest dobrze trzeba leczyć i już wyniki moą być dobre, a USG wskazywać na chorobę i juz trzeba leczyć nie czekaj na cud, bo będzie gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mooniisiia
Martulka ale dałaś mi kopniaka! Może to i dobrze! Idę do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mooniisiia
Martulka ale dałaś mi kopniaka! Może to i dobrze. Idę do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mooniisiia
Ok, idę do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monisssiiia W jakich badaniach? Jakie sa w normie? Poziomy hormonow? TSH/ Napisz cos bo przeciez z powietrza nie da sie wyssac tych info by moc powiedziec cos wiecej. Struktura platow jak przy hashimoto i podwyzszone ATG juz moze duzo mowic i da sie to opanowac (ale nim u mnie stwierdzono Hashi poza potwornym zmeczeniem nie mialam objawow jakie opisujesz a dziagnoza padla wtedy gdy mialam juz tylko polowe objetosci platow). Zawroty glowy moga byc z b. wielu powodow (jak pijana chodzilam przy ogromnym przeroscie .... grzyba w ukladzie pokarmowym, i takze prawie zasypialam na stojaco cierpiac jednoczesnie na potworna bezsennosc).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tarczycówka
Witajcie dziewczyny! Byłam wczoraj u endokrynologa ze zdjęciami Usg tarczycy i z wynikami. Lekarka powiedziała mi,że mam zaczynajacą się niedoczynnosc spowodowana tymi guzkami,które mam. powiedziała,że całą tarczycę mam upstrzoną mnóstwem guzków...maleńkich guzków. Stwierdziła,że biopsja jest mi na razie niepotrzebna,bo nie mam tych guzków duzych tylko takie punkciki. Przepisała mi na początek eutyrox 25 a do tego magnez z B6,lek o nazwie polfilin-jest to lek porawiający krązenie obwodowe(dlatego ponieważ marzną mi palce u rąk,stóp i zimno mi w nos jak jestem na dworze)Ponadto lek o nazwie nutrof-jest to specyfik posiadający witaminy i minerały niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania wzroku. Dziewczyny czy wiecie cos więcej o tym leku porfilin? Ponadto mam pytanie :dlaczego lekarka się mnie pytała czy ostatnio nie pogorszył mi się wzrok i czy dobrze widze?czyzby tarczyca miała wpływ na wzrok? I jeszcze jedno czy po tym eutyroxie nie przytyje? Bo ostatnio już właśnie przytyłam 6 kg ,a mam nadwagę ok. 9-10 kg. Ten eutyrox zazyłam pierszy raz dzisiaj rano i po dwóch godzinach trochę dziwnie się czułam;tak jakby mnie lekko dusiło w gardle,miałam chwilami przyspieszone bicie serca i czułam tak jakby zawroty,ale takie minimalne.Czy to związek z tym lekiem i czy to normalne? Przepraszam Was kochane za tyle pytań,ale to mój poczatek z leczeniem tarczycy i w zwiazku z tym jestem pełna obaw. A i jeszcze jedno..czy jest szansa,zeby chocby w nimimalnym stpopniu poprawił mi się stan skóry,bo mam ją suchą i strasznie zaczyna się marszczyć nie mówiąc już o włosach,które łamią się i wypadaja. Pozdrawiam was serdecznie.dzięki ze jesteście👄+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tarczycówka
Kochani, czy ktoś z Was zażywa tabletki na nadczynność i niedoczynność jednocześnie? Ja od roku się leczę u Endokrynologa. Najpierw zgłosiłam się z dużą nadczynnością 0,005 TSH, by po zaledwie trzech miesiącach leczenia przekształciła się w ogromną niedoczynność 63,31. Przy tak wysokim TSH myślałam, że to już koniec ze mną. Miałam wolę czwartego stopnia, lekarka kazała mi tylko leżeć przez dwa tygodnie i nie podnosić nawet szklanki. Mój układ nerwowy był tak rozdygotany, że drażniło mnie wszystko, pomimo zażywania leków na uspokojenie. Najgorsze było to ciągłe uczucie duszenia, jakby struną od pianina. Minęło kilka miesięcy i już było dobrze, gdy od ubiegłego tygodnia poczułam takie same objawy co niegdyś. Dziś jest strasznie, rano poszłam do laboratorium, szyję mam jak z kamienia. Już dzwoniłam do mojej lekarki, ale ona jest na wakacjach. Wynik będzie w czwartek to podam jej telefonicznie, ale wiem że jest znów jakiś katastrofalny bo źle się czuję. To jakiś koszmar, czy wy też tak macie, czy bierzecie raz eutyrox, raz tyrozol. Jak mnie tak dusi to zawsze boję się, że to już moje ostatnie chwile, boję się że w końcu zadusi, a mam małe dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TARCZYCOWKA 1sza (sa dwa wpisy pod takim samym nickiem ale chyba od roznych osob). Skoro tak zareagowalas na 25 mcg euthyroxu podziel pigulke na pol i bierz zmniejszona dawke przez pare dni. organizm musi sie przyzwyczaic do suplementow hormonalnych. Nawet tyle to dla niego kop i chwilowa \'nadczynnosc\'.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TARCZYCOWKA 1sza (sa dwa wpisy pod takim samym nickiem ale chyba od roznych osob). Skoro tak zareagowalas na 25 mcg euthyroxu podziel pigulke na pol i bierz zmniejszona dawke przez pare dni. organizm musi sie przyzwyczaic do suplementow hormonalnych. Nawet tyle to dla niego kop i chwilowa \'nadczynnosc\'.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TARCZYCOWKA 1 sza Podziel piguleczke na pol i przez pare dni bierz mniejsza dawke aby organizm sie przyzwyczail

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beaaata76
Ja zrobiłam sobie badanie tarczycy sama z siebie ,prywatnie bez skierowania, i dobrze bo mam wynik ponad normę- teraz jest okazja do dyskusji z lekarką bo jak mówiłam o bólach głowy, brzucha o wzdęciach nieregularnych miesiączkach, nerwowości to nic tylko szybciutko recepta żeby człowieka zbyć- a to figę pomagało i pieniądze w aptece zostały zamiast coś dziecku kupić ,takie badanie nie jest strasznie drogie- takie ogólne jak działa tarczyca kosztuje 22-25 zł ,robi się je z krwi i na czczo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mooniisiia
hashi dzięki za reakcję. Nie traktuj mnie jak dziecko. Jesli piszę, ze wyniki w normie, to znaczy TSH, FT3 i FT4 a także ATPO. Tylko ATG ponad normę. Nie robiłam USG tarczycy, tylko przy okazji innego badania lekarz był tak dobry, ze poinformował mnie o zmianach w tarczycy i zapisał w wyniku: s. Hashimoto. Zdaję sobie sprawę, ze przyczyn zawrotów głowy moga być setki, ale w moim przypadku, akurat tak się stało, ze podczas badania, które miało na celu przede wszystkim diagnozę zawrotów, wyszła ta tarczyca. Po to jest to forum, żeby pisać. Spotkałam się już gdzieś za zapytaniem, czy ktoś nie miał zawrotów głowy przy chorobie hashimoto. No więc mówię, że ja na razie mam zawroty głowy i czekam na wizytę u endokrynologa, który powie cos konkretnie. Na pewno napiszę. Aha, nie cierpię na bezsenność, ale na nagłe napady senności. W wynikach badania moczu często wychodzą mi ciała ketonowe. Do tej pory to lekceważono, teraz sama zaczynam wiązać te swoje dolegliwości. Czy mozna Cię spytac Hashi - masz cos wspólnego z medycyną, czy tylko tak po koleżeńsku doradzasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mooniiisiu Ani przez chwile nie bylo to moim celem (traktowanie cie jak dziecko), cos glupio wyszlo. Po prostu rozne badania ludzie robia i naprawde nie jest jasne co kto ma na mysli. Z medycyna mam tyle wspolnego co kazdy majacy \'dozywotnie\' dolegliwosci ale starajacy sie jak najwiecej zrozumiec a przy okazji sobie pomoc, Jestem miedzy innymi stary hashi (diagnoza 10 lat temu) i czasem tu zagladam i dziele sie swoimi wieloletnimi dosw. szczegolnie od czasu gdy leczac grzybice ogolnoustrojowa \'podciagnelam\' tarczyce. Z 81.5 mcg ethyroxu zeszlam do 37.5 (dzisiaj). Wiecej pisalam o tym na poczatku wrzesnia. Na cialach ketonowych w moczu mala sie znam ale moze zajrzyj na forum zapalenie cewki http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=2845255&start=5250 sa tam niektore bardzo dosw. dziewczyny. Moze tam cos wygrzebiesz na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mooniiisiu Ani przez chwile nie bylo to moim celem (traktowanie cie jak dziecko), cos glupio wyszlo. Po prostu rozne badania ludzie robia i naprawde nie jest jasne co kto ma na mysli. Z medycyna mam tyle wspolnego co kazdy majacy \'dozywotnie\' dolegliwosci ale starajacy sie jak najwiecej zrozumiec a przy okazji sobie pomoc, Jestem miedzy innymi stary hashi (diagnoza 10 lat temu) i czasem tu zagladam i dziele sie swoimi wieloletnimi dosw. szczegolnie od czasu gdy leczac grzybice ogolnoustrojowa \'podciagnelam\' tarczyce. Z 81.5 mcg ethyroxu zeszlam do 37.5 (dzisiaj). Wiecej pisalam o tym na poczatku wrzesnia. Na cialach ketonowych w moczu mala sie znam ale moze zajrzyj na forum zapalenie cewki http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=2845255&start=5250 sa tam niektore bardzo dosw. dziewczyny. Moze tam cos wygrzebiesz na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MISICA
Endokrynolog stwierdziła u mnie nadczynność tarczycy, przepisała thyrosan 50 i rozpisała jak mam brać. Dziś jest 11 dzień. Rano wstaję i patrzę, że zaczyna mi znikać owłosienie z rąk, spod pach, a nogi które goliłam dawno temu nie mają odrostów. (TO akurat jest super). Tylko do tego wypadają mi włosy z głowy i mam coraz ciensze rzęsy. Wiem, że jak przestanę to łykać od razu to jeszcze gorzej sobie mogę zaszkodzić, a na moje nieszczęscie kobitka, która to przepisała jest na urlopie do 30 stycznia. Poradzono lekarza I kontaktu, tylko ten u nas, to chyba się z gruszki urwał. Nawet nadczynności nie umiała stwierdzić ani nic poradzić. Może któraś z was ma lub miała takie objawy? Może to minie? Na ulotce nie ma w skutkach ubocznych wypadania włosów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MISICA
Endokrynolog stwierdziła u mnie nadczynność tarczycy, przepisała thyrosan 50 i rozpisała jak mam brać. Dziś jest 11 dzień. Rano wstaję i patrzę, że zaczyna mi znikać owłosienie z rąk, spod pach, a nogi które goliłam dawno temu nie mają odrostów. (TO akurat jest super). Tylko do tego wypadają mi włosy z głowy i mam coraz ciensze rzęsy. Wiem, że jak przestanę to łykać od razu to jeszcze gorzej sobie mogę zaszkodzić, a na moje nieszczęscie kobitka, która to przepisała jest na urlopie do 30 stycznia. Poradzono lekarza I kontaktu, tylko ten u nas, to chyba się z gruszki urwał. Nawet nadczynności nie umiała stwierdzić ani nic poradzić. Może któraś z was ma lub miała takie objawy? Może to minie? Na ulotce nie ma w skutkach ubocznych wypadania włosów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MISICA
Endokrynolog stwierdziła u mnie nadczynność tarczycy, przepisała thyrosan 50 i rozpisała jak mam brać. Dziś jest 11 dzień. Rano wstaję i patrzę, że zaczyna mi znikać owłosienie z rąk, spod pach, a nogi które goliłam dawno temu nie mają odrostów. (TO akurat jest super). Tylko do tego wypadają mi włosy z głowy i mam coraz ciensze rzęsy. Wiem, że jak przestanę to łykać od razu to jeszcze gorzej sobie mogę zaszkodzić, a na moje nieszczęscie kobitka, która to przepisała jest na urlopie do 30 stycznia. Poradzono lekarza I kontaktu, tylko ten u nas, to chyba się z gruszki urwał. Nawet nadczynności nie umiała stwierdzić ani nic poradzić. Może któraś z was ma lub miała takie objawy? Może to minie? Na ulotce nie ma w skutkach ubocznych wypadania włosów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwka
najdziwniejsze jest to ze moj lekarz teierdzi ze przy niedoczynnosci nie ma takich objawow jak dusznosci czy szybkie bicie serca ale ja te objawy mam bardzo czesto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwka, moze ma racje. Ja przy moim zaawansowanym hashi nie mialam takich objawow (mam na mysli okres sprzed diagnozy) bo teraz to juz sytuacja jest pod kontrola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×