Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość tarczycowa

TARCZYCA!! Bardzo ważna sprawa!!

Polecane posty

Gość SOTIRIADIS
Witam wszystkich! Cieszę się, że dzisiaj okryłam to forum i wierzę, wasze doświadczenie w walce z niedoczynnością tarczycy pomoże mi w zmaganiu się z moimi dolegliwościami. Wykryto u mnie chorobę Hashimoto ok. 10 lat temu. Od tego czasu moje życie stało się pasmem ciągłej walki z bólem mięśni, stawów, wysuszonej skóry, wypadania włosów - czyli typowych objawów tej choroby. Ostatnio doszło spore wahania wagi nawet 15 kg w przeciągu 2 m-cy. Ale nie to jest najgorsze. Najbardziej nie dają mi żyć ciągłe skoki nastroju, raz jestem krzykliwa i nerwowa aby niedługo potem wpaść w apatie, spowolnienie umysłowe a nawet stan depresyjny. Czy znacie sposób aby to jakoś złagodzić? Sprawdziłam, leki uspokajające otumaniają mnie jeszcze gorzej. Mój lekarz endokrynolog twierdzi,że to mój wymysł i powinnam udać się do psychiatry, bo on nie widzi podstaw do tego aby moja choroba aż tak wpływała na mój stan psychiczny. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STRATI jestem hashinmotowcem tez od ok 10 lat. Od kiedy zaczelam brac suplementy hormonow wiekszosc problemow zniknela. To co opisujesz bardzije mi pasuje do .... jakiejs tokesemii organizmu, wywolanej np grzybica ogolna. Chcesz dowiedziec sie weicej powedruj na forum http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3896628&start=0. Objawy jakie opisalas sa mi b dobrze znane. Rok temu zaczelam leczyc taka grzybice i dzis zyje \'pelna geba\'.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hash-tess
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=24776&w=59968720&v=2&s=0 zapraszam na forum dot. tarczycy, które jest kopalnią wiedzy. Pzdr Tess

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hash-tess

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hashi błąd strony
podaj jeszcze raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy moge byc chora do misicy
Misico mam pyt jaki mialas wynik tsh ze lekarz stwierdzil niedoczynnosc??? Prosze o szybki odpis....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalek
mam taką sprawę-czy to mozliwe zeby TSH samo się wyregulowalo?miałam za wysokie,juz mialam zacząc się leczyc a tu nagle ok.nie wiem co o tym myśleć.dodam ze objawy nie ustąpily-włosy lecą,nie mam siły...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grzechu
Na Haschimoto leczę się już od dwóch lat,od kilku dni dzieje się ze mną coś dziwnego tzn.chodzę od samego rana podbuzowany,wszystko mnie wkurza ,źle śpię ,budze się w nocy bardzo poddenerwowany.Czy miał ktoś z was podobne stany ??? czy to może mieć związek z moją chorobą ? A może to nerwica ??? Termin następnej wizyty u endo. mam dopiero początkiem kwietnia .Dziękuję wszystkim za ew. odpowiedzi.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grzechu
Na Haschimoto leczę się już od dwóch lat,od kilku dni dzieje się ze mną coś dziwnego tzn.chodzę od samego rana podbuzowany,wszystko mnie wkurza ,źle śpię ,budze się w nocy bardzo poddenerwowany.Czy miał ktoś z was podobne stany ??? czy to może mieć związek z moją chorobą ??Termin następnej wizyty u endo mam dopiero początkiem kwietnia .Dziękuję wszystkim za ew. odpowiedzi.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grzechu
Na Haschimoto leczę się już od dwóch lat,od kilku dni dzieje się ze mną coś dziwnego tzn.chodzę od samego rana podbuzowany,wszystko mnie wkurza ,źle śpię ,budze się w nocy bardzo poddenerwowany.Czy miał ktoś z was podobne stany ??? czy to może mieć związek z moją chorobą ??Termin następnej wizyty u endo mam dopiero początkiem kwietnia .Dziękuję wszystkim za ew. odpowiedzi.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grzechu
Na Haschimoto leczę się już od dwóch lat,od kilku dni dzieje się ze mną coś dziwnego tzn.chodzę od samego rana podbuzowany,wszystko mnie wkurza ,źle śpię ,budze się w nocy bardzo poddenerwowany.Czy miał ktoś z was podobne stany ??? czy to może mieć związek z moją chorobą ??Termin następnej wizyty u endo mam dopiero początkiem kwietnia .Dziękuję wszystkim za ew. odpowiedzi.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grzechu
Na Haschimoto leczę się już od dwóch lat,od kilku dni dzieje się ze mną coś dziwnego tzn.chodzę od samego rana podbuzowany,wszystko mnie wkurza ,źle śpię ,budze się w nocy bardzo poddenerwowany.Czy miał ktoś z was podobne stany ??? czy to może mieć związek z moją chorobą ??Termin następnej wizyty u endo mam dopiero początkiem kwietnia .Dziękuję wszystkim za ew. odpowiedzi.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MISICA
Endokrynolog stwierdziła u mnie nadczynność tarczycy, przepisała thyrosan 50 i rozpisała jak mam brać. Dziś jest 11 dzień. Rano wstaję i patrzę, że zaczyna mi znikać owłosienie z rąk, spod pach, a nogi które goliłam dawno temu nie mają odrostów. (TO akurat jest super). Tylko do tego wypadają mi włosy z głowy i mam coraz ciensze rzęsy. Wiem, że jak przestanę to łykać od razu to jeszcze gorzej sobie mogę zaszkodzić, a na moje nieszczęscie kobitka, która to przepisała jest na urlopie do 30 stycznia. Poradzono lekarza I kontaktu, tylko ten u nas, to chyba się z gruszki urwał. Nawet nadczynności nie umiała stwierdzić ani nic poradzić. Może któraś z was ma lub miała takie objawy? Może to minie? Na ulotce nie ma w skutkach ubocznych wypadania włosów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewcik035
Grzechu----> mam ten sam problem co ty ! Też zle sypiam a do tego mam koszmary senne( rzadko kiedy coś mi się śniło), mimo że nie czuje się zdenerwowana to bardzo często się irytuje kłócę, zrobiłam się strasznie wybuchowa!!! ogólnie mam wrażenie że czym dłużej choruje tym bardziej te objawy się nasilają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwaśnica
Witajcie! Dołączam do Was, bo mam oznaki niedoczynności tarczycy. Zrobiłam badanie TSH i wyszło ponad 7.8. Lekarka doradziła, żebym zrobiła jeszcze badanie FT 3, bo tamten wynik jeszcze o niczym nie świadczy. Oczywiście skierowania nie dała, bo powinien dać endokrynolog, do którego trzeba poczekać kilka mies. Pewnie jak da skierowanie, to znowu kilka mies. trzeba poczekać. Z forum dowiedziałam sie, ze potrzebne jest jeszcze badanie FT 4. Powiedzcie, czy jest ono niezbędne, czy lepiej zrobić. Zamierzam isśdo lekarza prywatnie, bo zanim dostukam się do państwowej służby zdrowia, to tarczyca może mi narobić poważnych szkód w organizmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Napiszcie mi prosze Was
czy od ANTY-TPO podwyzszonych moga wypadac włosy??? bo juz swira dostaję, mam tsh, ft3 ift4 dobre w normach, prawdidłowe, natomiast mam anty-tpo podwyzszone, i wypadaja mi włosy, przerzedziły mi sie brwi, rzesy i łonowe.I juz sie pogubiłam bo jedni endokrynolodzy mowia ze od podwyższonego anty-tpo nie wypadaja włosy a inni ze tak.Niby mam hahsimoto ale wyniki mam w normie, tylko troche podwyzszone anty-tpo a anty-tg w normie. I nie wiem czy anty-tpo powoduje wypadanie włosów, bo jak napisałam endokrynolodzy roznie mówia, jedni ze tak a inni ze nie, wiec juz swira dostahe bo nie wiem co mam sądzic o tym.Moze ktos sie wypowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaa
Kwaśnica, ja na pierwszą wizytę u endokrynologa (prywatnie) poszłam z samym tsh. Dostałam od razu hormony i skierowanie na inne badania (ft4, usg tarczycy, przeciwciała anty-tpo). Jeżeli chcesz możesz te badania zrobić przed pierwszą wizytą, a jak wolisz poczekać na skierowania. Skoro leczysz się prywatnie to i tak pewnie skierowania nie robią Ci różnicy. W samym leczeniu wiele to na początku nie zmieni, bo i tak pewnie dostaniesz niewielką, wprowadzającą dawkę hormonów, niezależnie od tego jaka jest przyczyna niedoczynności. Ale jeżeli zrobisz dokładniejsze badania przed pierwszą wizytą, to już w jej trakcie lekarz będzie mógł postawić jakąś diagnozę. Robienie ft3 raczej nie ma teraz sensu. Można je zrobić później w trakcie leczenia. Chyba że chcesz być dokładna i zrobić na początku wszystkie badania (zależnie od tego, ile masz kasy) żeby śledzić postępy leczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pati 13
Witam jestem nowa na tym wątku. Mam za sobą trzy poronienia bez znanej przyczyny. Postanowiłam więc zacząć od badań tarczycy. No i wyszło tak Tsh 0,03 i ft41,81. Byłam u endo, prywatnie oczywiście, no i dostałam thyrosol 10mg , w dawce 2x1 przez dwa tyg, następnie1 tabl dziennie i tak przez miesiąc. Po kolejnej wizycie pani doktor znowu podniosła mi dawke do dwóch tabletek. Ponieważ byłam robić inne badania postanowiłam skontrolować ft4 no i wyszło 0,651. Narazie mam odstawić tabletki na dwa tyg. Po pierwsze to nie wiem co o tym wszystkim myśleć, to całe podejście do pacjenta, przcież to jest wróżbiarstwo. Wiek ktoś może czy można brać thyrosol w ciąży?? Miał ktoś może podobną sytuacje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwaśnica
Dzięki Martulka za odpowiedź. Czuję, ze niestety na początek zacznę od lekarza prywatnego, dlatego, że aby dostać sie do tego z NFZ nie dość, że muszę czekać długo, to jeszcze jechać kilkadziesiąt km, brać wolne z pracy na ten dzień, więc wyjdzie prawie na jedno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZECHU, EWCIK Jesli przy braniu suplementow hormonow macie objawy jak opisujecie moze byc ze dawka jest za wysoka i wchodzicie w stan nadczynosci (przy tarczycy w \'oszalamiajacej\' objetosci ~3 ml mialam to w lecie). Zrobcie sobie badania TSH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzoskwa
Witam. Jestem tu po raz pierwszy choć niedoczynność tarczycy miałam stwierdzoną już 15 lat temu... Otóż 5 miesięcy temu urodziłam córeczkę, w dniu porodu miałam robione badania, między innymi TSH i było w górnej granicy 4,17 w tej chwili mam straszne problemy z miesiączkami, od początku stycznia miałam tylko tydzień przerwy bez krwawienia, dziś jest już 17 dzień... i nawet nie zapowiada się na koniec, miałam straszne krwotoki, leki nic nie pomogły, więc dostałam skierowanie do szpitala na czyszczenie macicy, ale okazało się, że muszę mieć świeże wyniki badań i co się okazało? Moje TSH w tej chwili wynosi 80,90 (przy normie 0,20-4,20) co mam zrobić? Na czyszczenie nie ma szans bo anestezjolog nie dopuści mnie do narkozy z takimi wynikami, do tego anemia itd... Co mam zrobić, żeby wreszcie skończyło mi się to krwawienie? Miał tak ktoś? Dziś spróbuję się upchnąć do endo, ale nie mam pojęcia co dalej... Błagam pomóżcie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzoskwa
Witam. Jestem tu po raz pierwszy choć niedoczynność tarczycy miałam stwierdzoną już 15 lat temu. 5 miesięcy temu urodziłam córeczkę, w dniu porodu miałam robione badania, między innymi TSH było w górnej granicy 4,17 przy normie 0,20-4,20, w tej chwili mam straszne problemy z miesiączkami. Od stycznia miałam tylko tydzień przerwy bez krwawienia, dostałam leki, ale nic nie pomogły, więc dostałam skierowanie do szpitala na czyszczenie macicy, no i okazało się, że muszę mieć świeże wyniki badań, żeby anestezjolog dopuścił mnie do narkozy, jestem już po badaniu i TSH w tej chwili mam 80,90 więc najmniejszych szans na narkozę nie ma. Dzisiaj mam 17 dzień krwawienia nie zapowiada się na koniec, na początku miałam straszne krwotoki... Dzisiaj się spróbuję upchnąć do endo, ale nie wiem co dalej. Błagam pomóżcie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzoskwa
Witam. Jestem tu po raz pierwszy choć niedoczynność tarczycy miałam stwierdzoną już 15 lat temu. 5 miesięcy temu urodziłam córeczkę, w dniu porodu miałam robione badania, między innymi TSH było w górnej granicy 4,17 przy normie 0,20-4,20, w tej chwili mam straszne problemy z miesiączkami. Od stycznia miałam tylko tydzień przerwy bez krwawienia, dostałam leki, ale nic nie pomogły, więc dostałam skierowanie do szpitala na czyszczenie macicy, no i okazało się, że muszę mieć świeże wyniki badań, żeby anestezjolog dopuścił mnie do narkozy, jestem już po badaniu i TSH w tej chwili mam 80,90 więc najmniejszych szans na narkozę nie ma. Dzisiaj mam 17 dzień krwawienia nie zapowiada się na koniec, na początku miałam straszne krwotoki... Dzisiaj się spróbuję upchnąć do endo, ale nie wiem co dalej. Błagam pomóżcie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzoskwa
Witam. Jestem tu po raz pierwszy choć niedoczynność tarczycy miałam stwierdzoną już 15 lat temu. 5 miesięcy temu urodziłam córeczkę, w dniu porodu miałam robione badania, między innymi TSH było w górnej granicy 4,17 przy normie 0,20-4,20, w tej chwili mam straszne problemy z miesiączkami. Od stycznia miałam tylko tydzień przerwy bez krwawienia, dostałam leki, ale nic nie pomogły, więc dostałam skierowanie do szpitala na czyszczenie macicy, no i okazało się, że muszę mieć świeże wyniki badań, żeby anestezjolog dopuścił mnie do narkozy, jestem już po badaniu i TSH w tej chwili mam 80,90 więc najmniejszych szans na narkozę nie ma. Dzisiaj mam 17 dzień krwawienia nie zapowiada się na koniec, na początku miałam straszne krwotoki... Dzisiaj się spróbuję upchnąć do endo, ale nie wiem co dalej. Błagam pomóżcie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gagor
Napiszcie mi prosze Was Ja mam podwyższone anty TPO i anty TG i leczę się na Hashimoto jakieś 2,5 roku , nie zauważylem ,żebym miał jakieś problemy z wypadaniem wlosów ale z tego co czytam na forum dużo osób z horobą hashimoto ma te problemy co Ty.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grzechu
Hashi Bardzo dziękuję za info.Postarqam się zrobiś w najbliższym czasie TSH.Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Napiszcie mi prosze Was
Ale mi chodzi o to ze tylko te anty-tpo mam podwyzszone a reszta wynikow tarczycy sa dobre, a anty-tpo raz jest 58, innym razem jak robilam to było 37 a innym 73 gdzie norma jest do 34. I sie zastanwaiam czy od samych tylko podwyzszonych anty-tpo moga wypadac włosy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gagor
Napiszcie mi prosze Was Jeśli Anty TG masz dobre to z tego co wiem nie masz hashimoto . Hashimoto charakteryzuje się min. tym że są podwyższone przeciwciala anty TG i TPO.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie Jeśli THS mam w normie (1,63), a obniżone t3 (0,5 a norma zaczyna się od 0,69) a t4 mi nie wyszło w badaniu - to o czym to świadczy, macie pojęcie? też strasznie mi wypadają włosy (ostatnio po umyciu wypadło mi ponad 100... siedziałam w wannie i liczyłam :( ), mam obniżoną temp ciała do 36,2, jestem osłabiona, przytyłam w półtora miesiąca 5 kg :( miesiączkę miałam wywoływaną luteiną po prawie 50dniach cyklu była ale strasznie skąpa... dziś idę do lekarza ogólnego. U mnie to się zaczęło po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej (jeanine). Czy to może być niedoczynność mimo że tsh jest w normie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×