Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość tarczycowa

TARCZYCA!! Bardzo ważna sprawa!!

Polecane posty

Gość coolerka
Dziewczyny proszę Was o radę.. może któraś była w takiej sytuacji jak ja? Mam 22 lata. Jakieś półtora roku temu przytyłam drastycznie w ciągu trzech miesięcy aż 19 kg. Ciśnienie miałam zawsze w normie dopóki nagle nie zaczęło iść w górę wynosiło czasami 150/110 a nawet więcej więc udałam się do rodzinnego. Zlecił mi badania i wyszła niedoczynność tarczycy TSH 7.00 poszłam do endokrynologa, lekarka przepisała mi Euthyrox 50. Kazała brać 3 miesiące a potem powtórzyć badania bez leków. Wyniki były w normie skonsultowałam się z lekarką i już nie przepisała mi żadnych lekarstw. To wszystko było w ubiegłym roku. W tym roku natomiast zrobiłam sobie badanie pod koniec marca TSH 4.55 umówiłam się na wizytę prywatną do innego lekarza w tej samej przychodni, na wizytę czekałam ponad miesiąc więc powtórzyłam wyniki i okazało się że TSH wynosi 0,14 lekarz był trochę zaskoczony że w tak krótkim czasie wyniki tak się zmieniły, ale stwierdził że muszę poobserwować swój organizm i zlecił mi badanie TSH i FT4 w sierpniu a potem w zależności od wyniku przepisze mi być może leki. Gdy brałam Euthyrox to zaczęłam mieć problemy z okresem. W jednym miesiącu jest obfity a w drugim skąpy w kolorze brązu z małą domieszką krwi. Mówiłam o tym lekarzowi i niestety leków już nie biorę a problem pozostał. Okres jest regularny, czasami się spóźni zaledwie parę dni ale raz na jakiś czas ale niepokoi mnie dlaczego co drugi okres jest normalny :( taki jak powinnam mieć i jaki miałam zawsze. Czy TSH przestanie w końcu wahać się? Czy będę mogła kiedykolwiek zażywać tabletki anty gdy będę chciała się zabezpieczyć? I co z ciążą w przyszłości? Przeraża mnie to wszystko że tak to "skacze"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzanka73
coolerka dziwna ta lekarka, która po wyrównaniu hormonów tarczycy nie kontynuowała leczenia... ja biorę Euthyrox 75 ale u mnie z okresem wszystko ok, mój endokrynolog powiedział, że już do końca życia będę musiała przyjmować hormony tarczycy, w tej chwili mam już wyrównane (wynik pośrodku normy), ale wiem, że jak przez dłuższy czas będzie ten wynik utrzymywał się w normie to dawka leku będzie zmniejszana, ale tylko tak aby TSH było cały czas w normie..... co do zajścia w ciążę to lekarz powiedział mi, że chorując na tarczycę, bardzo trudno jest zajść w ciążę, gdyż równocześnie rozwala się inna gospodarka hormonalna odpowiedzialna za zajście w ciążę......podejrzewam, że masz podwyższoną prolaktynę i stąd te Twoje problemy z okresem, dobrze byłoby zbadać poziom prolaktyny...... musisz trafić na dobrego endokrynologa i ginekologa w przypadku planowania dzieci, bo to wymaga długotrwałego leczenia i wyrównania wszystkich hormonów......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość coolerka
zuzanka73 - lekarka która mnie leczyła jest w trakcie robienia specjalizacji endokrynologicznej więc tak naprawdę nie jest jeszcze endokrynologiem :( dlatego teraz wybrałam się do tej samej przychodni ale do lekarza który ma tą specjalizację wyuczoną, był zaskoczony że lekarka tak szybko odstawiła mi lekarstwa mimo tego że wyniki mieściły się w normie. W dodatku zorientowałam się że nie uzupełniła dokładnie mojej historii choroby w karcie :( i zrobił się bałagan. Nie wpisała nawet tego że miałam USG robione i że przepisała mi lekarstwa na 3 miesiące i że je odstawiła ( obecny lekarz myślał że leki biorę cały czas ) mało tego mówiłam jej o uporczywym trądziku i chciała mi zapisać tabletki anty dla kobiet które już rodziły dzieci, a podczas wywiadu mówiłam jej że nie mam dzieci jeszcze. Właśnie podejrzewam że prolaktyna jest wysoka i stąd te kłopoty z okresem, dlatego mam zamiar zrobić sobie już na własną rękę i moje widzi mi się to badanie :) ostatnio lekarz nic nie wspomniał o tym bym takie badanie zrobiła, kurcze nie wiem dlaczego tak jest że człowiek więcej się dowie z internetu niż od lekarza :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzanka73
no właśnie trądzik też może być objawem i to nie tylko na twarzy ale na dekolcie i plecach również, wypadanie włosów....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość coolerka
Trądzik mam od 11 roku życia :( ale wcześniej nie miałam takich problemów z okresem, okres też dostałam dość wcześnie. Najgorsze jest to że na wizytę prywatną muszę czekać ponad miesiąc, chodzę do dość dobrego lekarza teraz i stąd takie kolejki :( A endokrynolog może mi przepisać tabletki na regulację okresu czy musi zrobić to ginekolog? Wolałabym być już pod kontrolą endo bo gin może zlekceważyć moje spostrzeżenia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzanka73
sprawa trądziku z wiekiem powinna słabnąć a nie nasilać się, masz już 22 lata więc ten najgorszy okres masz już za sobą......dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem byłoby znaleźć ginekologa ze specjalnością endokrynologa, wiem że w większych miastach można takiego znaleźć, bo teraz bardzo dużo lekarzy ma dwie specjalności, mój endokrynolog ma np specjalizację internista.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiedziałyście że Kayah też choruje na hashimoto??? na stronie www.tarczyca.pl mozna obejrzec filmik na ktorym piosenkarka opowiada o swojej chorobie. Warto obejrzec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość coolerka
Mój lekarz jest specjalistą od chorób wewnętrznych i endokrynologiem. Szczerze mówiąc chciałabym już pozostać przy jednym lekarzu bo znaleźć dobrego lekarza to cud :( ale zrobię sobie badania które mi zalecił i PRL a potem pójdę do niego i zobaczymy co powie a potem do gina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roxy_84
Witajcie dziewczynki. Dawno sie nie odzywalam. Otoz ja chodze prywatnie do endo i nie moge zlego slowa powiedziec. Otoz mialam Tsh 7 po 3 miesiacach ok.5 a teraz po zazaywaniu euthyrox 75 0,87 Lekarz kazal brac caly czas leki a gdybym zle sie poczula to mam zrobic badanie Tsh. Narazie Tsh spadlo wiec i ja czuje sie swietnie. Ale moja Prolaktyna jest wysoka. Na poczatku lekarz myslal, ze od tarczycy moze podskoczyla ale teraz kazal mi zrobic Prolaktyne z obciazeniem i po godzinie mialam 356,6 a po 2 godzinach 5348 wizyte mam 2 czerwca ale moj ginekolog powiedzial, ze moja prolaktyna jest 12x za wysoka wiec niedlugo zaczne leczenie PRL Takze nie jest mi wesolo bo planowalam bobo:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość coolerka
roxy_84 -- proszę napisz mi jak wykonuje się badanie PRL z obciążeniem. Czy muszę mieć specjalne skierowanie od lekarza na to badanie? Czy mogę zrobić na własną rękę i odpowiedzialność? Naczytałam się różnych rzeczy jeśli chodzi o PRL z obciążeniem i nie wiem czy mam iść do lekarza po skierowanie :( no i teraz się dziwię dlaczego mnie babka nie kazała dalej brać leków mimo że TSH obniżyło się i było w normie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewazet
dziewczyny a co z wypadaniem wlosow?????? biore 50 Letroxu a wlosy mi dopiero od miesiaca zaczely bardziej wypadać tzn gubie je są w kuchni są w lazienke itp -biore witaminy ale nie wiem o co chodzi???Czy przy leczonej niedoczynnosci jest problem z wlosami po lekach?? Trądzik tfu tlu nie mam ale wlsoy mnie niepokoją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewazet
czyli w lipcu na wizycie u mojej endo mam jej powiedziec aby dala mi skierowanie na badanie prolaktyny i kortyzolu? Ach ja juz mialam prolaktyne badaną ,testosteron ,itp bo mialam nieregularne okresy.Wyniki byly w normie wiec ginekologiczne schorzenia wykluczylam za to potem sie okazalo ze to tarczyca jest powodem okresow nieregularnych TSH mialam 6 ,3 .Obecnie jak lecze sie letroxem okres jest juz regularny.Wiec jak mi sie tarczyca leczy i TSH normuje to co wlosy mi zaczely wypadac?nie rozumiem... a dodam ze morfologie w styczniu mialam idealną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzanka73
ja już 10 lat leczę chorą tarczycę, obecnie TSH mam w normie, a włosy wypadają, raz więcej raz mniej ale jednak cały czas wypadają...... dziewczyny mam do Was takie pytanie, bierzcie letrox i nie macie problemów z wagą?.....ja na początku brałam letrox i przytyłam 20kg, teraz biorę euthyrox i w sumie schudłam już 15kg, ale i tak mi jest bardzo ciężko utrzymać wagę:(.....a jak jest u Was z wagą?......macie problemy z jej utrzymaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja biore euthyrox dawka 125 i ciężko jest mi przytyc :( Kiedy przytyje to po jakimś czasie chudne :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość coolerka
Ja po Euthyrox tyłam, więc jestem zaskoczona że dziewczyny chudną po tym leku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, zapisałam sie na bezplatne badania w ramach tygodnia walki z chorobami tarczycy. Ide w środę czyli pojutrze. Wiecie może ile się czeka na wyniki takich badań? mam nadzieję że to nie hashimoto:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzanka73
ja swój wynik TSH odbieram na następny dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to rzeczywiscie bardzo szybko ale ciekawe czy tak samo jest w przypadku badan Tsh i anty Tpo na wylkuczenie hashi czy czeka sie dluzej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewazet
ja nic nie rozumiem....mialam schudnać po letroxie bo mam niedoczynnosc biore go juz 3 msc i moze schudlam 1 kg :(((przeciez to wlasnie powinno ulatwic schudniecie jak mi TSH sie poprawia i biore letrox

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już po badaniach na hashi. Pozostało mi tylko czekać na wyniki, mam nadzieję że będzie wszystsko dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! ja choruję na nadczynnosć tarczycy...od marca leczę sie Thyrozolem bez większej poprawy....tsh spada...czy są tu dziewczyny z podobną przypadłoscia...jak to u Was wygląda...grozi mi operacja tarczycy, boje sie, nie wiem co robić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzanka73
kasiulak musisz trafić do dobrego endokrynologa, bo bez tego ciężko jest unormować hormony tarczycy....ja myślę, że operacja to już jakaś ostateczność jest jak zawodzą inne metody leczenia.....ważne abyś nie miała guzków na tarczycy albo paskudnych woli.....ty masz nadczynność, więc jeśli nie da się twojej tarczycy poskromić lekami to jest jeszcze leczenie radiojodem .....ale podstawa to dobry endokrynolog.... ponad 10 lat temu jak zaczęłam mieć problemy z tarczycą (spadek po ciąży) to moje TSH wynosiło 0,05 a FT4 54,9...miałam paskudną nadczynność, która po kilku latach przeszła w niedoczynność i teraz leczę niedoczynność tarczycy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roxy_84
coolerka Ja mialam skierowanie od endo ale i tak placilam bo chodze prywatnie. Wydaje mi sie, ze mozesz na wlasna reke zrobic badanie. Powiedz, ze chcesz zbadac PRL z obciazeniem czyli pani w laboratorium da Ci tabletke i pobierze Ci 3x krew. Jesli chodzi o euthyrox to ja schudlam po nim+cwiczenia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość coolerka
Roxy - napisz mi jeszcze czy koniecznie badanie PRL musi być z obciążeniem. Czy bez obciążenia nie podaje żadnej przydatnej informacji? Mnie endo nie dał skierowania na PRL, choć mówiłam mu o swoich problemach z okresem :( chcę sobie zrobić to badanie na własną rękę, bo zanim się dostanę do lekarza to minie sporo czasu. Leczę się prywatnie a mimo to na wizytę czekam półtora miesiąca nawet dlatego czas się dla mnie liczy :) A po Euthyrox przybierałam na wadze :( widocznie mój organizm inaczej zareagował na ten lek. Ćwiczenia mnie okropnie męczyły dlatego sobie odpuściłam, nawet wyjście po schodach było dużym wysiłkiem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roxy_84
PRL mozna robic bez obciazenia. O godzinie 8 rano jest zawsze najwyzsza a o 11 rano najnizsza. Badanie robisz naczczo. Najlepiej rob o 8 rano. To dziwne, ze nie dal Ci lekarz badan na PRL jesli masz problemy z okresem. Moj to tylko wspomne o czyms to odrazu wypisuje co mam zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewazet
missukraina- a jakiej ziołówej herbaty nie mozna pic??? ja pije bratek i skrzyp i zielona herbatke!! one szkodzą na tarczyce?Soja owszem ale herbata????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Teraz dopiero zauważyłam że ludzie są chamscy. Jak sie dusiłam to nikt mi nawet nie pomógł. I przez chorobę znajomi sie odwrócili. :(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×