Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość tarczycowa

TARCZYCA!! Bardzo ważna sprawa!!

Polecane posty

Gość anilek77
Ja odebrałam wyniki dziś: TSH:1,97, anty TPO: 332,3. Poroniłam 6 czerwca. Wizytę u gin, która mnie skierowała na badania mam za 2 tygodnie. Hashimoto czy nie? może ktoś wie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anilek77
U-uuuuu! Jest tam kto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie dawno dopiero biorę leki, jestem spokojna, że to żadna choroba psychiczna a jedynie niedoczynność tarczycy sprawia, że czuję się jakbym nie była sobą. Zawsze byłam energiczną, spontaniczną kobietą, a ostatnio nic nie sprawiało mi satysfakcji, zaczęłam wybuchać, po czym zaczęłam bez powodu płakać, dopiero współpracownicy zwrócili mi uwagę, że jestem jakaś "inna". Jak doszło do tego, że miałam silne zawroty głowy, okropne bóle rozsadzające moją czaszkę, stwierdziłam że czas na lekarza. Czyli nie jestem wariatką ale mój organizm się zablokował i przestał wytwarzać ten zasrany hormon. Tak w skrócie lekarz mi powiedział. Bałam się zadawać pytania lekarzowi, już wiem, że dzieci będę mogła mieć ale nigdzie nikt nie napisał konkretnie co z alkoholem, następna wizytę mam za 2 miesiące. Zrozumiałam lekarza, że muszę z zewnątrz przyjmować coś, co organizm sam powinien wytwarzać, czyli mam wrażenie że chyba mogę normalnie się napić;). Biorę euthyrox i nic w ulotce nie pisze o tym, czy ktoś wie czy można normalnie spożywać alkohol?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basienka001
Witam serdecznie już od ponad roku leczę się na niedoczynność tarczycy i biorę euthyrox 75,co mnie zdziwiło że na wizycie u endykrynolog okazało się że zchudłam i moje TSH znacznie spadło,troszke mnie to nie pokoi,czy to jest normalne? Czy może być tak że mogę mieć nadczynność tarczycy?Skoro zchudłam i moje TSH znacznie spadło? Chciałam was jeszcze spytać o jedną rzecz ponieważ od jakiegoś czasu jak rano wstaję zawsze mam opuchniente stopy i strasznie mnie bolą czasami musze chcwile poczekać aby iść,czy macie może takie objawy też?Ale tylko z rana i wieczorem czasami,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem nowa ale wiem, że warto konsultować się z lekarzem w każdej sprawie. Ja na razie troszkę przytyłam, mimo, iż jem dosłownie mniej, bo nie umiem jeść normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pixma
Witam wszystkich. Ostatnio odebrałam wyniki Tsh 1,81 norma 0,4-4,0 Ft4 1,04 norma 0,8-1,9 czy sa prawidłowe. Biorę eutyrox 25mg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leady.28
o dstycznia mam okreslona tarczyce i raz mam niedoczynnosc a na nastepny miesiac nadczynnosc i p. doktor wyslala mnie na naswietlanie jodem radioaktywnym i powiem ze teraz czuje sie lepiej i mniej sie mecze lepiej spie i mam nadzieje ze tarczyca sie uspokoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leady.28 mam pytanie czy to naświetlanie jodem radioaktywnym jest płatne?jak tak to ile kosztuje wizyta?jak to wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich. Bardzo ciesze się ze jest takie forum jak to, i ze tu poruszyliście temat chorej tarczycy. 3 mies. temu dowiedziałam się ze mam niedoczynność tarczycy, poszłam do lekarza po tym jak zdarzało mi się zasypiać w pracy przed biurkiem, nie rozumiałam najprostszych poleceń, byłam zamyślona, nie byłam sobą. Myślałam że coś dzieje sie z moją psychiką, z dnia na dzień straciłam chęć do życia. Najgorsze jest dla mnie to że straciłam połowę włosów, wyglądam nie atrakcyjnie, męczę się z tym psychicznie. Nie było dna bym budząc się rana od razu nie poleciała do lustra. Mam do siebie wstręt, nienawidzę siebie i brzydzę się sobą przez te włosy, nie dość że tak strasznie wypadają, to są strasznie suche, nieprzyjemne w dotyku, twarde... Moja rodzina mnie nie rozumie, facet również. Ja straciłam chęć do życia, do działania... Nic nie sprawia mi przyjemności, nic mnie nie cieszy, bo jak spojrzę w lustro to nie mogę uwierzyć że ja to ja, że z tak fajnej dziewczyny mógł się zrobić taki potwór. Ta choroba mnie wykańcza. Zmieniła mnie, zarówno na zewnątrz i wewnętrznie. Czuje się często jakbym była chora psychicznie, nie wiem czy to normalne przy tej chorobie, czuję się tak jakbym miała depresje. Mimo wiele powodów do uśmiechu, na mojej twarzy tego uśmiechu nie ma bo wykańcza mnie widok wypadających włosów, ogromnych krost na ciele, cellulitu. Proszę napiszcie czy wy macie podobne objawy? czy udało wam się z tego wyjść? może dacie mi jakieś rady bo ja już nie wiem co robić. Przez to wszystko myślę o najgorszym, wyżywam się na bliskich, facetowi mowie że wstydziłabym się takiej brzydkiej dziewczyny, wmawiam mu i sobie że mnie zostawi jak będę łysa. Ja chcę być tą samą dziewczyną co przed choroba, chce się cieszyć życiem, sobą, swoim wyglądem, a nie chować się po kątach gdy widzę starego znajomego, bo tak właśnie robię. Zamykam się w domu, nie jeżdżę z facetem na miasto, a jak już jestem to z daleka wypatruje osoby które mnie znają, i zmieniam kierunek drogi bo nie chce słuchać głupich komentarzy typu co się stało z tą fajną dziewczyną, czy jak ona zbrzydła.... wiele bym oddała za to być być tym kim byłam przed chorobą...z góry dziękuje za rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy zakłócenia w pracy tarczycy mogą powodować nadmierna senność? Usypiam na biurku w pracy. Chodzę na aerobic trzy razy w tygodniu jem mało i zaczęłam tyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulinuś2012 jak na moj gust, to powinnas sie czuc dobrze leczac sie 3 miesiace przede wszystkim spytalabym sie endokrynologa czy to normalne. Moze sie okazac potrzebna wizyta u dermatologa. Problem z wychodzeniem mialam przy problemach z cera. Z doswiadczenia wiem, ze warto zadawac pytania lekarzom. Glowa do gory, co Cie nie zabije, to Cie wzmocni;). Daj znac co lekarz powiedzial;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Od 2 lat choruje na Hashimoto i makroprolaktynemie.Systematycznie biorę Eutyrox125 i bromergon 2.5mg.Niestety jak dzisiaj odebrałam wyniki to sie załamałam tsh 7.38 a prolaktyna 2538 już ma dośc:( truję sie bromkiem a ta prolaktyna spadła tylko o 1000 jednostek.Tyję w oczach brzuch mam jakbym była w 7 miesiącu ciąży:( Mój endokrynolog mówi że przy tarczycy tak jest ale czy MUSI?!Niema jakiegoś sposobu lub diety ?A do tego wypadają mi włosy:( Proszę poradżcie mi coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaa_________
jeżeli TSH jest takie wysokie, to trzeba zwiększyć dawkę Euthyroxu ja biorę 150, a były takie momenty, gdy brałam więcej - to nie jest nic nadzwyczajnego, przeczytaj ulotkę: dawka podtrzymująca dla osoby dorosłej z niedoczynnością to zwykle od 100 do 200 mikrogramów jak wygląda Twoja dieta i Twój dzień? badałaś sobie cukier i insulinę? a inne hormony masz ok? kortyzol, płciowe, wykluczenie pscos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie miałam badanych żadnych hormonów i nie bardzo wiem jakie sobie zrobić:( Mój endo na żadne mnie nie skierował Chciałam sobie zrobić badanie na TPO ale stwierdził że to bez sensu bo to logiczne że mam przeciwciała skoro mam Hashimoto zwiększył dawkę Eutyrox na 125 i dawkę Bromergonu (to było 6 m-c temu)Teraz robiłam badania to tsh powyżej 7 a prolaktyna powyżej 2500 amój endo na urlopie do końca sierpnia:( A moja dieta nie mam żadnej diety(niewiem czy może jakaś być)endo powiedział że przy niedoczynności tak już jest że się tyje:(mam tylko ograniczyc słodycze i to wszystko Ale robię tak : Rano tabletka Eutyrox i po ok.0.5godz.kawa z mlekiem ok.13 obiad pózniej ok 16 podwieczorek 18 -19 kolacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaa_________
no niestety, to jest wielki problem z naszą służbą zdrowia, jak idziesz państwowo, to nie chcą dawać skierowań na badania, bo NFZ za nie nie chce płacić, z badań tarczycowych dają skierowanie właściwie na samo TSH i do widzenia są dwa wyjścia, albo bardziej zdecydowanie poprosisz lekarza o skierowanie do szpitala na oddział endokrynologii i tam w krótkim czasie zrobią Ci różne potrzebne badania albo leć do prywatnego endokrynologa, jeżeli masz na to pieniądze, najlepiej poszukaj jakiegoś polecanego i doświadczonego dobry lekarz to przy takich chorobach podstawa a jeżeli chodzi o dietę, to polecam pomyszkowanie w sieci i poszukanie informacji - niedoczynność tarczycy bardzo spowalnia przemianę materii, więc trzeba to rekompensować odpowiednio ułożoną dietą i regularnym ruchem w diecie ważna jest odpowiednia ilość białka, bo ono podkręca przemianę materii, dobrze sprawdza się unikanie produktów o wysokim IG i ograniczenie spożywania węglowodanów, posiłki powinny być niewielkie, ale bardzo regularne - nie jesz śniadania, a to duży błąd tylko pamiętaj, że nie każda rada dotycząca diety przy niedoczynności tarczycy ma zastosowanie przy Hashimoto - głównie chodzi o jod, którego w naszej chorobie nie powinnyśmy spożywać no i pamiętaj o ruchu, to może być nawet spacer, byle codziennie - ruch uwrażliwia tkanki na działanie insuliny, bez tego nie schudniesz i bzdury gada Twój lekarz - przy niedoczynności faktycznie się tyje, ale tylko bez leczenia, po to jest suplementacja hormonalna, żeby ten problem wyeliminować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz Martulkaaaa utwierdzam się w przekonaniu że lekarze są do niczego i mają pacjenta gdzieś. Chodzę prywatnie do znanego profesora i mam odczucie że przeznacza dla pacjenta 10 min.nie ma czasu na więcej dlatego że na korytarzu czeka ok.40 pacjentek a to przecież kasa.MÓwiłam mu nieraz że zatrzymuje mi się woda w organiżmie mam spuchnięte ręce nogi że wypadają mi włosy że tyje itd.a on na to że musimy zobaczyć co niszczy moją tarczyce czy przysadka mózgowa niszczy tarczyce czy tarczyca przysadkę.zrobiłam rezonas na szczęście nie wykazało żadnego makrogruczolaka ale wysoki poziom tej chol...ej prolaktyny zostaje pomimo brania bromka:(Biorę leki na tarczyce a wynik wciąż wysoki a on na to że zwiększamy dawke leku.Nie pokierował mnie na dodatkowe badania hormonów:( Po zjezeniu jakiegokolwiek posiłku czuję że ekslpoduję tak mnie wzdyma czuję się jak balon:( SZukam innego dobrego endo w Poznaniu lub Pile mam nadzieję że w końcu trafię na prawdziwego specjalistę i lekarza z powołania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martulkaaaa a może mi podpowiesz jakie badania zrobić? Cukier i kortyzol już wiem:)A jakie jeszcze? W poniedziałek wybieram się do gina może jeszcze on mi coś podpowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaa_________
trochę mało napisałaś o swoich problemach ;) ale tak na szybko przychodzą mi takie badania do głowy: androstendion, estradiol, DHEAS, LH, FSH, testosteron, krzywa cukrowa, krzywa insulinowa (nie sam cukier), kortyzol zadzwoń do laboratorium przed badaniem i zapytaj, jak się do tego przygotować, ja musiałam kupić w aptece glukozę poza tym lepiej przygotuj się najpierw teoretycznie do tych krzywych, bo nie w każdym laboratorium wiedzą, jak się to robi ;) badania najlepiej między 2 a 5 dniem cyklu powodzenia w dalszych zmaganiach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Martulkaaaa:) Moje problemy zaczęły się 10lat temu wówczas mój gin odkrył:)u mnie podwyższoną prolaktyne TSH T3i T4 były okzapisał bromergon i kazał zrobić rezonas mag.na szczęście nic nie wykazał. Po kilku miesiącach zaszłam w ciążę ( w czasie ciąży nie robiłam hormonów)urodziłam zdrowego synka:) Jak poszłam do gina (tym razem innego na kasę chorych)na kontrole pani stwierdziła że jest wszystko ok.a to że mam mlekotok to...nie mam pobudzać piersi (wyduszać)mleka czujesz to?ręce mi opadły:(Na moje tłumaczenie że nic takiego nie robię stwierdziła że samo przejdzie i tak przeczekałam kilka lat:(Ale zaczęłem się coraz gorzej czuć nerwica to mało powiedziane zaczęła mnie dosłownie zżerać ,wkurzało mnie wszystko i wszyscy wypadanie włosów sucha skóraitp. i znowu trafiłam do gina na kontrole opowiedziałm mu o wszystkim i ten kazał zrobic tsh i znowu prolaktyne wyszły oczywiście dużo ponad norme TSH 19.9 PRL 3670( na szczęście mam regularne miesiączki) i tak trafiłam do profesora endo.Resztę już znasz.Cały czas jestem w punkcie wyjścia znowu zaczynają się nerwy:( Wybucham dosłownie o wszystko a najgorsze jest to że niemam żadnego wsparcia a samej jest mi coraz ciężej:( ale muszę sie wziąśc w garsć:) Od poniedziałku zaczynam od gina:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaa_________
lekarz zwiększy Ci dawki leków i wszystko powoli zacznie się układać, zobaczysz :) a swoją drogą możesz sama zrobić dodatkowe badania, żeby zobaczyć, czy nie ma jeszcze jakiegoś problemu poobserwuj się też w związku z tymi wzdęciami, może masz jakąś nietolerancję pokarmową, np. na gluten albo laktozę - nietolerancje pokarmowe bywają łączone z powstaniem Hashimoto, co prawda oficjalnie nadal nie wiadomo, co wywołuje naszą chorobę, ale to jest jedna z teorii najlepiej odstawić wszystko, co zawiera np. gluten na kilka tygodni i zobaczyć, czy jest różnica, jak nie - spróbować odstawić wszystko, co ma laktozę itd. - moja siostra w ten sposób odkryła u siebie nietolerancję glutenu trzymaj się ciepło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do87
Witam! Ja od tygodnia wiem, że mam chorą tarczycę. To znaczy tydzień temu potwierdził to lekarz, bo ja od jakiegoś czasu byłam tego prawie pewna... Miałam chyba szczęście, bo trafiłam od razu na lekarkę, która zapisała mi leki przy TSH 2,9 (mam 25 lat i według lekarki powinno wynosić około 1). Mam też bardzo małą tarczycę, objętość 6 ml. Objawem, który dał mi do myślenia była ogromna senność i brak sił na cokolwiek. Utrzymywało się to u mnie od dłuższego czasu. Kiedy trochę poczytałam i zapoznałam się z innymi typowymi objawami zwróciłam uwagę na to, że mam też kłopoty z koncentracją, szybko marznę i mam bardzo suchą skórę. Od 4 dni biorę Euthyrox 25, za 6 tygodni mam powtórzyć badania i udać się na kontrolę. Zdaniem lekarki moje samopoczucie powinno niedługo się poprawić. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm...zapisałam się na to forum z bezsilności i dlatego, że wstyd mi było rozmawiać z innymi i chorobie(nie lubię ubolewać nad sobą). Moje problemy zaczęły się niby w lipcu tego roku, a tak na prawdę to jakieś 8miesięcy temu. Ale tsh prawidłowe więc w przychodni uznali że to węzły chłonne są powiększone. Nie miałam czasu i siły żeby prywatnie szukać. Dopieri jak tego roku wyniki były złe to już było pewne. I do czego dąże mam powiększony prawy płat tarczycy, wole i zmiany guzkowe, a nie żadne węzły powiększone. Nasza służba zdrowia jest taka, że często zbywają pacjentów. W tej przychodni co nie dawno byłam lekarz najpierw zribił usg, a dopiero potem zapytał o wyniki. Więc zależy wszystko od lekarza. Ale w naszym kraju najlepiej być zdrowym. Od jakichś 2 tygodni cieszę się z życia, ostatnio usłyszałam od koleżanki, że tęskniła za moją pozytywną energią. Jeszcze tylko zrzucę te marne 2 kg i będzie super:p. Nie wie ktoś po jakim czasie wrócę di dawnej przemiany materii? Ja kochałam lekką niedowagę;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaa_________
Mloda, na to pytanie nikt Ci nie odpowie, bo to sprawa indywidualna - niektórzy zaczynają chudnąć po syntetycznych hormonach, niektórzy utrzymują wagę, a niektórym nie udają się żadne diety, mimo prawidłowych wyników i dobrze dobranej dawki. Ale 2 kilo to chyba nie jest wielki problem? Niektóre dziewczyny męczą się bezskutecznie z wielką nadwagą spowodowaną przez niedoczynność tarczycy, więc pewnie niejedna zazdrościłaby Ci takiej "nadwagi" ;). Gratuluję szybkiej poprawy :) fajnie, że już lepiej się czujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem, że to nie jest wielki problem ale nigdy nie miałam takiego brzucha i piersi są za duże. Kiedyś miałam coś jakby początek bulimii i od tamtej pory nie chcę chudnąć ale tyć też nie. Jak czytam problemy innych, to utwierdzam się w przekonaniu , że jestem szczęciarą. Pierwszym objawem było powiększone karczycho. Od 15roku życia prawie systematycznie jestem faszerowana różnymi tabletkami. Najgorsze dla mnie jest branie hormonów do końca życia. Wszystkim życzę więcej optymizmu i zaufania do lekarzy, jak nie ten, to inny;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość steffi257Młoda jak ja ci zazdr
Młoda jak ja ci zazdroszczę 2 kg.nadwagi.Ja muszę muszę zrzucić conajmniej 10 i niewiem jak:( Może podpowiesz jakąś szybką dietką:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa396
Byłam dzisiaj u endo z moimi wynikami:)Poziom tsh zadowalający więc dawke eutyroxu zostawił taka samą:)Kazał mi zrobic dodatkowo kortyzol,przeciwciała,żelazo ob, morfologie,alat ,aspam i witaminę B12.Na kontrole za 3 m-c.Jestem już spokojniejsza facet wszystko mi wytłumaczył jak to jest z tą prolaktyną u mnie.Zwiększył dawkę bromka 1.5 tabletki dziennie na noc i za jakieś 2 m-c na ponowne badanie.Mam nadzieję że spadnie i będę normalnie funkcjonować:) Zaczęłam brać selen z wit.E podobno pomaga przy niedoczynności:) Czy któraś z was też to zażywa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak ale trzeba tez wiedzieć
A moze tak nakarmisz tarczyce jodem,zeby dac jej troszke energii do pracy,a nie faszerujesz sie chemia i jeszcze bardziej rozwalasz organizm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaa_________
nie w każdym przypadku można brać jod, czasami jest wręcz niewskazany, np. przy niedoczynności na tle choroby Hashimoto ja biorę selen dość regularnie, polecam Cefasel nutri, na gazeta.pl (forum dla chorych na Hashimoto) jest dość dobrze opisane, jaki dokładnie powinien to być selen, bo nie każdy ma odpowiednie działanie, niektóre z nich są nawet szkodliwe przy dłuższym braniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak ale trzeba tez wiedzieć
A czy ja napisałem,ze ma brac jod doustnie???karmi sie tarczyce jodyną smarujac skóre na powierzchni ok równej dłoni,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak ale trzeba tez wiedzieć
A przy chorobie Hashimoto,to nie mozna brac niczego doustnie,zmiennośc reguluje sie akupresurą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×