Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MAMUSIA24

POMÓŻCIE MI PODJĄĆ DECYZJE

Polecane posty

Gość MAMUSIA24

nie moge się zdecydować na imię dla swojej coreczki... mam 2 opcje 1.RITA 2.MARIKA napewno wybiorę jedno z nich ale już miesiąc czasu sie zastanawiam i nie wiem... a wy któreyście wybrały? (domyślam się że większość odpowiedzi będzie,że żadne) ale prosze o jakieś komentarze które pomogą mi podjąć decyzję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kinia 25
Mnie sie podoba Rita bo to jest stare polskie imie dość często kiedys występujące. Marika to jakis sztuczny wymysł a pozatym chyba jakaś przeróbka od Marii. Nie podobają mi się te nowe wymyślone imiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawde
mowiac jest tak jak sie domuslalas...mi zadne z tych imion sie nie podoba:( ale chyba lepsze jest Marika osobiscie bardzo mi sie podoba imie Oliwia:) a dla chlopaka Kacper:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość msz-23
Marika. Na drugie imię daj Rita.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawde
a nie mozesz wymyslec czegos innego??;) jesli masz problem z podjeciem decyzji... a jakie imie bardziej podoba sie ojcu dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAMUSIA24
ojciec dziecka pozostawił decyzje mi... umuwiliśmy się że ja wybiorę dla pierwszego dziecka on dla drugiego, jakby Bog dał 2 dziewczynki to problem miałabym z glowy, a tak trzeba się zdecydować, nie jest to latwa decyzja, bo imię jest na cale zycie, a nie chcę jej dać pospolitego jak ania, kasia czy madzia albo ostatnich co są na topie czyli julki, weroniki, wiktorie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamuśka, obydwa te imiona są pretensjonalne... Poza tym zwróć uwagę - czy pasują do nazwiska? Bo np. Marika Kołek albo Rita Pypeć nie brzmią najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawde
to daj jej Marika:)i sprawa z glowy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja osobiscie wybralabym Marika. Bo Rita kojarzy mi sie ze starymi babami. Ale powiesz, jak wpadlas na takie imiona? Dlaczego wlasnie te ci sie podobaja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAMUSIA24
rita od zawsze mi się podobało, i od zawsze planowałam że właśnie tak moja pociecha będzie miala na imię (raz w jakimś teleturnieju dziewczyna miała właśnie tak na imię )... a marika wzięło sie dzięki temu forum :D był taki topik o imionach dla dzieci i właśnie tam zobaczyła Marika i powstal mętlik w glowie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda_mama
Mnie nie podoba sie ani jedno ani drugie. A jezeli chcesz nazwac swoja dzidzie jakos nie pospolicie to jest takich ciekawych imion cala masa w kalendarzu. Ja swa pocieche nazwalam Inga niech kazdy mówi co chce mnie sie podoba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oba nie są ok
Imiona Ania Kasia Iza nie są pospolite tylko normalne polskie imiona po co wymyślać nie wiadomo jakie. Kiedyś słyszałam opinię tylko się nie obraź że im niższe wykształcenie rodziców tym bardziej udziwnione imiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawde
Inga mi sie tez nie podoba co innego IGA!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdecydownie Marika
Nawet znam jedna dziewczyne o tym imieniu... Wg bardzo hm...kobiece imię.. Rita raczej nie...dziwnie by sie zdrabnialo: Riteczka,kojarzy sie z nitka...jakos tak nie bardzo mi lezy A Marika juz samo w sobie jest zdrobnaile...Bardzo ladnie brzmi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a moja
znajoma ma sukę jamnika ktory sie Rita nazywa a Marika to juz w ogole infantylne i pretensjonalne biedne dziecko niezaleznie od Twojego wyboru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła Mama
Moim zdaniem Marika,Rita kojarzy mi się z taka ogroomna hiszpanką..Niewiem czemu,ale sądze,ze powinnas nazwac tak,jak Tobie podpowiada serce.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zazuzi
Celem głębszego przemyślenia dla przyszłej mamusi: MARIKA do góry sika, a RITA na boki sika!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak ja sie ciesze ze jak sie rodziłem ludzie nie nazywali dzieci dziwacznie tak aby było modnie i nowatorsko i ciesze się ze nie nazywam sie Kacper albo Marika :D:classic_cool: lub jeszcze jakoś dziwniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy te imiona maja dla ciebie jakies znaczenie, po za tym, ze ci sie podobaja? Rita pochodzi o Margarita (czyli Malgorzata po wlosku) i oznacza \"Perla\". Marika pochodzi od Maria (z jezyka wegierskiego) i oznacza \"ukochan przez Boga lub kochajaca Boga\" Jakie znaczenie bardziej ci sie podoba? Wyfaje mi sie, ze nie powinnas w chwili obecnej decydowac. Pozostaw sobie decyzje na moment, kiedy bedziesz trzymala dzieciatko pierwszy raz w ramionach. Jak mu spojrzysz w oczka, bedziesz wiedziec, ktore imie bardziej do niego pasuje. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rita - ładne imię. Osobiście podobają mi się imiona krótkie które nie będzie się zbytnio zdrabniać itp No i zestaw imię z nazwiskiem - ważny element

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAMUSIA24
dziękuję aga1979 bardzo pomogłas mi swoimi radami i dzięki wszystkim tym ktorzy podpowiedzieli coś mądrego... nie pytam się jak dać dziecku na imię, tzn. że niby nie mam żadnego pomysłu , tylko ktore z tych 2 wybrać... każdy ma inny gust i nikomu nie dogodzi się swoim wyborem...a pozatym wymienione przeze mnie imona wcale nie są krzywdzące dla dziecka, bo zyjemy w XXI wieku i dla mnie gorszym obciachem byłoby mieć na imię Stanislawa czy Wiesława a nie np. Marika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamila18
też uważam że Marika, dzięki temu topikowi i mnie się zaczęło podobać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Józinka
a jak będziesz na swoje dziecko mówić w zdrobnieniu, pieszczotliwie? Bo ani do jednego, ani do drugiego nie potrafię czegoś sensownego znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rita.
Podoba mi się bardzo.Ostatecznie przez większość życia ludzie są dorośli i Rita dla kobiety brzmi nieźle.Znam jedną babkę o takim imieniu,bardzo ją lubię,jest atrakcyjna i niegłupia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natazoe
żadne z tych imion nie jest ladne! Marika dltego ze sama mam tak na imie i kiedy sie przedstawiem musze je powtarzac kilkakrotnie mam 20 lat i juz sie przyzwyczailam ale i tak tego typu pytania sa irytujace bywalo tak ze ludzie pytali mnie "czy to imie czy ksywa?!" Rita dla malego dziecka jest niefajne mnie sie kojarzy z jakas wiedzma albo stara baba jednak plusem orginalnych imion jest to ze ludzie latwiej cie zapamietuja no i nie masz problemu kiedy idziesz ulica i ktos wola " Anka" lub "Kaska" to odwraca sie 5 osob ale i tak decyzja nalezy do ciebie w koncu o gustach sie nie dyskutuje wiec i tak znajda sie osoby ktorym te imiona beda sie podobaly a innym nie! ale jest tyle pieknych polskich imion ze jest w czym wybierac pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja koleżanka ma córe Marikę (teraz ma 8 lat) i szczerze mówiąc dziwnie to brzmi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość riita
ja mam na imie rita! kiedys bylam zła na tatusia ze wybral dla mnie takie dziwne imie ,ale teraz czuje sie z nim super wyroznia sie z posrod innych i jest fajnie :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MaRkA*
Oczywiście, że Marika, bo sama mam tak na imię;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×