Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Aqua1

jak wygląda usuwanie migdałów ???!!!!

Polecane posty

Gość Bezmigdałowa Ja
Witam, ja jestem 5 dzień po usunięciu migdałków. w poniedziałek przyjęcie do szpitala, we wtorek zabieg ( w pełnej narkozie ), w czwartek wypis do domu. hm, powiem szczerze że spodziewałam się trochę mniejszego bólu po, aczkolwiek samą narkozę i po narkozie wspominam bardzo pozytywnie, zupełnie się nic nie pamięta, pogadacie sobie chwilę z anestezjologiem na sali operacyjnej i za chwile już nic nie pamiętacie : ) pierwszy dzień po zabiegu (dzień zabiegu) jest spoko, gdyż znieczulenie jeszcze działa i prawie się nie czuje tego bólu, jazda zaczyna się dopiero w nocy i późniejsze dni są dramatyczne (jak dla mnie przyjamniej!;/) - ból okropny, najgorzej jak się przełyka, dzisiaj już 5 dzień po i muszę powiedzieć że jest delikatna poprawa ale "smrodek" który pojawił się w mojej jamie ustnej ok. 2,3 dnia po dalej nie znika, trochę się tym martwię ale chyba tak musi być, wiadomo że tam jest otwarta rana, wszystko się musi zagoić ! dzisiaj pierwsza noc którą przespałam, poprzednie 3,4 w ogóle nie zmrużyłam oka, porażka. ogólnie ja jestem jak najbardziej za usunięciem gdyż jeśli migdały są przerośnięte, ropne, nieprzyjemnie pachnie nam z ust i nie sprawują już swojej funkcji ochronnej to nie ma co ich trzymać, lepiej się pozbyć (pomęczyć się tydzień) i mieć spokój : ) ja jestem dobrej myśli ! i mam nadzieję że ten okropny smak w gardle zniknie... tego się najbardziej obawiam.. pozdrawiam : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula_heja
Ten smak i nieprzyjemny zapach pod koniec 2 tygodnia powinien być już prawie nie zauważalny. Od mojego zabiegu minęło już 1,5 miesiąca, pomimo krążących wokoło przeziębień angin itp. na razie nic mnie nie bierze. Nadal czuję, że moje gardło nieco inaczej wygląda, ale się przyzwyczajam!!! Warto było:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bezmigdałowa Ja
Paula_heja dziękuję za informację ; )) - mam nadzieję że minie bo jak na razie jest to okropnie uciążliwe, dzisiaj w nocy to aż mnie na wymioty brało od tego "smrodku" ale musiałam jakoś sobie radzić gdyż bałam się że jak zwrócę (za wiele tam nie mam w tym żołądku :) to mogę sobie tylko krzywdę zrobić, podrażnić i doprowadzić do krwotoku ! a szczerze Wam powiem, że właśnie krwotoku obawiam się najbardziej, jestem 6 dobę po zabiegu i to jest moim największym utrapieniem, pilnuje się na każdym kroku żeby temu nie wspomóc... (bo szanse krwotoku jest do 2 tyg. po, mam rację?) Po za tym ból nadal nie ustępuje... ; / cały czas boli, jak przełykam i to tak jakbym kaktusa połykała. Ból uszu też jest uciążliwy aczkolwiek do przeżycia... i już prawie 5 kg na wadze mnie, ale widać to po mnie okropnie, szczególnie na buzi - wyglądam jak 28 nieszczęście, jakbym jedną nogą już na drugim świecie była... koniec użalania się : ) w dalszym ciągu nie żałuje usunięcia (co tak naprawdę stwierdzę z biegiem czasu...) i zachęcam wszystkim DO USUWANIA TYCH NIESZCZĘSNYCH MIGDAŁÓW !! pomęczycie się tydzień, dwa i będzie lepiej : ) spokój do końca życia ! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciapoplut66
Dziewczyno, spokojnie! Przede wszystkim żaden lekarz przy zdrowych zmysłach nie wytnie Ci obu migdałów, ponieważ spełniają ważna funkcję w organizmie, tzn. wychwytują wszystko co zagraża naszemu zdrowiu. A sam zabieg jest wykonywany w narkozie ( jeśli oczywiści są to migdałki podniebienne, a nie trzeci migdał). W szpitalu poleżysz około trzech dni i po bólu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bezmigdałowa Ja
Amortencja - nie masz się czego bać ; ) jak widzisz wszyscy nadal żyjemy, piszemy tutaj także nie jest z nami tak źle : ) a właściwie jak widzisz jest całkiem dobrze! Dzień wcześniej porobią badania i nazajutrz ciach ciach i po migdałkach : ) z własnego doświadczenia wiem że ta noc przed zabiegiem może być ciężka do przespania dlatego poproś może o jakieś tabletki na spanie, żeby się nie stresować niepotrzebnie ! z narkozy nic, zupełnie nic nie będziesz pamiętać także nawet nie rozmyślaj co Oni Ci tam będą robić bo nie ma sensu : ) - dostaniesz głupiego jasia, położysz się do łóżka i staniesz się taka "obojętna" na wszystko.. później na wózek i na blok, tam na pewno będą bardzo miłe Panie z którymi sobie trochę porozmawiasz dalej w bardzo błogim i obojętnym stanie będąc ; ) - później poczujesz ciepło, drętwienie i uśniesz, nawet nie będziesz wiedziała kiedy, co i jak. Po godzince obudzisz się na sali wybudzającej i z głowy, po migdałkach : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bezmigdałowa Ja
jak to nie wytnie dwóch ? nie rozumiem... oczywiste jest to że jeśli ktoś przechodzi przewlekłe zapalenie obydwu migdałków to obydwa pójdą to wycięcia ... przeważnie bakterie i inne gówna gromadzą się w dwóch migdałkach także trzeba wszystkie usunąć !! btw. miałam zabieg w Krakowie, Szpital Rydygiera, doktor Kołodziejczyk - polecam ! : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pppiii
Wczoraj mialam zabieg o godz 11ej. Mam 31 lat i przeszlam ciagi angin ropnych. Bardzo sie balam zabiegu ale faktycznie nie boli nic a nic, choc moje migdaly byly w stanie oplakanym doslownie. Lekarz powiedzial, ze jet zrost na zroscie- tzw drewniane migdaly. Po zabiegu dostaje sie ketonal w kroplowce, 1go dnia nic sie nie je i nie pije. Dzisiaj czyli 2go dnia jewstem juz w domu, zajadam miekkie rzeczy i biore nimesil jako przeciwbolowiec. I JESTEM BARDZO SZCZESLIWA, ZE NIE MAM JUZ TEGO GOWNA W BUZI :))))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cipciolinka69
13 dni po i nadal na ketonalu ; ] niech się to wreszcie skończy... ; /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiola19
ja mialam 6 dni temu wycinane ale pod pełną narkoza u nas w szpitalu wogole nie ma opcji o wycinaniu migdałow w znieczuleniu miejscowym !!! po zabiegu strasznie bolało i nadal strasznie boli leki przeciwbolowe pomagaja na 2,3 godziny ketonal wogole nie dziala po prostu cos strasznego nie umie nadal jesc jak tylko zjem bol promieniuje do uszu i jest ostry ból jeden plus to taki że schudłam ale mam już dosc tego bólu i niech to sie wkońcu skonczy !!! gdybym wiedziala ze tak to bedzie wygladac to w zyciu bym nie poszla na ten zabieg ten bol mnie wykancza i mało tego dostałam dzis krawienie z dróg rodnych nie wiem czemu biore cyklonamine i jakis antybiotyk i krawie z drog rodnych. jutro chyba trzeba jechac do jakiegos lekarza bo mam tego dosc a okres planowo za 2 tygodnie i biore tabletki antykoncepcyjne wiec wiem , że okres to nie jest. mam juz dośc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula_heja
To już dawno powinnaś wylądować u lekarza z takimi objawami,jak tylko się coś dzieje,to zaraz się powinno do swojego lekarza dzwonić. Widocznie masz słabą tolerancję na ból i organizm sobie źle radzi. Chyba też nastawienie nie najlepsze,wszyscy piszą, że koszmarnie boli, ale trzeba wsiąść się w garść i na siłę próbować jeść i pić,im wcześniej się zacznie tym sie gardło przyzwyczai do otwierania i połykania. Co do krwawienia itp,to z tego co usłyszałam w aptece od farmaceuty jak kupowałam 2 opakowanie ketanolu, najlepiej jest jak się nie miesza w tym czasie leków, w tym min. hormonów!!! Szybko do lekarza marsz,od tego oni są. Powodzenia!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiola19
byłam wczoraj u lekarza i stwierdził , że po tygodniu to jeszcze normalne , że boli i to jeszcze tydzień tak będzie niektorzy już po dzieśiątym dniu czuja się lepiej wiec ja tez mam czekac az przestanie bolec. jesc nie umie bo od razu rwie mi cały bok i ucho mam nadzieje ze skonczy sie to koło poniedziałku i będe mieć wkoncu spokój. a krwawienie mam bo antybiotk jest tak silny ze antykoncepcyjne nie działaja .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, własnie oczekuje na zabieg wyciecia migdalkow i panicznie sie go boje. Ale nie ma inego wyjscia od 1,5 miesiaca jstem na zwolnieniu z powodu ropieni ktore popracaja do mnie jak bumerang. Przeraza mnie dosc dlugi termin oczekiwania w szpitalach 3 miesiace, do tego czasu to ja jeszcze ze sto razy zachoruje. Czy ktos z was mial je usuwane we wroclawiu w szpitalu na borowskiej? Lub w jakims innym godnym polecenia, pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiola19
do currara . hej gdybym mogla cofnąć czas o 10 dni to uciekla bym z sali operacyjnej. jestem 10 dni po zabiegu a ból zamiast ustępować to sie nasiala też mialam przed operacja ropne migdały itd ale już wolała bym z nimi dalej żyć niż teraz tak się męczyć . taki ból ropiejących migdałow zapalenie węzłów i angina razem wzięte to było nic przy tym co teraz przechodze. ja na twoim miejscu nie spieszyla bym sie na ta operacje ;) ja nie cekalam długo 3 tygodnie w Rybniku wszystko pod pelna narkoza potem ładnie zastrzyki kroplóweczki ale najgorsze co sie dzieje to po wyjsciu ze szpitala i nadal mnie to trzyma. Oglądałam dziś gardło za pomocą latarki i niby wszystko łądnie zarosło biała powłoką a mimo to cholernie boli nie da sie śliny przełknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Licze sie z tym,że bardziej bedzie mnie bolec po usunieciu niz sam zabieg. Ale takie czeste anginy i ropienie to nic dobrego dla naszego zdrowia, przeciez ilez mozna brac antybiotyki ja po 1,5 brania ich mam rozlegulowany caly organizm a od czwartku znow to samo mi sie zrobilo i biore antybiotyk dalej;( chcialabym przyspieszyc to usuniecie bo do 2 lutego to zachoruje setki razy a do pracy niestety trzeba chodzic bo ilez mozna byc na zwolnieniu, do tego ja pracuje glosem przez 7 godzin. Boje sie bolu po ale myle ze trzeba to zniesc aby pozniej cieszyc sie zyciem;)) pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiola19
tez mam nadzieje ze za kilka dni bedzie juz tylko lepiej :) co do głosu no to cięzko mi mówić prawie wogole nie umie jeszcze mowic a jak tak to po cichu i krotkie zdania . ale to tez mam nadzieje ze minie juz niedlugo. ja chorowalam 7 razy w ciagu dwoch , trzech miesiecy tydzien zdrowa tydzien chora i tak na okrągło ale przynajmniej nie bolało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiola19
no a jak nie chcesz czekac to poszukaj jakiegos innego szpitala ja czekalam 3 tygodnie z tego powodu ze musialam jechac do hematologa zeby wyrazil zgode na operacje i zrobic duzo badan z krwi czy moge isc na operacje ale gdyby nie te badania to czekala bym tydzien u nas w Rybniku na śląsku to idzie bez kolejek tydzien dwa i gotowe. moze w twoim miescie tez sie znajda jakies inne szpitale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiola19
no to dobrze i tak dlugo no ale lepiej to niz luty. ale na święta raczej sobie nie pojesz :) ja mam dzis 12 sty dzien i dalej nic sie nie zminia w nocy strasznie boli budze sie i biore leki a nad ranem jest jesszcze gorzej bo ani lekow nie mozna przełknąć . no ale trzeba jakos to przezyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiola19
no i raczej nie posprzatasz sobie domu przed swiatami . nie mozna nic podnosic ani sie schylac ani wkonywac prac domowych mycie okna i inne rzeczy odpadaja , nie mozna wychodzic na dwor , nie moga byc przeciągi w domu , do kosciola tez raczej sobie nie pojdziesz bo nie mozna wychodzic na dwor bo chlodne powietrze mogło by zaszkodzic . mi lekarz dał cała liste czego nie moge robic ;) w sumie to prosciej mowiac mozna tylko lezec lezec lezec i brac witaminy i leki przciw bolowe ;) nic wiecej nie mozna bo moze byc krwotok. zakupy przedswiateczne raczej tez odpadaja... no ale coz te 3 tygodnie trzeba se odpuscic. mi lekarz powiedzial ze musze sie wylaczyc z zycia na 3 tygodnie bo niestety tak trzeba.no ale moze ciebie nie bedzie tak bolec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to widze, ze lista tego co mi nie wolno robic jest dluga... juz wczoraj jeczalam, ze nie bede mogla jesc na swieta, ale coz przezyje zeby pozniej bylo dobrze. Faktycznie dlugo Cie boli buzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pulak
oddam termin zabiegu usuwania migdalow we wroclawiu na 12listopada 2009

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulak
oddam termin 12listopada2009 we wroclawiu na zabieg usuwania migdalow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiola19
do currara widzisz ktos chce oddac termin wiec bierz i korzystaj przynajmniej na swieta bedziesz mogla sobie pojeść ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiola19
a mnie moze tak długo boli bo mialam narkoze i po niej do wieczora wymiotowałam około 20 razy jak doszło do 20 razu to przestałam juz liczyc ktory to juz raz strasznie narkoza na mnie podzialala i na drugi dzien mialam ponadrywane miesnie brzucha od tego naciągania dostalam 4 zastrzyki przeciw wymiotne ale nic nie pomagało po prostu musialam cala narkoze z siebie wyrzucic i mi sie wydaje ze teraz mnie tak dlugo boli przez to ze wtedy wymiotowalam i moze sobie podraznilam te rany. przeczytalam juz forum do 33 strony i duzo ludzi ma tak ze boli ich koło trzech tygodni ja mam dzis 12 sty dzien zobaczymy za tydzien jak bedzie. oczywisie bede caly czas opisywac jak jest u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość curara
hej a mozna oddac termin zabiegu? I w jakim szpitalu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie mialam jak wczesniej tu zajrzec bo kota mam po zabiegu i chodze dzis za nim caly dzien noc tez sie tak zapowiada.... fajnie byloby miec to juz za soba, czekam na informacje odnosnie tego szpitala:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, mam pytanie do Was każdy z was szczepił sie przeciwko żołtaczce? i jakiego typu A czy B? bo mi sie teraz przypomnialo ze to chyba musi byc zrobione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeciw wszczepiennej, czyli typu B. Tak, jest obowiazkowe. Powinny byc dwie dawki. Czsem przymykaja oko gdy jest choc jedna. No i nie boj się usuwania, nie taki to straszny zabieg. Trzymaj sie! 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiola19
no szczepionka musi byc ale to robia chyba w szkole jeszcze takze nie ma obaw ;) ja dzis mam 13-sty dzien po zabiegu oczywiscie tabletki przeciwbolwe nadal sa niezbedne ale dzis juz zjadlam sobie calą miseczke kaszki dla dzieci bebilon od 6 misiaca życia :P ostatnio jeszcze zjedzienie takiej kaszki bylo dla mnie nie mozliwe po kilku łyzkach schodziłam ale dzis bez problemu ;) szkoda tylko ze musze byc dalej na tabletkach zeby cos zjesc no ale to i tak juz jest super ze chociaz ta kaszka przeszla ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×