Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Aqua1

jak wygląda usuwanie migdałów ???!!!!

Polecane posty

Zuzanko słyszałam od pewnego lekarza, że gdzieś usuwają za pomocą lasera. Ja mam tradycyjnie ciapnięte i jakoś wszystko przeżyłam. Da się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzanka....
no poczytalam sobie,cennik tez tam jest koszt to od 600-2500,ale juz nie bede kombinowac zreszta szkoda kasy ktorej nigdy za wiele .Bylam teraz u lekarza po zaswiadczenie ze jestem zdrowa ,powiedzial ze mi bardzo wspolczuje-fajny nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzanko masz rację, szkoda kasy. Przeżyłam ja, przeżyjesz TY. Czy możesz przypomnieć na kiedy masz termin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Po zabiegu będzie lepiej
Ja drogie Panie w dniu kobiet miałem 8 marca zabieg usuwania migdałków. Mi powiedziano że znieczulenie ogólne stosowane jest tylko u dzieci. Mam już 38 lat, ale to usuwanie było najbardziej straszne, bo przy znieczuleniu miejscowym, czyli strzykawą w migdałki i przy tym zaliczyłem odlot (omdlenie i walka aby nie odlecieć). Podem odrywanie i odcinanie skalpelem zrostów (bardzo duże zrosty). Dopiero na koniec pętelką metalową odcięcie migdałków, ale umnie nawet pętelka pękła, takie miałem zrosty. Przy okazji lekarz operujący zaciął się skalpelem - więc dodatkowe badania itp. Później po zabiegu było trochę dławienia się skrzepami krwi, ale po 2 godzinach gdy załadowałem cały kosz legniną krwawienie ustało, potem dużo śliny. No i ból , ale personel szpitala na każde zawołanie. Coś przeciwbólowego zawsze było. Na trzeci dzień wróciłem ze szpitala i wróciłem do jedzenia. Jem prawie to samo co wszyscy tylko nie pikantne, nie gorące i nie kwaśne. Biorę 1 gram rozpuszczanego paracetamolu co 6-8 godzin, płukam gardło po posiłkach roztworem wody utleninej z mineralną. A dzisiaj piłem już prawie gorącą parzoną kawę. Mam nadzieję że jutro będzie lepiej. Zastanawia mnie tylko jak długo będzie się wszystko goić na cacy???? Życzę wszystkim powodzenia i popieram znieczulenie pełne. Pozdrawiam cały personel laryngologji w Suwałkach, bo zasługują (profesjonalna i miła opieka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzanka....
wole nie czytac takich szczegolow,na szczescie ja bede w narkozie.czy ten paracetamol pomaga?a ta woda utleniona?tak lekarz zalecil?wszyscy mowia tylko o rumianku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzanka....
poradzcie czy po wyjsciu z szpitala (podobno ok 3-4 dni)bede w stanie opiekowac sie coreczka( ma 4lata i jest raczej samodzielna)czy lepiej bedzie gdy odesle ja na pare dni do babci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kula na mula
ja przeszlam ten zabieg 2 dni temu. juz dawno mialam wybrac sie do lekarza, zeby w koncu wyciac to swinstwo. kiedy poszlam w styczniu..termin do szpitala dostalam dopiero na lipiec..sierpien, gdzie mialam spedzic co najmniej tydzien. na szczescie dostalam sie do innego lekarza, ktory znalazl mi termin na marzec, w zupelnie innym miejscu..tylko na 1 dzien. jesli chodzi o sam zabieg, w ogole sie go nie balam, bo to niby nic..ale do czasu. mialam miec usuwane migdaly w znieczuleniu miejscowym, ale dostalam chyba za duzo srodkow, bo bylam na tyle otepiala, ze nie bylam w stanie w ogole wykonywac polecen..tzn otworzyc ust itp. film mi sie pare razy urwal, a pod koniec zaczelam sie dusic, bo calkiem zatkal mi sie nos...nie wiem czy krwia czy czym. zaczelam sie zachlystywac powietrzem ,ale nie moglam zrobic wydechow. zaczely mi leciec lzy z oczu i nie moglam wydusic z siebie ani jednego slowa. jak przez mgle pamietam tylko jak lekarka podsumowala to "pewnie ma histeria..typowa kobieta". kiedy w koncu o 13 zawiezli mnie na sale...obudzilam sie tak naprawde jakos o 23..... niektorzy moga sie smiac, i mowic ze to przeciez smiech na sali robic z tego zabiegu nie wiem co. oczywiscie, jesli ktos kilka dni lezy w szpitalu, regularnie dostaje srodki przeciwbolowe to na ten temat moze sie tak wypowiadac. dzisiaj jestem 2 dni po zabiegu, i ledwo co da sie przelknac sline, nie mowiac juz o tym ze nie da sie mowic. kazdy przechodzi to na swoj sposob, ale fakt jest, ze im jest sie mlodszym, tym wszystko przechodzi lzej. pozdrawiam wszystkich, ktorzy juz przez to przeszli i tych , którzy maja to przed soba. ciesze sie tylko..ze mam to juz za soba:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Po zabiegu będzie lepiej
Też u mnie było podobnie , ale nie opisywałem , nie dałem się odlecieć , bo pielęgniarka o to zadbała - zaczęła mówić kawały i miarowy oddech mi wrócił . Co do paracetamolu to polecam "eferalgan 500" (musujące tabl. x 2) Po 5 minutach zaczynają działać. Co do płynu z wody/wody utlenionej to przepłukuję gardło (bulgoczę) taki sam robiły mi pielęgniarki. (pół szklanki wody żródlanej i łyżeczka utlenionej. Co do pilnowania to zabieg miałem w poniedziałek, a wyszłem ze szpitana we środę. W czwartek i piątek pilnowałem syna 4 lata gdy żona była w pracy. Nawet byłem z nim na nartach . To znaczy on z górki zjeżdżał, a ja go pod górkę spokojnie powoli podciągałem jak wyciąg za kijki. Ale trzeba uwarzać przy pochylaniu się. Dzisiaj nawet obiad zrobiłem. Ryba pieczona z makaronem i serem w sosie koperkowym . Oczywiście też zjadłem gdy troszeczkę przestygło. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bombusik
Dla wszystkich, których teraz boli po zabeigu-polecam solpedeinę-lek wydawany bez recepty genijalny, naprawdę pomaga. Może nazwa jest trudna , ale ten lek jest jak zbawienie. Polecam-solpedeina!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość She ;)
shante007 hehehe żebyś wiedziała że to nie takie łatwe ja leżałam 3 dni inni leżą nawet tydzień ;p i rzeczywiście trzeba mieć podstawowe przybory do szpitala ...polec am chusteczki ,wode niegazowana,papier toaletowy,ręcznik,mydło,papcie,piżamkę i szlafrok ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meggi323
U mnie już dziesiąta doba a wciąż na nimesilu, przedwczoraj obudziłam się z takim bólem że zaaplikowałam sobie tramal i... nie pomógł, w ogóle. Najgorszy jest ten ból uszu, kiedy leki przestają działać, przełykanie wtedy to koszmar, no teraz już dużo lepiej ale bywa tak że niby nie boli a jak już coś przełknę to potem taaaki ból. Mam już te rany takie białe ale w jednej mam taką ciemną plamę, co to może być? Na mnie w ogóle paracetamol nie działał i tak poza tym to pan (po zabiegu będzie lepiej) to i tak nieźle to znosi ja przez trzy dni w ogóle nie mówiłam! Naprawdę się nie dało! Nie radzę próbować kwaśnych potraw, czasem moge zjeść banana a czasem tak ból gębę wykrzywia... :) Bombusik, dzięki za radę, to ważne, bo jak powiedziałam na każdego działa co innego, drogi ten lek? A co do samego zabiegu, mój lekarz mówił że on to robi juz kupę lat ta metodą, jego kolega robi to inaczej(?) a on tak, że ten zabieg nie jest taki krwawy no i rzeczywiście, nie był. Nie wiedziałam że są różne sposoby wycinania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meggi323
Tylko się ze mnie nie śmiejcie, zaglądałam tam właśnie, ta ciemna plama to... dziura? Dziura w dziurze? Nie wiem, nie widzę za dobrze. W ogóle mam takie wieeeeeelkie te rany, musiał tam wyciąć chyba z 10 dag. :) A od paru dni mam takie uczucie jakby mi coś stało w gardle i niby to połykam ale nie połykam. Kurcze ja to ale wylewna jestem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shante007
ja to im blizej zabiegu to mam wiekszego cykora, nienawidze czegos takiego, a w ogole to zabieg bede miala robiony w norwegii i sie dowiedzialam ze 24 godziny po zabiegu puszczaja mnie do domu bez gadania bo tu jest tak ze odrazu ide do domu a od drugiego dnia przez 4 dni musze isc do lekarza rodzinnego gdzie za jedna wizyte przyjdzie mi placic 300 złotych, idioci na patencie wszystko kombinuja, naszczescie nie bede chociaz musiala placic tysiaca za sam zabieg bo pracuje w szpitalu. boooooje sie hah a na taka silna babke wygladam no eh :( niech mnie ktos przytuli :P jeszcze z nerwow wzmaga mi sie RLS to nawet spac nie moge, ale chyba przezyje. pocieszy mnie ktos? She:) dzieki za spis :) przyda sie bałdzo, ale to tak jak myślałam to co musze wziąść bombusik to akurat mnie pocieszyles bardzo bo wlasnie wczoraj wzielam ostatnia solpedeina, ale jeszcze 4 tabletki ketonalu mam schowane na szczescie :) ja chce do polski do mamy buuuu ;-( (mam 20 lat xD)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzanka....
shante bylas moim idolem ,taka odwazna ,dzielna wczoraj chyba jakis kryzys mialas co?jjuz nawet nie opisuje jakiego mam stracha.Jutro kluseczki,roladki,kapustka nazere sie jak swinka a potem ciacho-musze se pojesc przed ta przymusowa dieta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shante007
hah niezle :) no to mnie pocieszylas :D :* kryzys mialam bo sie dowiedzialam jaka poj***** jest tu sluzba zdrowia i w ogole chyba mialam za duzo wolnego czasu na myslenie, przeciez jak mnie wypuszcza dobe po zabiegu to przeciez moge krwotoku dostac a sama mieszkam to co zrobie, wykrece numer po karetke i umre jak bedzie do mnie jechac pewnie z pol godziny. Czarne myśli mnie predzej o zawal przyprawia niz sie doczekam tego zabiegu. Ale nieeeeee, pewnie zaczne sie wymadrzac i klucic z pielegniarkami i lekarzami 23 marca jak to zwykle robie to dla wlasnego spokoju pozwola mi zostac dluzej niz dobe. Tu naprawde maja tępych lekarzy, poszłam do lekarza i mowie ze nie moge spac jak mnie łapie RLS a ta mówi ze musze sobie biegac, a ja na to ze niby mam biegac o 4 w nocy jak wyje z bolu? a ona to biegaj w miejscu jak masz male mieszkanie albo sie bojisz wyjsc. Jeszcze jeden przyklad : moj tata poszedl tu do lekarza z bolem ucha to stwierdzila lekarz ze on jest chory psychicznie, aha i jeszcze jeden, moj kolega poszedl do lekarza tez z bolem ucha to mu powiedzial ze musi spac na siedząco xD ja sie boje tych wszystkich lekarzy tutaj, boje sie ze mi w ogole wytna co innego niz migdalki i pewna jestem ze lepiej bym sobie zrobila ten zabieg przy lustrze sama niz oni mi to zrobia. Zrezygnować z tego zabiegu w norwegii i pojechac do polski na miesiac zeby mi to tam zrobili? niech ktos mi powie ze by sie nie bal norweskich lekarzy :/ dobra ide cos zjesc bo sie zestresowalam a nikt z moich znajomych mnie nie rozumie ;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anetka26
hej ja miałam usówane migdały w znieczóleniu miejscowym 10.09.2010 i 12.09 wyszłam ze szpitala. Dużo naczytałam sie na temat usówania migdałów w internecie .Powiem tak sam zabieg nic nie boli póżniej boli ale tylko troche dostaje sie kroplówke i jest dobrze ,jestem trzy dni po zabiegu wcale mnie nie boli nawet przeciwbólowych dziś nie wziełam aż sama sie dziwie ,a tu wszedzie piszą ze bol nie do wytrzymania dlatego mówie nie bojcie sie usówac migdałów to naprawde nie boli .Ile czasu sie to wszystko będzie goić ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzanka....
shante normalnie niewiem co powiedziec,niewiem jak tam norwescy lekarze ale norwegia jest jednym z najbogatszych w europie takze sluzba zdrowia powinna byc na poziomie a tu w polsce -szkoda gadac.Najlepsi nasi lekarze sa zagranica lub w prywatnych klinikach.Ja tez przez wiekszosc dnia bede sama(maz pracuje do pozna),moi rodzice mieszkaja w innym miescie uczulilam ich ze maja szybko odbierac moje smsy,jakby sie cos stalo to oni zadzwonia po pogotowie.Uwierz ze tu pogotowie tez tak szybko nie przyjedzie.Moja mama choruje na nerki jak miala kiedys taki atak ze wyla z bolu to mi pani w centrali powiedziala ze wszystkie karetki wyjechaly i moze przyjechac do nas eskulap(taka firma)na nasz koszt.Jakbym miala wybierac to zrobilabym ten zabieg w norwegi niewierze ze tam jest gorzej jak w polsce.ja juz jutro ide,mam nadzieje ze bedzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pani Cierpiaca Klopsikowa
jedno słowo: BÓL tylko tyle.. jestem już zmęczona, uzależniona od ketonalu, modląca sie o nadejscie godz przyjecia tabletki.. żałosne zap oskrzeli sie dalej rozwija kaszle jak gruzlik, lekarz na kontroli nawet mnie nie osłuchał.. zabronił antybiotyków- prosze uzywac tylko kropelki do nosa.. jutro ide do 2 lekarza, zobaczymy co ona powie, bo kaszlę ropą!! coś nie gra, ale rana sie goi -zanika włóknin widać już różową błonę:) jeść sie nie da, palić też nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meggi323
Anetka26, jeśli Ciebie nie boli to mów tylko za siebie, ja cierpiałam strasznie ale nie żałuję, przeżyłam, nie męczyłabym się tak gdybym od razu miała porządne leki. Pani Klopsikowa, świetnie Cię rozumiem jak pójdziesz jutro do lekarza, to weź może receptę na inne środki skoro czekasz jak na zbawienie żeby wziąć następną dawkę. Ja na nimesilu nie mam takiego czegoś, on długo działa i jak przestaje już mogę wziąć następną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pani Klopsikowa
A Nimesil co ile bierzesz??? palisz papierosy może? jeśli tak to od kiedy zaczełas- ile dób po zabiegu i czy nie wpływa to na gojenie ran??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meggi323
Nie wiem czy nie wpływa, nie palę, bo w domu nigdy nie palę ale wczoraj wyszłam na dwór i spróbowałam zapalić, nie mogłam się zaciągnąć i papaieros miał okropny smak, może też dlatego że nie ten co zawsze? 4 marca miałam zabieg dzisiaj już 11sta doba. Nimesil lekarz napisał ze mogę brać co 8 godz. ale od paru dni biorę tylko rano i wieczorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Po zabiegu będzie lepiej
Wczoraj była u mnie 6 doba po zabiegu i czułem się w miarę, normalnie jadłem. Zdecydowałem się pójść na halę sportową, aby pograć w siatkówkę, tak ostrożnie na pół gwizdka. Było OK. Ale chyba z tego powodu od 2 w nocy miałem ptworne bóle i do tej pory. Dopiero co zjadłem płatki owsiane z mlekiem i na nic innego nie mogę patrzeć. Tylko zimna woda. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meggi323
Ja jestem 12 dni po zabiegu i dopiero dziś jak sie obudziłam nie musiałam wziąć leku, dziś wreszcie uszy mnie nie bolą, boli ale leciutko i przy przełykaniu tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PAni Klopsikowa
ja też już zyje- poza zapaleniem oskrzeli- dostalam mase lekow i antybiotyki :) po powaznie choruje.. a bol zanika!!! zjadlam parowki i chleb stary :)))))) już nie ketonal ale nuroferen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich takjak większość z was mam problem z migdałami,ciągłe infekcje zapalenia migdałów i wreszcie nadeszła pora zrobić porządek z tym, mam pytanie dotyczące przede wszystkim czy usówaliście migdały ze względu na ciągłe choroby, i jak wygląda wasze zdrowie po wycięciu, czy podczas zabiegu można mieć okres czy są jakieś przeciwskazania, ja mam zabieg na czerwca w szpitalu kolejowym w międzylesiu czy może ktoś z was też miał tam ten zabieg proszę o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mila 9999
hey ja jestem 3 tyg, po usunieciu i z jednej strony zakuje mi węzeł chłonny co to może być :P ???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pani Klopsikowa
zabieg-czuć -boli czujesz rwanie itp, dlawisz sie krwia, ja mialam caly czas odruch wymiotny, po zabiegu boli :( okresu absolutnie nie wolno miec!! ja nie mialam angin ale zle wyniki krwi i OB 40 to zwalili na migdaly dletgo usuwalam pryw za 3 tysie w migdalach byla bakteria hemofilus infulenze; teraz od tyg -jestem 11 dni po zabiegu- chora na oskrzela:) super :) zabieg pomogl jak talala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Po zabiegu będzie lepiej
No to ładnie 3000 ??? Ja tylko dałem MERSI pielęgniarkom za to że były bardzo opiekuńcze. Jestem 8 dni po zabiegu i już widzę jak mi się zrasta. Dalej jadę na Efferalgan 500 x 2 co 8 godz. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×