Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Aqua1

jak wygląda usuwanie migdałów ???!!!!

Polecane posty

Gość meggi323
Aaaa i mój chłopak jest jeszcze wspanialszy to on załatwił mi wizytę u mojego lekarza w sobotę o 20:00, on jechał specjalnie do apteki na drugi koniec miasta bo tam są wszystkie leki i były! A teraz robi mi kaszkę:) Jestem już spokojna i mogę nawet kaszkę zjeść! Ale ulga!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość She ;)
A jak się czujesz ?jest ogólnie Tobie lepiej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meggi323
Jest duuużo lepiej, własnie o tym pisałam jak i ty napisałaś, dzięki She!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość She ;)
No proszę należą mu się buziaki hihi oczywiście od Ciebie .z jakich powodów usunełaś migdałki ?ja mam 23 lata i jakoś przeżyłam ,łatwo nie było ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość She ;)
Cieszę się że ci lepiej ;* cio do migdałków to usunełam je z powodu częstych infekcji ciągle bóle gardła no i były przerośnięte ,ahh oglądałam nie dawno w tv program o tym że migdałki podniebienne są bardziej potrzebne dzieciom a u dorosłych już nie pełnią funkcji ..wypowiadał się na ten temat lekarz laryngologii ten dokument nieco mnie uspokoił hihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meggi323
Usunęłam bo wciąż były ropne, lekarze mi to zalecali już od dawna, ale jakoś z tym żyłam dopóki nie zaczęłam pracować na stacji, tam bieganie do tankowania przy np. -15 a w środku +20 i wiecznie bolało mnie gardło, nabawiłam się tam zapalenia oskrzeli i krtani i ciągle miałam stany podgorączkowe, stwierdziłam że długo tak nie dam rady. Przez ten zabieg dostałam wypowiedzenie, ale szczerze mówiąc nawet się z tego cieszę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość She ;)
co za pracodawcy pojebani !!!!!człowiek nawet leczyć się nie może bo to da takich zasrańców oby się smażyli w piekle ...jak mnie takie coś wku*****a ! ehh szkoda słów !!! mam nadzieję że znajdziesz lepszą pracę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meggi323
I właśnie dlatego nie żałuję że już tam nie pracuję, nie chcę mieć kogoś takiego za szefa, wg.nich najlepiej jakbym się z kimś zamieniła na zmianę ale ile zmian mogę wykombinować? A poza tym czemu mam się komuś prosić jak to nie moje widzimisię tylko cierpię i te teksty, że nie wyglądam na chorą! I ZUS chcą nasyłać, a proszę bardzo! Oj kochana, odbiegamy od tematu! Dziś czwarta doba, spałam i spałam i spałam, z małą przerwą 12 godz. Ten mój lek, to nimesil, jest w saszetkach i trzeba zrobić zawiesinę, smaczna ta zawiesina, troszkę trwa zanim zacznie działać ale bardzo długo działa, niestety też tylko na receptę no i mam tramal w razie czego. Mój lekarz bardzo długo zastanawiał się co najlepiej przepisać żeby mi było wygodnie i żeby mi się nic nie stało, brał pod uwagę to co już wcześniej brałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heh..
Miałam operacje i nic nie pamietam dostałam tabletke ,,głupiego Jasia" hehe.. jak sie obudziłam to mnie gardło bolało. i co odziwo lekarz nie kazał jesc lodów.!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wsr
żal mi was dzieci nie rozpłaczcie się ja mam 11 lat i miałem usuwane migdały 1 tydz. temu i nic nie boli dzieci co was boli?? chyba ze jestescie jakies zjeby :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzanka....
mam miec usuniete migdaly za tydzien i ciagle mam watpliwosci czy dobrze robie.Faktycznie moje migdaly sa bardzo przerosniete ale nie sa ropne ,nie choruje na anginy lecz czesto miewam infekcje drog oddechowych-sa leczone raczej bez antybiotyku.Ciekawi mnie czy duze migdaly moga powodowac nosowanie i czy po usunieciu zaczne normalnie mowic-bardzo mi to utrudnia kontakty z ludzmi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pani Klipsikowa
:) no jakoś leci, ból wciąż dokucza- dziś dopiero 3 dzień po zabiegu, boli cholernie szczeg wiecz i rano.. wreszcie ujrzalam swoje gardlo- opuchl jezyka zmniejszyla sie- faktycznie glos mam do bani, smak- do bani wszystko jest słone-nawet jogurty owocowe!!!!:[ na ranach biały korzuch-czyli jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pani Klopsikowa
kiedy mozna bedzie zapalic??:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shante007
palenie wcale nie jest potrzebne robisz to na własne ryzyko wiec sama zdecyduj jak najszybciej chcesz sie truć :) oj wiem wiem przesadziłam, sama pale ale myślę ze z trzy cztery dni bez szluga wytrzymam, ale no nie powiem ze na drugi dzien po operacji zapewne wezme bucha aby sprawdzic jak moj gardziel to odczuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shante007
zuzanka i tu dałaś mi krztę nadziejii, ja mam jak to nazwałaś nosowanie, strasznie mnie to wnerwia i tez mam przerosniete migdaly ale nie ropne, sa tak przerosniete ze hmmm jak to nazwac ?dziure wylotowa? gardla mam okolo srednicy 1,5 cm a powinna byc wieksza o ile nie duzo wieksza, nie orientuje sie dokladnie, moja macocha mowila ze to raczej przez migdaly mam taki glos ze jak sie odezwe to odrazu slychac ze cos ze mna nie tak xD planowalam operacje nosa ale jeszcze z pol roku mi by zajelo zeby uzbierac 8 tysiecy wiec teraz jestem zdecydowana na operacje migdalkow, mam nadzieje ze co do "nosowania" mi to chociaz troche pomoze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shante007
źródło : http://www.czytelniamedyczna.pl/nowa_pediatria-109 W ostatnich latach pojawił się pogląd, że również bardzo znacznie powiększone migdałki podniebienne, zwłaszcza takie, które przerastają do tyłu i do dołu blokując gardło środkowe, mogą być przeszkodą w prawidłowym zwarciu podniebienno-gardłowym i przyczyną wystąpienia nosowania otwartego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pani Klopsikowa
no ile dni po zabiegu mozna zajarac?:)) bo nie wiem kiedy mozna a boje sie sprobowac... :((( a moze rzuce raz na zawsze, juz 3 dni bez- wsumie 4 :) no coz.. dobra okazja :D kuzwa ale boli! wiecz i rano jest najgorzej wkurza mnie zmieniony smak- czy to minie??? wszystko słone fujj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzanka....
shante bardzo dziekuje za informacje. Masz juz zaplanowany zabieg?ja mam na 15 marca i bardzo bardzo sie boje.Moje migdaly sa tez takie ogromne jak twoje-mysle ze to przez lata nieleczonej alergi.sa naprawde wielkie i zajmuja wieksza czesc mojego gardla,wyczuwam je dotykajac szyji .Moj laryngolog powiedzial ze po usunieciu moj glos moze sie poprawic ale wcale nie musi-normalnie zalamka bo tak naprawde glownie dlatego chce je usunac.Mam tez delikatnie krzywa przegrode nosowa ale podobno to nie dlatego tak mowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzanka....
pani Klopsikowa ja tez pale i niewiem jak to bedzie -ani palic ani jesc,chyba nerwicy dostane.no i sobie pomyslalam ze na ten czas poki do siebie dojde kupie sobie plastry typu nikoret-moze bedzie mi latwiej to jakos przetrzymac.RZucac na razie nie planuje bo to by bylo +10kilo na lato

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pani Klopsikowa
ałałałałała!!!dziś mam kryzys, boli jak ....!!! to chyba ten dzień-kulminacja ???? zmiana leków bo jelita mi skręca z bólu i siedze w wc tylko -od tego ketonalu w tabsach. Będzie tramal czopki.. nie ma sie co cackać.. muszę wytrzymać do wieczora, a nawet spac nie idzie z bólu, zaraz odpale playstation i popykam, to jedyna rzecz jaka odciaga moja uwage od bolu- tragedia..... palic sie nawet nie chce jak boli uwierz mi, ja kocham palic- jestem koneserem papierosa- pale max 8 dziennie ale lubie zapalić tylko najlepszy tyton...a jak boli nic sie nie chce!! a boli dzis masakrycznie!!! ponadto jestem chora!!!-tak mam katar ropny i kaszel!! pieknie!!!!!!i co teraz??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pani Klopskikowa
przezylam wczorajszy dzien ale takiego bolu nie mialam w zyciu!!!w zyciu !!!!! aduzo juz przeszlam!!!!!!!!!!!!!! trzeslam sie pocilam zwijalam z bolu!!!!!!łzy leciały jak grochy!!!!!!!!! tramal NIC nie pomogł!!!!!!!!!!!!taki był ból dziś jak ręką odjął, wzięlam ketonal i jest OK ale wczoraj miałam kulminacje bolu- ciekawe czemu tak jest??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co ty panikujesz ?
to co ty powiesz jak będziesz miała rodzić dzieci ??...wiadomo że boli bo migdały nie są wycinane tylko łyżeczkują -wydłubują je inaczej ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzanka....
bardzo ci wspolczuje mam nadzieje ze najgorsze juz za toba,myslalam ze w miare uplywu czasu bol jest coraz mniejszy,nie wiedzialam ze jest cos takiego jak "dzien kulminacyjny".teraz dopiero sie boje-wszystko przedemna.Porodu raczej nie mozna porownac do tego zabiegu,chyba kazda mama wie dlaczego.Urodzilam silami natury 5kilowego bobaska 64cm a porodu nie balam sie prawie wcale,martwilam sie tylko o dzidziusia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meggi323
Zuzanka, koniecznie weź receptę na coś silniejszego, żebyś potem nie biegała jak ja. U mnie nie dawali ale gdybym wiedziała że to będzie taki ból... a też rodziłam... No i ten ból trwa i trwa i trwa... niestety bez przerw. Jestem siódmy dzień po zabiegu, od trzeciego cały czas na nimesilu, lek działa i jest spoko, tylko przedwczoraj cały dzień głowa mnie bolała i miałam zawroty głowy. Jem prawie wszystko i tylko boję się, że przytyję, ruchu nie mam :( Szczerze mówiąc palę ale nie mam ciśnienia, myślę że czwartego dnia już bym zapaliła gdyby mnie nacisnęło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PAni Klopsikowa
porodu- :[ dzieci nie mam i miec nie chcemy z mezem!! wiec raczej ta przyjemnosc mnie ominie.. poza tym najbradziej boli twarz i wszystko co z nia związane.. niech mi ktos zaprzeczy.. wlasnie nie kumam czemu od 4 dnia boli co raz bardziej?!!?!!?!??!!??!?!?!?!?!?! zamiast mniej to bardziej jakas paranoja!!!!!!!:[ juz zmeczona jestem bolem, leki juz nie dzialaja chyba.. tylko bol.. i bol.. zaluje ze sie zgodzilam.. jutro mam kontrol.. najpiekniejsze ze jestem chora -kaszle - oskrzela ropa fuj i katar ropny takze na maxa mnie zabieg uzdrowil.. bol choroba i oprycha na ryju MAX!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzanka....
moze bol wiekszy bo masz jakas infekcje,dobrze ze juz jutro masz kontrole.Ja juz mam takiego stracha ze szok-az zazdroszcze ze macie to za soba.Najbardziej wkurza mnie to ze wszyscy moi znajomi(w pracy tez)mysla ze wyciecie migdalkow to pikus.Juz w poniedzialek ide na 8.30-szpital w zabrzu .W szpitalu chyba daja mi cos przeciwbolowego nie?OProcz tych podstawowych rzeczy jest cos co mi sie przyda w szpitalu?normalnie panika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość She ;)
a czemu pani klopsikowa nie chce mieć dzieci ???;/;/ to taka piękna rzecz ....... co do waszych dolegliwosci minie wam wszystko z czasem od zabiegu do 3 tygodni wszystko potrwa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shante007
"mysla ze wyciecie migdalkow to pikus" no dokladnie, mowie do kolezanek z pracy ze gdzie tu jakas normalna pidzamke czy dresik kupic ze musze polatac po sklepach, ze co trzeba miec do szpitala i bla bla bla a wszyscy na to gadaja "ta, pewnie nawet doby ciebie nie beda trzymac w szpitalu, to jak wyrwanie zeba czy cos, ludziom jak operuja jakas narosl na ciele to na drugi dzien ida do pracy a ty tu świrujesz" a jeszcze sąsiad mi dowalil "jak mialem 8 lat (11 lat temu) to mi wycinali migdalki to mnie nic nie bolalo" HAH paranoja. PANI KLOPSIKOWA masz strasznego pecha że akurat cie cos zainfekowalo, moze to błąd lekarza, bardzo ci wspolczuje ze akurat na ciebie to trafilo. jejciu jak ja sie ciesze :D odliczam dni do zabiegu, jeszcze tylko 11 dni i 10 godzin 40 minut :) jeszcze jutro wyplata i mp4 wreszcie wypełzła z serwisu ale mam HAPPY mięsiąc :) :) :) moge nawet miesiac cierpiec po operacji byle by tylko nie umrzec, bo jak spie sama to sie boje ze sie udusze przez te migdalki a tak to mnie chociaz ktos obudzi jak sie dławie eh . bedzie dobrze niech moc bedzie z wami :) :* P.S. sorki ze pisze bzdury bez skladu i ladu ale bardzo jestem zmeczona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shante007
no pewnie ze slyszalam i pewnie ze wszystko mozna zamrozic tylko mnie np przy robieniu pearcingu bardziej bolalo zamrazanie wiec trzy kolejne poprosilam bez zadnego znieczulenia, nienawidze zamrazania. poogladaj sobie filmiki i opisy o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×