Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agunia1

Czy można jakoś odciągnąć i przechowywać mleko mamy???

Polecane posty

Proszę o pomoc mamy które karmiły piersią i musiały jednocześnie pracować. Czy to w ogóle jest możliwe, żeby np. podczas nieobecności mamy niania mogła karmić maleństwo mlekiem z piersi. Ja jestem dopiero w 14tc, ale wiem że muszę wrócić do pracy bo spłacamy z mężem dom i po pobraniu przez bank raty nie mielibyśmy co jeść. Praszę o poważne komentarze, bo to moja pierwsza ciąża i się nie znam. Nie śmiejcie się ze mnie. Bardzo bym chciała jak najdłużej karmić, ale może to niemożliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pewnie ze mozna
kupisz sobie takie urządzonko do odciągania bo ręcznie to raczej problem ale dziecko i tak potem może nie chcieć już pić z piersi bo picie z butelki jest łatwiejsze i się przyzwyczai

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miki.mouse
Pewnie, że jest to możliwe. Wcześniej zaopatrz się w laktator do odciągania pokarmu. Polecam firmę Avent (wybróbowałam wiele, ale ten sprawdził się w 100% moich oczekiwań)- co prawda koszt dosyc wysoki, ale opłaca sie taka inwestycja. Do tego można dokupić specjalne woreczki (z tej samej firmy) do przechowywania w zamrażarce (tak , pokarm można zamrozić:) - ja tak robiłam , gdy moja córcia przez tydzień zbuntowała się i nie chciała mleczka mamy;). Dzieki temu ,że miałam laktator uniknęłam zastjów w piersiach i moja córcia po niecałym tygodniu wróciła do karmienia piersią - z czego byłam niesamowicie zadowolona:) . Co prawda po porodzie nie wróciłam już do pracy, ale laktator przydała mi się gdzy musiałam jechać na uczelnię na wykłady i nie było mnie cały dzień.Życzę powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozliwe, calkiem mozliwe ale bedzie to od Ciebie wymagac wiecej wysilku, ja nie pracuje co prawda ale tez odciagam mleko i maz czasami karmi kiedy ja musze wyjsc na dluzej polecam stronke 100 pytan o karmieniu piersia http://niemowle.onet.pl/1095750,4,1,1118,7552,wszystko.html oto wyjatek z tej strony 6. Czym najlepiej odciągać mleko? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, bo wszystko zależy od kobiety. Niektóre panie wolą odciąganie ręką, inne preferują odciągacze elektryczne, jeszcze innym odciąganie udaje się tylko przy pomocy odciągaczy ręcznych. Są też takie kobiety, które nie są w stanie w ogóle odciągać mleka, ponieważ tak martwią się jego ilością, że stres zupełnie im to uniemożliwia (dochodzi do zaciśnięcia kanalików wyprowadzających i mleko choć jest wypłynąć nie może). 7. Jak długo można przechowywać odciągnięte mleko? W temperaturze pokojowej mleko może stać do 12 godzin. Jeśli potrzeba dłużej to można wstawić je do lodówki ( plus 3-5 stopni Celsjusza) na 48 godzin, zamrozić w zamrażalniku ( minus 10 stopni) na 14 dni lub w zamrażarce ( minus 18 stopni) na sześć miesięcy. Dla wcześniaków odpowiednio cztery godziny, 24 godziny, siedem dni. Mrożenia na dłużej nie stosuje się ( oczywiście nie mówię tu o byłych wcześniakach obecnie w wieku np. sześciu miesięcy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×