Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość 24latkaaaaaaaaaaaaaaaa

zapalenie POCHWY!

Polecane posty

Gość Multi
Widocznie tylko zaleczyłaś objawy, a nie wyleczyłaś się do końca. Idź jeszcze raz do lekarza. Poproś o inne leki. W tych dniach zadbaj też o dietę (jedz dużo jogurtów) i noś przewiewną bieliznę. Mi pomógł Gynazol. Wyleczyłam się całkowicie i nie mam naawrotów infekcji. Ale też po ostatniej chorobie zaczęłam bardziej dbac o swoją dietę i unikać np. publicznych toalet (nawet w kinie czy na silowni).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kea
po kuracjach antybiotykiem i cozpkami polecam picie jogurtów, aplikowanie sobie globulek z kwasem mlekowym Lactovaginal (bez recepty), podmywanie sie wodą lub Vagosanem zioła (bez recepty a aptece) lub płynem lactacyd femina i łykanie lacibiois femina - probiotyk Wszytsko to razem to duża skutecznośc mnie pomogło ! zdrowia życze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka86
Zapalenie pochwy mam po raz drugi,ale juz wiem ze tym razem wylecze to do konca bo grzybek powrocil w czasie mojego pobytu za granica...nikomu nie polecam wizyty u ginekologa, ktory wlada innym jezykiem...ale w Holandii przynajmniej od razu zrobiono mi badania i pobrano probki wiec mysle ze moja pani gin mogla ostatnim razem sie bardziej postarac...choc sama moglam bardziej sie tym zainteresowac....apeluje wiec dziewczyny nie dajmy siei zwalczajmy grzybki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalapita
hej kobitki..sluchajcie..ja wyskocze z czyms nowym..otoz..ost bardzo czesto mam zapalenia ..ale jakies rok temu kiedy mialam zapalenie dotykajac miejsc przy wejsciu do pochwy..smaruja sie zimnym kremem poczulam taki przyszywajacy bol..bardzo wrazliwy na zimno i ogolnie szczypanie..wystraszylam sei tak tego bolu ze balam sie potem twgo dotykac..czulam to czasami jak nosilam obcisl;e spodnie..ale wkoncu jakos zapalenie minelo i zapomnialam o tym czyms szczypiacym..o kilku mesiacach znowu wrocilo zapalenie i znowu zaczelam czuc to dziadostwo..postanowilam to wybadac sama i znalazlam cos w rodzaju malenkiej krostki ktora przy dotknieciu szczypala szczegolnie zimnymi palcami..jest to okropne chce mi sie ryczec bo przez to boje sie teraz wspolzyc..mam stracha ze ta krosta bedzie mnie bolala..bylam u ginekologa to powiedzial z enic tam nie widzi..ale tym razem mam zamiar sie konkretnie za to wziac..i akzac lekarzowi tak dlugo szukac az znajdzie..tylko czy ktoras z was babki spotkala sie z czyms takim..slyszalayscie gdzies czy czytalyscie..ja na necie znalazlam tylko cos zapalenie przedsionka pochwy..i jest tam podane ogolnie szcypanie ale nic o krostce..dajcie znac jak cos uslyszycie..albo wiecie bede dzwieczna..;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość metalchild
Witam. Mam dopiero niecale 19 lat, nie wspolzylam jeszcze a mam za soba juz przebyte 2 razy zapalenie jajowodow i teraz przyplatalo sie zapalenie pochwy. Dbam o higiene, podmywam sie 2 razy dziennie. Czym to moze byc spowodowane w takim wypadku? Bo moja pani ginekolog nic nie mowi...Przepisala mi tylko gynalgin i clotrimazolum. Czy da sie to wyleczyc raz na zawsze czy bedzie jednak powracalo? Z gory dziekuje za odpowiedzi. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odginekologaaaaaaa
zmien ginekologa skoro nie potrafi ci odpowiedziec na pytanie!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny czy mozecie polecic cos co szybko ukoi ból i pieczenie bez recepty? do lekarza pojde dopiero w poniedzialek a do tego czasu nie wiem czym sie ratowac;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nikkiitka
Nie polecam żadnych domowych sposobów. Ponoć szybko przechodzi po tantum rosa. Ale sama nie sprawdzałam. Na szczęście od jakiegoś czasu nie mam tego problemu. Nareszcie się wyleczyłam całkowicie! przynajmniej tak się czuję :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odginekologaaaaaaa
clotrimazolum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może to ci pomoże
gyno-femidazol ok9 zł pomaga + masc co koleżanka wyżej napisała ok 3,5zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może to ci pomoże
ale maść to bardzie na wagri sromowe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karaaa
W ciąży kilka razy przechodzilam zapalenie, po porodzie pol roku mialam spokoj az znowu wrocilo to dziadostwo. Lecz niestety na wlasne zyczenie a mianowicie przez ciasne spodnie, dziewczyny dobra rada odlozcie na bok ciasne stringi, wkladki, obcierajace spodnie itp. Ja lapie infekcje czesto przez wkladki, nie przepuszczaja dostatecznie powietrza. Acha ponoc zbyt czeste podmywanie sie tez szkodzi wystarczy raz dziennie i oczywiscie Laktacyd. Infekcje moga powracac przez kąpiele w wannie, baseny itd. Sprawdzcie co u was moze byc przyczyna to chyba najwazniejsze. Acha mnie zawsze atakuja grzyby drozdzaki uplawy mam biale serowate, oczywiscie okropne swedzenie, zaczerwienienie opuchniecie. Jeszcze nie zdarzylo mi sie zarazic tym męża, wiec nie wszystkie infekcje przenosza sie na mezczyzn. ale sie rozpisalam ,Pozdrawiam i powodzenia życze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karaaa
odpowiedz dla kalapita hej kobitki..sluchajcie..ja wyskocze z czyms nowym..otoz..ost bardzo czesto mam zapalenia ..ale jakies rok temu kiedy mialam zapalenie dotykajac miejsc przy wejsciu do pochwy..smaruja sie zimnym kremem poczulam taki przyszywajacy bol..bardzo wrazliwy na zimno i ogolnie szczypanie..wystraszylam sei tak tego bolu ze balam sie potem twgo dotykac..czulam to czasami jak nosilam obcisl;e spodnie..ale wkoncu jakos zapalenie minelo i zapomnialam o tym czyms szczypiacym..o kilku mesiacach znowu wrocilo zapalenie i znowu zaczelam czuc to dziadostwo..postanowilam to wybadac sama i znalazlam cos w rodzaju malenkiej krostki ktora przy dotknieciu szczypala szczegolnie zimnymi palcami..jest to okropne chce mi sie ryczec bo przez to boje sie teraz wspolzyc..mam stracha ze ta krosta bedzie mnie bolala..bylam u ginekologa to powiedzial z enic tam nie widzi..ale tym razem mam zamiar sie konkretnie za to wziac..i akzac lekarzowi tak dlugo szukac az znajdzie..tylko czy ktoras z was babki spotkala sie z czyms takim..slyszalayscie gdzies czy czytalyscie..ja na necie znalazlam tylko cos zapalenie przedsionka pochwy..i jest tam podane ogolnie szcypanie ale nic o krostce..dajcie znac jak cos uslyszycie..albo wiecie bede dzwieczna.. wyczytalam cos takiego : Ropień gruczołu Bartholina Gruczoł Bartholina - gruczoł przedsionkowy większy - uchodzi do przedsionka pochwy na wysokości 1/3 dolnych warg sromowych mniejszych. Najczęstszą przyczyną zapalenia tego gruczołu jest zakażenie dwoinkami rzeżączki, pałeczką okrężnicy lub paciorkowcami. W wyniku zainfekowania bakteriami ujście gruczołu zamyka się i dochodzi do zakażenia zbierającej się w nim wydzieliny. Do głównych objawów zapalenia należą: * obrzmienie lub guz w przedsionku pochwy; * zaczerwienienie okolicy guza; * podwyższenie temperatury ciała; * silny ból okolicy sromu narastający przy siadaniu i zmianie pozycji. Leczenie polega na chirurgicznym nacięciu ropnia w takiej fazie choroby, w której treść ropnia jest na tyle płynna, że może swobodnie wydostać się na zewnątrz. Brzegi nacięcia należy obszyć lub skoagulować, aby zapobiec zbyt szybkiemu zamknięciu się gruczołu. Niekiedy konieczne jest miejscowe lub ogólne leczenie antybiotykami i środkami przeciwzapalnymi. Schorzenie to często nawraca, zwłaszcza gdy nie opróżniono ropnia do końca albo gdy antybiotykoterapia była nieskuteczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kitek8
Polecam Gynazol. Kosztuje 35 zł, ale szybko działa (po12h schodzą objawy)>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiullka
I nie brudzi bielizny tak jak np. globulki dopochwowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia 13
hej mam problem na mojej bieliznie pojawia sie zolta wydzielina i nie wiem co mam z tym zrobic prosze bardzo o rade !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej!Już od dwóch miesięcy lecze się na zapalenie pochwy i nic mi nie pomaga,chodze do swojego ginekologa, przepisuje mi tableti i nic.Brałam już coltrimazolum, gynalgin,flragyn,maść gynoxin teraz mam przepisane flumycom i pimafucin i jak narazie nic nie jest lepiej.Jestem załamana co może byc tego przyczyną?Muszę chyba zmienić ginekologa.Pomózcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szaniaace
Witam wszystkie dziewczyny.Ja z takimi zapaleniami bujam się od ok.10 lat!!! I co się okazuje??? Wszystko to się dzieje tylko wtedy gdy biorę tabletki antykoncepcyjne!!!Tak to prawda!Gdy planowaliśmy z mężem dziecko oczywiście nie brałam tabletek i miałam spokój od wszelkich pieczeń i przykrych dolegliwości. Gdy ponownie zaczęłam brać tabletki znów się wszystko zaczęło. Więc spróbujcie na jakiś czas odstawić tabletki (jeśli zażywacie) i zaobserwujcie czy będzie jakaś różnica. Cytuję Wam fragment,który przeczytałam w necie na temat grzyba. "Nawrót kandydiazy powoduje używanie kremów plemnikobójczych (które naruszają prawidłową florę bakteryjną) oraz doustnych środków antykoncepcyjnych zwiększają ryzyko.Grzyb Candida ma na swoich komórkach receptory dla żeńskich hormonów płciowych; tak więc dostarczanie tych hormonów w ponadfizjologicznych stężeniach stymuluje wzrost grzyba."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kikaa24
polecam FLORAGYN oraz preparat DIDA- doustnie ( jedyny minus tego preparatu- to \"gazy\") Oba są drogie, ale warto, zwłaszcza ten pierwszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KapeC_1988
mam pytanie , gin stwierdził u mnie grzybiczne zapalenie pochwy i przez to zatrzymał mi się okres, bardzo utylam. dostalam leki na zapalenie i na wywołanie okresu. wszystko wróciło do normy ale nie na długo...dostalam tylko jeden okres w terminie ,mialam wpadke wziełam antykoncepcję po stosunku.nie jestem w ciąży ,mam wszystkie objawy zapalenia pochwy, no i brak okresu(nie wiem czy to przez escapelle czy zap.pochwy).moje pytanie jest takie czy którejś z Was wystąpiło zatrzymanie okresu przez zapalenie pochwy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna826
Mam 14 lat, ponad miesiąc temu miałam 1 okres, drugi się nie pojawia... za to zaczęły pojawiać się białe upławy o nieprzyjemnym zapachu i krostki... strasznie piecze i swędzi... co robić? niedawno miałam zapalenie płuc a potem jeszcze oskrzeli i brałam dużo leków, może to od tego ( najpierw Curam 1g, potem zastrzyki: 10x Gentamycyna + 5x Dexawen, potem jeszcze Diprophyllinum i Zinnat 0.5g, jakiś syrop na rozszerzenie oskrzeli i aktualnie zażywam jakieś tabletki wzmacniające, witaminy i coś przeciwuczuleniowego. Miałam też stawiane bańki) Co mam zrobić ?! zaczyna to być irytujące... Do ginekologa boję się iść, można to wyleczyć w jakiś domowy sposób? Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Meg12345
Czy po stosowaniu tabletek dopochwowych i doustnych przeciw zapaleniu okres może się spóźniać? Zawsze mam nieregularne cykle, ale nigdy nie przekraczały 40 dni. . . a po leczeniu nie mam już 44 dzień!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mekki
ej :) nie martw sie... ja tez mam 14 lat miesiaczkuje juz ponad dwa lata masz poprostu nie regularne okresy... :) mozesz miec nawet 0,5 roku przerwy, dni miedzy miesiaczkami beda sie wahac nie nalezy sie tym martwic ;) lekki takie jakie bralas nie maja zwiasku z twoim cyklem, glowa do gory! Ja mam prawdziwy problem... jestem bardzo wstydliwa a mam chyba powazna chorobe, jestem jeszcze dziewica wiec choroby weneryczne nie wchodza w gere. Podejrzewam ze jest to zapalenie pochwy, nie jestem pewna... Zwlekam juz 3 lata ale naprawde bardzo wstydze sie isc do ginekologa ;( ! ! ! ! ! Szukam jakiegoś domowego sposobu... Objawy są takie: żółty śluz ( brzydko pachnie i ma konsystencje krochmalu), kiedy zbliza sie miesiaczka śluz nasila się i zmienia kolor na brąz, krew z miesiaczki krzepnie i wyglada jak rozpuszczona czekolada... to jest straszne ;( nie chce isc do ginekologa... boje sie i wstydze ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mekki
moja mama chodzi do dobrej gin chyba jednak sie przelamie i pojde... ehhh ;( nie chce tego robic ale wiem ze musze ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość morianka
ojoj, tez ciezko kazda z Was ma:(. starszna ta Nasza "przypadłość". Bardzo często choruje- przynajmniej raz na dwa miesiace jest jakis klopoi. moja lekarka dba o portfel zawsze biednych studentek, wiec na recepcie zawsze wypisuje clotrimazol tabl i masc czy polseptol. dotychczas mi pomagaly takie leki. wlasnie jakies 3 tygodnie temu pojawily sie znow bezzapachowe biale uplawy, bol, swedzenie, zaczerwienie sromu. kryzys starszny,bo szukalam powodow ale- dbam o higiene bardzo bo jzu wyczulona jestem, w dodatku mialam kilkakrotnie zapalenie cewki, co pozniej przeszlo na zapalenie pochwy itd.l dzieki WAM moge sie domyslac dlaczego znow, znow i po raz kolejny mam te okropne objawy- racja zapachowa podpaska, tampony, byc moze zly proszek do prania lub mydlo a nawet plyn do higieny intymnej. na pewno teraz zadbam o zwiekszenie ilosci kwasu mlekowego w moim organizmie ,kupie jakies tabletki. ta dyskusja duzo mi pomogla w sensie ze nie ejstem sama, ale szkoda ze musimy tak sie meczyc JESTESCIE KOCHANE za to ze opisujecie swoje problemy, sposoby ich leczenia:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tragedia..
hej wam wszystkim! właśnie zaczęłam czytać wasze wypowiedzi...tez to mam, 3 dni temu się zaczęło, dzisiaj byłam u ginekologa i dowiedziałam się że już jest okropnie!! podejrzenia mam nawet gronkowca...tak sie przestraszyłam...straszne uczucie, ponieważ boję się zrobić "siku", bo piecze jak cholera...mam wypisanych pare lekow i masc, mam nadzięję że bedzie to skuteczne.objawy tj: duze upławy, swędzenie od czasu do czasu, pieczenie, zaczerwienienie, opuchnięcie, krostki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klarkaaaaaaaa
mam takie dziwne upławy ... i strasznie swedzi i piecze mnie pochwa,, co mi jest ..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja.....21
mi pimafucin nic nie pomog za to macmirror jak raka odjal ustapilo to jest bardzo dobry lek choc drogi ale pomaga....czesto mam ten problem tera mialam po antybiotykach zapalenie ;( pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość esola
ja mam piąty lub szósty nawrót zakażenia...jakiego do końca nie wiem.. przy jednym z wymazów wynik nie wskazywał na grzybicę a tylko na nieliczne bakterie.. objawy różne; ale biały bezzapachowy nalot zawsze.. czasem swędzenie i zaczerwienienie pochwy.. katastrofa zawsze po antybiotyku lub zapaleniu cewki moczowej... próbowałam różnych specyfików... teraz pimafucin.. spróbuje sześć globulek, potem flora bakteryjna (lactovaginal) i po 3-4 tygodniach dokładny wymaz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×