Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Patrycja333

Migrena! Kto ja ma? Ratunku!!!

Polecane posty

Gość Martyna14
miałam jeszcze tazki zielony proszek kupuje sie to w sklepie z ziołami ale nie pamietam nazwy tez pomagało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam migrenę,teraz juz na szczęście w ogóle nie miewam-byłam z tym u neurologa i przepisał mi świetny lek nazywa sie mig-priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emsy
Dziewczynki, odpiszcie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martyna14
objawy wskazuja migrene a masz to zawsze przed okresem?i jak czesto sie to dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mroczki
a która ma przed migreną zaburzenia wzroku?? MM24??? to jest moj najwiekszy migreniwy problem. Nawet ból głowy, który trwa 1-2 jakoś znosze, ale ten wzrok, a raczej jego chwilowy brak doprowadza mnie do płaczu. kiedyś zdarzyło mi się to w aucie, nie miałam gdzie się zatrzymac, koszmar. Dopada mnie to w pracy, na ulicy, dosłownie wszędzie. Trwa różnie - kilka minut, kilkanaście, czase i z pół godziny z przerwami. Ostatnio miałam spokój przez kilka miesięcy, a w tym miesiącu zdarzyło mi sie to już dwa razy. Byłam u neurologa, miałam robioną tomografię - niby wszystko jest ok, a ta dolegliwośc jak była , tak jest. Juz prawie 10 lat :( Jeden okulista wymyślił, że to "migrena wzrokowa" hmm.. czy któraś z was też na to cierpi? Jak sobie z tym radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Depresyjka
Witajcie Ja mam bardzo czeste bole glowy.Czasem jest to typowa migrena z wiekszoscia typowych objawow a czasem normalny bol glowy.Bralam wiele roznych srodkow przeciwbolowych lacznie z tymi najsilniejszymi.Polecam jednak solpadeine musujaca.Jest bez recepty i nie powoduje sennosci.Zawiera dosc duza dawke kofeiny.Tak jak wszyscy polecam tez przebywanie w ciszy jesli jest to mozliwe.Codziennie budze sie z bolem ale po solpadeinie jest wszystko OK.Nie przecze ze zdarzalo mi sie isc na zastrzyk a takze wyladowac w szpitalu ale to byly przypadki kiedy zbyt dlugo czekalam az mi przejdzie i wtedy juz nic nie dzialalo.Ketonal,signopam,tramal,relanium,relpax,talvosilen-to wszystko powoduje sennosc.Az dziwne ze mi zoladek jeszcze nie dokucza po takich eksperymentach. Pozdrawiam wszystkich migrenowcow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emsy
Przeważnie 10 dni wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Apoteoza
a stosowała któras z was Dihydroergotaminum methanosulfonicum w kroplach???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kllaudynka
Apoteoza No właśnie ja stosuje... jakoś nie bardzo pomaga, najpierw miałam kilka dni na próbe,a teraz 6 tygodni mam to ochudstwo brać:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość migrenkaaa
Widzę że nie jestem osamotniona ja też od kilku lat cieprię na migreny u mnie atak trwa 3 dni bez przerw- ból zawsze umiejscawia się w okolicy skroniowej często obejmuje oczodół do tego mdłośc światłowstręt i mroczki. Po prostu 3 dni wyjete z życiorysu i tak co miesiąc. Pomagają mi tabletki solpendaine i migea ale tylko jeżeli wezmę na początku ataku potem juz nic nie pomoże trzeba przeczekać. Pozatym polecam COCA COLE przy łagodniejszym ataku łagodzi ból.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość migrenowa
ze ja sie wczesniej nie dopatrzylam tego topicu.... witam w klubie....ja walcze ok.20 lat ze swinstwem,teraz wyprobowalam metode "kto szybciej":(jesli na poczatku sensacji wzrokowych wezme tablete do bolu raczej nie dochodzi,ostatnio lykam Ketonal 100 a monitor kompa to tez czesty powod ataku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jakastakasobie
:) o akupukturze: podzialalo: przynajmniej na jedna strone glowy (na ta na ktora mialam wiecej zabiegow) --- na drugiej migreny sa zadko i duzo mniej bolesne --- jeden minus --- jak juz sa to nawet ketanol forte nie dziala :( mam przed soba jeszcze jeden zabieg na ta ciagle bolaca strone --- -zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Apoteoza
Kllaudynka Dihydroergotaminum ja stosowalam kilka miesiecy temu i pewnien czas byl spokoj, teraz znow stosuje i jak na razie cisza(odpukac) moze mi to pomaga dlatego ze nie mam czestych napadow, a pare lat temu zdarzalo sie ze bol pojawial sie co tydzien!!!! mam nadzieje ze sie cos uspokoilo fakt faktem te krople nie sa pyszne ale mysle ze powinnas te 6 tygodni wytrzymac , moze to cos da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość migrenkaaa
Hej kobitki. Ja mysśę że moja migrena to przez tabletki antykoncepcyjne, najczęściej ataki dopadaja mnie w przerwie odstawieniowej, ale to nie zawsze jest regułą. Jak to u Was jest bieżecie tabletki???????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolciaaa_84
czesc! zastanawiam sie czy ja tez mam migrene... od jakiegos czasu boli mnie glowa - boli mnie przez 2 tygodnie i na jakis czas przestaje, a potem znowu ;/ wyglada to tak: czuje piekacy lub naciskajacy bol glowy, gdzies z tylu glowy, czasem z przodu tez boli, do tego dochodza mdlosci - ale nie zawsze. nie mam na szczescie mroczkow przed oczami czy wrazliwosci na swiatlo, nie wymiotuje. tabletki przeciwbolowe nie pomagaja :( przestraszylam sie ze moge miec jakiegos guza w glowie ale to chyba bym miala problemy z koordynacja, widzeniem itp. co wy o tym myslicie? czy to migrena?? pomozcie prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamesmk2003
Migrena? Jedzcie duzo antioxidants i omega 3 (cod oil) oraz chlorella.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Ja tez mam migrene jedyny lek jaki dziala to IMIGRAN jest drogi ale od dwoch lat go biore i nie umialabym zyc bez niego. Od razu przechodzi bol. Jest w areozolu aplikuje sie do nosa super jest POLECAM TYLKO NA RECEPTE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzia1199
Powody migreny: -dyskopatia szyjna(stwierdzi ja lekarz po wykonaniu rentgena) -uczulenie na gluten(alergolog) -zatoki(latyngolog) -sciskanie zebow podczas snu(dentysta ) -problemy z oczami(okulista) Sama cierpie na migrene od 3 lat teraz mam 21 i wyprobowalam juz wszystko i jestem bez nadzieji:( Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariols
Hej wam ! dopiero teraz tu trafilam :( Ja tez mam migrene jak reszta ...zaczyna sie od mroczkow przed oczami ...tak mi pada na oczy ze nie widze srodkowego pola widzenia a na bokach tylko troszke ..potem dretwieje mi reka, noga, pol twarzy czesto jezyk i podniebienie :( mam wtedy silny bol doslownie jak zatoki ale tylko po jednej stronie, nadwrazliwosc na swiatlo i halas , tak sobie cierpie az robi mi sie nie dobrze i mnie mdli , potem wymiotuje, im wiecej razy zwymiotuje tym lepiej zaczynam sie po tym czuc, bo pzrechodzi mi wolno te bol glowy i prawie cala reszta...a po tym musze oczywiscie dochodzic do siebie. Nawet na drugi dzien czuje pozostalosci poprzedniego dnia, sczegolnie jak sie nachylam kluje mnie w glowie. Bylam juz u lekarza ogolnego on od razu stwierdzil ze to zatoi, bralam antybiotyki 2 tygodnie i nic to nie pomoglo bo znow mnie meczy. Bylam u laryngologa , ktory stwierdzil ze jak mnie nie meczy katarek to nie moga to byc zatoki. A teraz juz sie domyslam ze z nich moze mnie wlasnie dopadac migrena:( no albo z tego skrzywionego kregoslupu , koszmar ...i tak 2-4 razy w miesiacu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jakastakasobie
;-) pisalam juz wczesniej o akupunkturze, ktore mi pomogla, ale tak srednio - to znaczy zmniejszyc problem, ale go nie wyeliminowac. Ostatnio znalazlam cos CUDOWNEGO i taniego, a do tego dziala --- od 4 tygodni nie mialam migreny (nawet tradycyjnego bolu przed miesiaczka). Tym cudownym lekiem jest proplanolol - tabletka ktorej zadaniem jest obnizenie cisnienia. Polecila mi go znajoma, ktora problem migren miala przez 20 lat, a od kiedy to bierze to problem zniknol. Zazywa sie go w duzo mniejszych dawkach niz zgodnie z przeznaczeniem. Niestety prawda jest taka, ze nie na kazdego dziala tak samo. Jej pomogl, mi jak narazie tez, ale naszej wspolnej znajomej ani odrobine. Moze jednak warto sie przejsc do lekarza i dopytac. Nawet wziac jakis czas na probe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pawelzmc
Witam witam. Lipa z tą migreną. Najlepiej to poznać kogoś kto ma to samo bo ludzie tego nie rozumieją. Jak mnie głowa boli i ktoś stoi nade mną to mam ochotę dziada zniszczyć. Nie wiem co tu robić bo do Anglii jadę i jak mi się zdarzy to jak na wariata ludzie się będą patrzeć. Powiem wam że najgorsze jest mrowienie języka, mam wtedy ochotę się pochlastać. Kilka razy byłem w szpitalu fajny zastrzyk dają połączenie 3leków (Ketonal,Pyralgin i Papaverinum albo Hydrokortizon) jakbym miał kurs pielęgniarski to bym sobie aplikował. Lipa z tymi migrenami Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, ja mam migrene na przesilenia pogodowe, tyle że ja nie mogę nawet oczami poruszać, polecam Ketonal, wydawany z przepisu lekarza, ale działanie ma piorunujące Pozdrawiam PS. Pocieszeniem jest fakt, iż migrena to przypadłość książęca :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edyta.k
witam wszystkich ja takze mam migrene minimum 1 raz na 2 tygodnie super:D zaczyna mi sie objawiac juz dzien przed (mroczki, zwroty glowy) a nastepnego dnia budze sie juz z potwornym bolem glowy i trwa to tak do wieczora a w miedzy czasie nudnosci wymioty nic nie pije ani jjem bo wszystko od razu ble ble ble caly dzien przerypany ostatnio zaczelam brac tabletki musujace o nazwie solpadeine super sa bardzo skuteczne wierzcie mi wiele juz wyprobowalam.pozdrwiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jossy
witam, mam pytanie o imigran w areozolu do nosa...wlasnie go kupilam i dalam prawie 100 zl a jest na 2 uzycia...czy ten w tabletach i czopach jest w podobnej cenie i ile jest tam tabletek.nie wiem czy wyrobie z kupowaniem bo migrene mam 2-3 razy w miesiacu.nie liczac innych lekow ktore biore...troche poplyne z kasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roxy361
wypróbowałam chyba wszystkie możliwe srodki antymigrenowe i te przepisywane przez neurologa i takie , powiedzmy, domowe sposoby i ostatnio stwierdziłam, że natychmiastowa pomoc przynosi mi uzupełnienie poziomu glukozy w organiźmie czyli np. zjedzenie czegos szczególnie słodkiego np. batonika lub jakiegoś ciacha; nie mam pojęcia co ma wspólnego jedno z drugim ale wiem,ze pomaga; z ciekawości zapytam mojego neurologa przy wizycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia + migrena
Mam migrenę od 18 roku życia. Teraz mam 27. Miałam wtedy straszny stres w szkole, chociaz dobrze się uczyłam. W dzieciństwie uderzyłam się w głowę, straciłam przytomnośc, może to był jakiś powód? Mam duże problemy z zapamiętywaniem. Na początku było kiepsko, chodziłam nawet do pani neurolog ale mi nie pomogła. Póżniej metodą prób i błędów odkryłam CODIPAR - pomaga, acha i jeszcze MASAZ STóP jak ktoś jest "pod ręką". objawy: przeszywający ból skroni a czasem z tyłu glowy- jakby ktoś siekierą wbijał się w moją głowę, ciągle nasilajacy się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TwiceOrange
Witam Was, Cierpie na migrene od dziecka, odkad posiadalm dar zapamietywania zdarzen, towarzyszy mi migrena....nic nie pomaga.trzeba isc na tomografie . nie widze innego rozawiazania :(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej ho82
ja przez migreny wylądowalam na oddziale neurologii na obserwacjii. Mialam straszne bole co 2-3 m-ce. Wymiotowalam dalej niż widziałam, mialam drętwienia połowy ciała (wszystko nawet połowa twarzy, języka po nogi), zaburzenia wzroku. Myślalam że mam guza. Na szczescie nic mi nie wykryto, ale pani ordynator kazała mi natychmiast odstawić tabletki antykncepcyjne (ktore bralam 2,5 roku, teraz sobie pluje w brode, bo na ulotce jest wyraznie napisane ze migreny są przeciwwskazaniem, tylko że ja to zlekcewarzylam!)Od roku nie biore tabletek i nie mialam już żadnego tak silnego ataku. Jestem przeszczesliwa. Oczywiscie zdarzają mi sie czasem bole głowy ale to bez porownania z tym co było. Mam nadzieje, że komus pomoglam swoją historią. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Na migrene
najlepiej działa akupresura,mozna skutecznie pozbyć sie tych dolegliwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×