Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Patrycja333

Migrena! Kto ja ma? Ratunku!!!

Polecane posty

Gość Edytka1
witam. migrena to istny koszmar poczytałam tu wiele różnych metod i muszę przyznać , że i ja wykorzystałam już chyba max możliwości. Jak dotychczas najskuteczniejszy był preparat ze złocienia maruna pod nazwą Migren (absolutnie pozbawiony chemii ) naturalna medycyna + witamin do tego herbatka ziołowa o nazwie "globus" rewelacja napady stały się o niebo mniejsze i rzadsze .a do tego sztuka relaksacji właśnie sie jej uczę - metoda Silvy polecam. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Walvio61
Ja cierpie na migrene od 30 lat Cirpial na nia moj ojciec i ojca matka Byla dla mnie straszna choroba dopoki nie zaczelam stosowac lekow Na poczatku bralam RELANIUM Po nim zasypialam i budzilam sie bez bolu Ale zaczelam wpadac w uzaleznienie Na poczatku wystarczyla mi jedna tabletka ale skonczylo sie na tym ze potrzebowalam 5 tabletek 5mg zeby zasnac Budzilam sie bez bolu ale z takim kacem ze przez kilka godzin dochodzilam do siebie W koncu moj maz bedac w Hiszpanii kupil lek o nazwie HEMICRANEAL i skonczyly sie moje problemy z migrena Po 2 tabletkach w pore wzietych bol mija tj. po ok 2 -3 godzinach POLECAM Lek bez recepty i kosztuje tylko 3 EURO za 20 tabletek Jest rowniez w czopkach Warto sprobowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malina88
hej dziewczyny! na migrene polecam lek nefopam- jest niestety na recepte ale skuteczny. podobno przy bolach migrenowych powinno sie leki przeciwbolowe czesto zmieniac. aha jeszcze jedno- ja do niedawna robilam tak jak wy- tzn. zaslanialam zaslony i szlam spac ale zanim to zrobicie sprobujcie poodychac swiezym powietrzem( np. przez okno, najlepiej az do momentu jak znikna mroczki przed oczami) nie jest to na poczatku zbyt przyjemne ale mnie BAAARDZO pomoglo- bol szybciej przechodzi,nie jest tak nasilony i nie chce sie wymiotowac. czasami nawet juz w ogole sie nie klade:) pozdrawiam- trzymajcie sie wszystkie dzielnie!!!bedzie dobrze!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja_to_ja
A ja od czasu kiedy przeprowadzilam kuracje homeopatyczna, mam migreny, duzo, duzo rzadziej. Na stronce www.homeopatiaok.pl poradzili mi Spigelon i nie da sie ukryc, ze zadzialal...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cekinia
Witam. Na migrenę cierpię od jakiś 6 lat. Stwierdzono u mnie migrenę na tle nerwowym. Objawia się niespodziewanym raptownym kłuciem w prawej półkuli mózgowej(jakby porażenia prądem), a do tego drętwieje mi kark i ręka. Po pary minutach ból mija i jakieś parę godzin jest ok. Na początku leczono mnie dihydroergotaminą i Divascanem, ale były mało skuteczne. Dostałam Imigran i przeszło już po pierwszej tabletce na dwa lata. Niedawno znów się zaczeło, a ponieważ mieszkam w Niemczech leczenie troszkę się skomplikowało. Dostałam w prawdzie Sumatryptan(odpowiednik Imigranu) ale miałam po nim halucynacje. A do tego dostawałam zastrzyki z Diazepamu i Navagilu. Kupiłam w Polsce ponownie Imigran i już po pierwszej tabletce miałam jeden atak(ostatni) i znów spokój. Mi tylko to pomaga. Tomograf mam ok, a w grudniu mam termin na rezonans magnetyczny. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Walvio61
Hej migrenowcy Kto ma mozliwosci niech sprobuje leku HEMICRANEAL Lek jest dostepny w hiszpanskich aptekach bez recepty i kosztuje 3 EURO Ja go stosuje od 15 lat i naprawde pomaga Jest tylko jedna zasada Trzeba go zazyc jak sie poczuje pierwsze objawy nadchodzacej migreny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Walvio61
Hej migrenowcy Kto ma mozliwosci niech sprobuje leku HEMICRANEAL Lek jest dostepny w hiszpanskich aptekach bez recepty i kosztuje 3 EURO Ja go stosuje od 15 lat i naprawde pomaga Jest tylko jedna zasada Trzeba go zazyc jak sie poczuje pierwsze objawy nadchodzacej migreny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edziaa
Ja również na migrenę cierpię od zawsze.Odkąd pamiętam. Ataki bólu mam tak średnio dwa razy w miesiącu. Od lekarza neurolga dostałam takie leki jak relpax- dwie tabletki kosztują ok 70 zł, na szczęście te mam brać w ostateczności. przepisał mi również migeę. Te już są tańsze ale nie zawsze pomagają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Walvio61
Hej migrenowcy Wyprobujcie lek HEMICRANEAL Co prawda jest dostepny tylko w Hiszpanii i na hiszpanskich wyspach w tamtejszych aptekach ale jest naprawde skuteczny Kosztuje tylko 3 EURO i jest bez recepty Jesli sie go zazyje w poczatkowym stadium migreny to pomaga Polecam Stosuje go juz od 15 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyleczona-48l.
Aby wyleczyć migrene trzeba znać przyczynę jej powstawania. Przyczyną migreny mogą być m. innymi nasze złe nawyki żywieniowe. Polecam wszystkim migrenowcom do przeczytania książkę dr med Ewy Dąbrowskiej pt. "Ciało i ducha ratować żywieniem". Dr med. E. Dąbrowska proponuje aby profilaktycznie i leczniczo stosować okresowo dietę oczyszczającą warzywno-owocową (od 2 - 6 tyg.) - po takim okresie wszystkie nasze dolegliwości (m.innymi migrena) znikną bez śladu. Zażywanie leków p/bólowych dodatkowo zatruwa nasz organizm. Dużo zdrowia wszystkim życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monisia_666
Apoteoza (ardea@interia.pl) a stosowała któras z was Dihydroergotaminum methanosulfonicum w kroplach??? ...ja to stosowałam dawno temu przez miesiąc 3 razy dziennie( w sumie kilka buteleczek) i pomogło mi na tyle, że przez jakieś 6-7 lat miałam spokój z migrenami.... A teraz bardzo rzadko mam pojedyncze napady- ale pójdę do lekarza po receptę na dihydroergotaminę i jestem pewna, że po dwóch dniach ich stosowania będę miała spokój na kilka lat :) ( wiem że tak będzie , bo już raz miałam taki przypadek)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość catherine barkley
ja tez na migrenę cierpię prawie od dziecka, ludzie tego nie potrafią zrozumieć a ja kiedyś raz w tygodniu a teraz nawet trzy razy po prostu umieram..nie jestem w stanie normalnie funkcjonowac, łzy ciekną z bólu raz z jednej raz z drugiej strony głowy, czasem bola mnie nawet kości policzkowe, jest mi potwornie niedobrze, nic nie jem tylko pije pepsi bo do tej pory tylko to powoli ale przynosilo ulge i broniło od spotkan bliskiego stopnia z klozetem.. mialam robiona tomografie i rezonans, bralam divascan i wogole leczylam sie mnostwem specyfikow ale wszystko na nic. ostatnio mama kupila mi takie kropelki "Phapax" i faktycznie na poczatku dzialaly...ale po miesiacu organizm sie przyzwyczail i znow szukam cudownego leku..ale zrobie chyba tez te badania na helicobacter..nie wiedzialam, ze to moze byc przyczyna bolu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaz83
Ja tez cierpie na migrene, wczorajsza noc przechodzilam z bolu prawie po scianach.Ratunku, potrzebuje cudownego srodka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Złocień maruna
Złocień marunajest jest w formie kapsułek i nazywa się Migren. W dodatku Migren nie tylko zmniejsza bóle migrenowe, ale również ogranicza ich występowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiolleetka
Witajcie Dziewczyny!!! Przeczytałam Wasze wszystkie wypowiedzi. Opowiem Wam co przeżyłam. Miałam bóle głowy prawie 8 lat, jestem młodą osobą (25lat). Chodziłam na początku do lekarza rodzinnego, a później do neurologa. WSZYSCY MóWILI ma Pani MIGRENĘ. Przez ostatnie 3 lata brał silne leki na migrenę, po 30zł, za 2szt. Masakra. I nic mi nie przechodziła. Jak miałam atak, to wymiotowałam, miałam mroczki w oczach, ból z tyłu głowy. Potrafiłam tak mieć przez tydzień. A wszyscy mówili to nie możliwe, żeby ciebie tak bolało. Za młoda jesteś na choroby. Jeździłam w nocy do szpitala, dostawałam zastrzyk i do domu. I dalej sama z tym bólem. Miałam robiony rezonans, wszystko ok. A pani doktor neurologii, spytała się mnie czy jestem może nieszczęśliwie zakochana i wtedy powiedziałam koniec z wydawaniem pieniędzy i psucie wątroby lekami (2-9szt tabletek na dzień) Wreszcie dowiedziałam się o chińskiej medycynie. Jak oni mi nie pomogą to nikt już mi nie pomorze. I FAKTYCZNIE POMOGLI. Pan ustawił mi kręgosłup. A winą za ból głowy głowy jest prawdopodobnie to, że mam bardzo zatrzymaną przemianę materii i sie nie załatwiałam. Wszystkie toksyny szły do mózgu i przez to miałam bóle głowy. DZIEWCZYNY DOWIEDZIAŁAM SIĘ ŻE W MEDYCYNIE CHIŃSKIEJ NIE MA CZEGOś TAKIEGO JAK MIGRENA. BóL GłOWY JEST OD CZEGOś, JAKAś PRZYCZYNA JEST W WASZYM ORGANIZMIE. POSTARAJCIE SIE ZBADAC I ODNALESC ŹRÓDłO WASZEGO BóLU. JA ODNALAZłAM. POZDRAWIAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia 38
Witam .........Migreny moze wywolac duzo rzeczy ....u mnie wywoluje STRES - pierwszy raz dostalam to "cos" gdy bylam z synem w ciazy w 5-tym miesiacu , nie bralam zadnych tabletek , bo ciaza itd , dzwonilam do mojej lekarki i zaproponowala mi herbate mietowa ..........nie uwierzycie ! pomoglo ....teraz mam zawsze przy sobie tabletki SUMATRIPTAN -HEXAL T 100mg , pomagaja choc sa diabelenie drogie 2 sztuki -30 € !:-(( do tego pije tez herbate mietowa mi pomaga !( czasami tez nie ) Nie wiem czy w polsce mozna kupic te tabletki -ale spytac w aptece mozna ! Powiem jeszcze jedno ...tylko osoba majaca Migrene moze zrozumiec co przechodzi czlowiek w takim napadzie ! Pamietajcie - nadchodzi bol - od razu lecicie po tabletke , pozniej juz jest za pozno! Pozdrawiam Asia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia 38
Witam .........Migreny moze wywolac duzo rzeczy ....u mnie wywoluje STRES - pierwszy raz dostalam to "cos" gdy bylam z synem w ciazy w 5-tym miesiacu , nie bralam zadnych tabletek , bo ciaza itd , dzwonilam do mojej lekarki i zaproponowala mi herbate mietowa ..........nie uwierzycie ! pomoglo ....teraz mam zawsze przy sobie tabletki SUMATRIPTAN -HEXAL T 100mg , pomagaja choc sa diabelenie drogie 2 sztuki -30 € !:-(( do tego pije tez herbate mietowa mi pomaga !( czasami tez nie ) Nie wiem czy w polsce mozna kupic te tabletki -ale spytac w aptece mozna ! Powiem jeszcze jedno ...tylko osoba majaca Migrene moze zrozumiec co przechodzi czlowiek w takim napadzie ! Pamietajcie - nadchodzi bol - od razu lecicie po tabletke , pozniej juz jest za pozno! Pozdrawiam Asia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bm.
Wiam! ja mam migrene od 11 miesięcy. Przyjmowałam lekarstwa o różnym działaniu- nawet antydepresyjne. Jedyny lek, który mi pomaga, choć nie zwalcza bólu, zmniejsza go i rzadziej boli. Moje bóle wypadały od 5-7 dni w tygodniu, a teraz ok.2 ale też nie zawsze. Nasilaja sie kiedy nie moge spać- na to tez mam leki ;/ Boli mnie zazwyczaj lewa strona mózgu i mam wrażenie ,że oko mi wypłynie na wierzch. Poza tym cała głowa mnie piecze, mam zaburzenia wzroku i gorączke. Jestem w klasie przedmaturalnej. Trzeba sie przygotowac do matury, ale jedno pytanie jak? Wszyscy sami wiecie jak to jest! Prawda jest taka,że ci którrzy nie przezyli tego sami nie moga wiedziec jak się czują migrenowcy. Nawet najblizsza rodzina irytuje sie tym i nawet nie próbuje współczuc. Może czasem mama sie zastanowi. Naszczęście mam przyjaciół - dwoje wspaniałych ludzi- którzy wspieraja mnie zawsze i wszędzie, a to jest bardzo ważne. Wygadałam się , wiec wracam do obowiazków. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chanelek
ja migrene mam na 3dni przed okresem .trwa jakies 3 dni a tabletki tylko uśniezają ból .ginekolog zmienił mi pigułki ale to nie wyeliminowało całkowicie migreny tylko zmniejszyło jej czestotliwośc.moim zdaniem oprócz okresu to jeszcze na mnie działa czynnik pogodowy.myślę poważnie o zabiegach akupunktury.czy ktos już to przeszedł czy warto tego próbować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do chanelek
O akupunkturze już pisałam na tym forum, ale wcześniej -- mi pomogła, ale nie go końca. Aby była skuteczna, trzeba wziąć serię zabiegów i dla każdego ta ilość jest inna. Ale takie minimum to 6. Jeśli to będzie ktos kto zajmuje się medycyną chińską, a nie tylko akupunkturą to powinien po kilku zabiegach widzieć jaka jest przyczyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NAJNAJ
Pare lat temu miałam okropne bóle głowy. Codziennie przez 2 msc. Teraz znowu powróciły. Może nie tak silne. Jestem juz po wizycie u neurologa, laryngologa i nic. Pzrepisano mi m.in. Dihydroergotaminum methanosulfonicum blee ciekawe jak długo jeszcze będe musiała to zażywać:/ a bóle sa dalej, może rzadziej jedynie:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Melisa27
Ja tez mam migrene,jest to okropne przezycie i kto jej nie ma to nie zrozumie,mam 28lat i znosze to juz od7lat,zaczyna sie mroczkami w oczach przez co prawie nic nie widze,potem dretwieje mi twarz jezyk dlonie,przy tym nie moge sie wypowiedziec-tak jakbym zapominala jak sie mowi,kiedys poszlam do sklepu i nie wiedzialam jak powiedziec jajka-straszne,zawsze lykam duze ilosci tabletek i leze,w ciszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mms7
Witam,mam 26 lat i cierpię na migrenę od kiedy tylko pamiętam.Byłam u wielu lekarzy, brałam bardzo różne lekarstwa i nic. Jest to dość uciążliwe bo ataki potrafią trwać cały tydzień i wtedy nie idzie funkcjonować -koszmar. Ostatnio poszłam do nowego neurologa, dostałam nowe tabletki mam nadzieję że pomogą. A w napadach zalecił mi brać lek o nazwie Migea-problem w tym, że nie mogę go nigdzie dostać. Jestem z Poznania może ktoś może pomóc. Mam jedno lekarstwo w razie nagłych napadów-Solpadeina.To lekarstwo można kupić bez recepty, mi pomaga nie zawsze ale w większości przypadków.Są to tabletki musujące, należy je wypić zaraz po rozpoczęci się bólu wtedy działają najszybciej. Jeszcze co mogę polecić to aromatoterapia,przede wszystkim olejek grejfrutowy :) Pozdrawiam Musimy jakoś dać radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia 22
mnie tez wciaz bolala glowa.migrene stwierdzil neurolog.inny lekarz nastawil mi kregoslup i od tego czasu boli mnie ale raz w miesiacu i ibuprom na to dziala a predzej w ataku wygladalam jak zombi ! czesto jest tak ze za bol glowy odpowiada szyjny odcinek kregoslupa a wtedy leki nie pomoga.zycze wszystkim zdrowka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marget22wp.pl
tez cierpie na bole migrenowe.czytalam o zlocieniu maruna, ze tabletki MIGREN maja w swoim skladzie wlasnie ten zlocien.podobno sa barzo skuteczne, nie powoduja zadnych skutkow ubocznych. czy ktos stosowal ten MIGREN??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cafe28
podobno ten migren jest dobry ziołowy ... chyba go kupie bo tez mam migrene :( MIGREN ochrona przed migrena - kapsułki na migrene 60 kaps. Skład: Skład (mg/kapsułka): Złocień maruny - 4,0 mg ekstraktu o zawartości 6% parthenolidów Ryboflawina (Witamina B2) - 1,6 mg Kwas pantotenowy (Witamina B5) - 6,0 mg Dawkowanie: Dwie kapsułki dwa razy dziennie (rano i wieczorem) przez okres minimum 1-3 miesięcy. Kuracja może być powtarzana wielokrotnie. Nie przekraczać zalecanej porcji w ciągu dnia. Wskazania: Migren zawiera złocień maruny, która zmniejsza częstość napadów migreny oraz ich nasilenie. Witamina B2 i kwas pantotenowy są zalecane przy częstych migrenach i bólach głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jo2
moja znajoma jak ma migrenę to robi sobie porządną lewatywę. Twierdzi,że ten sposób jest najlepszy na migrenę, bo tabletkami zniszczyła sobie żołądek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosia_ samosia
ja mam podwyzszone ale 135/ do 90 zwykle to drugie mam wyzsze i wtedy zaczyna sie jazda migrenowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sunday31
Witam wszystkich bardzo serdecznie.Niestety również cierpię na migrenowe bole głowy.Na szczęście odkąd rozpoczęłam kurację Divaskanem mam narazie spokój.Mam tylko nadzięję,że nie jest to chwilowa poprawa,bo obecnie czuję się jak nowonarodzona.Przed rozpoczęciem leczenia co miesiąc a czasem nawet częściej zawsze miałam wycięte kilka dni z życiorysu.A teraz poprostu cieszę się życiem bez bólu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×