Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Patrycja333

Migrena! Kto ja ma? Ratunku!!!

Polecane posty

Gość bienius
To wszystko zależy od wielu czynników. Nasilenia bólu, częstotliwości. Jednym wystarcza etopiryna, ibuprom, czy nawet aspiryna, a inni muszą brać leki na receptę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj czy ja wiem
No ja mam dość silne te bóle i nie wiem co brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bienius
No to jeżeli masz silne bóle głowy, to udaj się do lekarza i wspólnie dobierzecie jakiś lek dla Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bienius
Chociaż słyszałam też, że połączenie leku z kofeiną potęguje jego działanie jeśli chodzi o ból głowy. Są nawet leki, które zawierają w składzie kofeinę np etopiryna i solpadeine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj czy ja wiem
Kawa?! jakto... nie słyszałam zeby leki zawierały kawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bienius
Nie kawę zawierają ale kofeinę. Składnik kawy. Czasem jak nas boli głowa to wypijamy kawę i pomaga. Po prostu kofeina jest pomocna w zwalczaniu bólu głowy, dlatego do leków, które są po prostu nastawione na zwalczanie bólu głowy, dodawana jest często kofeina. Mają wtedy lepsze działanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj czy ja wiem
a co to jest ta solpadeina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matiłódź
Witam pisałam wczesniej o mojej migrenie kilka dobrych lat męczę temat pomagaja mi tylko tryptany ani przeciwbólowe ani kawa ani nic innego nie pomaga atak jak mam zakładam mokrą szmatę na głowe owijam cała głowe kłade się i biorę relpax i tylko tryptan jest mi w stanie pomóc ale ja mam stwierdzona migrenę jestem po kilku rezonansach mam żal do tego pieskiego kraju że nie refunduja tego leku ja mam kilka ataków w miesiącu nawet do 15 /16 przy czym jedne przechodzą szybciej po leku jedne wymagaja jeszcze dołożenia dawki czyli pół Nie wierzę w żadne metody przy prawdziwej migrenie nic nie pomaga mowy nie ma gdyby pomagało byłabym wyleczona byłam u 45 neurologów w całej Polsce przez 15 lat nie ma na to rady ja nie wierzę pozdrawiamM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bienius
Solpadeine to lek zawierający oprócz zwykłejsubstancji przeciwbólowej, dodatkowo kofeinę i kodeinę- ona też działa na ból. Są to tabletki musujące. Rozpuszczasz sobie 2 tabletki w wodzie i wypijasz. Podobnie działa etopiryna. O niej pewnie słyszałaś bo jest dość popularna. Ona też zawiera kofeinę i przeznaczona jest na ból głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bienius
Matiłódź a powiedz mi na jakiej podstawie twierdzisz, że takie leki nie pomagają innym. To że Ty masz bardzo silne migreny wymagające bardzo silnych leków, nie oznacza, że każdy tak ma. Niektórym wystarczają leki ogólnodostępne, do tego relaks, ciemność i cisza, najlepiej sen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj czy ja wiem
i coś takiego mogłoby mi pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bienius
Móc by mogło, jak najbardziej. Ale jak już pisałam na każdego działa co innego. To też zależy od tego jak silny masz ból. Spróbować nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matiłódź
Witam leki przeciwbólowe pomagają na zwykłe bóle głowy a nie na migrenowe na migrenę stwierdzoną oczywiście w wywiadzie lekarskim neurologicznym nie pomaga lek przeciwbólowy tylko tryptan wiem to bardzo dobrze zwykły ból glowy przechodzi po wszystkich lekarstwach przeciwbólowych a jesli nie i np. trzeba brać tryptany bo nie pomaga nawet ketonal to juz migrena Cierpię długo i jeżeli ktos mi opowiada że ma migrenę bierze np. pyralgin to nie dyskutuję dłużej nie ma migreny z cała pewnością. Zawsze dobrze jest jednak udać się do neurologa. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matiłódź
przepraszam zapomniałam zasłanianie okien i relaks swietna sprawa ale ja jeżeli nie wezmę w pierwszych minutach relpax kiedy mam sygnał i ucisk zaczyna mi sie kręcić w głowie i czuję pierwszy ból to w ciagu 6 minut dostaje taki atak że wyję WYJĘ I KRZYCZĘ TAK BOLI !!! to jak rak nie mogę tego opisać ból jest okropny więc twierdzę jeszcze raz na zwykłe bóle głowy trzeba sobie wymyslać wszystko i brac wszystko co tylko pomaga,a na migrenę pomagają mi tryptany bez tego leku nie wychodzę z domu Jesli ktoś ma migreny to wie o czym ja piszę jeszcze raz pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja meczyłam sie 10 lat.lekarze mówili ze taka uroda,musi pobolec,a ja nie byłam w stanie funkcjonowac. myslałam ze moze cos nie tak z hormonami-zrobiłam badania ,były ok. dopiero jeden ginekolog powiedział ze to z nadmiaru weglowodanów( potwierdził to co podejrzewałam-obserwowałam co jem na kilka dni przed atakiem). tabletki nie pomagały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dieta może wiele zmienić. wzmocnić organizm, zmniejszyć bóle menstruacyjne. przede wszystkim poprawia formę, dobra dieta sprawia że mamy więcej energii i mniej dolegliwości. migrenowe bóle głowy napewno w niektórych przyadkach też mozna zredukować odpowiednim stylem zycia, miedzy innymi dietą, włązeniem ruchu. często przyczyna poważnych dolegliwości jest zupełnie błacha...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mati Łódź
Witam i pozdrawiam Jeżeli chodzi o dietę tak to prawda bardzo uważam na to co jem,ale w moim wypadku nie ma to znaczenia bardziej ma związek z miesiączkami dlatego leczę się u endokrynologa dostałam leki ale nie zmieniło się nic mam szafę badań hormony ok tak jak pisałam męczę się nieraz nie mogę pracować to koszmar ale nauczyłam się żyć z relpaxem i dobrze że w ogóle na mnie działa pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mati Łodz,doskonale ciebie
rozumiem ,mnie pomaga tylko Sumatriptan.Jestem o tyle w lepszej sytuacji ,ze mieszkam w kraju ,ktory ten lek jak najbardziej refunduje.Zycze zdrowia i jak najmniej atakow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matiłódź
Dziękuje i tez zdrowia życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grece.Lagi
Ten profil na FB nadal jest. Należy szukać profilu "Migrena z głowy". Nadmienię, że mają tam również eksperta, który odpowiada na pytania dotyczące migreny. Ktoś wrzucił tu link na stronę, której już nie ma. Ja znam ciekawą i można znaleźć tam wiele informacji. Należy wpisać w google abcmigrena.pl. Dużo interesujących artykulów. Polecam bo sama cierpię na migrenę i dzieki tym stronom dowiedzialam się wiele na temat mojej choroby i jestem w stanie nad nią zapanować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość e-Rzecznik
Jestem oficjalnym przedstawicielem firmy Polpharma,prowadzimy na forach internetowych kampanię informacyjno-edukacyjną.W naszym projekcie bierze udział lekarz który odpowie na ewentualne pytania. Tryptany wykazują dużą skuteczność w leczeniu migren. Konieczność ich stosowania zależy wyłącznie od lekarza neurologa który podejmuje decyzję czy zostaną "włączone" w danym przypadku. Pamiętajmy że nie ma uniwersalnej terapii a skuteczność leczenia zależy od indywidualnego wywiadu z pacjentem i jego podatności oraz stanu zdrowia. Stosowanie leków zgodnie z zaleceniem lekarza minimalizuje ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. Pytania do lekarza można zadawać tu na forum odpowiemy w ciągu 48godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magnolia czarnabiała:)
Biorę tryptany 15 lat szukam relpax w zastrzykach, ale chyba nie produkują czy ktoś ma informację na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi pomaga Aspiryna,ale trzeba pamietać, że kazda tabletkę trzeba wziąć jak zbliza sie "aura" pozniej już nic niestety nie pomaga :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość perrii
Kilka razy w roku dopada mnie od rana ból glowy połączony z wymiotami i trwa to kilkanaście godzin!Temperatura ciała spada do 35,4 jest mi zimno,dużo śpię i wymiotuję na przemian.Nic nie pomaga,bo co połknę to "oddam" a czopki też nie działają.Po 14/16 godzinach wypijam pierwsza herbate i powoli wracam do życia.Nie jestem w stanie wtedy iść do pracy,ponieważ osłabienie jest ogromne,trzęsę się i nie mogę nawet chodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Idź do neurologa nie bierz polomigranu po tym nie mozna chodzić a i tak boli tryptany sumigran imigran zoomig relpax zaczynaj od ćwiartki tabletki jak nie przejdzie następne ćwierć jeśli ważysz około 50 kg jesli więcej bierz pół Rezonasn głowy musisz zrobic lub chociaż tomograf działaj bo to nie przechodzi poc co sie masz męczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muszxxx
Biorę relpax

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m9kiii
Ja mam migreny co 4-5 dni . Każda taka jedna migrena trwa ok 5 dni ( codziennie bez przerwy ) .. mam mdłości , wstręt do jedzenia , razi mnie światło słenczne , mroczki , zawroty głowy itd . Praktycznie cały czas mam migreny ; ( . I jak tu normalnie żyć ? Tak chciałabym mieć migreny tylko 3 dni w miesiącu no zazdroszczę wam ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość org
mam tak samo na relpaksie jade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaa_________
na studiach miałam koleżankę, która miała ciężkie migreny i jeden z wykładowców poradził jej, żeby przy następnym ataku wypróbowała jego metodę - gdy zaczyna boleć głowa trzeba wypić jak najszybciej minimum szklankę bardzo zimniej wody, najlepiej duszkiem mówiła, że często jej ten sposób pomagał, więc może wypróbujcie? nie zaszkodzi na pewno ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość org
dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×