Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość zielona żabka

JAK SIĘ POZBYĆ ŁUPIEŻU???

Polecane posty

Gość LOLALI1
Niech spróbuje EVA MEDICA szampon przeciwłupieżowy, ja jestem zadowolona z efektów. Do tego kosztuje dużo mniej niż nizoral i nie podrażnia skóry głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość harpaganka
Witam!Wiem co to znaczy uciazliwy lupiez:/ Probowalam sie go pozbyc prez kilka a moze nawt kilkanascie lat, niestety bezskutecznie. Nie pomagal Nizoral ani inne tego typu specyfiki. Jakis czas temu udalam sie do apteki i farmaceuta polecil mi szampon Dermoactive, kosztje 30 zl z groszami. Stosuje go od miesiaca i przynosi zadziwiajace efekty!!Lupiez znikl prawie w zupelnosci:) Szkoda, ze dopiero teraz go odkrylam ale lepiej pozno niz wcale:D Naprawde polecam i zycze powodzenia:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomcio6512
Twój chłopak może mieć łojokotowe zapalenie skóry, tutaj o tym wyczytałem : http://www.handsomemen.pl/wlosy,choroby,lupiez06124.html Poza tym nizoral nie pomaga wszystkim, jednym tak, drugim nie, a wręcz zwiększa wydzielanie łupieżu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Whiskeyjack
Wiele lat miałem problemy z łupieżem. Najpierw stosowałem Head&Shoulders i inne szampony z cynkiem. Pomagało na początku, potem przestało. Używałem Nizorala, pomagał przez pierwszy tydzień, a potem przestał, a dodatkowo głowa zaczęła mnie swędzieć i mimo zmiany szamponów problemem stał się nie tylko łupież, ale też swędzenie głowy i zaczęły mi wyrastać na skórze głowy pryszcze, które swędziały najbardziej. Na lekarstwo wpadłem przypadkiem. Po długim nie używaniu znów kupiłem szampon H&Ss i OSOBNO odżywkę H&S (niestety z tego co wiem odżywka nie jest wciąż dostępna w Polsce, ale można kupić na allegro - szampon z odżywką 2w1 nie pomógł mi wcale). Po umyciu głowy szamponem i spłukaniu nakłada się odżywkę i wciera w skórę głowy. Po minucie spłukuje. Już po pierwszym myciu zauważyłem, że głowa przestała swędzieć. Po kilku myciach zniknęły wypryski i od tamtej pory nie mam już żadnych problemów z łupieżem i ze skórą głowy. Poleciłem tą samą metodę tacie i kuzynowi (który leczył się długo u dermatologa z problemów skóry głowy bez efektów). Jak na razie wszyscy są bardzo zadowoleni. Myślę, że można zastosować też inną odżywkę niż H&S (choć nie próbowałem). Chodzi o to, żeby nawilżyć skórę głowy. Wg mnie problemy z łupieżem wynikają w 95 % z przesuszania skóry głowy, gdy myje się ją szamponami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć. Sama borykam się z łupieżem już jakiś czas. Stosowałam wiele szamponów, ale one były chyba "pseudoprzeciwłupieżowe", bo biały pyłek z włosów nie zniknął. Natknęłam się na artykuł na temat zwalczania łupieżu http://wypadaniewlosow.edu.pl/2010/09/03/miej-lupiez-z-glowy/. Piszą coś o maseczkach i płukankach, a nawet tabletkach. Może właśnie to jest to? Chyba trzeba sprawdzić. A może ktoś wie, czy działa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lila...
nizax- saszetka 1,50.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikiwiki
czy moze mi ktos pomóc mam łupież tłusty ale zdaje mi sie ze go mam przez odzywke bo kiedy ja uzylam to na nastpny dzien pojawil sie lupiez bardzo prosze o pomoc i prosze pisac odpowiedzi na ten oto adres e-mail "niki440@interia.pl"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikiwiki
czy moze mi ktos pomóc mam łupież tłusty ale zdaje mi sie ze go mam przez odzywke bo kiedy ja uzylam to na nastpny dzien pojawil sie lupiez bardzo prosze o pomoc i prosze pisac odpowiedzi na ten oto adres e-mail "niki440@interia.pl"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pisac na GG jak cos-33981270
No ja Używalem róznych szmponów wg mnie tradycyjna marka-care i go jest najleprzy.. zaraz powiem jak .. kupic care & go i wlac do niego TROSZKE octu!!! mi to pomaga na okolo 3-8 miesiecy !!! a najgorszą marką jest SYOSS to gówno to sama hemia a jest droga ze huj od 30 zl w gore!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość psi kuta
haha ale macie problem omg ;p jak ja tu trafilem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sunflowerv
Cześć! prawdopodobnie wszyscy tutaj łącznie ze mna mamy grzybice drozdzakowa naskorka skory glowy, pdam wam skuteczna metode Pana J.Sloneckiego. "po umuciu wlosow nampoczyc skore glowy alocitem(jest to aloes wymieszany z woda w stosunku 1:1) i pozostawic do wyschniecia. po tych zabiegach objawy czasami nasilaja sie i lupiez doslowinie odchodzi platami. wtedy nalezy zastosowac nastepujaca metode. przed kazdym myciem glowy wycisnac na kartke papieru ok. 5cm(nie wiecej) masi ochronnej z witamina A, nastepnie zanurzyc w wycisnietej masci opuszki palcow obu rak i wetrzec ja w skore glowy. po kwadransie umyc glowe szmponem. systematyczne stosowanie metody sprawia ze cebulki sie wzmacniaja a wlosy blyszcza" te fragmenty pochodza z ksiazki Józefa Słoneckiego "ZDROWIE na wlasne zyczenie" mam nadzieje ze pomoglam, pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój znajomy jak miał łupież to się ogolił na łyso ;D A tak szczerze to musi nawilżać skórę bo łupież to nic innego jak łuszczenie się skóry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i jest to jakiś sposób, ale chyba nie każdemu pasuje ;) jeśli chodzi o łupież to przede wszystkim należy pamiętać, ze to choroba i bez leku się nie da go pozbyć, najskuteczniejsze na pewno będą szampony z apteki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nizoral pomógł mi tylko na jakiś czas i problem wrócił. Szamponów wypróbowałam większość - bez zmian. Pomógł dopiero Pirolam - taki szampon i lek zarazem, bo zawiera (tu uwaga - trudne słowo będzie ;) cyklopiroks. Cokolwiek to jest - na łupież działa . Na plus zaliczam również, że mniej przesuszają mi się włosy. Próbował ktoś? Ja jestem zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie było tak samo.. łupież bardzo szybko wrócił. Po Pirolamie jest zdecydowanie lepiej. efekty długotrwałe, jak narazie nie narzekam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A skończyłaś już kurację czy dopiero zaczynasz? Ponoć najlepszy efekt daje używanie Pirolamu przez miesiąc. Tak czytałam w zaleceniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lisvv
Też uważam że szampony eva medica są skuteczne w walce z łupieżem. A co najważniejsze nie rujnują mojej kieszeni :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pirolam trzeba stosować przez 4 tyg. Myć 2-3 razy w tygodniu a potem też używać ale już tylko profilaktycznie. jestem w połowie kuracji :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jak kuracja? Przyniosła spodziewane efekty? Pytam bo sama zaczęłam używać Pirolamu i muszę przyznać, że pozytywnie mnie zaskoczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja używam szczotke ANTI DANDRUFF THERAPY z firmy Donegal.I wierzcie mi lub nie, ale faktycznie pomaga. Szczotka ta ma w sobie aktywne składniki miedzi i podczas szczotkowania uwalnia cząsteczki miedzi które łagodzą podrażnioną skóre.Koszt ok. 10zł. wiec warto sprobowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale na co konkretnie Ci ta szczotka pomogła? Miałaś duży łupież? Chyba bardziej wierzę w szampony jednak..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zatańczmy!
Na łupież dość dobre są płukanki z pokrzywy. Efekt może nie powala na kolana, ale na pewno jest to jakiś sposób na wspomaganie kuracji. Co do szamponów to mam doświadczenie z Nizoralem i Pirolamem - oba działają genialnie, ale po Nizoralu niestety łupież lubi wracać. Pirolam jak na razie zadziałał i nawrotów nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kachulica
ja też mam ta szczotke anty dandraff therapy z donegala i masz racje saro ona troszke pomaga ;) heh ja jeszcze uzywam do tego szamponu najzwyklejszego przeciwłupieżowego i jest ok fajny zestaw przeciwlupiezowy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość faustynkaa
jak nigdy nie miałam problemu z łupieżem tak mi się pojawił gdzies poczatkiem sierpnia. no i faktycznie zwykły szampon przeciwłupieżowy i szczotka anty dandraff therapy z donegala pomogły, jest koncówka sierpnia a łupieżu już nie mam.zamóiłam ją przez neta http://www.donegal.com.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajaj ol
ja mam problem z lupiezem suchym od lat, nic nie pomaga - zadne szampony apteczne (Nizorale, Selsuny itp), szampony nieapteczne, wyczytalam niedawno o oliwie z oliwek ze jak sie wetrze pomaga - ale zmyc tego nie idzie (po 2 razie tak mi lupiez sie nasilil ze szok), uzywam szamponu dzieciecego z dodatkiem olejkow takich z apteki - nic, 0 efektow... no juz mi rece opadaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lola bb
Łupież potrafi być wredny i powracać. Jak z nim walczyć? Otóż jednym z najprostszych sposobów zwalczania łupieżu jest oczywiście zastosowanie szamponów. Trzeba jednak pamiętać, że z problemem pożegnamy się, gdy wykorzystamy wyłącznie lecznicze szampony przeciwłupieżowe. Jeżeli szampon przeciwłupieżowy ma zwalczać problem, powinien zawierać między innymi: ketokonazol / pochodne imidazolu, kwas salicylowy, smołę pogazową, siarkę czy selen. Część z tych substancji zawiera między innymi szampon Dandrene. Warto wiedzieć, ze niemal wszystkie inne szampony dostępne na rynku, które reklamują się jako przeciwłupieżowe, są jedynie preparatami pielęgnacyjnymi, które można wykorzystać jedynie jako sposób zapobiegania występowania łupieżu. A więcej informacji an temat usuwania łupieżu znajduje się na stronie http://szamponydowlosow.info.pl/2011/08/03/lupiez-jak-go-pokonac/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście, że stosowanie szamponów jest ok. A jeszcze lepiej jak szampon jest jednocześnie lekiem, tak jak Pirolam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×