Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość PrzyszłaMamusia

Jakie ubranka dla noworodka?

Polecane posty

Gość PrzyszłaMamusia

Witajcie! Za miesiąc mam urodzić swego synka, więc zabieram się ostro za robienie zakupów dla maluszka - trzeba w końcu wszystko wyprać i wyprasować, żeby czekało już przygotowane. Mam jednak mały problem, bo tak naprawdę, nie wiem, co jest bardziej praktyczniejsze: 1) czy śpioszki, czy może pajacyki? pod nie zakłada się na pewno koszulki, a co z kaftanikami? 2) czy kaftaniki tylko pod śpioszki, bo chyba pod pajacyki już nie? 3) z pewnością nie warto kupować najmniejszych ubranek, więc myślę o rozmiarze 62; tylko ile pajacyków lub śpioszek w tym rozmiarze potrzeba? 4) ile ubranek większych o kolejny rozmiar? Jeśli macie jeszcze jakieś wskazówki czy porady, podzielcie się nimi, mam nadzieję, że nie tylko ja skorzystam. Dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spróbuję Ci trochę pomóc. Sama mam 2,5 letnią córkę, więc wcale nie tek dawno temu sama miałam ten sam dylemat. Ja osobiście wolałam śpiochy. Pajacyków urzywałam bardzo rzadko. Kup 2-3 komplety w rozmiarze 56, bo jak się maluch urodzi poniżej tej miary to Ci się utopi w 62. Ciuchów większych na razie nie kupuj. To naprawdę lepiej robić później. Ja np. dostałam sporo rzeczy zadużych na moja córkę i ona wcale ich potem nie ubrała. taki maluch rośnie z miesiąca na miesiąc, ale zmienia się też jego figura. ubranka dla takich dzieci też są róźna. pamiętaj zeby kupić kombinezon. Niedługo się przyda, a teraz sa takie fajne, że najpierw służy ci jako śpiworek, a potem spinasz zamek inaczej i masz nogawki w kombinezonie dla starszego niemowlaka. kup też bawełniane czapki, tekie do domu, dla noworodka. bardzo lubią mieć ciepło. super sprawdza się body. a zresztą jak już wpadniesz w szał kupowania to będziesz chciała kupić wszystko. pozdrawiam i życzę, żeby ci się za miesiąc dziecko wyślizneło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sama miałam ten problem w marcu ;) Nakupowłam śpioszków i kaftaników ale ja z kolei wolę pajacyki z tego względu ze szybciej zmieniam pieluszke i szybciej moge sprawdzic czy dziecko ma mokro ale sa tez spiochy rozpinane w kroku wiec to tez nie jest problem. Ale pajacyk szybciej sie zakłada położysz na nim bobaska i szybciutko włozysz tylko nóżki do nogaweczek raczki do rękawków zapinasz i już gotowe :) Kupiłam na poczatek po 5 sztuk wszystkiego w tym po jednym z rozmiaru 62 i 56. Mój synuś był malutki 2600 urodził sie 3 tygodnie wczesniej wiec 56 troszke jeszcze ponosił. Do szpitala zabrałam wszystkie ciuszki i mąż musiał je prac codziennie bo mój maluszek miał zbyt dużego pampersika i siusiał sobiena plecki :) Teraz jak sobie przypomne szpital to wydaje mi sie ze maluszkowi było zimno i jak ogladałam program na tvn style \"narodziny\" to zauwazyłam ze w ameryce kazdy nowo narodzony bobas dostaje na starcie czapeczke na głowke a u nas nie . Warto jednak zabrac ze soba czapeńke na wszelki wypadek i skarpetusie. Teraz najbardziej lubie ubierac maluszka w pajacyka z frotki :) polecam Powodzenia życze ! A kiedy poród? Powiem szczerze ze tesknie za ciąża :) Pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikooooooooooola
zdziwiona jestem ja córeczce nie zakładałam koszulek pod pajacyki pajacyk na ciałko sam kaftanik i na to śpiochy lub koszulka + śpiochy chyba ze zle ubieram dziecko....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hitmjiohitr
Koszulka czy body to obowiązkowo musi być, czy to pod pajacyk czy pod kaftanik do spiochów. A już wzlaszcza dla noworodka, ja używalam koszulek, ale poleclabym raczej body. Co do spiochow i pajacykow, to najlepiej na raziek upic troch tego i troche tego, w uzytkowaniu wyjdzie, co jest wygodniejsze, choc dla noworoda wygodniejsze prawdopodonie beda spiochy i kaftanik. zacznij od roz. 62. tylko naprawde maluskie dziecko w nim sie utopi, najwyzej dokupisz56,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hitmjiohitr
proponuje 5 body z dlugim rekawem, 3 kaftaniki, 3 pary spiochow i 2 pajace. wszystko 62. do tego 3 pary skarpetek, 2 czapeczki kapielowe, 2 czapeczki na dwor, sweterek rozpinany, kombinezon (tutaj patrz na wielkosc, rozmiarem sie nie kieruj). mozesz tez kupic juz cos w 68, pozniej nmoze ni byc na to czasu, na poczatku oczywiscie, jak bedziesz bardziej zaabsorbowana synkiem. polecam tez rozek zpoduszeczka, bardzo nam sie przydal, dzidzie tw tym nosilismy, w tym spala i bylo jej cieplutko, a pozniej sluzyl jak okolderka do wozka na spacerze, do czasu, kiedy gdzies jej wlasnie na spacerze nie zgubilismy :-) napewno miec na wszelki wypadek w domu butelke, gdyby dzidzie trzeba bylo dokarmiac. ja nakupowalam canpola i teraz lezy nieuzyway. najlepsze sa butelki avent, bo maja szerokie otwory, latwo je myc i poreczne sa. u nas neistety przydaly sie bardzo szybklo, bo mialam malo pokarmu. o to tyle narazie, co mi sie prxypomnialo. papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hitmjiohitr
aha, pajacyki i spioszki to najlepsze sa z frotki. welurek raczej dla wiekszego dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja tam miałam same koszulki i źle nie było. Maluch w pierwszych tygodniach życia właściwie tylko leży i śpi, wystarczy koszulkę założyć, pieluszkę i zawinąć w kocyk :) Plusy - do przewijania nie trzeba dziecka rozbierać, ma to znaczenie np. w nocy gdy nie chcemy śpiącego po karmieniu dzieciaczka rozbudzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no co wy dziewczyny
zachowujecie się tak jakbyście wcale dzieci nie chowały, ta kocyk tamta koszulki jeszcze inna body ja polecam zawinąć dzieciaczka w pieluszkę tak jak w szpitalach i kiedyś dawno temu tak się robiło i też mu będzie dobrze, po co ma marznąć ????????? a machać rękami wcale nie musi, bo i po co? mówię ci w pieluszkę zawiń i będzie mu bardzo miło, ciepło, przyjemnie, tylko najpierw załóż mu pampersika, bo inaczej zasika pieluszkę tetrową cdn... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeminiki
ajaki rozmiar kombinezonu kupic dla noworodka rodze w styczniu (termin na 30) i zupelnie nie mam pojecia podpowiedzcie kochane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kombinezonik
przydałoby sie zeby słuzył troszkę dłuzej a w pierwszych tygodniach raczej nie bedziesz wychodzic na specery(zimaaa!!!!!brrrrrr) rozmiar 68-74 moze na poczatek......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Po co kupowac rozmiar 56
Moje dziecko jak się urodziło miało 57 cm , to ten rozmiar 56, to sobie mogłabym .... 62! Jeśli noworodek będzie miał troszeczkę za dlugie nogawki w śpioszkach to nie stani mu się żadna krzywda. No chyba, że masz tyle kasy, że Cię stać na kupowanie wielu komplecików w każdym romiarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość body body
nie polecam kaftaników lepiej kup body i to takie rozpinane z przodu o wiele łatwiej założyć ale i takie przez głowę też są ok. idzie zima niech dziecko ma ciepło po plecach a do tego kaftanik się zwija i może przeszkadzać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JA RÓWNIEŻ NIE POLECAM KAFTANIKÓW,SĄ BEZNADZIEJNE,JEŚLI JUŻ TO KOSZULKI ZAPINANE NA PRZODZIE.W KAFTANIKU DZIECKO WIECZNIE MA GOŁE PLECKI.I POLECAM ABY KUPIĆ ROZMIAR 62,NIE 56 BO NA BARDZO KRÓTKO STARCZA,A POZA TYM GDY BĘDZIE WIĘKSZY TO ZAWSZE MOŻNA NA STOPKI W ŚPIOSZKACH ZAŁOŻYĆ SKARPETKI,ABY DZIECKO NIE MIAŁO ZBYT WIELKIEGO LUZU.NO I ZDECYDOWANIE WOLĘ PAJACYKI OD ŚPIOCHÓW,DLA MOJEJ CÓRCI MUSI BYĆ SZYBKO,KRÓTKO I PRZYJEMNIE:):):).KOMBINEZON MYŚLĘ NA 68 CM.POZDRAWIAM I ŻYCZĘ SZYBKIEGO PORODU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A DO ,,NO CO WY DZIEWCZYNY\'\' TO PRZECIEŻ W SZPITALACH DZIECKO TYLKO DO MOMENTU KĄPANIA JEST W PIELUSZCE,POTEM ZAKŁADAJĄ MU CIUSZKI.MOJA CÓRKA RYCZAŁA JAK CHOLERCIA JAK MIAŁA SKRĘPOWANE RĄCZKI,WIĘC JAK TO W PIELUSZCE,W ZIMĘ??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość optymka
a ja w ogole nie uzywalam kaftanikow czy koszulek. Rewelacyjnie sprawdzaja sie body na krotki i dlugi rekawek z krotkimi i dlugimi rekawkami ... koniecznie odpinane na dole (szybka zmiana pieluszki:)) i z przodu lub wkladane przez glowe (nie na pleckach)... nic sie nie sciaga (jak kaftaniki), zaklada sie szybciutko, zmienia pieluszke rowniez... i spokojnie takie body mozna wlozyc pod cos cieplejszego. Jestem mama 3 miesiecznego maluszka i to sie naprawde sprawdza:):) Teraz dokupuje tylko coraz wieksze numery... inne ciuszki pozostaly praktycznie nieuzywane. Pozdrawiam cieplo i zdrowka i radosci z maluszka zycze:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megania567
Wiesz co,moaj sistra jest w ostatnim miesiacu ciązy i rozgląda sie w internecie za ubrankami dla dziecka. Mówła mi ze kupiła juz cos nawet ze strony http://www.tututu.pl/ubranka-dzieci-c-1.html moze tam poszukaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hehe meganiooo
dziecko autorki topiku ma juz 4 lata:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pati007
To nic,bo w tym sklepie tututu.pl znajda sie tez jakies ubranka dla 4 latki. Takze uwaga trafiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Głupia reklama srutu tututu
Kolejny żałosny zabieg raczkujących marketingowców. A ubrania Made in Poland są 'o kant tyłka'... Wywalone pieniądze w błoto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gdyby ktos byl zainteresowany moge sprzedac mnostwo ciuszkow po moim dziecku rozmiary 56-62-68

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczesliwamamusia
Jeśli chcecie kupić tanio bardzo ładne ubranka dla noworodków polecam Wam sklep www PrzebojowyDzieciak pl pozdrawiam wszystkie mamusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiula71
a ja polecam www.mamitati.pl kupilam tam cala wyprawke dla mojego smyka w tym roku i kupuje co jakis czas jak juz wyrosnie, ceny nieduze wiec moge bez zalu zakladac i nie martwic sie, ze mala zabrudzi marchewa albo zupka...a drozsze to do lekarza lub odwiedziny do rodzinki :) no coz jakos trzeba sobie radzic finansowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
autorko a jakie bedzie dziecko- mówił cos lekarz?czy wy z mężem jesteście wysocy? bo jeśli ma być duże dziecko tych 56 faktycznie nie warto kupować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do słońca blaskk
spojrz na datę postu autorki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gocco! Ja też jestem mamą niemowlaka. Piękne rzeczy, dobra jakość i naprawdę ładne wzory. Patrzę na datę postu i myślę, że kwestia niemowlaka jest już nieaktualna ale Gocco ma też ubranka dla dzieci, które kupuje dla siostrzeńca :) nowość jakaś z Hiszpanii, ale polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia1980y&&
Ostatnio powstał nowy sklep na allegro, przez to że dopiero zaczyna swoją działalność ma dosyć niskie ceny, jestem bardzo zadowolona z jakości bodziaków które kupiłam. Wcześniej nie spotkałam się z tak miłym allegrowiczem, nie chce tutaj aż tak bardzo reklamować ale zwyczajnie jestem bardzo zadowolona z zakupów. Link do aukcji: http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=24767292 Pozdrawiam Kasia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×