Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agniecha_79

dla wszystkich ciężarnych - rady, wskazówki i możliwość pogadania

Polecane posty

ale zimnica dzisiaj i deszczysko okropne Przecież oszalec można z tą pogodą. Udało nam się wyjść na krótki spacer - bo przecież już nie mogliśmy w chałupie wyrobić Mam nadzieję, ze jutro będzie ładniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam w zimną niedzielę brrrrrrrrrrrr Daffodile -- - - > pisałas że twoja siostra brała jakieś leki na nadciśnienie w okresie ciązy, możesz p[opytac co to było i czy napewno wszystko było o.k z maleństwem? ja mam brac SECTRAL no i biorę prze ztydzien ale już mam wyrzuty sumienia że krzywdzę małego, boję sie, smam sie nakręcam i dręcze :( :(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysiu- to byl dopegyt, brala przez jakis czas a poza tym codziennie musiala sobie cisnienie mierzyc, po tych lekach cisnienie sie poprawilo wiec nie musiala isc do szpitala a maly urodzil sie zdrowy:) z dwojga zlego leki wyrzadza mniej szkody niz takie wysokie cisnienie, a poza tym lekarz wie co robi kiedy je przepusuje..:) POZDRAWIAM!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć :) co tak pusto? ta paskudna pogoda Was przegoniła? jest paskudnie :o wczoraj jednak nie wytrzymałam i jak przestało na chwilę padać to wyszłam na spacer, bo już w domu można zwariować - ileż możńa :( mysza - te tabletki są bez recepty, to jest sól emska, więc są bezpieczne i tak właśnie się nz=azywają :) zdrowia życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć wszystkim! nadrabiam zaległości z weekendu, chociaż nie powiem nie wiele do czytania... chyba rzeczywiście pogoda odstrasza. w piątek wieczorek mnie rozłożyło, zaczęło się od gardła później gorączka i katar, teraz jest już dość dobrze jestem w pracy bo wiem że jak się zasiedzę w domu to całkiem mnie rozłoży, gdyby wyszło słoneczko od razu było by mi lepiej :-) emskie też brałam, nie są może zbyt smaczne ale dobrze działają, kiedyś zupełnie straciłam głos i po nich przeszło :-) mysia30 dużo zdrówka!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wróciłam, przestało padac i poszłysmy na spacerek, ale mało nam głów nie pourywało, tak wieje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agniecha_79 u nas pogoda fatalna... w weekend okoliczne miejscowości podtopiło może w TV słyszałać Ciężkowice i inne. dobrze że mieszkam w centrum i na 2 piętrze :-) podobno pod koniec tygodnia mam być ciepło ale jakoś mi się nie chce wierzyć... brak słońca nie nastraja negatywnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej jade jutro po wózek-za 300 zl uzywany ale w idealnym stanie, Tako wielofunkcyjny, pompowane (wymienione na nowe) kolka i rozne bajery(torba , nosidelko)...no i mezus zgodzil sie na ten wozek, ja sie z dziewczyna juz umowilam (kolezanka siostry wiec nie bedzie z jakiejs niepewnej reki), a teraz slysze ze moze jednak poczekac, ze moze ktos nam kupi nowy albo dolozy...bez sensu-po co wydawac 800 zl zamiast 300? Tym bardziej ze na lato o tak bede musiala kupic jakąs lekką spacerówke?? Chyba ze ja źle robie? Juz sama nie wiem:(:(:( Przeciez jest tyle wydatkow a ja mam kupic nowy wozek tylko dlatego ze jest NOWY?? co o tym sadzicie? Dodam ze jeszczze nic dla dziecka nie mam , czeka nas jeszzce zakup lodówki.. sorry ze tak zrzedze ale doslownie zaczynam sie wkurzac😠

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daffodile Myśle ze warto skorzystać z okazji jeśli wózek jest ładny i nie zniszczony..przynajmniej jest sprawdzony i wiesz czy nie jest za ciężki czy doprze się nim jeździ czy jest zwrotny, itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diann
hej dziewczyny moja pociecha przyjdzie na swiat 3 sierpnia choc czuje cos ze wczesniej,razem z bratem jestesmy wczesniakami a ja cos nie za bardzo sie czuje,w srode ide do lekarza wiec napisze co i jak.Jesli chodzi o ten wozek,kupuj smialo,ja tez odkupilam za 200 zl.Stan idealny.Ogolnie kupilam wiekszosc rzeczy dla dziecka,zeby pozniej nie latac,bo jestem samotna matka,bez auta niestey,fakt,mieszkam znow u staruszkow,ale musze im tez jakos pomoc.Drogie Mamy,czy mozecie mi cos powiedziec o oliwkach i kosmetykach dla dzieci,czy Johsnon faktycznie najczesciej uczula????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dian-witaj:) tez to słyszałam,że jonson najczęsciej uczula i postanowiłam nie ryzykować - mimo ze bardzo pasuje mi zapach jonsona:) ja kupilam wszystko Nivea

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daf - ja bym brała, sama mam tako i jestem z niego bardzo zadowolona, wiem że będę go długo używała, wersja spacerówki idealnie nadaje się na zimę. dian - witaj :) też słyszałam to samo o jonsonie, też wolałam nie rzykować i kupiłam nivea, mam oliwkę o konsystencji balsamu, fajowa rzecz, bo się po rękach nie leje, szampon i mydełko, a chusteczek używam bambino, próbowałam nivea - też są super, ale droższe, pampers - nie są tak nasączone jak bambino. pieluszek używam happy lub pampers - zależy na które jest promocja ;) a ja pod koniec tygodnia podaję małej pierwszy raz kaszkę, od pewnego czasu odnoszę wrażenie, że jest stale głodna, że mój pokarm, mimo że jest go dużo, jest dla niej zbyt mało kaloryczny. potrafi płakać o jedzenie nawet co godzinę, już muszę raz dziennie wspomagać się bebilonem, bo nie nadążam odrobiać w piersiach :( a nie chcę żeby dziecko było głodne :( nie wiem czy dobze robię, te kaszki są dla dzieci po 4 miesiącu, ona skończy 4 16 czerwca.... sama nie wiem... zamierzam dawać jej kaszkę raz dziennie koło południa, potem zwykle śpi dłużej, najczęściej na spacerze.. niech ktoś mi poradzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga obawiam się,że zaczyna Ciebie dotykać to ,przed czym ostrzegała mnie położna przed wypisem ze szpitala do domu.Mówiła,że pod koniec 4 miesiąca kobiety mają wrażenie,że mają za mało pokarmu i porzucają karmienie piersią,albo zaczynają wprowadzać mleko modyfikowane.A przecież pokarm kobiecy zmienia się w zależności od wieku dziecka,nawet od pory dnia.Ja też miałam taki malutki kryzys w tym czasie- u mnie zbiegł się on jeszcze z tym wirusem i pobytem w szpitalu,ale powiem Ci,że tak walczyłam o to ,żeby karmić piersią i sie udało - tylko przez kilka dni dawałam Julicie mleko modyfikowane na noc. Jesli się jednak uprzesz,to mozesz dawać małej kaszki,ale zacznij od stopniowego zageszczania swojego mleka,albo modyfikowanego.Ja bym chyba dawała w południe,albo na wieczor po kąpieli,żeby nasyciło ją na dłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a w ogóle to ja tez juz za 2 tyg zaczynam wprowadzać kaszki:) trochę się boję tego przełomu,bo dla mnie karmienie piersią jest na prawdę bardzo wygodne.Właśnie dzisiaj wróciliśmy z weekendu i nie wyobrażam sobie,że miałabym małej gdzieś w hotelu grzać mleko,bo tam nie było ku temu warunków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) dzieki za porady-po wozek pojedziemy ale jutro:) wczoraj bylam na szkole rodzenia ALE SUPER!! Wspanialy szpital!! Od razu mniej sie boje;) pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam! ale pospałyśmy - ostatnio to norma :) a wogóle to już drugą nc z rzędu nie wstaję na ściąganie - mała porzadnie wypija wieczorem, jak nie to tak jak wczoraj, ściągnęęłam o 22 tuż przed pójściem spać :) i luzik, do 5 wytrzymuję, ona się budzi, piwersi są fullllll ,a ona wreszcie porządnie je - spokojnie, długo i widzę że się najada, potem zasypia i tylko po parę minutek co godzinę dojadamy i tak sobie śpimy, czasem nawet do 11 :D ale fajnie, wreszcie jestem wyspana :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie dałąm małe troszkę soczku - ale zrobiła zdziwioną minę :D znalazłam soczek winogronowy z koperkiem i rumiankiem, wlałam 30 do butelki i rozcieńczyłam wodą, tak czytałam najlepiej :) mam nadzieję, że brzuszek nie będzie bolał a tak wogóle to mogłaby uciąć sobie krótką drzemkę :o poszłabym coś zjeść.... a tak mi marudzi, już ponad 2 godziny nie śpi tylko grandzi... pora by chwilunię odpocząć... zwylke koło 11.30-12 śpi pól godziny do godziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agniecha_79 moje dzidzi też teraz śpi, ale tarę mitut temu dawało w kość, tak się ułożyło dziwnie że wypieło tyłeczek :-) albo główkę tak wysoko z prawej strony pod żebra że mysiałam że delikatnie \"popukac\" żeby się przestawiło, bo troszkę nie miałam jak oddychac i w ogóle tak dziwnie.. ale teraz jest ok a po za tym fajnie jest czuć że jest i tak mocno przytula się do mamusi :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smacznego śniadanka!! ja już jestem po pierwszym ale chyba zaraz skuszę się chociarz na banana znowu jestem głodna :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze nieraz odczujesz kopniaki, wypychanie i takie tam :D fajna sprawa, mimo ze niesamowicie czasem męcząca, to mi jej brakuje :) fajowo było w ciąży :) a w piątek przyjedzie do mnie kolezanka ze studiów i sie urywamy do knajpy na dyskoteke :Drany, juz sie nie moge doczekac, nie pamietam kiedy z domu wychodziłam, ostatni raz byłam na pizzy dwa tyg. przed wielkanocą :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agniecha_79 życzę miłego \"wypadu\" napewno będzie super! też bym sobie potańczyła, teraz to nie ma co ryzykować ale później jak znajdę trochę czasu (marzycielka :-) to może się uda :-) a jeśli chodzi o kopniaczki to najbardziej \"szaleje\" jak jestem w pracy, nie wiem jak to odbierać chce pomóc mamusi? chce iść do domu? a może chce jej się tańczyć jak mamusi? :-) mnie też się podoba w ciąży we wrześniu będzie mi tego brakować.. (choć chciałabym już przytulic moją córeczkę!!!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGA-zazdroszcze \"wypadu\"!! Co prawda nie jestem amatorką dyskotek, ale wypad do pubu lub na jakis maly koncert to mi sie marzy! Oczywiscie moge sobie tylko pomarzyc...;) a najgorsze ze w miescinie gdzie mieszkam nie mam nawet znajomej-nie ma nawet z kim kawy wypic i poplotkowac-mieszkam tu od niedawna/... jade dzis po prezent dla malego Emanuelka- zastanawiam sie jaki rozmiar ubranek bedzie najlepszy-maly ma miesiac i 4 dni, urodzil sie dlugi na 55 cm i wazyl 3,5, teraz ponoc urósl 5 cm i ma 1,5 kg do przodu. Wolalabym kupic cos troszke wiekszego, czy rozmiar 74 bedzie dobry? aha-czy ktoras z Was rodzila w wodzie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daf - będzie akurat - mały pochodzi w tym za jakiś czas :) chyba żadna nie rodziła w wodzie, dede dołem, ja cesarka, chimera, Kaasia, Elf i Róża też normalnie dołem... jak dobrze pamiętam... a tak przy okazji - dziewczyny wyżej wymienione - gdzie się chowacie??? :) zajrzyjcie czasem, powiedzcie jak Wam leci :) co u maluszków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tu zagladam:) Julita juz spi 3 godziny i zastanawiam się,czy ją budzić:) chyba tez odsypia czterodniowy wypad:) Julita jest teraz na etapie :\"daj mi to\" - cokolwiek zobaczy chce do reki,a pozniej do buzi,a jak nie dostanie to jest wrzask:) cos Kasia tu dawno nie zagladała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie julka już nie śpi tylko ucina sobie drzemki :) takie 20 minut, pół godziny, zwykle tylko koło 15 śpi dłużej :) chyba pójdę na spacer, zaczęło nawet słońce wychodzić :) co do dyskoteki - to nie jest typowy lokal, gdzie lecą wymalowane małolaty - to jest świetny pub w piwnicach, gdzie zamiast rąbanki puszczają dużo starych piosenek - ostatnim razem szalałyśmy jak wariatki do coco jambo, rock&rolla i lambady :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strasznie dawno nie słyszałam lambady ale to był przebój :-) super się do tego szalało :-) miłej imrezki jeszcze raz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daffodile - - - dziękuje serdecznie za info agniecha_79 , Justyna- - - -> dzieki juz się lepiej czuje, wszystko przez tą pogode nie mam dzis ochoty siedziec przy kompie wystarczająco w pracy sie nasiedzę miłego uroczego i ciepłego wieczoru buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć :) ja dzisiaj ranny ptaszek, nie śpię od 6 już tak zupełnie, a na lekkim czuwaniu jestem nawet od 4.15, jak mi się mała do karmienia obudziła. teraz mi marudzi zamiast się zdrzemnąć - zawsze rano śpi a dzisiaj się jej odmieniło :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) co do przebojów to ja mam gdzies na kompie teledysk Sabriny z piosenką \"BOYS BPYS BOYS\" heheheheh:D Kupilam malemu Emanuelkowi taki komplecik: spodnie dżinsowe i do tego welurowa sportowa bluza z suwaczkiem z przodu i kapturkiem-rozmiar 74. Zastanawiam sie teraz czy taki kapturek bedzie wygodny dla maluszka:( Kiedy dzieci zaczynaja siadac? I wzrost 74 mają w jakim wieku ? swoja drogą to te wszystkie ubranka są takie przesliczne!!! Nawet mezus z zapalem ogladal:) Narazie kupilam takie sliczne malutkie skarpeteczki- z kompletowaniem garderoby dla synka chce sie jeszcze troche wsztrzymac, bo na pewno czesc rzeczy dostane. POzdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×