Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tygrysekak

Własnoręczne ozdoby, prezenty na BOŻE NARODZENIE !!!

Polecane posty

Gość plasterek
świerkowa szyszko, pokroiłam pomarańcze w plasterki i położyłam na kaloryferze na kartce papieru (najlepiej jakiś biały arkusik), już po paru dniach były gotowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość świerkowa szyszka
dzięki, bo ja już kombinowałam żeby je przewlec na nitce nad kuchenką. na razie kupiłam cytryny i wieczorem zacznę eksperymentować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość świerkowa szyszka
słuchajcie, ja nie mam szczególnych zdolności kulinarnych zatem kupuję gotowe pierniczki albo takie kapitalne cynamonowe serca i je lukruję i posypuję kolorowymi posypkami. dzieci mają radochę a i ja jestem zadowolona. wiem, to trochę na skróty ale wszyscy są i tak wstrząśnięci efektem tj. domownicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plasterek
Widzę, że topik nam umiera śmiercią naturalną przez zapomnienie Nawet założycielka, czyli TYGRYSEKAK nie zagląda do niego, :( do świerkowej szyszki jak Ci się udało suszenie cytrynek? a mam pytanie, jak dekorujecie swoje stoły wigilijne? czy jest to tradycyjny biały obrusik, czy wprowadzacie coś innego? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plasterek
:) :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nuka34
Witajcie, Zgadzam się z Tobą "plasterku", topik nawet jest trudno odnaleźć, szkoda, :( :( :( :( :( Najwidoczniej duch świąt jeszcze nie dopadł nas. U mnie na stole wigilijnym zawsze leży biały obrus, ale tą biel staramy się "łamać" dodając kolorowe ozdoby, np. w tamtym roku mieliśmy ozdoby koloru srebrnego, a dwa lata temu dodatki były w kolorze czerwonym. Kobitki, poszperajcie w głowach, może jakiś ciekawy pomysła się narodzi na tą gwiazdkę. :) ;) :) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nuka34
podnoszę do góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suszyłam pomarańcze na kaloryferze, ale pewnie i w piekarniku można :) Warto potem polakierować, bo dziadostwo chłonie wodę z powietrza. Polecam też uszycie worka na prezenty z jakiegoś materiału i wyszycie czegoś, albo naszycie aplikacji. W tym roku kilka bliskich osób zamierzam obdarować puszką z pierniczkami :) Miłośnikowi orzechów podarowałam kiedys płócienny worek z rónymi orzechami, od fistaszków, przez nerkowce, pistacje, nerkowce, włoskie aż po kokosy ;) Przy pomacy zszywacza i cukierków np choclairs, eclairs, bo mają ładne opakowania, można zrobić łańcuch, wystarczy pozszywać cukierki ze sobą i gotowe. Takim łańcuchem można owinąć prezent zamaist wstążki, albo zawiesić na choince. Można zrobić komus zakładkę, nakleić na ładny papier coś fajnego, napisać, narysować jak się umie i oddać do laminowania, koszt śmieszny, jkaieś dwa złote, a zakładka trwała i ładna. mżna zrobić komuś w większych punktach ksero smycz na klucze z napisem, koszt około 20 zł. można pochodzić po sklepach i poszukac herbatek w pojedynczych saszetkach, maltkich ciasteczek, taki drobiazg mieszamy z szyszkami, suszonymi plastrami pomarańczy i orzechami, rulonikami cynamonu, itp i wsypujemy do puszki/pudełka. wywołujemy ulubione zdjęcie i ładnie oprawiamy w antyramkę... jak coś mi się przypomni, to napiszę :) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już wzięłam się do roboty. Zrobiłam 3 szydełkowe choinki i jedną gwiazdkę. Zrobie własnoręcznie kartki bożonarodzeniowe. Musze tylko kupić jakiś ładny, troszkę grubszy papier by móc przymocować ozdobę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NUKA 34 śliczne te piernikowe domki Muszę sobie taki zrobić, bo choruje na taką świąteczną ozdoibę już od zeszłego roku Pozdrawiam Buziaczki dla wszyskich maniaczek Bożego Narodzenia AHA jeszcze jedna sprawa Zbliżają się MIKOŁAJKI co można dać chłopakowi, rodzinie, przyjaciółce w prezencie???????????? Macie jakieś pomysły??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadrabiam zaległości :D www.decoupage.com.pl - GIPSOWE BOMBKI - coś fajnego na święta!!! Mydełka ręcznie robione: dom.gazeta.pl/czterykaty/5,57582,2246406.html Myślę tez o własnoręcznym wykonaniu pappieru czerpanego z zasuszonymi płatkami kwiatów tylko mam mało wiadomości jak takie coś zrobić, na razie znalazłam tyle : forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=23390&w=19290684&v=2&s=0 www.eko.org.pl/kropla/29/papier.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość świerkowa szyszka
plasterki suszą się na kaloryferze i wyglądają coraz lepiej. tak, mam zamiar pociągnąć je bezbarwnym lakierem. Co do dekoracji stołu to u nas nie ma rewolucji, ot, biały obrus na dole z motywem świątecznym. Przed każdym nakryciem stoi kryształowa świąteczna figurka w kształcie anioła, choinki czy bałwanka. Ale co do pakowaniea prezentów to w tym roku robię tak. Oczywiście chyba nie dla dzieci bo one lubią rozrywać kolorowe papiery. Dla dorosłych zrobię tak: zapakuje prezent w w taki papier jak paczkę pocztową. przewiążę złotym sznurkiem, będzie i adresat i nadawca /św. Mikolaj/, zrobię może na paczce kilka brokatowych gwiazdek i nakleję nalepkę priorytet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18:05 paz zrobilam \"bombki\" z nitek do szycia; trzeba nadmuchac balon, posmarowac dokladnie oliwka (moze byc dziecieca), a nastepnie nawijac na niego nasaczona w rozcienczonym kleju Wikolu - nic. Gdy wyschnie - przebijamy balon. Pomysl zaczerpnelam z magazynu \"Cztery katy\". Polecam i pozdrawiam 14:10 Błękitna Laguna słyszałam o tych bombkach ale moze ktoś mi napisze czy do tego potrzebna jest nić czy włóczka bo nicią chyba tak owijać to długo a w ogóle to trzeba cały balon owinąć nie zostawiając żadnego wolnego miejsca czy jak? no i czy jak przebijemy balon to nam się wszystko nie rozwali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludziska jesteście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no nie
pisać mi tu o bombkach bo nie wytrzymam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no nie
halo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zastanawiam sie nad tymi mydełkami. czy ktos juz je robił? albo ma zamiar? A te domki z piernika są cudne, tylko do zrobienia potrzeba zapewne duzo cierpliwosci, a mi takowej brakuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też
A ja się kiedyś od Duńczyków nauczyłam robienia bardzo efektownej ozdoby na okna (chociaż już pewnie jakieś "Cztery Kąty" to podchwyciły ;)): bierzemy dorodną pomarańczę, wbijamy w nią goździki po południkach (tak, żeby wyznaczały ćwiartki pomarańczy), a potem czerwoną wstążką owijamy pomarańczę jak prezent, prowadząc ją między tymi "południkami". Na czubku związujemy mocną kokardkę, a potem zawieszamy na karniszu. Super wygląda i super pachnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajny topik ja jak dotoąd robilam świąteczne kartki: używałam brystolu kolorowego (najlepsze dla mnie kolory to zielony i czerwony bo najlepiej mi sie kojarzą z Bożym Narodzeniem) każda kartka była otwierana a w środku były wklejone życzenia świąteczne W sumie moje kartki były schematyczne ale i tak mi się podobały: wycinalam male kwdraciki na ogół trzy ok. 3,5 cm np. z białej kalki, które wycinałam nozyczkami falistymi, na to naklejałam takie fajny brystol, który cały jest pofalowany i z tego mniejsze kartoniki, na to naklejałam np. choinki ( a choinki miałam z takiego fajnego dziurkacza co wychodza choinki) a na te choinki naklejałam takie cekiny w kształcie np. renifera, mikołaja, aniołka Oczywiście robiłam inne kartki ale taki schemat podoba mi się najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robiłam takze aniołki i bałwanki z masy solnej. Figurki były płaskie, a wzory zaczerpnęłam z gifów. Wałkowalam masę solną, a następnie kladłam na to wzór i wycinałam nożykiem do tapet. Piekłam figurki w piekarnku i malowałam je farbkami. Fajnie posypac byłby to brokatem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja robilam ramki z makaronu, na zwykly karton nakleja sie klejem rozne rodzaje i ksztalty makaronow, wyglada efektownie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jacquelineeee
hej wiecie co? wracając do domków z piernika czy znalazła któraś z was przepis na nie ale własnie ten z obrazkami co kolejno się robi??jak przypomne sobie jakies zeczy swiąteczne co robis ie samodzielnie to napisze jak narazie nic nieznazm chyba ze znam ale takie ktore tutaj juz soatły wymienione :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×