Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tygrysekak

Własnoręczne ozdoby, prezenty na BOŻE NARODZENIE !!!

Polecane posty

Gość hej mam pytanko co do
tych suszonych plasterków pomarańczy! jak je juz zasusze to mam polakierować lakierem ale jakim takim do paznokci (czy jakims innym) a jka tak to jakim juz kiedys slyszlam od klogos znajomego ten pomysl i o mowil cos o lakierowaniu tych plasterkow lakierem takim do wlosow wiec jak to jest prosze o odp. z gory dzieki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domek z rurek
tez super wyglada - jak ktos chce to moge na maila wyslac zdjecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eqryga236t4gzbxdcf
up up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co wy tylko up up, udzielcie odpowiedzi na moje pytanie o bombkach a nie, ach macie 18:05 paz zrobilam \"bombki\" z nitek do szycia; trzeba nadmuchac balon, posmarowac dokladnie oliwka (moze byc dziecieca), a nastepnie nawijac na niego nasaczona w rozcienczonym kleju Wikolu - nic. Gdy wyschnie - przebijamy balon. Pomysl zaczerpnelam z magazynu \"Cztery katy\". Polecam i pozdrawiam 14:10 Błękitna Laguna słyszałam o tych bombkach ale moze ktoś mi napisze czy do tego potrzebna jest nić czy włóczka bo nicią chyba tak owijać to długo a w ogóle to trzeba cały balon owinąć nie zostawiając żadnego wolnego miejsca czy jak? no i czy jak przebijemy balon to nam się wszystko nie rozwali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nagonka
:) wikolowym, on jest biały a po wyschnięciu robi się przeźroczysty i też nie smaruje całej szydełkowej ozdoby z w kilku miejscach tylko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nagonka
co do bombek to musi być najlepiej grubsza nitka, może być kordonek. po przebiciu balonu to się nie rozwali pod warunkiem że dobrze wyschnie, ja mieszam mocny krochmal z klejem.a potem psiakm złotym sparyem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nagonka
ja szydełkuje nie za dobrze, a chciałabym zrobić gwiazdki lub śniegowe płatki, może ktoś mi coś poradzi????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mydełko
czy ktos mógłby podac jeszcze raz przepis na własnorecznie wykonane mydełka? Wiem , był wczesniej link ale chyba żle wpisany bo nie mozna go otworzyć. Ale pomysly sa super!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zeszłoroczny snieg
ja w zeszłym roku bardzo czynnie uczestniczyłam w tworzeniu topiku o własnoręcznych prezentach, a wasz topik znalazłam dziś więc chętnie się przyłąśczę no i od razu podaje link do mydełek: http://dom.gazeta.pl/czterykaty/5,57582,2246406.html?x=0 pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mydełko
dzięki Ci za link SNIEGU :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mydelko malo to zydow w Polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamiśka
a ja mam pomysł na gwiadki z patyczków i pomalowanych złotą farbą. Super to wygląda. Mozna tez troszkę polepić z gliny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomysł na mydełka jest świetny - może podczas weekendu poeksperymentuje:-) Jak myślicie, czy zamiast lawendy można dodać jakieś inne suszone płatki, np. róży? Ja na święta zwykle robię aniołki i mikołajki z masy solnej = dekoracje z gwiazdek zrobionych na szydełku - więc oryginalna nie jestem.. Fajnny pomysł na prezent to ręcznie pomalowana bombka (farbami akrylowymi) włożona do pudełka z zasuszonymi płatkami róż posypana cynamonem. W pudełku musi się znaleźć obowiazkowo kilka goździków. zamiast płatkami, puełki można wypełnić np. piórkami..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do góry
dlaczego tylko komercja wam w głowach? wymyślcie coś fajnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie znalazłam stare wydanie dodatku świątecznego do Oliwii.Jest tu przepis na domek z piernika,szopkę zrobioną na drutach,wiele ciekaych dekoracji i pomysłów .Jeśli kogoś interesuje to chętnie się podzielę.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podnoszeeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaśko z Czikago
czy mozna wykonac wlasnymi rencami lampki na choinkie z papiera i zeby swiecily?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swietny topic ja zawsze maluje szyszki zltym sprejem na gorze przyklejam kolorowe kokardki i tym dekoruje choinke, ktos wspominal o pomaranczy ja nabijam gozdzikami cala pomarancze miejsce przy miejscu, przewlekam przez nia kordonek na gorze przywiazuje kawalek swierku i laseczke cynamonu-okropnie pachnie tzn bardzo intensywnie, robie aniolki z modeliny a w tym roku chce mojemu mezczyznie na prezen podarowac gipsowy odcisk moich dloni albo stop jeszcze nie zdecydowalam:) zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Ten gipsowy odcisk dłoni to niezły pomysł.Jeśli pozwolisz to ci go podkradnę.:-D Dzięki. Ja też zawsze sama robię stroiki n aświąteczny stół.Moich panów zaganiam żeby postarali się o gałązki i dekoruję co znajdę w szufladach i co do ręki wpadnie.Przez cały rok zbieram różne materiały żeby potem nie zabrakło.W tym roku będzie dekoracja w moich ulubionych kolorach czyli srebrno-niebieska z akcentem suszonej pomarańczy.Postarałam się tez o ręcznie robione kartki.Mam nadzieje że rodzinie przypadną do gustu. W pokoju moich dzieci stanęła choinka udekorowana małymi pluszakami.Bardzo zabawnie to wygląda.Polecam dla waszych pociech.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fffffff
ale jak zrobic ten odcisk dloni??? pomozcie po pomysl bardzo mi sie podoba a nie wiem jak go zorbic :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
za bardzo nie wiem hahahha wymyslilam ze wezme stara blache do ciasta w piwnicy pewnie mam ajkis cekol albo jakas zaprawa a jak nei to pojde i kupie gips wyleje w ta blache poczekam az troche stezeje i buch lapy odciskac a potem myslalam zeby zrobic jak wyschnie kolorowa farba przecierka zeby nei bylo takei nijakie ...bede to tworzyc w weekend wiec w poniedzialek opisze efekty :) kartki tez robilam kiedys sama fajny efekt daje cukier jako snieg:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia92
Fajny temacik :) ale widze ze ktos go tutaj zanidbuje :/ :( jezeli chodzi o prezenty, to ja w tym roku postawilam na moja kreatywnosc (:D) i robie wlasnorecznie prezenty :) kazdy czlonek rodziny otrzyma ode mniezestaw prezentowy: (od razu napisze jak to zrobic) 1)witrażyk (własnoręcznie malowany, na folii, do przyklejenia na oknie, rozne wzory :)) 2)jakas mala maskotke 3) kartke 4) figurkę Połowy jeszcze nie zrobiłam, ale jestem dobrej myśli :) wzory są różne, ateraz jak to mniej więcej wykonać :) 1) no to trzeba kupic specjalne farbki, folie (np koszulkę taka jakie sa w biurach) i miec jakis szablon. rysunek mozemy zrobic sami, badz skorzystac z specjalnych szablonow albo samemu narysowac jakis obrazek. popytajcie w sklepach:) 2)biorę kilka materiałów, wypełniam watą, zaszywam wszystko raze i wychodzi jakiś stworek :) oczy z guzików :) wystarczy wyobraźnia! 3) wlasnoreczna oczywiscie:) narysuje, albo skorzystam z waszych pomysłów :) 4)z masy solnej...ale boję się, że nie zdąże.... acha i przy okazji ma ktoś przepis jak zrobić jakieś figurki z masy solnej? bede bardzo wdzieczna.... pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×