Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tygrysekak

Własnoręczne ozdoby, prezenty na BOŻE NARODZENIE !!!

Polecane posty

Gość Pytająca9999
ja potzrebuje jakiś rzeczy na chinke co nie wymagają dużo materiałów, bo chora jestem i nie mam jak kupić a mieszkam sama a kogos ze znajomych głupio prosić... więc proszę was o jakieś łatwe do przygotwania ale efektowne (jeśli takie są) przepisy czy jak wy to tam mówicie. mam bibułe, kartony, kartki, kredki, szablony gwiazdek do odbijania, długopisy kolorowe, taśmę klejącą i jakieś tam wstążki. proszę o polecenie czegoś co się da zrobić z tych materałów, jak mi się coś przypomni to napiszę :D:D:D prosze o pomoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olusssiAA
ewa2009 super prace ;) Ja probonuję wycięte gwiazdki z kartonu grubego, najlepiej w takim naturalnym kolore, jak np.: okładka z bloku, ta z tyłu, a grubsze. Na te gwiazdkim, na środku spiralnie naakleić sznurek, przewlec wstążkę lub sznurek i gotowe :). Albo z długich pasków bibuły warkocze, z których potem "zrobić" pentelkę, kółko, w miejscu łączemia związać wstążka, zrobić kokardę, na koncu można dodać koraliki :) Z masy solnej można zrobić fajne nieduże aniołki (maleńkie, bo duże bedą za ciężkie) wstązki związać na "kokardkę" i poprzywiązywać takie kokardeńki do gałązek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olusssiAA
Ja robię łańcuch, z sizalu, suszonych jabłuszek i pomarańczy, ale nie na choinkę, bo będzie on stanowił ozdobę stołu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wole koty nie wiem czy bedzie w kazdym jysku, na moj rozum powinno byc =) a album jest taki duzy grafitowy z okienkiem i wstazka na okladce, ale pakowane jest to w pudelko a pudelko jest kolowe, tzn jest na nim rsyunek tego albumu i tych gadzetow ze srodka! w moim jyzku bylo to zaraz przy kasie na polkach z duperelami swiatecznymi daj znac czy udalo Ci sie kupic pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam was wszystkich.wlasnie przed chwila odkrylam strone tego forum. pomysly na prezenty macie przecudowne!napewno kiedys z tego skorzystam a teraz wpisalam ta strone wmoich ulubionych.teraz mam do was ogromną prosbe : dla kazdego doroslego czlonka mojej rodziny kupilam po malym eleganckim reczniczku do wycierania rąki dokupilam do tego kazdemu po ciasteczku z wrużbą.jak moge to wszystko ladnie zapakowac?nie mam zadnego pomyslu a chcialabym zeby to zrobilo wrazenie na wszystkich.prosze o pomoc i z góry baaardzo dziekuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudacyferka , ja najbardziej lubię prezenty pakowane w kartonie, aby wyglądały jak paczuszka, do tego albo jakiś element świąteczny np: gwiazdka, kawałek choinki, no i karnecik dla kogo ten prezent, który tez mozna wykonac własnoręcznie olusssiAA , nie moge otworzyc twojej strony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rudacyferka, jesli dobrze przejrzysz forum to jest sporo linkow takze odnosnie pakowania prezentow! ja pakuje wszystkie prezenty w szary papier, przeiwazuje \"szarym sznurkiem\" i doklejam do tego suszona pomarancz lub gwiazdke lub aniolka lub inne - zalezy do mam pod reka =). no i jak pisze Ewa2009 maly karnecik co dla kogo =) prosto, szybko a mi sie podoba =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ollusiaaaa nie otwiera sie strona - ja pakuje albo w szary i ozdabiam, albo w gazety i tez ozdabiam ale tu wiecej pracy bo dolaczam moj obrazek - albo w ladne gotowe papiery a mozliwosci to hohohhho i tu na forum jest duzo info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olusssiAA
"Niektóre: są nawet ciekawe: http://www.zigzap.tv/forum/?topic/3-101046 Dziś zrobiłam choinki z origami będą doklejane do kartonikai powstaną bileciki i aniołka z; koralika-szyszki i kaszy i złotej farbki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Ślędzę Wasze forum już od jakiegoś czasu :) i kiedyś któraś z Was podawała przepis na pierniczki. Znacie może jakiś fajny albo możecie mi powiedzieć, na której stronie w przybliżeniu był tamten? Z góry wielkie dzięki i powodzenia w przygotowaniach do Świąt! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olusssiAA
'Ozdoby: http://www.magazyndomowy.pl/swiateczne-dekoracje-na-choinke-zrob-sama/ Ciasto piernikowe, polecam te według przepisu Ewy Wachowicz, ja zrobiłam z połowy i wyszło ponad 50. Baardzo ładnie pachną i smakują :D: Pierniczki ciasto: ½ kg cukru ½ kg miodu ½ kg masła 1 ½ kg mąki 6 jajek 1 ½ łyżeczki proszku do pieczenia 1 ½ łyżeczki sody 1 łyżka przyprawy korzennej do piernika skórka otarta z 1 pomarańczy lukier: sok z cytryny cukier puder Masło roztopić, wsypać cukier. Gdy się rozpuści, dodać miód. Zdjąć z ognia, dać przyprawy korzenne i skórkę pomarańczową. Wystudzić. Jajka zmiksować. Do mąki wsypać proszek do pieczenia i sodę, przesiać, wymieszać z jajami. Połączyć z wystudzoną słodką masą, ponownie wymieszać i odstawić na 3-6 tygodni do leżakowania - najlepiej w glinianym naczyniu w chłodnym miejscu. Ciasto powinno być dość twarde, co zależy od wielkości jajek i jakości mąki. Piernikowego „staruszka” podzielić na kilka części. Rozwałkować jak na pierogi. Mocno podsypać mąką, by ciasto nie kleiło się do stolnicy. Wyciąć serca, anioły, gwiazdki itd. Ułożyć na blasze wyłożonej papierem do pieczenia. Piec w piekarniku nagrzanym do 180 st. C ok. 30 minut - na złoty kolor. Gotowe pierniczki ozdobić lukrem lub polewą z czekolady (najprostszy i najsmaczniejszy lukier robi się ucierając sok z cytryny z cukrem pudrem na puszystą gęstą masę; aby otrzymać polewę wystarczy roztopić tabliczkę czekolady w gorącej kąpieli wodnej, po czym dodać po łyżce masła i mleka). Do gotowych pierniczków można przykleić orzechy lub migdały. A tu załączam link: http://www.ewawachowicz.pl/ewa-gotuje-odc39.htm#2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izabel2985985
Macie jakieś pomysły na zakładki do książek? i jeszcze jedno: jak suszyć pomarańcze, żeby nie zgniło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja suszę na blaszcze w piecu mocno nagrzanym, bo mam pie w domu :). Hmmm zakłaki... Wyciąć prostokąt na tą zakładke i z grubgo kartowu (żeby było wypukłe) powycinać jakieś elementy, np.: kwiatuszki. Pomalować je i polakierować najlepiej lakierem do paznokci, przykleić do prostokątu niepomalowaną stroną, dodać wstązeczkę, jakieś paciorki można oddać do laminowania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No obracać trzeba często :) Ta szydełkowa zakładka super :) Dziś jest mój ostatni dzień przed świętami na Kafeterii, więc życzę wam: ZDRÓWKA, PIENIĄŻKÓW, RADOŚCI, PREZENTÓW POD CHOINKĄ I ZADOWOLENIA BLISKICH Z WŁASNORĘCZNEI ZROBIONYCH PRZEZ NAS CUDENIEK. RODZINNEGO CIEPŁA, SMACZNEGO KARPIA I SPEŁNIENIA NAJSKRYTSZYM MARZEŃ. 3MAJCIE SIĘ :* Mały prezent: http://masz-prezent.pl/64256 Życzy: olusssiAA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×