Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tygrysekak

Własnoręczne ozdoby, prezenty na BOŻE NARODZENIE !!!

Polecane posty

Madziorek mi dzis znajomy ma dać sianko =) wiec jeszcze dziś lub w weekend pewnie zrobie tą choinke =) pozdrawiam i życzę Wa dziewczyny miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bulzi ja przyklejałam to tak ..hmm.. poszłam na łatwizne, najpierw owinęłam ten stożek taśmą klejącą dwustroną ona jest berbarwna więc je pod rafia nie widać..i pozwala na swobodne ułożenie naszej rafi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oooo dobry pomysl z tasma dwustronna =) nie wpadlaym na to =) dzieki ssss..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was dziewczyny! Bulzi jak zrobisz choinkę, to mam nadzieję że się nią pochwalisz. Ja z robotą ruszam dopiero po niedzieli, na razie zbieram pomysły. Ja mam jeszcze pytanie do bulzi. Jaki masz patent na klejenie makaronu do choinki? jak jest lepiej zacząć, od doły klejenie czy lepiej od góry? Jak widziałam za zdjęć, ludzie to robią na różne sposoby. Chciałabym wiedzieć który jest lepszy. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okazało się ze znajomy zapomniał sianka i pewnie będę mieć dopiero po niedzieli :( a co do sposobu klejenia choinek to zależy jaki makaron, ja muszelki zawsze kleje od góry a resztę od dołu =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobre topidło 🖐️ Podglądam Was już kilka dni i póki co zostałam zainspirowana do zrobienia bukietów z liści klonowych, które porozdawałam wszystkim dookoła :D Oto foty: http://img230.imageshack.us/my.php?image=pb020367xs2.jpg W najbliższym czasie zabieram się za chatki piernikowe i dalej będę tu zaglądać :) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny nie doczytałam Waszych dalszych postów prócz tych na pierwszej stronie, podaje link do strony z przepisem na domek z piernika i rozrysowanym szablonem, oczywiście jest też zdjęcie: http://images.google.pl/imgres?imgurl=http://ibisek.blox.pl/resource/domek_rog.jpg&imgrefurl=http://ibisek.blox.pl/html/1310721,262146,14,15.html%3F0,2007&h=467&w=700&sz=134&hl=pl&start=1&um=1&usg=__xrR3mYLfuVLWvnq3BJ6pO9qvYbg=&tbnid=flY7H2l3fJdRqM:&tbnh=93&tbnw=140&prev=/images%3Fq%3Ddomek%2Bz%2Bpiernika%26um%3D1%26hl%3Dpl%26client%3Dfirefox-a%26rls%3Dorg.mozilla:pl:official%26sa%3DN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spoko, będziem robić domek. Zastanawiam sie tylko, czy jest jakiś przepis na ciasto, dzięki któremu chatka postoi dłużej, niż dwa-trzy tygodnie. Nie musi to być koniecznie chatka, którą trzeba skonsumować :P priorytetem jest cieszenie oczu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawsze można zrobić chatkę nie do jedzenia;) wtedy będzie stała bardzo długo, ścianki wyciąć z bardzo grubej tektury, skleić bardzo mocnym klejem, pomalować farbami, dach ozdobić sztucznym śniegiem, cała reszta to już sama wyobraźnia. Poniżej jeszcze kilka pomysłów na świąteczne drobiazgi: http://www.inspirander.pl/inspiracje/zima

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, nie, kochana. Chatka musi być z piernika, od dziecka marzyłam o takiej chateczce :classic_cool: :P Przypomniało mi się, że moja znajoma robiła kiedyś efektowne stroiki z orzecha kokosowego i widać nie ona jedna, bo znalazłam jakieś fotki: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4790bd675752b489.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b901860dfa9bb086.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam witam po weekendzie witam nowych forumowiczów bardzo serdecznie =) super świecznik Mścicielu kocich krzywd =) Madziorek nie zrobiłam choinki bo znajomy zapomniał mi zabrać sianka z domu :( nie wiem kiedy będę mieć A Ty już zrobiłaś? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez jeszcze nie zrobiłam. Dzisiaj się wybieram na zakupy. Muszę zaopatrzyć sie w najważniejsze artykuły, bo nic w domu nie mam. Poszukam tego pistoletu na klej. Mam nadzieję że go dostanę. Zacznę robić choinki i figurki z masy solnej. Mam nadzieję że mi wyjdą bo pierwszy raz będę to robić. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez pierwszy raz robiłam, wyjdzie CI na pewno =) jak coś to mogę Ci kupić pistolet i wysłać jak nie znajdziesz =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ laski :) Nick mam od wczoraj, a to dlatego, że pewien bandyta zabił mi kotka w piątek rano autem :( Nawet się nie zatrzymał, a kotka strasznie cierpiała, nim odeszła :( Od tej pory wypowiadam wojnę wszystkim bandytom, którzy krzywdzą zwierzaki 😡 Świecznik suszy się w piekarniku. Do masy solnej dodałam kakao, cynamon i przyprawę do piernika, dla koloru i zapachu. Mam nadzieję, że wszstsko pójdzie zgodnie z planem, bo jak do tej pory robiłam z masy solnej tylko figurki garbusów ( volkswagenów ) :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mścicielko - bardzo Ci współczuję z powodu kotka. Jak by coś mojego kota podobnego spotkało, to bym gościa chyba zabiła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość portafortuna
Bulzi i jak zrobilas tego misiaczka?? :) Ja zrobilam super piernika (pierwszy raz w zyciu robilam i wyszedl!), a wiec chyba mam dobry przepis;] Jakby ktos chcial to wrzuce;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Portafortuna tak uszyłam =) i wyszedł całkiem nieźle =) zamieszczę potem zdjęcia e mojej galerii. teraz właśnie kończę szyć drugiego misia =) mis gangster będzie, może wyjdzie =) i jeśli możesz to zamieść przepis na piernika bo noszę się z zamiarem upieczenia ciasteczek =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Panie ja też współczuje i to bardzo !! Gratuluje wszystkim udanych wyrobów, czekam na zdjęcia misia gangstera.. poszerza się to nasz forum..a to cieszy i to bardzo ;) pozdrawiam wszystkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wow, Mścicielko świecznik po prosty piękny!!! w sumie można coś do niego zasypać i mniejsze świeczki włożyć =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość portafortuna
Daje przepis na piernika;) Składniki: 1 szklanka miodu 1 szklanka cukru 1 szklanka mleka 3 szklanki mąki pszennej 4 jajka (osobno białka i żółtka) 100 g masła około 30 g przyprawy do piernika (kupilam paczke 40 g i dodalam wszystko;d) 1 łyżeczka cynamonu (cynamonu juz nie dodawalam;], ale mozna) 1 kopiasta łyżka sody oczyszczonej 1 łyżka karmelu (2 łyżki cukru upalić na patelni (razem z woda), aż powstanie karmel) 1 łyżka kakao dowolne bakalie Do przełożenia: powidła śliwkowe, marcepan, itp. Miód, masło, przyprawę do piernika, cynamon i karmel zagotowac razem i ostudzić. Do ostudzonej masy dodać po kolei cukier, mleko, kakao, żółtka, mąkę wymieszana z sodą. Każdy nastepny składnik dodawać po dokładnym wmieszaniu poprzedniego. Białka ubić i na koniec delikatnie wymieszać z masą. Można wsypać bakalie. Przelozyc do formy (ja nie wylozylam niczym), ale wydaje mi sie, ze powinno sie;] Piec około 1 godziny w temperaturze 170ºC. Wystudzić, przełożyć powidłami lub gotową masą marcepanową (piernik od stony marcepanu posmarowałam dodatkowo cienką warstwą dżemu morelowego, by się lepiej trzymał). Ja przelozylam powidlami z wisni, ale nie polecam, poniewaz piernik mi sie rozpadal na 2 czesci;] Smacznego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×