Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tygrysekak

Własnoręczne ozdoby, prezenty na BOŻE NARODZENIE !!!

Polecane posty

Gość ssss...
Dziękuje gifgif ;) a wiec Panie moje drogie, bo nam tu dyskusja umiera śmiercią naturalna..no ruszajmy..wiem , ze mamy czas ale im więcej pomysłów będziemy mogły tu znaleźć tym lepiej, ze mamy czas ;) A może któraś z Was czeka na jakąs specjalna ozdobę lub prezencik??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ssss...
bulzi ja bardzo prosiła bym o zdjęcie jakiś ozdóbek z mararonu ;) Też pierwszy raz piszę na takim forum ale strasznie cieszę się ze Was znalazłam... Ja standardowo co roku staram sie wukonac jakieś prezenty dla moich przyjaciółek..została nam taka tradycja jescze od czasów wczesnoszkolnych... jeśli chodzi o ozdoby to uwielbiam świeczniki w wydrążonej pomarańczki ponacinanej nożem do tapet..bardzo przyjemny zapach roznosi się po domu nawet przy użyciu zwykłej świeczki.. ostatnio zrobiłam tez małą choineczke do kuchnie ozdobiona suszonymi plasterkami pomarańczy,cytryn i limonek..do tego malutkie lampeczki i rafia..naprawde fajmy efekt standardem jest już ze robie pomarańcze nadziewane goździkami tzn. wbijam goździki tworażc różne zworki, następnie takie pomarańczki układam na paterze z świerkowymi gałązkami, orzechami laskami cynamonu..tak wiem, troche staroświeckie..ale cieszy oko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ssss...
madziorek32 bardzo dziękuje za filmik, znalazłam wcześniej taka gwiazdkę i strasznie mi sie spodobała, a film pokazuje krok po kroku że to wcale nie takie trudne, po powrocie do domu zaraz wypróbuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ssss... wysłałam Ci na maila zdjęcia ozdób z makaronu =) ja miałam pomysł, żeby zrobić bombki z jarzębiny, do jakiejś piłeczki poprzyklejać jarzębinę i pomalować na złoto/srebrno! z racji tego, że zebranie jarzębiny w tym roku mi sie nie udało, planuję poprzyklejać do piłeczek pingpongowych goździki i takie małe bombki porobić różne =) albo całe obkleić albo jakieś wzorki porobić. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ssss...
polecam wszystkim te ozdóbki wykonane przez bulzi..śliczne cudeńka ;) zdolna z Ciebie dziewczynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ah dziękuję bardzo =) dziś planuje zabawę z masą solną (może chociaż w tym roku mi coś wyjdzie) =) powycinam sobie foremki z tych metalowych części ze świeczek podgrzewaczek. Planuje zrobić kilka gwiazdek/serduszek takich grubszych i potem zawiesić je na sznureczku (pionowo). Myślę, że ładnie będzie to wglądało jako dodatek do róznych dekoracji, jako zawieszka na okno np. doczepka do frian =) zoaczymy co z tego wyjdzie! (oczywiście po wyschnięciu obowiązkowo należy je pomalować na dowolny kolor pasujący ze świętami =)) pozdrawiam życząc miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ssss...
bulzi..jeśli wyjdą tak jak te makaronowe to napewno oko ucieszą !! Atu mój alep do wszystkich kobietek..piszcie, piszcie !! Ja w tym roku zamiast masy solnej używam gliny, znalazłam w zwykłym ,,papierniczym'' sklepie taka glinę samoutwardzalna..tzn. kiedy coś już stworze poprostu zostawiam tak i na drugi dzień jest twarde ;) problem polega na tym że każdy element musze zrobić sobno a dopiero później posklejac bo glina nie jest tak ,,lepka ;) Zamiast tradycyjnych zawieszek przy prezentach w tym roku będą pierniki, jescze nie wiem czy sama zrobie czy kupie takie gotowe, a na każdym pierniczku kolorowym lukrem imie obdarowywanego ;) przypominam że gotowe polewy i lukier mozna bez problemu kupić można też, tak jak ja zrobić sobie samej w domku...jeśli ktoś jest zainteresowany chętnie podziele sie przepisem z gotowych pierniczków można też posklejać takie małe chatki..również ozdobic lukrem i kolorowymi paciorkami..dzieciaki to uwielbiaja..jeśli któraś z pań ma większe zdolnośći można upiec domek piernikowy (przepisz i obrazki moge przesłać )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szlafrok rulez
Tygrysekak - ja do Twojego postu z 23:28 się odniosę, mówisz, że znalazłaś przepis i tylko zdjęć nie masz by pokazać .Ja własnie przypadkiem, bo szukam innej strony znalazłam ten przepis i zdjęcia, oto link, ale nie wiem, czy się wklei bez jakiegoś głupiego dzielenia na kawałki. Swoją drogą nie wie nikt czemu tak się robi? Najwyżej ja go wklejam bez entera.Trzeba go zaznaczyć i skopiować zeby wejść. Zobaczcie, te domki są prześliczne. http://www.urwis.pl/dzieci/92.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ssss..
szlafrok rulez..wielkie dziekuje za te zdjatka są naprawde sliczne !! moze zostaniesz z nami na dlużej... zachecam wszystkich do wysylania zdjec, wpisywania swoich pomysłów na ciekawe dekoracje , prezenty itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szlafrok rulez - serdeczne dzięki za linka na przepis pienika. Na pewno wypróbuję. bulzi - myślę że do masy solnej możesz użyć foremek do ciasta. Ja mam jakieś gwiazdki które zamierzam wykorzystać. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szlafrok rulez
oj przepraszam za powtórkę, coś mi się... no. I jeszcze do tego link się nie wkleił cały. Za to na stronie http://www.miastodzieci.pl/ jest dużo takich przepisów i ozdób. Kiedyś widziałam takie fajne domki gdzie były witrażyki z landrynek, to było piekne i kolorowe, a teraz jak na złośc nie moge znaleźć .Ciesze się, że się zdjęcia z pierwszego linku podobają. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zawieszki na choinkę - mikołaje z masy solnej, aromatyczne bombki www.stylistka.pl/chwila-dla-ciebie/hobby/swiateczne-bombki-i-zawieszki mam nadzieję ze link sie otworzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ssss...
madziorek..link sie otwiera bez problemu i w dodatku jest świetby !! Jutro ja wpisze wam przepis na pierniczki jakie robie w domu, takie czekoladowe, miodowe i imbirowe a wszystkie bardzo łatwe do wykonania..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziorek, mogłam użyć foremek, ale mi chodziło o takie małe gwiazdki a foremki ja mam duże. Coś tam wykombinowałam i coś wyszło =) zrobiłam też tak, ze ciasto rozwałkowałam na cieniutkie i wycięłam kontur aniołka (sukienka,skrzydełka i główka) i takie malutkie je zrobiłam, planuję powiesić je na oknie w kuchni na różnej długości sznurkach!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ssss...
http://picasaweb.google.com/monaliza63/BaWanki#5209413082805083346 www.kuradomowa.pl tam znalazłam pomysły na ciekawe hafty, jeśli ktoraś lubi haftować polecam, łatwy i efektowny haft krzyżykowy ja w tym roku robie takie kartki, haftuję jakiś motyw, później nacinam kartke kolorowego bloku nożykiem do tapet i w powstałe ,,okienko'' wklejam haft, zaklejam od tylu drugą kartką i mam gotowe własnoręczne kartki świateczne, muślę ze tyo może być pomysl na fajmy upominek np. taka kartka i duży piernik razem zapakowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ssss...
Jeśli któraś z was miałaby ochotę na domowe pierniczki , a nie prezentuje wybitnych zdolności kulinarnych to polecam te trzy przepisy ;) nawet mnie się udały ;) GWIAZDKI CYNAMONOWO MIODOWE na 50 ciasteczek potrzebujemy 400g mąki pszennej 150g masła 3 żółtka 4 łyżki płynnego miodu 2 łyżeczki cynamonu 1 łyżeczkę proszku do pieczenia cukier waniliowy mąkę mieszamy z proszkiem do pieczenia, dodajemy masło i żółtka, wlewamy miód cukier waniliowy i cynamon ciasto wkładamt do lodówki na ok. 30 min. rozwałkowywujemy i wykrawamy swoje ulubione wzory np. gwaiazdeczki ;) pieczemy ok 15 min w piekarniku w tem 180 stopni IMBIROWE CHOINKI na 40 ciasteczek 250g mąki 125g margaryny 100g cukru 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia 1 jajko 1 łyżka imbiru w proszku 1/4 łyżeczki gałki muszkatołowej starta skórka z połowy cytryny cukier waniliowy mąke i imbir przesiewamy, mieszamy z cukrem, cukrem waniliowym oraz przyprawami dodajemy margaryne i dokładnie wszystko siekamy , kiedy mamy już małe kawałeczki margaryny obsypane dokładnie mąką wbijamy jajko i ugniatamy ciasto wkładamy je na 20 min. do lodówki po wycięciu kształtów pieczemy ok. 20 min. w tem 180 st CZEKOLADOWE KOMETY na 50 ciasteczek potrzebujemy 250g mąki 200g masła 250g cukru pudru 4 żółtka łyżka śmietany 18% cukier waniliowy 3 łużki kakao makę mieszamy z pokrojonym, schłodzonym masłem, dodajemy cukier puder, cukier waniliowy, żółtka i śmietanę, zagniatamy i wsypujemy kakao wkladamy do lodówki na ok 20. min. pieczemy 20 min. w 180 st. Widzicie jakie to latwe? A w domku naprawde będzie ślicznie pachniało...pamietajcie ze jeśli chcecie takie pierniczki zawiesic na choince to przed włozeniem do piekarnika zróbcie słomką dziurkę ;) PARĘ SŁÓW O OZDOBIE PIERNICZKÓW najprostszy lukier możemy przyrządzic same ucierając cukier puder (szklankę) z sokiem z cytryny (2 łyżki ) oraz wodą (1,5 łyżki ) lub ucierając białka z cukrem pudrem ( na jedno białko 14 dag. cukru) lukier mozemy zabarwić dodajac do niego kilka kropel sooku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prima baleronia
Witam dziewczyny Ja już od pewnego czasu myślę o świętach hehe. Rozpoczęłam już prace przygotowawcze, tzn w tym roku jako dekorację stołu planuję zrobic 5 szydełkowych choinek ananasowych. Ustawię je na białym orusie, na którym umieszczę wzdłuż ciemnozielony bieżnik i właśnie na nim te choineczki. Robię już 4-tą.Myślę, że może będzie ładnie wyglądac. I wiecie, w tym roku po raz pierwszy zrobię ozdoby z suszonych pomarańczy. Kurcze, chyba się starzeję, bo jeszcze kilka lat temu kupiłabym nowe pudło bombek i byłabym szczęśliwa, a dziś.......... . dzisiaj chę coś niepowtarzalnego, innego. Takiego - magicznego na święta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość portafortuna
Ja tez juz zaczelam myslec o swietach, bo przeciez robienie prezentow nie zajmuje 1 dnia;) moim pierwszym pomyslem (mam mala bratanice) byla wlasnorecznie robiona pozytywka karuzela: - z konikami, ale nie wiem jak to zrobic dlatego rezygnuje;) Drugim mym wspanialaym pomyslem dla niej jest wlasnorecznie uszyty mis, ale tez zupelnie nie wiem jaki mialby byc;) dlatego moze Wy macie jakies zdjecia? a moze wlasnorecznie juz takowego misia zrobilyscie?;) No i 3 pomysl, to koc-narzuta, ze zdjeciami;) mysle, ze to calkiem fajny pomysl;) tylko tez musze sie dopytac kolezanki jak zrobila takie cudenko;) Bylo w filmie "mamuska'' jesli ktos ogladal ten film;) super sprawa;) pozdrawiam;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×