Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość miśśka

Miał ktoś kamienie na nerkach?

Polecane posty

Gość gość
Wg mojego lekarza u mnie kamica nerkowa była spowodowana piciem za małej ilości płynów. Odkąd pamiętam zawsze tyle piłam. W zaleceniach dostałam "zmuszanie" się do picia co najmniej 8 szklanek dziennie i zażywanie Ginjalu urit. Na szczęście obyło się bez leczenia technikami inwazyjnymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też korzystałam z tego Instytutu. Nie, na żadne zabiegi się nie jedzie. Robią szczegółową analizę kamieni i wysyłają analizę do Polski. :) Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania, chętnie odpowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HAnka
Dnia 28.05.2007 o 11:32, Gość Patisonek napisał:

to są oszuści, moj urolog zna tego lekarza - michajlowskiego i twierdzi ze badania są fikcyjne bo czego nie robi się dla kady.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klaudio67

Opinia urologów na temat zapobiegania kamicy: https://www.kamicamoczowa.pl/zapobieganie.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamila

Warto poczytać o zaleceniach po ESWL: https://www.kamicamoczowa.pl/zalecenia-dla-pacjentow-po-rozbijaniu-kamieni-eswl.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wirka

Ja miałam kamienie, leczyłam w szpitalu Mazovia w Warszawie, tam się specjalizują w zabiegach endoskopowych w leczeniu kamic własnie i potwierdzam, że są najlepsi. Nachodziłam się wcześniej po lekarzach i przychodniach a tam mnie od razu na zabieg skierowali, szybko do siebie doszłam bo endoskopowo to jednak mało inwazyjnie jest. Na razie nerki czyste, wszystkie nawet najmniejsze kamienie się udało usunąć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iza

Niestety ból przy kamicy nerkowej nie jest mi obcy. Całe szczęście, że są zioła i naturalne preparaty ziołowe. W moim przypadku bardzo skuteczne okazało się picie dużej ilości płynów i zażywanie preparatu Ginjal Urit .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzanna
Dnia 4.03.2019 o 22:46, Gość HAnka napisał:

 

No to ciekawe bo jakos moj mąz  wysylal do euksi i rzeczywiscie dostal oryginalne badania z USA i od nich szczegolowa rozpiske co do np. diety ktorej sie teraz trzyma. Wstyd takie bzdury pisac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie te kamienie były bardzo uciążliwe... naprawdę, a dowiedziałam się o nich całkiem przypadkiem, potem już jak zaczęłam miec problemy z nerkami, to już nie czekałam az ich pozbędę tylko usuwałam je w szpitalu mazovia metodą  RIRS przy pomocy giętkiego endoskopu. Zabieg jak zabieg do najprzyjemniejszych nie nalezy, ale problem bardzo szybko minał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój mąż miał... to nie jest nic przyjemnego. Choć w obecnych czasach leczenie/usuwanie kamieni to wcale nie jest aż taka straszna procedura. Choć oczywiście zależy gdzie się z tym trafi. Jakby co to polecam zakład Urogen w Tarnowskich Górach od takich spraw. Oni tam mają nowoczesny sprzęt. Mojemu mężowi rozbijali kamienie laserem - jest to mniej inwazyjna procedura i szybciej się po niej dochodzi do siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Mój partner tez miał kilka lat temu trudno doczekać się kolejki na NFZ poszedł na prywatnie. Ważne jest by unikać wszystkiego co wpływa na tworzenie się kamieni np. szczawiany mamy ukryte w paru produktach i trzeba o tym pamiętać, mojemu najtrudniej było zmienić podejście do kawy i mocnej herbaty. Jak wspomnę jak go brały boleści to mnie gęsia skórka bierze, mówił że to jeden z najgorszych bóli jakie miał sama teraz ograniczam spożycie mocnej herbaty ale z kawą gorzej.

Edytowano przez sorayaja01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja miałam kamienie na nerkach, ale na szczęście małe – na prawej nerce 2 mm, na lewej 3 mm. No i niestety co jakiś czas dostaję ataku kolki nerkowej. Jedyne co mi podpowiada doświadczenie i co mogę Tobie poradzić, to znajdź dobrego lekarza urologa, który będzie w stanie wdrożyć odpowiednie leczenie. Mogę Ci polecić dra Przemysława Dudka z SCM clinic, jeśli jesteś z Krakowa – jest świetny, więc warto rozważyć. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×