Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Escaada

Czy materna to dobre witaminy?

Polecane posty

Gość Escaada

Dziewczyny, co wiecie na temat tych witamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem tobie szczerze ze slyszalam ze maja za duze dawki i przez to kobiety tyja wiecej niz potrzebuja a dzieci waza nawet do 6 kg kikoro lekarzy z Polnej w P-n przestalo polecac materny a zaczlo przepisywac prenatal ... ma wszystko co potrzeba i NORMALNA cene

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Materne stosowalam na poczatku ciazy i rzeczywiscie jest dora,troche droga w porownaniu z innymi,ale warto. Po Prenatalu czulam mdlosci i bylo mi niedobrze:-0 Ale wiadomo kazda kobieta reaguje inaczej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja stosuję Maternę. Mam teraz 2 opakowanie i jak je skończę to zmienię na inne witaminy, gdyż też spotkałam wiele opinii że po nich rodza sie bardzo duże dzieci a poza tym składniki które sa w maternie maja za wysokie dawki. Zastanawiam się nad prenatalem lub feminalN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no cóż , ja brałam Materne, miałam lekarza z polnej w P-niu, przytyłam 12 kg (przez pierwsze 4 m-ce schudłam 6 kg, później nadrobiłam, wiec przy porodzie miałam 6 kg wiecej niż na pocżatku ciązy). Dziecko ważyło 2820 g (co prawda urodziłam na pocztku 37 tc, ale to inna historia). bardzo dobrze sie czułam na tych witaminach, wrecz cała ciąże brałam dodatkowo Sorbifer (żelazo), może mnie te zwiekszone dawki były potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beta28
Brałam feminatal, polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi lekarz odradził ze względu na tycie, duże wzrost dziecka i jeszcze powiedział że dawki są tak wielkie że niektóre kobiety bardzo wymiotują po maternie. Ja zawsze miałam skłonności do wymiotów więc nie chciałam ryzykować. Jestem w 18tc i biorę od początku feminatal. 30 tabletak czyli na m-c kosztuje 17-18zł wię nie jest tak źle w porównaniu z innymi. Bardzo polecam. Nie mam za dużego apatytu i przytyłam narazie 1,5kg. Dziecko rośnie tak jak powinno w swoim wieku. Oby tak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdab
Co Wy za bzdury gadacie, brałam Maternę przez całą ciąże, przytyłam 13 kg i urodziłam zdrową córeczkę 3.350kg. Nie wiem skąd popchodza kretynizmy ze dzieci sie jaieś monstualne rodzą-pierwszy raz słysze takie teorie!!! Rozsmieszyłyście mnie strasznie. Która kobieta ma przytyć nadmiernie to i tak przytyje chocby nie wiem jakie cuda robiła i jakie witaminy brała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjsjaa
bez przesady,ze od materny dzieci duże:p ja nic nie brałam a urodziłam 4400, przy drugim dziecku brałam prenatal ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niebieskookaa22
mozecioe podrzucić skład prenatalu i feminalu?? bardzo proszę, bo zastanawia mnie czy zawierają również jod i w jakiej ewnetualnie dawce, tak jak materna( u mnie jest konieczne łykanie jodu) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Materna jest niezły,ale tylko w bliskości Manna:DDDD A jak ktoś jest obżartuchem i jeszcze do tego usprawiedliwia się,że je za dwoje to nawet przy Laksigenie będzie ważył 100 kg. A tak wogóle to witam wszystie Panie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niebieskookaa22
już mam :) Prenatal Skład 1 tabl. powl. zawiera 4000 j.m. witaminy A, 400 j.m. witaminy D3, 11 mg witaminy E, 100 mg witaminy C, 1,5 mg witaminy B1, 1,7 mg witaminy B2, 2,6 mg witaminy B6, 4 µg witaminy B12, 0,8 mg kwasu foliowego, 18 mg nikotynamidu, 200 mg wapnia, 60 mg żelaza (II) oraz 25 mg cynku. Feminatal Skład 1 tabl. powl. zawiera 3 mg beta-karotenu, 400 j.m. witaminy D3, 12 mg witaminy E, 1,5 mg witaminy B1, 1,6 mg witaminy B2, 2,2 mg witaminy B6, 2,2 µg witaminy B12, 20 mg nikotynamidu, 10 mg pantotenianu wapnia, 800 µg kwasu foliowego, 100 µg biotyny, 180 mg witaminy C, 70 mg magnezu, 28 mg żelaza (Fe II), 15 mg cynku, 1 mg manganu, 1 mg miedzi, 150 µg JODU. Materna z selenem Skład 1 tabl. powl. zawiera 1500 j.m. witaminy A , 0,9 mg b-karotenu, 3 mg witaminy B1, 3,4 mg witaminy B2, 10 mg witaminy B6, 12 µg witaminy B12, 20 mg nikotynamidu, 10 mg pantotenianu wapnia, 1 mg kwasu foliowego, 30 µg biotyny, 400 j.m. witaminy D, 30 j.m. witaminy E, 100 mg witaminy C, 250 mg wapnia (w postaci węglanu), 60 mg żelaza (Fe II w postaci fumaranu), 25 mg magnezu (w postaci tlenku), 25 mg cynku (w postaci tlenku), 5 mg manganu (w postaci siarczanu manganu), 2 mg miedzi (w postaci tlenku), 150 µg JODU (w postaci jodku potasu), 25 µg chromu (w postaci chlorku), 25 µg molibdenu (w postaci molibdenianu sodu) i 25 µg selenu w postaci selenianu sodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niebieskookaa22
ojatam nie ma co przesadzać ze w maternie sa końskie dawki, w porównaniu z feminatalem to jednego mniej drugiego wiecej a jeszcze inne składniki w tej samej ilosci... i jodu jest tyle samo, bo ja mam niedoczyność tarczycy niewielką i endokrynolog kazal mi brac materne (a w ciąży nie jestem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość materna bardzo dobra polecam
Nie sądzę, żeby wpływ materny miał na wagę w ciąży i dziecka. Ja brałam już przed zajściem w ciąże tak, że na początku w I trymestrze schudłam 4 kg a w sumie przytyłam 16. Dziecko urodziło sie z wagą 3200. Po porodzie miałam wagę 8 kg więcej od normalnej. Po prostu nie objadajmy się nadmiernie za dwoje i nie przytyjemy nie wiadomo ile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Na początku ciąży wcinałam Maternę, teraz Prenatal... a moja mała wcale nie zapowiada się na 4 kg, tylko jakieś 3 z kawałkiem :) Witaminy jak inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Panie.Czy w są faktycznie same witaminy jak każdy pisze a co z np: 1.substancja wypełniająca E460 2.substancja przeciwzbrylająca 3.siarczan miedzi 4.substancje wypełniające E466,E464,E1200 5.barwniki E120,E171 Tak drogie panie, to jest w Centrum Materna, chyba że są to witaminki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość degregolada
a ja słyszałamjakis czas temu ze maja wycofac bo chore dzieci sie po tym rodza ale moze to tylko plotki :O tak czy inaczej moja siostra zaprzestała brania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O tym, że po maternie rodzą się duże dzieci przeczytałam w jakiejś gazetce dla kobiet w ciąży z tego miesiąca. Co prawda nie padła tam nazwa ale zasugerowani żeby spytać się lekarzy bo lekarze wiedzą po których. Oni nie mogą tego napisać. Wydaje mi się, że musi to miec jakieś uzasadnienie skoro o tym napisali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Haneczek
czy są to dobre witaminy- nie wiem,ale wiem napewno ,że drugi raz nie brałabym gdy urodziłam córkę ,ważyła 2850 g dł 56 cm po półtora roku przy drugiej ciąży lekarz zalecił maternę ,którą brałam,urodziłam , syna waga 4350 g dł. 57 wyglądał na 2 miesiące (do dziś mam wątpliwości,czy to nie od materny) odżywiałam sią tak samo .........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie przyszle mamusie. ! Ja rowniez w pierwszej ciazy bralam materne a syn wcale nie urodzil sie duzy bo wazyl tylko 2950g za to wzrostu mial az 56cm-w co pielegniarka nie mogla uwiezyc i mierzyla go dwa razy taki dlugi a tak malo wazyl. Teraz po raz drugi zostane mamusia dodam ze po 4 latach i lekarz polecil mi Pregnavit niestety tez dosc drogi ale zawiera kwasy omega 3 czego Prenatal i Materna nie ma w swoim skladzie.Na razie czuje sie dobrze po tym preparacie,choc o nudnosciach nie moge nic powiedziec bo ani w pierwszej ani teraz w ciazy ich nie mam,chyba ze z obzarstawa,ale to juz inna kwestia .Takze uwazam ze wszystko kwestia organizmu,kazdy z nas jest inny i na kazdego bedzie dzialalo inaczej.Pozdrawiam !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brazylka26
Witam, ja bralam Materne w ciazy, moj syn wazyl 4260gr a w ciazy przytylam jakies 27kg, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania.sko
Najlepszy jest Pharmaton, zawiera dodatkowo kwasy Omega-3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bossannovva
ja brałam całą ciążę Feminatal Metafolin - najpierw ten 800, a później 400. Cena jest korzystna, no a w składzie wszystko, czego potrzeba mamie i dzidziusiowi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja kupiłam ale mój gin
powiedział ze jak nie chce 5kg dziecka urodzić to mam brać co 2 dzień na zmianę z pregna plus. No i tak robię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grrrrR...........
a na cholere te wszystkie SYNTETYCZNE witaminy ?!? :O Nie lepiej sie po prostu zdrowo pdzywiac ? Przy urozmaiconej i zroznicowanej diecie zadnych dodatkowuch witami nie trzeba brac :) ... i tak jest NAJLEPIEJ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agawa11
niestety często sama dieta nie wystarczy, tak duże jest zapotrzebowanie na witaminy w ciąży. w książce "w oczekiwaniu na dziecko" jest taki rozdział poświęcony diecie, jest tam lista witamin i mikroelementów na które jest największe zapotrzebowanie w ciąży, oraz produkty, w jakich się znajdują - wraz z ilością, którą dziennie trzeba spożyć. jak na podstawie tego próbowałam sobie ułożyć jadłospis, to się załamałam, tyle bym musiała wszystkiego zjeść - przytyłabym 10kg w miesiąc ;) dlatego witaminy w tabletkach to dobre rozwiązanie moim zdaniem. oczywiście nie wykluczają zdrowej diety, ale w ciąży przede wszystkim trzeba myśleć o zdrowiu maluszka, a nie od dziś wiadomo, że np. kwasu foliowego w naszej przeciętnej diecie jest zdecydowanie za mało, żeby zniwelować ryzyko wad cewy nerwowej u dziecka. żeby dobrze przygotować się do ciąży najpierw brałam przez 5 miesięcy starań i przez pierwszy trymestr feminatal800, on ma dość dużą dawkę kwasu foliowego; potem przeszłam na feminatal400. oprócz tego w składzie są też w odpowiednich dawkach wszelkie potrzebne witaminy i nie trzeba już łykać nic więcej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wonski61
Witam przyszłe mamy! Mam do sprzedania witaminy Centrum Materna. Data ważności- styczeń 2011 r. Zużyłam jedną tabletkę z tego opakowania i... poszłam urodzić syna :-)) Cena do uzgodnienia. Kontakt: wonski6@vp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adzia1982
sa one wycofane z s[rzedaży!!!!!!!!!!!!!!!!!111111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plishkaa
mnie lekarz zrobił wykład na jednej z pierwszych wizyt, na temat tego ile czego jest mi potrzebne, a ile czego jest w różnych preparatach. jego zdaniem najkorzystniej wypada feminatal metafolin, bo zawiera same tylko niezbędne składniki, bez nadmiarów. inne preparaty stawiał w zupełnie innym świetle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×