Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość anula27

bolesna miesiączka- najlepszy środek przeciwbólowy??

Polecane posty

Gość ale najpierw
...moja miesiączka wiązała się z pogotowiem, zastrzykami, chodziłam na czworakach po domu.Na rok z góry miałam comiesięczne-tygodniowe zwolnienie ze szkoły w czasie miesiączki.nic nie pomagało. Nie miałam ani tyłozgięcia, ani nadżerki ani nic-to poprostu niektórzy tak mają-u mnie to rodzinne. Zelżało delikatnie jak zaczęłam współżyć(nie bolało cały okres-5 dni tylko pierwsze 2).Przestało boleć jak zaczęłam brać Diane-35.Chciałam ze względu na cere i chciałam przytyć a przy okazji pozbyłam się bólów i...miesiączi...właściwie, bo teraz mam ją raptem przez 2 dni i tak jakbym jej nie miała-a kiedyś traciłam hektolitry-tak się czułam. Spytałam lekarza i powiedział że to nie hormony mi pomogły(mój poziom był ok.chodzi o to że poprostu podczas brania tabletek występuje coś podobnego do miesiączki-bo to nie jest miesiączka i nie dochodzi do takich skurczów mięśniowych. Odstawiam tabletki co sześć miasięcy na 2 cykle i nie narzekam.Co prawda okres jest dłuższy ale już nie boli-pobolewa pierwszego dnia ale nie jest to az tak uciążliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka16
Słuchajcie prosze jakie macie pomysły?MAm miesiaczke tak bolesna ze mi nie pomaga ani apap ani no-spa ani ibuprom NIC! nie moge brac ketonalu bo mam chory żołądek i jak mnie po nim przestaje boleć to żałądek zaczyna i nie moge wytrzymać:(Już nie wiem co mam robić:(Kiedy mam miesiaczke i te bóle:(Nie moge sobie znaleźć miejca nie moge lezec , siedziec nic:(Juz mi nic nie pomaga:(mecze sie okropnie:(wtedy nie chodze do szkoly bo nie moge na krzesle wysiedziec:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _Nika_
Na moje bóle miesiaczkowe nic nie pomaga:( Bralam ketonal, nospe forte i ibuprom na raz i nic.... A tak wogoloe to brzuch zawsze mnie zaczyna bolec na pare dni przed okresem:/ i boli przez caly czas jego trwania. Tera zaczełam brac tabletki antykoncepcyjne Yasmin, jestem pod koniec cyklu i znowu zaczyna mnie bolec brzuch:( Chyba sie nie pozbede tego bolu;( nic nie pomaga!!! Nigdy nie wpadlam na pomysl zeby wzywac karetke do domu..wlasciwie to mysle ze to lekka przesada. Mimo ze w pierwszy dzien aż żygam z bólu....nie mowiac o utracie przytomnosci. Moze powinnam zglosic sie wtedy do szpitala:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mln87
witam dziewczyny :) skad znam silne bole :( sama mam dzis (zaczela mi sie dzis) tak z silnym bolem ze jeden z ginekologow przepisal mi Dicloberl (nie uno, ani nie retard - ta trzecia odmiane) ale ze ostatnio mi sie skonczylo to dostalam zamiennik Dicloratio 50, sa to leki na diklofenaku ktore dzialaja przeciwzapalnie i przeciwbolowo. Polecam brac od razu dwie i problem z glowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lidiasz
A mnie pomaga ALEVE, taeraz włanie przeprowadzam eksperyment czy działa na mnie Ibuprom max - narazie nie działa - zwijam się z bólu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla mnieeeeeeeeeeee
VEGANTALGIN zabija bol,ale dziala troche na sennosc tez i przymula dlatego autem radze po tym nie jezdzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madlen20
polecam solpadeine lek rozpuszczalny dziala natychnmiast

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam ten sam problem, lącznie z gorączką i wymiotami o biegunie tu nawet nie wspomne. Dretwieją mi nogi i plecy... to straszne. Narazie faszeruje sie NUROFENEM FORTE i jestem ciekawa, jak dlugo to bedxie jeszcze na mnie dzialalo... :( Smutne ale prawdziwe... szybko sie uodparniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NAJSKUTECZNIEJSZY LEK
Na mnie nie dzialaly nigdy zadne srdoki z apteki (NUROFEN FORTE I KETONAL byly najblizej celu), ale w zbyt dyzych ilosciach. Lekarz po kilku probach i bledach utworzyl dla mnie mix, ktory na recepte wykonuja w aptece na nastepny dzien: kodeina + papaverina. Na poczatku zaczal od tych plus dwa inne: hydroxizina i kofeina, ale okazalo sie ze ich udzial byl zbedny. Poporoscie swojego lekarza o taka recepte, niesttety proporcji nie pamietam, ale kodeiny bylo wiecej od papaveryny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baksiunia
właśnie przezywm ten straszny koszmar.Zaczynałam od apapu,ibuprom,ibuprom max,nurofen a teraz testuje nurofen forte ale ia tak musze wziąść po dwie tabletki:( wiecej nie biore poniewarz raz przedawkowałam i nikomu tego nie polecam.A po tabletkach antykoncepcyjnych popadłam w depresje:(. Więc chyba nie ma żadnego złotego środka na nasze dolegliwości:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baksiunia
Ginekolodzy pomuszcie nam>znajdzie coś aby nam kobietą przynieść ulge na te ciężkie nasze dni:(:(:(:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akma
KATAFALM ma skutecznoćś jak ketonal ale mniej otępia i popros lekarza o terapie orungalem po trzech miesiacach bóle się zmniejszaja o jakieś 60 -70%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akma
wszystkim babom polecam terapie homeopatyczną. ginekolog wie co przepisać i na jaki czas. ja juz się tym nie przejmuje bo ORUNGAL mi pomógł. ból? jaki bół? NIE MA:) a był taki że nie mogłam chodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julie1982
hej ja poprpislam ginekologa o ketanol bo zadne inne tabletki mi nie pomogaja , mialy mi pomoc atbletki antykoncepcyjne cilest ale dupa bolalo mnie jeszcze gorzej.Nospa forte tez na mnie nie dziala , moze ibum bym pomogl kiedys mi pomgalal , pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agula_18_
Ja cierpię z powodu bolesnych miesiączek już sześć lat i uwierzcie mi, że mam już serdecznie dość. Mnie czasem pomaga bardziej, a czasem mniej lek bez recepty Nurofen Forte. Może warto spróbować... Mnie czasem on pomaga. Łączę się z Wami w bólu Kochane... :( Pozdrawiam, buźka!:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agula_18_
Ja cierpię z powodu bolesnych miesiączek już sześć lat i uwierzcie mi, że mam już serdecznie dość. Mnie czasem pomaga bardziej, a czasem mniej lek bez recepty Nurofen Forte. Może warto spróbować... Mnie czasem on pomaga. Łączę się z Wami w bólu Kochane... :( Pozdrawiam, buźka!:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zanim gin przepisał mi AULIN na receptę, to mogłam zwijać się z bólu po 7h pierwszego dnia miesiączki wymiotując jak kot... a po tych lekach nic, super po prostu :) są to leki stosowane przy gwałtownych zapaleniach i właśnie \"pierwotnych bólach miesiączkowych\", polecam wam wszystkim, spytajcie swoich lekarzy, bo są to leki na receptę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slodka_zolza
Ketonal,na receptę. Dwie pigułki,jak nie pomaga,to trzy na raz. I mi tylko to pomaga...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zołza - spróbuj aulinu, jedna tabletka i super :) poproś gina next time o receptę na co!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nocola
Ze sposobów niefarmakologicznych skuteczne są masaże brzucha z zastosowaniem olejku lawendowego o silnym działaniu rozkurczowym. Dobrze jest też zacząć pić napary ziołowe z rumianku rzymskiego, liści malin lub mięty na 2-3 dni przed spodziewana menstruacją. Mają one łagodne działanie rozkurczowe. Przy bolesnych miesiączkach ważna jest także odpowiednia dieta. Należy unikać potraw wzdymających, ostro przyprawionych, słonych i ciężkostrawnych oraz zrezygnować z mocnej kawy, herbaty i coca-coli na rzecz naparów ziołowych lub wody mineralnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fallon
hej słuchajcie -pisałam o tym na innym topicu -ja zaczęłam brać ziołowe tabletki CASTAGNUS (w każdej aptece 13PLN) co prawda miały mi usprawnić działanie jajników ,ale wiem że działa też na zespół napięcia przedmiesiączkowego itp. ja przez to dostałam @ całkiem nieoczekiwanie ,bo mnie nic nie bolało -byłam zaszokowana ,bo do tej pory odczuwałam oropne bóle więc choć stało się to przy okazji.... to z tego powodu nie płaczę! powodzenia i nie nadużywajcie tabletek przeciwbólowych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja BIORE
KETONAL 100 BARDZO MI POMAGA TO MOCNE TABLETKI MOJA DR PRZEPISUJE MI JE na recepte kosztuja około 3.50 zł 20 tabl. biore w pierwszym dniu 1 rano i 1 wieczorem i mam spokoj na cały okres

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja BIORE
ale są tez ketonal 50 g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bool
Najlepiej jest zaczac brac srodki przeciwbolowe na dzien lub dwa przed miesiaczka lub zaraz jak sie bol zacznie a nie jak juz nie mozna wytrzymac. Bol miesiaczkowy ma to do siebie, ze jak pozwolisz mu sie rozwinac i zaczniesz brac srodki przeciwbolowe gdy juz bardzo boli to wtedy jest trudno usmierzyc bol. Poza tabletkami przeciwbolowymi polecam zazywanie kapsulek z wiesiolka na tydzien przed miesaiczka i jej trakcie. A tak poza tym warto sie przebadac na endometrioze zeby nie bylo za pozno tak jak u mnie- cala lewa strona ukladu rozrodczego do wyrzucenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martyna...19
witam, mam 19 lat- temat bolocych miesiaczek jest dla mnie bardzo bliski- NOSPA FORTE, KETONAL, TRAMAL, POGOTOWIE,DUSZNOSCI,UTRATA PRZTOMNOSCI,ANTYKONCEPCJA(4 miesiace,ktora rozregulowala mi caly cykl->nigdy wiecej), rozne oklady i inne sposoby. Przeszlam wszystko. dziekuje za środki typu tramal, ketonal,diclac- mam przez to reflux zolodka(3tyg w szpitalu). NAJSKUTECZNIEJSZE SA LEKI RAZEM-CZYLI PRZECIWBOLOWY I PRZECIW SKURCZOWY.OSOBNO NIC NIE DAJA!-w przypadku mocnego bolu oczywiscie. *** Na dzien dzisiejszy boje sie kazdego pierwszego dnia miesiączki, bo nie wiem czy wyladuje w szpitalu czy padne itd :/ najgorsze jest to ze wybieram sie na studia, dosc daleko od mojego miasta gdzie nie bedzie juz mamy ktora zawiezie mnie mdlejąca na pogotowie. nie chcialabym aby miesiączka rujnowala mi normalny tryb zycia... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Polecam Nimesil, np. rozpuszczalny w saszetkach. Ostatnio mialam taki ból że ciemno mi sie robiło przed oczami. Wzięłam i pomogło, lepiej niż ibuprom czy apap. Nie jest tak mocno szkodliwy na żołądek, no i nie zahamował mi okresu co się po innych lekach zdarzało. Moje miesiączki choć czasem strasznie bolesne da się jakoś znieść z lekiem przeciwbolowym. W przypadku bardzo silnych bóli miesiączkowych ginekolog może\"ustawić\" leczenie. Bierze się odpowiednie leki bodajże już na 3 dni przed okresem i potem można go całkiem spokojnie znieść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anula, łykaj wit. B12 (100 mcg, suplement, polecam Naturella, ma tyle samo tabletek i taką samą dawkę, a jest 10 zł tańszy niż tej drugiej firmy). Poprawia skórę, włosy, ukrwienie - i w zasadzie znosi bolesność miesiączek. A wiem, co mówię, bo nie dość, że mam bardzo bolesne miesiączki, to jeszcze uszkodzony pęcherz, który przed miesiączką w ogóle odlatuje (ucisk). A po tej wit. B12, gdyby nie pęcherz, to prawie bym nie poczuła... Tyle że ja z powodu podrażnień pęcherza musiałam ją odstawić, więc w następnym cyklu było po efekcie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta1983
antykoncepcja zmniejsza a nawet usuwa bóle okresowe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie zawsze w zupełnie zadowalający sposób :(. Ja biorę tabsy, bo bez nich w ogóle bym fiknęła, a i tak jest lepiej, owszem, lecz dolegliwości ciągle są, tyle że trochę mniejsze. A po tej wit. B12 naprawdę byłam zadowolona (w tym zakresie przynajmniej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podróżująca2
kiedy ma sie bolace miesiaczke nie mozna uzywac zadnych tabletek rozkurczowych typu nospa, nospa forte. Tylko przeciwbolwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×