Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość No JasnyGwint

Ktoś mi powie

Polecane posty

Gość No JasnyGwint

jak się oblicza dni plodne i nieplodne?Ale tak na chłopski rozum? :)) Dzięki !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na chłopski rozum?:> Tzn jestes facetem?:D i wszystko jasne :d. Moj tez po poltora roku tlumaczenia nie rozumie :D. Wiec sluchaj- najprosciej -jesli u kobiety miedzy poczatkiem jednej miesiaczki a poczatkiem kolejnej mija 28 dni- wtedy: dni krwawienia sa nieplodne (teoretycznie, choc biorac pod uwage biologie i praktycznie); nastepnie 2,3 dni bezposrednio po okresie to dni wzglednej nieplodnosci, potem nastepuja dni z coraz wieksza mozliwoscia zajscia w ciaze, ktore najwieksze wypada dnia 14 cykl (czyli tych 28 dni). Nastepne 3,4 dni znowu przypadaja na wzglednie nieplodne, po czym nastepuja dni nieplodne- az do rozpoczecia kolejnej miesiaczki. Mysle, ze juz latwiej nie mozna ;). inna sprawa, ze metoda skutkuje (oczywiscie ulatwilam ja) jesli kobieta regularnie ma okres co 28 dni, inaczej sa przesuniecia, opoxnienia etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No JasnyGwint
Motylku kochany dziękuję Ci bardzo:)Nie jestem facetem, co to to nie;) Z tego co napisałaś to wynika że w zasadzie więcej jest tych niepłodnych prawda ?Tylko kurcze u mnie cykl nie równa się 28 dniom.Różnie to bywa :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No JasnyGwint
Dziękuję Wam bardzo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kogutorka
mam problem z wyliczeniem dni plodnych poniewaz moje miesiaczki sa nie zbyt regularne a bardzo staramy sie z mezem o dziecko.moje cykle trwaja od 31-36 i miesiaczka trwa zawsze 6 dni.prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 175 raza
14 dni od początku cykle(a w Twoim przypaku ok 17 dni)masz owulację. 5 dni wstecz i 2 po jesteś płodna. teoretycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kogutorka
spoko dzieki dla 175 czyli jesli moja miesiaczka zaczela sie 5 marca a skonczyla sie 10 czyli 17 dzienwypada 21 marca to dni plodne sa......prosze o pomoc bo jestem w tych sprawach ZIELONA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak jeżeli
miałabyś cykle mniej więcej 35 dniowe. im bardziej wydłuży się cykl tym w większym oddaleniu od miesiączki wypada owulacja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z doswiadczenia wiem, ze zeby nie przejechac sie w obliczeniach, najlepiej uznać ostatni tydzien przed miesiaczka za w 99% nieplodny, inne dni sa przynajmniej u mnie potencjalnie plodne...nigdy niewiadomo jak sie cykl przesunie itd. Zreszta obserwuj sluz..ja np. teraz mam owulacje (albo jzu jest albo lada dzien bedzie) - sluzu mam od cholery, takiego bezbarwnego, rzadkiego i ciagnacego sie. Gdy czujesz ze zluzu juz jest duzo mniej i robi sie on gestszy, tzn ze dni plodne sie skonczyly.To tak z moich obserwacji...mam nadzieje ze nie popelnilam herezji:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kogutorka, jeżeli masz tak nierówne cykle najlepiej przeprowadź obserwację własnego śluzu. W dni płodne jest lepki i ciągnący. Pozatym pamiętaj, że częste współżycie nie gwarantuje zajścia w ciążę. Plemniki Twojego partnera nie mają szansy w pełni dojżeć gdy robicie to codziennie. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to pisz na email, ostatnio jestem niestety bardzo na bieżąco. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie, tyle wpisów a nikt nie podał prawidłowego sposobu :P mam nadzieje, ze przez te kilka lat już się nauuczyly :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć V! A swoją droga - wpis rocznik 2005 robi wrażenie :D Co ja robiłam w 2005? ... Hm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlaczego patałachy nie archiwizowały całej kafeterii :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, ale intensywnie nad fasolka pracowałam :classic_cool: I A od kieedy w ogóle kafe istnieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No :( nie uświadomiona byłam wtedy jeszcze, a teraz się na kafe doedukowalam i w każdym potencjalnym kochanku widzę fetyszyste albo prawika 😭 😭 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to sie nazywa skrzywienie kafeteryjne:classic_cool: nieuleczalny syndrom 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znaczy też tak masz? Siedzisz sobie w kawiarni, patrzysz na faceta i w wyobraźni widzisz jak posuwa dmuchana lale?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×