Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

maja23

liszaje na powiekach czy cos w tym stylu????

Polecane posty

Gość gość
witam wszystkich, ja męczyłąm się z taką wysypka na powiekach przez miesiąc. Wcześniej była na plecach, ramionach. Pojawiała się i znikała. Poszłam do dermatologa który wypisał masę recept, stwierdzając: coś Panią uczula. Super, tylko co? LEkarze rozkładają po cichu ręce, twierdzą, ze pacjent ma alergię. Nie wykupiła żadnego leku, bo nie bede się faszerowac zyrtecami itp., które tylko usypiaja alergię, uspokajają organizm. Z polecenia osoby zajmującej się medycyna naturalną, zakupiłam w aptece proszek zasadowy i pomogło, po 2 dniach stosowania na powiekach nie było śladu zmian. Zakwaszony organizm wyrzuca kwas poprzez skórę, powodując wysypku, egzemy itp. Proszek kostuje około 30 zł więc nie wiele w porównaniu z kwota z recept otrzmanych od Pani dermatolog a pomaga na wiele objawów związanych z zakwaszeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja łaziłam przez pół roku po kilku dermatologach z podobnymi objawami: czerwone plamy, jakby spuchnięte, łuszcząca się na nich skóra - na powiekach, na szyi, na brzegach uszu i za uszami, potem pod pachami i pod kolanami, w zgięciach rąk, a na końcu na dłoniach. Dermatolodzy nie umieli postawić właściwej diagnozy, chociaż niektórzy z przekonaniem twierdzili, że to na pewno jakiś kosmetyk mnie uczula, była nawet Pani dermatolog, która kazała odstawić wszystko... myć się i prać w szarym mydle, zero kosmetyków, zero malowania się, zero kolorowej odzieży, bo to może też być barwnik, zero sprzątania w domu, nawet mycia naczyń, wszystko żeby ustalić co to za alergen, dobrze że się nie zastosowałam, bo jakbym wszystko odstawiła to jak bym się miała dowiedzieć co mnie uczula. I dała skierowanie na testy skórne, z których nic nie wynikło. Na szczęście trafiłam do mądrego alergologa, który od ręki powiedział mi, ze mam AZS (atopowe zapalenie skóry). Plamy nawracają, szczególnie gdy mam nerwowy czas lub jestem przygnębiona i zestresowana, ale już wiem co to jest i co pomaga, a pomaga na oczy Cortineff, Pimafucort, a jak muszę się szybko pozbyć widocznej plamy, bo przecież trzeba chodzić do pracy, to najszybszy jest Flucinar N (tylko niestety on niszczy skórę, wie tylko doraźnie), a objawy łagodzi Mediderm krem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Córka boryka sie z tym problemem. Ma AZS i alergie pokarmowe i wziewne. Zaostrza nam sie wiosną i gdy używamy klimatyzacji!!! Pomaga nam protopic, a gdy nie musimy wychodzic z domu smaruję ja Tano Hermal- peparatem na ospę, również pomagalecz trzeba poczekac 2-3 dni. Ze sterydami też próbowaliśmy, efekt był podobny do protopicu, a ze sterydami zwłaszcza kolo oczu trzeba uważać i to bardzo!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EWKA  97877675
witajcie! jeszcze kilka dni temu miałam ten problem. ciągle powracał. ciągle chodziłam do dermatologa. w końcu przestałam chodzić, bo leki dermatologów nie dawały długotrwałych rezultatów!!! byłam załamana. Co mi pomogło? Siemię lniane!!!! Miałam czerwone swędzące plamy nad powiekami i na powiekach. Ugotuj siemię lniane w wodzie- 1/4 szklanki siemienia - 20 minut. następnie poczekaj około 30 minut, aż wykształci się "glucik". Tym kleistym glucikiem smaruj powieki. Po kilku razach będziesz zadziwiona/zadziwiony! To skuteczne, najprostsze lekarstwo. dziś moje powieki wyglądają pięknie!! polecam! i zdrowia życzę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Proponuje wybrać się do dermoatologa on przepisze Neomycinum Jelfa 5mg maść delikatna mi pomogło bo to na receptę i 3 dni stosowania i nie ma śladu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
TO NUŻENIEC!!! zauwazcie ze wsyztskie wymienione partie gdzie wystepuje liszaj swexszenie itp jest w okolicach tam gdzie sa wlosy... leczenie jest upierdliwe i moze trwac nawet kilka mc. wiem, ze dermatolodzy zadko zlecaja badanie na jego obecnosc a jest banalnie proste i kosztuje ok 50zł prywatnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sam jesteś nużeniec... diagnoza postawiona przez monitor z wbudowanym mikroskopem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kro

Czy was to swędzi? Bo ja mam na obu ale bez świadu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×