Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Anglis

Zespół policystycznych jajników

Polecane posty

Właśnie się dowiedziłałam, że choruję na ZPJ, czyli jak w temacie. Czy Któraś z Was też ma ten problem? I jak sobie z nim radzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiem że
mam od 4 lat.Najpierw szok,leczenie,wypadanie włosow,hirsutyzm,torbiele na jajnikach i zapowiedż że prawdopodobnie nie będę miała dzieci.Płacz.pytanie:dlaczego ja?szukanie wiadomości w internecie i jeszcze większa zalamka...Potem nadzieja że może jednak choć wiem że jest to niedowyleczenia.Obecnie tylko na antykonceptach żeby nie było torbieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hilda
ja tż to mam,ale nie biorę tabletek.Lekarz kazał mi przychodzić co trzy miesiące do kontroli żeby się coś nie rozwinęło z tych pęcherzyków.Też się obawiam czy będę mogła mieć dzieci,ale moja siostra też na to choruje a urodziła dwie śliczne dziewczynki.Dlatego głowa do góry,nie ma co płakać za wczasu.Z tym można normalnie żyć tylko trzeba się częściej badać.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hilda
ja tż to mam,ale nie biorę tabletek.Lekarz kazał mi przychodzić co trzy miesiące do kontroli żeby się coś nie rozwinęło z tych pęcherzyków.Też się obawiam czy będę mogła mieć dzieci,ale moja siostra też na to choruje a urodziła dwie śliczne dziewczynki.Dlatego głowa do góry,nie ma co płakać za wczasu.Z tym można normalnie żyć tylko trzeba się częściej badać.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hilda
sory że się wkleiło dwa razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jawa1
samo PCO to niejest takie straszne,gorzej gdy jest PCOS a ja to niestety mam:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja tez mam PCOS
i tez biore antykoncepty zeby nie bylo wiecej pecherzykow i androgenizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PCO to tylko
policystyczne jajniki. PCOS to caly syndrom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patka21
Cześć wszystkim,ja też mam zespół policystycznych jajników,zazywalyscie moze metformax500? Wogóle możliwe że wystawiono mi taka diagnoze tylko na podstawie tego ze mam zbyt wysoki poziom testosteronu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xio
Ja zazywam metformax 850. Wczesniej zazywalam 500 ale zwiekszono mi dawke. Teraz biore dwa razy dziennie 1 tabletke 850 a wczesniej 3 razy 1 tabletke 500. Nie wiem czy to ma cos wspolnego z policystycznymi jajnikami, chociaz tez to mialam, ale glownie te tabletki sluza do regulacji gospodarki weglowodanowej, ja je biore z powodu zaburzen zwiazanych z glukoza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patka21
Wielkie dzięki,a słuchaj nie zaszkodzi mi to lekarstwo,niby mam PCO ale nigdy nie sprawdzalam poziomu cukru we krwi,boje sie że po wzięciu tego lekarstwa jeszcze dojdzie do jakichś zaburzeń?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 12222omnaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
a jakie macie objawy pco?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patka21
Naprzykład ja mam podwyższony testosteron,nadmiar nadnerczowych androgenów,kłopoty z cerą(tylko że w moim przypadku ona jest bardzo sucha-sypie sie ze mnie),kłopoty z włosami-przetłuszczają sie i wypadają,kłopoty z miesiączkami-nieregularne,bez lekarstw zanikaja i mam bardzo wysoki poziom prolaktyny...Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jakie macie stan paznokci
prosze dziewczyny-napiszcie- bo mi sie okroooooooopnie rozdwajaja i nic nie pomaga? moze to przez pco? jak z waszymi paznokciami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patka21
Nie wiem czy to ma coś wspólnego z PCO ale mi też sie strasznie rozdwajają i na dodatek łamią paznokcie. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patka21
Nie załamuj sie,to że Ci sie coś dzieje z paznokciami to nie oznacza od razu ze masz PCO,nawet nie wiadomo czy to ma coś z tym wspólnego,także głowa do góry:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jakie macie stan paznokci
Dziewczyny-u mnie rozdwajaja sie paznokcie od 2 lat!!!! Nic nie pomaga-ani witaminy,ani odzywki,a ni wapno, nic!!! Rozdwajaja sie w taki specyficzny sopsob-prawie codziennie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilka 20
w;asnie sie dzis dowiedzialam ze mam jajnik policystyczny! z tego co czytallam na innych topikach to zewiazane jest z bezplodnoscia! załamka!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patka21
Ja sie dowiedziałam o tym tydzień temu i nie mogłam uwierzyć,poszłam potwierdzić diagnoze wczoraj i faktycznie znów usłyszałam to samo i też jestem załamana:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a co Was sklonilo do zrobienia badan?? Mialyscie jakies niepokojace objawy?? bole, plamienia.. cokolwiek..??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie pcos stwierdzono 2 lata temu. A objawy to: hirsutyzm, wypadanie i przetłuszczanie się włosów, tradzik, brak owulacji, wydłużajace się cykle, a czasem nawet zanik okresu. Od tamtego czasu biorę diane-35 i od 2 cykli Androcur. Mnie lekarz powiedział, że jak będę chciała zajść w ciążę, to będzie musiał wyciąć mi część jajnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale to w ostatecznosci (nazywa sie to resekcja). Najpierw poprobujesz zajsc w ciaze samoistnie, potem przypomocy stymulacji hormonalnej, potem czeka cie laparo (lepsze niz resekcja). Tylko bierzcie teraz hormony, bo jak teraz nie bedizecie braly to w przyszlosci moga byc spore problemy z zajsciem w ciaze :( P.S. U mnie byly te same objawy co u Markotki. Poza cyklami, bo ja mialam 28 dniowe, ale bezowulacyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia1234
we wtorek dowiedziałam się , że mam policystyczny zespół jajnika...czyli nieregularne miesiączki od 15 lat , delikatny hirsutyzm , przetłuszczające się włosy i na szczęście SZEŚCIOLETNIEGO SYNA. Myślę , że oprócz medycyny istnieje coś jeszcze. Pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalllka
a czy objawem PCOS moga byc nieregularne okresy-co 49,23,29,41,39,43 i ostatnio 22dni? do tego taki piwny bruzszek ajk u chlopa mimo z e na 172cm mam48kg i czarne wloski wolko sutkow, wzdluz linii bialej, wokol pepka na udach.nie mam ciemnej karnacji...jak bylam pare mies. u gian to powiedziala z emam nierozwiniete narzady plciowe:P ale jakos przez 2 lata okres byl prawie jak w zegarku:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalllka
odpisalby mi ktos an me pytanko? czy moge obawiac sie PCO jesli am takie obajwy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalllka
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chyba juz dobrze
Ja dowiedzialam sie ze mam ta chorobe ok 2 lata temu mialam wtedy 20 lat. Od poczatku mialam nieregularne miesiaczki oraz oczywiscie nadmierne owlosienie, meska budowa itp. Zaczelam byc leczona hormonami ale w ta druga strone czyli na wywolywanie jajeczkowania (niestety nie pamietam nazwy) gdy zwiazalam sie moim facetem musialam zaczac brac tabletki antykoncepcyjne (oczywiscie roznego rodzaju). Pol roku temu zrobilam kontrolne Usg i wszystko jest ok!! przestalam brac tabletki i okres mam jak w zegarku. Do tej pory niemoge w to uwierzyc. Dziewczyny potrzebujecie dobrego lekarza ( to byl moj chyba 4 ginekolog) bo jednak mozna to pokaonac. Wazna jest tez dieta. Nie mozna poddawac i zalamywac. Nie wiem niestety narazie co z moja plodnoscia bo nie planuje poki co dziecka ale mam nadzieje ze bedziedobrze. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×