Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Anglis

Zespół policystycznych jajników

Polecane posty

Gość doro29
no ja mam to samo (wlosy nieregularne okresy rozdwajajace sie paznokcie bole piersi i wyciek z nich (badany czesto ) zle samopoczucie bole glowy i mam to juz dlugo ale zato mam synka co ma juz orawie 7 lat wiec niema rzeczy niemozliwych trzymajcie sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doro29
no i terza juz od 3 lat jem diane 35 wiec okres mam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doro29
no a pozatym to chyba depresja otyla to chyba niejestem bo mam 160cm i 60 kg (choc tez nie chuda )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pijawaaaaa
No ja też się właśnie dzisiaj dowiedzialm o moim PCO. Jak mi Pani doktor pokazala na USG jakie mam bomby na jajnikach to bylam w szoku...a poszlam do niej tylko po to, zeby spytac czemu po odstawieniu tebletek antykoncepcyjnych juz trzeci moj cykl trwa ponad 40 dni i czy w ciazy nie jestem... no z tego co wyzej napisalam oczywiscie nie jetsem. Spanikowana siedzialam w poczekalni modlac sie zeby to nie byl dzidzius....teraz to wolalabym, zeby to jednak byla ciaza zamiast tego dziadostwa. P.doktor przepisala mi GestoMikron na wywolanie miesiaczki, no i tabletki antykoncepcyjne...ktore maja mi pomoc w ratowaniu jajnikow...a odlozylam je wlasnie z tego powodu,zeby sobie krzywdy nie robic. jesli chodzi o lek przed bezplodnoscia... mam 22 lata, pisze w tej chwili do was, wiec jestem zywa istota i dzieckiem...matki, ktora tez miala policystyczne jajniki. Jestem zwiec zywym dowodem na to ze sie da i nie ma sie czym lamac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdira
znam lekarza, który juz od około 10 lat leczy z powodzeniem ta chorobę. On jest ginekologiem -endokrynologiem z wieloma osiagnieciami w swojej pracy, uhonorowany obywatelstwem szwajcarskim, obecnie pracuje w Bazylei, ale tez ma gabinet w Chorzowie Batorym (wydaje mi sie z pobudek czysto patriotycznych), i tam zjezdzaja do niego kobiety z calej Polski i z np. z Niemiec tez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka 89
Wczoraj byłam na pierwszej wizycie ginekologicznej miałam wczesniej objawy ZPJ tak myslałam ze akurat to mi dolega:( jak się wczoraj okazało jestem chora na tą oto chorobe ,grozi mi bezplodność a ja mam dopiero 17 lat :( Troszke mi smutno ale ciesze sie ze sie dowiedziałąm ze cos takeigo mi dolega

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneta230
ja też mam zsp brałam pezez 2 lata antykoncepty Diane 35 bo tym się niby leczy jajniki na wywołanie okresu dostałam gesto mikron. teraz planujemy z mężem dziecko i właśnie wczoraj dowiedziałam sie że nie mam jajeczkowania. lekarz zwiększył mi dawkę clostilbegyht i duphaston. mam przyjść za miesiąc na kontrolę. bardzo chce tego dziecka a jak wczoraj sie dowiedziałam że jeszcze nic z tego to się zdołowałam. ale na razie nie ma się co załamywać da się to czasem wyleczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaniepokojona3333
ginekolog stwierdzil niedawno ze mam zpj ale nie zaproponowal mi zadnego leczenia. stwoerdzil tylko ze mam taka przypadlos i tyle. nie wiem teraz co robic. czy powinno sie to leczyc czy zostawic to. rozwazam konsultacje z innym ginekologiem ale nie wiem czy to ma sens. co mam zrobic? prosze doradzcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ERA
dxziewczyny witam !!!!!!!!!! ja nie mam stwierdzonego PCO ale moje obajwy to: wysoki poziom testosteronu nadwaga nadcisnienie łysienie duza łechtaczka brak owulacji klopoty z z ajsciem w ciaze owlosienie duzo jedynym plusem jest dobry wynik prolaktyny>>> 4-24 ja mam 14 najbardziej chodzi mi o ten testosteron czy ktora s z was maila go za duzo tzn ja mam 20-84 a ja mam 160

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ERA
nieregularne okresy 60,701 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ERA
ojej 60,70 dni !!!!!!!!! bardzo prosze o jakies porady na ten temat !!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaniepokojona3333
do dziewczyn ktore sie lecza i cos wiedza o tym chorobsku. prosze pomozcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ERA
tez chcialabym wiedziedc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Era, wszystkie objawy które napisałaś powoduje testosteron. Więc marsz do endokrynologa na oniżenie testosteronu i bedzie dobrze. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ERA
Surfitka jakas Ty milutka :) ale to moze byc to.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Era, sama mam pco i wiem troszkę o tym dzidostwie. A miałaś juz robione badania hormonów takich jak fsh i lh? Czasem nie trzeba miec obrazu jajników na usg charakterystycznego dla pco, a niestety mozna się bujac z tym choróbskiem. Ale jest tez sporo przypadków z problemami z testosteronem ( nie pco) , a ty go masz naprawde dużo. Nie zostawiaj tego tak, musisz to leczyc. A od zwykłego gina znacznie lepszy jest gin- endokrynolog, który zna się na rzeczy wszystkich zaburzeń hormonalnych. Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaniepokojona, nie mozna tego zostawić. Bez leczenia masz duże szanse na to, że szybko przytyjesz, urosna ci włoski na twarzy, i wogóle nie będziesz miec owulacji. Na to trzeba się leczyć, chociaz nie ma lekarstwa :( Poszłabym na twoim miejscu do innego gina, i tak jak pisalam wyżej ze specjalizacją w endokrynologii. Trzymajcie się dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ERA
Surfitka a czy Ty masz lub moze starasz sie o dzidzie????????????? Bardzo sie boje, mam skierowanie do szpitala od gin bo on podejrzewa ze ten testosteron to od nadnerczy!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, staram się o dzidzie, póki co bezskutecznie. I ja tez myślę, że ten testosteron to od nadnarczy. Ja przy moim pco miałam duzo mniej ( 78) a teraz po obnizeniu mam juz 50. Chociaz lekarzem nie jestem i Cię nie straszę. Nie bój sie tylko idź do tego szpitala, napewno Ci pomogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ERA
Surfitka ........ nie wiem dlaczego, ale Ci wierzę :):):) a długo sie starasz?????????? bo ja okolo roku !!!!!!!!!! pozatym mam cytologie gr I, zero nadżerki, i piekną maciczke jak to stwierdzil moj gin :):):) i biore Duphaston na uregulowanie cykli i mam co 28 dni super nigdy takich nie mialam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ERA
podnosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Era, starm sie prawie 5 lat. ale wiekszosc czasu \"leczylam sie\" tylko duphastonem. I cykle tez mialam idealne ale tylko jesli chodzi o czas trwania. Niestety ciagle bezowulacyjne. Tobie zycze powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ERA
sURFITKO NIE MARTW SIE BO TO NIE SPRZYJA :) BEDZIE DOBRZE !!!!!!! DZIEKUJE !!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kora76
witam was zespolowe kobietki syndrom pco towarzyszy mi juz ponad 10 lat przed tymi wszystkimi, dziwnymi wtedy dla mnie, badaniami,ktorych wynikiem byla diagnoza pco, faszerowana bylam roznymi tabletkami i zastrzykami wywolujacymi miesiaczke po 8 latach przyjmowania diane 35 sama odrzucilam te tabletki i od dwoch lat mam regularne krwawienia a co do wlosow - jestem cholernie owlosiona cale nogi, posladki brzuch, sutki, broda i wasik jestem brunetka wiec wlosy sa okropnie widoczne gole sie wiec namietnie a na brode i wasa znalazlam sposob - depilacja laserowa bolesna i droga ale ponoc skuteczna do tego krem na hirsutyzm VANIQA wiem ze z planowaniem dziecka moze byc problem ale jesli mojemu miesiaczkowaniu nie potrzebne sa juz wywolywacze to wierze, ze dzidzius tez sie pojawi... pozdrawiam cieplo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hoondi
Dziewczynki, któraś z Was pisała o specjalnej diecie. Bardzo bym chciała sie dowiedzieć co powinno się jeść a czego nie przy tej chorobie. Słyszałam, żezła przemiana materii może być powodem tej choroby(ostatnio przeprowadzone badania przez naukowcow tak wykazały, czytałam gdzieś o tym ). Myślę sobie,że może odpowiednia dieta mogłaby pomóc w leczeniu PCO, na który też jestem chora.Może też któraś z łwas jest z Radomia i zna dobrego lekarza bo moj lekarz jest beznadziejny i muszę znaleźć innego....Czy powinnam robić co jakiś czas usg czy nie, bo moj swietny lekarz stwierdzil ze nie trzeba bo i tak sie z tego nie wylecze do konca zycia...wie nie ma sensu sprawdzac co sie tam dzieje.Bo moze cos trzeba z tymi torbielami zrobic...nie wiem...pomozcie mi..Ja mam obydwa policystyczne jajniki, ale nie wiem czy mam caly syndrom bo lekarz tez niedokladnie mi to wszystko wyjasnil.Badania hormonalne ponoc mam wszystkie dobrze, w normie.Jedyneobjawy to kłopoty z cerą z boku twarzy i łojotok na głowie powracajacy co jakis czas.Jestem szczupla, nie mam hirsutyzmu, tylko usg wskazuje na to, no i nieregularne miesiączki.Łykam Diane-35 od listopada.Nie wiem napiszcie prosze co powinnam zrobic jescze zeby zadbac dobrze o zdrowie.Dzieki i pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZAlamanaMi
Czesc dziewczyny ! Jestem zalamana!! :( Mam 17 lat. Mam bardzo duży problem z trądzikiem, od około pół roku biore Diane. Od 2 msc zażywam dodatkowo androcur. Wczoraj byłam na wizycie kontrolnej , lekarz widząc wyniki moich badań przestraszył się :( Mam bardzo wysoki poziom testosteronu, porównywalny do 40 letniej kobiety. Powiedział ze moge miec problemy z zajściem w ciąże, ale jeżeli będe przyjmować diane i androcur, do Świąt Bożego narodzenia powino mi sie wszystko unormować. dodam ze nie mam zadnego nadmiernego owłosienia. Mam tylko okropny trądzik.. :( Przez pół roku kuracji nic mi nie pomogło. Dziewczyny powieddzcie czy to napewno mi przejdzie? czy po odstawieniu leków to wszystko nie wróci?? ile mam szans by zajść w przyszłości w ciąże? BArdzo prosze o odp !!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZAlamanaMi
Czy możliwe ze mam to PCO?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnika
hej! mam 22 lata od 19-tego roku zycia odwiedzam lekarzy ginekologów i u ilu byłam tyle miałam diagnoz az trafiłam w zeszłym roku w marcu do lekarza w Chorzowie który powiedział mi ze mam policystczny zespół jajników. Pan doktor wytłumaczył mi co to za przypadłosc i powiedział ze jest w 100% do wyleczenia. Przyjmuje kilka rodzajów tabletek: PRIMOLUT-NOR, ESTROFEM MITE, LUTEINA 50, a ostatnio dostałam jeszcze kwas foliowy i witamine E. do tego jeszcze biore zastrzyki PREGNYL które stosuje w 7 i 14 dniu cyklu. to naprawde pomaga. Lekarz ten jest emerytowanym ginekologiem który ma swoją klinikę we Francji tam też zdobył doświadczenie. prowadzi swoją praktykę lekarską a za wizyte bierze 50 zł. w to wliczone jest USG i badanie ginekologiczne. polecam i nie załamujcie sie dziewczyny....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hoondi
Czesc, bardzo prosze Agnike zeby wyslala mi nr tel do tego lekarza i jeso nazwisko bo bardzo chcialabym sie do niego wybrac.Bede bardzo wdzieczna dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość becik79
MAGDIRA albo AGNIKA podajcie mi namiar tego lekarza w Chorzowie (np. mailem) - skoro on twierdzi ze da sie wyleczyć to moze warto się do niego wybrać, byłam u swojego nowego lekarza który stwierdził ten zespół, cukeir mam dobry hormony nie, ale powiedział że to się leczy (ale nie da się wyleczyć). Jesli chodzi o ciążę to nie jest tak beznadziejnie, można próbować stymulować farmakologicznie, ale ja dopiero zaczynam więc najpierw muszę ustabilizować okres (którego brak).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×