Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Anglis

Zespół policystycznych jajników

Polecane posty

Gość odnaleziona nadzieja
witam wszystkie panie na forum. mam 23 lata ok 5 lat temu zaczęły się moje problemy z nieregularną miesiączką.nie miałam okresu po kilka miesięcy zaniepokojona poszłam do najlepszej wg moich znajomych pani doktor która zaczęła mnie leczyć ziołowymi tabletkami i...... wiadomo nic nie pomogły.po roku prywatnego leczenia ziółkami postanowiłam zmienić lekarza poszłam oczywiście prywatnie bo jak myśli większość kobiet prywatnie- znaczy lepiej.Pani doktor zajęła się mną wspaniale. porobiła badania których nie zaproponowała poprzednia ginekolog cały pakiet badań wyniósł ok 500 zł plus wizyta za którą płaciłam 100zł co 2mce plus usg cytologia itd, pani doktor przepisała mi tabletki DIANA i na efekty nie trzeba było długo czekać co prawda okres sie pojawił ale niestety moja waga z 57kg wzrosła do 79kg!! przeżyłam horror byłam jak mała piłeczka.ale doszłam do wniosku że dla bycia mama w przyszłości zrobię wszystko. pani doktor była życzliwa aż kiedyś powiedziała że przy moim schorzeniu PCO nie mam szansy na zajście w ciąże, po wyjściu z gabinetu doszło do mnie że ta kobieta ciągnie ode mnie pieniądze i na koniec taki tekst miałam 21lat ale mój świat sie zawalił po tym co usłyszałam. na szczęście nie poddałam się i szukałam dalej postanowiłam pójść do pani ginekolog która przyjmuje na kasę chorych w szpitalu.jest znanym położnikiem na moim terenie.wchodzę do niej na pierwszą wizytę obdarta z nadziei o dziecko w przyszłości ona mówi coś do mnie a ja do niej a może to nie ma sensu bo ja i tak jestem bezpłodna Pani doktor jak to usłyszała spojrzała na mnie i zapytała skąd to wiem opowiedziałam jej wszystko po czym zabrała sie za zbadanie mnie owszem mam PCO ale to wcale nie oznacza że jestem bezpłodna.Pani doktor przywróciła mi nadzieje na dzidziusia ale podkreśliła by nie czekać z decyzją zbyt długo ok 27-28lat powinnam już urodzić pierwsze.przepisała mi tabletki o małej ilości hormonów udało mi sie pozbyć zbędne kg obecnie ważę 60kg i zaczęłam żyć normalnie. regularnie od 2lat chodzę na wizyty do Pani doktor,zdobyła moje zaufanie i wiem ze dla niej najważniejsze jest zdrowie pacjentek a nie kasa bo nie płace nic a jestem pod bardzo dobrą opieką. przywróciła mi radość i nadzieję na dzidziusia. więc chciałabym się zwrócić do wszystkich dziewczyn i kobiet zespół policystyczny jajników wcale nie oznacza wyroku dla nas należy tylko znaleźć odpowiedniego lekarza który swój zawód traktuje z powołania. ja po wielu latach nieudolnego leczenia w końcu trafiłam na Anioła i Wam wszystkim życzę z całego serca tego samego.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karo19xp
mam 19 lat pierwszy raz bylam u ginekologa rok temu zeby sie dowiedziec czy jestem w ciazy. lekarz zrobil mi wszystkie badania okazalo sie ze jestem ,a mam ta sama chorobe jak to mozna tak nazwac. lekarz sie wogole zdziwil ze zaszlam w ciaze powiedzial ze to jest szczescie. mam teraz zdrowego 8-miesiecznego synka. ta choroba nic nie robi to jest kwestia tego czy sie chce miec dziecko jak chcecie to starajcie sie jak najszybciej wtedy mozna tylko sprawdzic czy mozna zajsc w ciaze czy nie jak wyjda wyniki testu. jak nie bedziecie mogly to wtedy zaczyna sie leczenie . ja narazie nic z tym nie robie bo chce miec przerwe ale jak bede chciala miec jeszcze jednego dzidziusia to wtedy sie okaze czy bede mogla zajsc.jak narazie mi sie udalo. acha to podobno idzie genetycznie. moja siostra tez to ma i nie moze zajsc w ciaze a leczyla sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiiiiiiiiiiaczek
Mam 19 lat i wczoraj byłam u ginekologa i dowiedziałam się że mam zespół policystycznych jajników. Wcześniej skierował mnie na badania, na hormony i usg narządu rodnego Hormony podobno są prawidłowe chdz ich wcale nie widziąłam. A usg brzmi tak "Trzon macicy wielkości prawidłowej, przodozgięty, jednorodny, długości 6,0 cm i grubości 3,0 cm. Endometrium jednorodne 7 mm. jajniki z licznymi drobnymi pęcherzykami zlokalizowanymi głównie pod torebką 2,0 x 3,7 cm. płyn w zatoce Douglasa". Ginekolog przepisał mi tabletki antykoncepcyjne YASMINELLE, chciałam się dowiedzieć czy któraś z was takie tabletki miała i czy one wogule pomagają na tę chorobę. W przyszłości chciałabym bardzo mnieć dzidzusia, i niewiem czy to będzie możliwe. Proszę o dopowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiiiiiiiiiiaczek
Mam 19 lat i wczoraj byłam u ginekologa i dowiedziałam się że mam zespół policystycznych jajników. Wcześniej skierował mnie na badania, na hormony i usg narządu rodnego Hormony podobno są prawidłowe chdz ich wcale nie widziąłam. A usg brzmi tak "Trzon macicy wielkości prawidłowej, przodozgięty, jednorodny, długości 6,0 cm i grubości 3,0 cm. Endometrium jednorodne 7 mm. jajniki z licznymi drobnymi pęcherzykami zlokalizowanymi głównie pod torebką 2,0 x 3,7 cm. płyn w zatoce Douglasa". Ginekolog przepisał mi tabletki antykoncepcyjne YASMINELLE, chciałam się dowiedzieć czy któraś z was takie tabletki miała i czy one wogule pomagają na tę chorobę. W przyszłości chciałabym bardzo mnieć dzidzusia, i niewiem czy to będzie możliwe. Proszę o dopowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zeby sie dowiedziec co mi dolega musialam wyjechac az do USA, jestem tutaj au pair czyli opiekunka, przed wyjazdem tutaj odstawilam tabletki antykocepcyjne \"Mercilon\" nie mam okresu od 11 miesiecy ,bylam dwa razy u ginekologa gdzie zrobiono mi tylko test ciazowy ( usprawiedliwiano to stresem i zmiana zycia i otoczenia) po czym w koncu poslano mnie do ginekologa endokrynologa i pani doktor stwierdzila prawie bez wahania PCO tylo dla pewnosci zlecila badania krwi na hormoby , ktore potwierdzily jej diagnoze. Rozmawilam z nia o tym po angielsku wiec bylo troszke ciezko bo nie znam wszystkich medycznych znaczen. Tez czuje sie jak \"inna\" i wyobcowana,ciezko o tym rozmawiac nawet z bliskimi, wszystkie te objawy tez mi dokuczja i jak czytam wasze forum to stwierdzam ,ze kazdy organizm jest inny i nie moge czuc sie jak padl na mnie wyrok, choc to czesto mysle,ze to nie fair.Jakos funkcjonuje i funkconowalam wczeniej nie wiedzac ,ze mam PCO, mialam chlopaka przez 4 lata i mimo to jakos potrafilam sobie radzic ze wstydem.i maskowac to co mi dokuczalo. Przeciez to nie Nasza wina, teraz stram sie dowiedziec cos lepiej o zdrowiu moich krewnych i planuje tez jakos powoli usunac te wloski co mi dokuczja ,laserowo, jest to kosztowne,ale na szczescie jednak istnieje cos takiego jak laser. Czekam na okres spowrotem jestem na tabletkach \"YAZ\" , biorac \"Mercilon\"j wczesniej przez dlugi czas nie wiedzialam ,ze tak naprawde nawet chronia mnie one przed tym syndromem. Co do ciazy to mysle ,ze tylko Bog wie co sie zdarzy i bede sie o nie starac napewno i goraco modlic. Nie wiem czy to dobre myslenie,ale wiele z Nas ,ktore ma PCO ma wlasnie 22 lata. To zwrocilo moja uwage..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak pomyslam moze ,to dobry pomysl,ze moglybysmy zorganizowac jakies spotkanie razem zeby dokladniej porozmawiac o problemie i wymienic doswiadczenia, wiem ,ze kazda z Was jest z roznych czesci Polski,ale moze gdyby sprubowac wybrac jakies miasto gdzie kazda moglby przyjechac np.w weekend? Ja bede w Polsce za miesiac na Boze Narodzienie. Mysle,ze to moze byc pokrzepiajace spotkanie ,zobaczyc ,ze naprawde nie jestesmy same z ta paskuda ;-)( PCO ) Co myslicie na ten temat???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka_sama44
Mam problem. NIe miałąm miesiaczki więc poszłam do ginekologa. ten dał mi tabletki, po czym miałam, potem mimo tabletek okres sam sie nie uregulował. Lekarz zalecił mi usg, zrobiłam je.po czym na wynikach z niego mam podejrzenie o PCO, mam 18 lat.. wiem ze objawem PCO jest najczesciej bark meisiaczki, ale w tym miesiącu dostałam okres, bez tabletek, czy to znak ze nie mam PCO? czy mozna je miec mając miesiaczke?Prosze doradzcie;(((((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiiiiiiiiiiaczek
taka_sama44 Niestety ale nie mam dobrych wiadomości dla Ciebie, to że dostałaś okres bez tabletek nie świadczy o tym że nie masz POC, bo ja potrafię mieć okres regularny przez 5 - 6 miesięcy a potem przerwę 2 lub 3 miesiące i mam POC, ale idz do lekarza i dowiedz się czy na pewno masz POC, a nie tylko podejrzenie, trzymaj się wszystko będzie dobrze. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paflinka
Hej dziewczyny, ja wczoraj dowiedzialam sie, ze mam PCOS :( Na poczatku nie wiedzialam, jak zareagowac na ta wiadomosc, bo nie bardzo wiedzialam co to znaczy, dopiero po przyjsciu do domu i poszperaniu w internecie, troche mnie to zasmucilo :( :( Juz od pierwszej miesiaczki mialam bardzo nieregularne cykle, zawsze bylam pare kilo do przodu ;) mam dosyc ciemne wlosy, ale nie zauwazylam ich nadmiaru, mam raczej ciemna karnacje. Od ostatnich kilku miesiecy zaczelam miec dopiero problemy z janikami, dwa razy mialam torbiel krwotoczna (teraz z jedna walcze), pelno pecherzykow, powiekszone jajniki, ciagly ucisk w miednicy (prawdopodobnie przez powiekszone przydatki), Dopiero niedawno zlecono mi badania krwi, ktore potweirdzily PCOS. Slyszalam, ze powinnam zrobic badania, ktore wykarza czy zachodzi u mnie w ogole owulacja, czy powinnam zajac sie tym od razu? czy mazna z tym poczekac? Teraz jestem tylko na antykoncepcji (Novinette), ale nie wiem czy w tym przypadku to wystarczy... Tutejszy lekarz (jestem obecnie za granica) zalecil rowniez diete, wiec od razu wzielam sie za siebie i zaczelam od diety nielaczenia, ktora bardzo dobrze na mnie dziala, dzieki niej nie eliminuje zadnych skladnikow, chce jedynie ograniczyc weglowodany, no i juz jakis czas temu wyeliminowalam slodycze i inne przekaski ;) Czy wiecie moze jak wyglada takie badanie wykazujace owulacje? Slyszalam, ze robi sie je w roznych fazach cyklu, ale nie bardzo wiem jak to wszystko przebiega. Jutro chce zadzwonic do swojeo lekarza z Polski i poradzic sie na temat tych badan, jesli powie, ze dobrze by bylo je zrobic, za pare dni polece do Polski i zajme sie swoim zdrowiem, to jest teraz najwazniejsze, tym bardziej, ze chcialabym jeszcze zostac mama :) Mam nadzieje, ze u Was bedzie dobrze, i u mnie! 3mam kciuki, i czekam na odpowiedz :) Pozdrowienia!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam :( Liczę tylko na to, że będę mogła mieć dzieci :( Leczę się u endokrynologa! Cudowna kobieta! Jeśli jest ktoś z regionu łódzkiego to mogę ją polecić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sokolik
Chyba wiem jak możemy sobie pomóc, kobiety chore na zespół policystycznych jajników. Medycyna naturalna jest metodą, która jest metodą bezpieczna bazującą na naturalnych składnikach i nie powodującą skutków ubocznych. Ja miałam to szczęście,że spotkałam na swojej drodze osobę, która powiedziała mi o suplementach firmy Vision i mogłam sobie pomóc w regulowaniu gospodarki hormonalnej. Niestety dopiero dzisiaj dowiedziałam się przez przypadek z telewizji, że to co przez tyle lat mnie nękało może mieć związek z chorobą jajników. Nie martwię się tak bardzo, bo tę przypadłość będzie można szybko wyregulować ustawiając kurację z suplementów na potrzeby organizmu kobiecego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ***mony***
O chorobie wiem od ponad 1,5 roku. Na początku brałam przez 4 miesiące tabletki antykoncepcyjne, później przez 4 cykle (które już nieco się wydłużyły) tabletki na owulację i wywołanie okresu, a od niecałego roku nie biorę żadnych tabletek i okres mam mniej więcej co 2 miesiące, czyli miałam narazie 5-6 razy. Dla mnie najgorsze jest, ze po odstawieniu tabletek znów pojawiły mi się paskudne włoski na brodzie i mam wrażenie, ze jest ich coraz więcej, bardzo często je usuwam. No i niestetu nie mogę schudnąć, idzie mi to bardzo ciężko. Przez rok udało mi się zgubić ok.6kg i dalej jest bardzo ciężko, a chciałabym jeszcze stracić 10kg... Będę walczyć, bo nadwaga przeszkadza hormonom, a ja marzę, aby mieć dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie do dziewczyn, które miały nakłuwanie jajników w zespole pcos - kiedy po zabiegu można się zacząć starać ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kachnaesz
Witam wszystkie panie! Gdy miałam 22 lata stwierdzono u mnie syndrom policystycznych jajników i to dwa razy w różnych szpitalach (chciałam się upewnić) brałam diane35 a potem miałam mieć laparoskopię. Ze skierowaniem do szpitala czekałam na miesiączkę( zabieg wykonuje się w konkretnym dniu cyklu) ale się nie doczekałam ponieważ okazało się .... że jestem w ciąży :D I tak oto mam dwie piękne córcie 4 i 2 lata :D Moim zdaniem syndrom syndromem ale dużo od psychiki zależy. Tak więc głowa do góry, wiara w to że będzie ok i odwiedzajcie lekarzy i to dobrych lekarzy. Gdy miałam 19 lat trafiłam do lekarza "naciągacza" który po dluuuuugich i kosztownych badaniach stwierdził że miesiączka zanika na tle nerwowym pfff... też mi diagnoza...ale to było 11 lat temu i mam nadzieję że już coraz mniej takich "lekarzy". Trzymam kciuki i pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie mój przypadek wygląda tak : najprawdopodobniej mam Zespół policystycznych jajników, ostatnio miałam robione usg dopochwowe w 13 dc , wyniki: *trzon macicy 52*27 mm *jajnik lewy 43,4*25 mm *jajnik prawy 41,5*22,3mm szerokość echa endometrium 2,5mm Zatoka Douglasa wolna Moja Gin przepisała mi Metronidazol 1g i Distreptaze czopki oby dwa lekarstwo mam brac na przemian na noc.do tego wszystkiego przepisała mi Yasminelle , powiedziała że musimy uwolnić te jajeczka co mam i po Yasmineeli ( 6 miesięcznym ) leczeniu odbudujemy na nowo jajeczka. co ja mam myśleć , bo nie wiem czy zostanę mamą ?? Pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcie
czesc -dziewczyny ; chcialam sie z wami podzielic moimi wiadomosciami o pcos . moj polski nie jest perfect-sorry, ale choruje na ta chorobe od 25 lat i mosze wam powiedziec ze da sie z tym zyc. w wieku 40 lat urodzilam zdrowego dzieciaka, ale droga do niego byla dluga.zycie z pcos jest ciezkie ale mozna sie przyzwyczaic A najwazniejsz jest aby trzymac zdrowa nisko-carbo diete tzn. bez cukrow prostych i zlozonych. niestety z nadmiernym owlosieniem z medycznego punktu widzenia niewiele mozna zrobic. kiedys jeden z najlepszch specjalistow w stanach powiedzial mi ze jedynym sposobem na zredukowanie tej choroby jest dieta, dieta, ale mi nigdy nie udalo sie schudnac wiele, bledne kolo . o zewnetrzna strone mozna zawsze zadbac, ale to co wewnatrz jest najwazniejsze....srodki antykoncep. metformin jesli wysoka insulina,no i leki na wywolanie jajeczkowania, a cala reszta to kosmetyka. prosze uwaga na leki. z tego co widze to w polscy lekarze robia z was myszki doswiadczalne. panowanie nad stresem jest bardzo wazne no i najwazniejsza jest redukcja wagi,podobno choroba moze sie nawet cofnac......zycze wam wszystkimi sobie pcosowiczkom szczescia i walki z przybywajacymi kilogramami....nie wspomnialam o tradziku,szkoda mowic, ale sa juz dobre kosmetyki, ktore pomagaja----powodzenia-pozdrawiam,marcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny!!Mam pomożecie mi zinterpretować moje wyniki badań.Oto one: FSH-->7,26mlU/ml LH-->5,39mlU/ml PRL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wdzę,że znowu jest jakiś problem z wysyłaniem wiadomości.Szkooda:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:):)U mnie również jakiś czas temu wykryto zespół policystycznych jajników.Mam już synka 3 letniego i chciałabym mieć drugiego bobasa,ale chyba nie będzie mi to dane.Z opisanych objawów mam zanik miesiączki i tyje.Poczytałam trochę o tym i jestem przerażona.Już sam nie wiem co robić i co myśleć...Mój ginekolog wypisał mi tylko tabletki na wywołanie miesiączki i kazał czekać...Nie wiem na co....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ***mony***
Nie martw się. Ja walczę, czyli... intensywnie się odchudzam:) Podobno jak się schudnie, to można znacznie zmniejszyć objawy choroby i często to pomaga zajść w ciążę:) Nie poddawaj się!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 666gabi666
Witajcie. mam częste bóle brzucha i strasznie bolesne skurcze. byłam u ginekologa zrobił mi usg i powiedział ze mam b duże jajniki przy których znajduje się dużo ,,pęcherzyków''. czy to może być ta choroba? z tych objawów o których tu piszecie to występuje u mnie trądzik,owłosienie i szybko przetłuszczające się włosy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość s@amotna w sieci
Cześć. Jedną z najgorszych objaw tej choroby jest dla mnie nadmierne owłosienie mam je wszędzie: nad górną wargą, baki, broda, szyja, piersi, okolice brzucha, plecy. Co drugi dzień męczę się z woskiem penseta to mój najlepszy przyjaciel gdy patrze w lustro to płaczę. Chciałabym poddać się zabiegowi laserem, ale słyszałam że dla osób mających owłosienie z przyczyn hormonalnych to niestety powraca więc boję się że parę tysięcy pójdzie na marne może któraś z Was drogie koleżanki podjęła się tego typu zabiegowi lub w jakiś inny sposób uporała się z tym okropieństwem bardzo proszę o odpowiedź. Serdecznie pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość s@motna w sieci
Lekarz przepisał tylko kurację hormonalną po której nowe tzn w nowych miejscach owłosienie ma się nie pojawić no ale cóż z tego skoro to co mam teraz jest masakryczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość s@motna w sieci
Jaka kuracja dowiem się dopiero za tydzień bo muszę zrobić wyniki hormonalne więc jeszcze nie wiem. A jeśli chodzi to specjalizację to ginekolog

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi po dexamethasonie, metforminie i YAZie owłosienie z pewnych fragmentów ciała zniknęło zupełnie, na pewnych fragmentach się zmniejszyło. Podobno z tych trzech leków to dexamethason ma działanie "antyowłosieniowe", ale i YAZ ma działanie antyandrogenne. Dexamethason odstawiłam kilka miesięcy temu, metforminę na razie chwilowo odstawiłam dwa miesiące temu, YAZ biorę dalej. Póki co tam gdzie zniknęło się nie pojawia, tam gdzie było mniej nie zauważyłam, żeby się z powrotem zwiększyła jego ilość. Nic nowego się oczywiście nie pojawia. I oczywiście nie sugeruj się tak znowu tym co ja przyjmuję, bo może się okazać, że Ty będziesz potrzebowała zupełnie czego innego. Polecam jednak udanie się do ginekologa-endokrynologa. Potrzebne jest skierowanie. To specjalista od hormonów płciowych. Według mnie zna się na tym lepiej niż zwykły ginekolog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość s@motna w sieci
Bardzo dziękuję za odpowiedź napewno skorzystam z rady i pójdę do innego specjalisty. Serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość s@motna w sieci
Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie leków które zażywasz nie zauważyłaś zwiększenia się wagi?? Ja aktualnie tzn od roku jestem na diecie nic nie udaje mi się zrzucić ale przynajmniej nie tyję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×