Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Anglis

Zespół policystycznych jajników

Polecane posty

Gość monika 23
czesc dziewczyny ja mam pco od roku mialam juz dwa torbiele ostatni siedmiocentymetrowy usuniety laparoskopowo pszecierz to jest porarzka. od 4 miesiecy staram sie z mezem o dziecko i niestety z tego teraz 3 miesiac niemam okresu i chyba czka mnie nastepna operaca. ratunku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MARTUSHIA2007
u mnie lekarz również stwierdził pco jak pisałan na podstawie usg. teraz mam zrobione hormony,ale wizyte mam dopiero za tydzie... robułam badania w 3dniu cyklu, oto wyniki: tsh 0874 ft3 531 ft4 165 fsh 8,35 lh 9,28 estadiol64,8 progesteron 0631 tarczycę zrobię dopiero jutro. co sądzicie o tych wynikach? czy świadczą o pco?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wpisz normy - bo każde laboratorium ma swoje (masz na wynikach) - a od tego zależy interpretacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martushia2007
wiesz, tak jak patrzylam na normy wszystko się w nich mieści. mam wyniki mniej więcej po środku. ale jak poszlam do pierwszego lepszego gin tylko po interpretacje wynikow to powiedzial ze skoro na usg wyszlo pco to jest a powiedzial ze wyniki mam w normie. zapytal do kogo chodze sie leczyc jak powiedzialam ze do kliniki ab ovo to kazal tam mi isc i sie leczyc...wiec tak naprawde nic mi nie powedzial. a myslałam,ze po tych hormonach bedzie w stanie stwierdzic cZY TO BYLO PCO CZY TYLKO JAKIES CHWILOWE ZABURZENIA...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martushia2007
odebrałam dzisiaj glukozę i testosteron... glukoza ok,ale testosteron-lepiej nie mówić... norma jest od 15 do 81,a ja mam 167 :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reni80
witam ja tez mam PCO I NIE UMNIE Z TYM sobie PORADZIC.Bylam juz u dwuch lekarzy ale zaden nie umie mi pomoc za 2 tygodnie jade do krakowa do dr.PRZYBYCIENIA KLINIKA INWITRO MAM NADZIEJE ZE MI POMOZE bo koncze sie psychicznie mam wszystkie objawy i wstydze sie prrzed swoim meze nawet rozebrac czuje ze sie oddalamy od siebie boje sie ze popsuje to nasze zycie bardzo jest mi zle z tym.czy ktoras z was bierze moze MERCILON (tbl.anty)czy onekomus pomogly prosze o odpowiedz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikolusia
czesc mam pytanie w sprawie doktora Przybycienia i klinike czy moge z toba "renia80" pogadac i cos sie dowiedziec o Doktorze????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikolusia
czy mogłabysmi podac swoje gg bo na poczte niemoge bo cos mi sie zacieło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikolusia
prosze odpowiedz mi jak najszybciej przepraszam ze tak na raty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reni80
do Nikolusia od reni80 nr gg 7626299 czekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reni80
witam wszysykie kobiety jak pisalam wczesniej ja tez mam pco i bardzo mi z tym zle dzis mialam okropny sen ,snolo mi sie ze paskudne wlosy mialam wszedzie jak mezczyzna to bylo okrone w rzeczywistosci to one sa ale nie jak w tym snie a to tego buzia cala w pryszczach nie regularnu okres a na to wszystko miedzy mna a mezem zaczyna sie cos posuc powiedzciejak wy sobie z tym radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martushia2007
byłam dzisiaj u gina, torbieli brak,pęcherzyków mnustwo... jedne pęcherzyk mam 5mm... a w 1d.c.powinien mieć ok. 15mm... od wtorku mam brać 1x dziennie luteine przez 10dni,później czekać na okres,i brać crostilbeget (chyba źle nspisałam nazwę) 3 i 4 d.c. 1xdziennie, od 5-7d.c. 2x dziennie,a ok.9dc mam iść na usg... i zobaczymy co będzie... lekarz też kazał mojemu mężowi się zbadać... ale nawet mu o tym nie powiem,gyby u mnienie było watpliwości, to tak kazałabym mu się zbadać.. ale w takiej sytuacji chyba nie ma sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martushia2007
hej dziewczyny zrobiłam dzisiaj test na owulację i mam 2 kreski... zrobiłam go 2x... czy to możliwe żeby zbliżała się owulacja przy moich wynikach hormonalnych i po tym co powiedział lekarz 3dni temu? pecherzyk mial zaledwie 5mm.. no jajnimi jak były polizystyczne wcześniej i wśrodę też to potwierdził...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Test wykrywa tylko pik LH, co znaczy, że wykryte zostało uwolnienie LH w dużym stężeniu - co występuje na 12-48 godzin przed owulacją i NIE GWARANTUJE że pęcherzyk pęknie.Owu będziesz musiała potwierdzić monitoringiem za 2-3 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martushia2007
no to idę dzisiaj do gina na 18... i znowu 100zł ... bdzie mniej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martushia2007
niestety nie wiedziałam,że testy owu przy pco wychodzą fałszywe... :( miałam iś do lekarza, ale byłam w ostatnią środę wysałam 100zł, dzisiaj musiałabym wydać koleje 100zł. aczęłąm brać luteinę tak jak mi lekarz kazał... jak miałam owu to zaszłam w ciążę i luteina mi nie zaszkodzi, a jeśli nie zaszłam to dostanę @ i zacznę brać clo.. popadam w paranoje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość verdi
Dziewczyny, czytam i czytam, aż wyciągnęłam swoje oznaczenia hormonów i co... kanał mam PCO. Wszystkie oznaczenia do dupy i objawy też. Pocieszające jest to, że mam dwójkę super dzieciaków. Czyli info dla wszystkich, że można!!! Proszę o kontakt do dobrego endokrynologa, najchętniej z zachodu Polski lub Wa-wy (czasami bywam:)). Proszę o info na maila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siwucha
Czesc wam ja sie dowiedzialam o chorobie w wieku 15 lat. Nie mialam regularnych miesiaczek, poszlam do lekarza bo strasznie bolal mnie jajnik , okazalo sie ze mam torbiel na jajniku - 58 mm.juz wtedy bylam zbyt kudłata jak na dziewczyne w tym wieku. . mam 22 lata a od 6 biore tabletki anty ( bylo ich juz 6 rodzajow ). Bylam u kilku ginekologow i podobno tabletki mialy mi pomoc glownie na owłosienie. nic nie pomagaja bo caly czas mam torbiele, no i mam 171cm waze różnie od 70 kg do 73kg, do najszczuplejszych nie naleze, przed tabletkami mialam straszna twarz , krosta na kroscie, chcialabym przestac juz brac tabletki bo moj chlopak narzeka ze sie nie chce z nim kochac poza tym ostatnio watroba mnie boli podejrzawam ze nie jest juz w najlepszym stanie. Boje sie tylko ze jak przestane brac tabletki bede jeszcze bardziej włochata a moja cera bedzie straszna. jakies pol roku temu lekarz powiedzial mi ze moge nie miec dzieci jesli sie nic nie poprawi. skoro przez tyle lat sie nie poprawilo to niby dlaczego ma sie teraz poprawic. powiedzial tez ze jak najpredzej musze zajsc w ciaze, tyle tylko ze chce skonczyc studia i zapewnic mojej rodzinie normalne warunki:(pozdrawiam wszystkie babki z tym problemem:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martushia2007
hej dziewczyny! wczoraj byłam u gina w 11d.c i mój pęcherzyk urusł - miał 12,5 mm, czyli jest szansa, że pęknie. żby nie zapeszać :) od soboty do poniedziałku mamy pracować :) od wtorku mam brać przez 10 dni luteine 2x dziennie po 1 tabletce i 10 dnia zrobić wynik hcg. a caly czas mam brać folik i acard.... żeby się udało!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kropka85
Witajcie kobietki. Chciałam się Was poradzić.. czytam Wasze wypowiedzi i również mam PCO, więc na pewno mnie zrozumiecie. Lekarze długo nie mogli zdiagnozować mojego schorzenia, ale 2 lata temu endokrynolog- ginekolog w końcu stwierdził PCO. Mam 22 lata.. nadmierne owłosienie, nieregularne miesiączki, bardzo puchnę- gromadzę wodę w organiźmie i zwykle bardzo trudno mi schudnąć.. a wręcz wciąż nabieram masy- mimo aktywnego trybu życia(fitness i siłownia). Obrzęki są okropne, ponieważ przez nie zmienia mi się buzia i wyglądam okropnie. Mam podwyższony poziom prolaktyny(dwukrotnie przekracza normę)i zawsze gdy ją zbijam bromergonem ona wraca do stanu pierwotnego. Na początku brałam siofor i bromergon, przez co udało mi się schudnąc troszkę, potem dostałam Meridię i też schudłam..(po 4 miesiązach zażywania 4kg- wiem, ze dziewczyny chudną po niej nawet 8kg na miesiąc)niestety nie ja:(.. Ale te leki w pewien sposób usunęły moje obrzęki i ciągłe puchnięcie.. i czułam się normalnie.. ćwicząc udawało mi się chudnąć jak normalny, zdrowy człowiek. Niestety po jakimś czasie wszystko wróciło.. i zmieniłam gina. Niestety przepisała mi po raz pierwszy hormony (diane-35), czytałam o niej niedobre recenzje, ale postanowiłam zaryzykować. Na obrzęki dostałam Spironol100. Przez pierwszy miesiąc (diane+spironol) czyłam się średnio(psychika mi padła, bo bałam się diane35),ale odwodniłam org. Niestety teraz biorę 2 miesiąc diane35 bez spironolu i obrzęki wróciły.. puchną mi dłonie, uda twarz i brzuch- jest on twardy i nabrzmiały. A waga znów rośnie.. Nie wiem co mam robić.. iść do kolejnego lekarza(nie chcę być królikiem doświadczalnym:( ) czy zmienić leki? Nie chcę puchnąć! Bardzo się staram chodząc 5 razy w tygodniu na siłownię i fitness, a rezultatów nie ma, a nawet tyję:( Nie panuję nad swoim ciałem kompletnie. Dziękuję za odczytanie.. i proszę o pomoc, pozdrawiam Was forumowiczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egonka
Witajcie kolezanki chcialabym sie skontaktować z magdira i agnika bo chodza do lekarza w Chorzowie a mnie jest dobry gtinekolog endykrynolog potrzebny ja jestem leczona od 17 roku zycia hormonalnie co lekarz inne hormony az sie zaczely problemy z cisnieniem i majac 21 pierwszy raz zrobiono mi badania hormonalne i okazalo sie ze mam policylistyczne narosla na jajnikach 1997 roku mialam je nacinane i mialam spokoj przez rok i dziewiec miesiecy i nanowo problemy z okresem leczylam sie w Krakowie w polsko amerykanskiej klinice plodnosci ale za duzo kasy wiec przestalam jakis czas bylo super bo jezdzilam do hirurga fantomowego i dostawalam okres bez brania hormonow ale on zmarl no i po roku znow sie zaczelo pieprzyc i znow hormony i to trwa 20 lat teraz biore jasminelle czuje sie dobrze ale od 4 miesiecy waga cioagle idzie do gory pomimo diet i leczenia w przychodni metabolicznej niewiem co robic wszystkie choroby znow mi wracaja pomozcie cala moja historia to bym mogla ksiazke napisac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edkamaster7
Witam!!! Ja mam to samo! dowiedzialam sie o tym rok temu i probuje z tym walczyc!! o ile wiem to jest choroba genetyczna i dlatego u kogos pozniej to wykrywaja bo to pozniej dopiero sie wylania, wiec teraz mozesz nie wiedziec ze to masz i nic ci nie ma a za pol roku albo pare lat dowiadujesz sie ze jednak masz ta chorobe.... tak samo bylo u mnie, regularnie badalam sie u ginekologow i nikt tego wczesniej nie zauwazyl.... jak zauwazylam mam wszystkie te same objawy, grubne niesamowicie szybko, puchne strasznie!!! mam za duzo meskich hormonow, co tam jeszcze zapomnialam, mam problemy z cisnieniem....... A co zauwazylam co inni tutaj nie maja.... Mam Vegetativeregulatsturung -----> to jest vegetatywne zaburzenia rownowagi, poprostu mdleje w najmniej oczekiwanym momecie, tego tez wczesniej nie mialam, to byla moja pierwsza objawa i po tym wlasnie doowiedzialam sie ze mam PCO syndrom. Do tego mam wielki problem bo przez te zaburzenia rownowagi mam strasznie skokowe cisnienie i nie moge brac tabletek antykoncepcyjnych bo to mnie zabije. Mieszkam w niemczech i jedynym lekiem na ta chorobe jest Metafor albo metafix cos takiego i ona tez nie moze mi tego przepisac bo nie mam cukrzycy a niemoge tego kupic bez recepty.....bo kasa chorych nie chce tego rekomendowac :/ Wiec co ja mam teraz zrobic ????? jechac do polski po leki ??? ktos mi cos doradzi?? moze ktos tez MIESZKA W NIEMCZECH i wie co i jak. Bo ze mna jest coraz gorzej.....coraz wiecej mdleje i szkoda gadac niech mi ktos pomoze mam 22 lata. jak cos to na meila lub na gg 4334738

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ***mony***
Ja zawsze miałam nieregularne miesiączki, ale ostatnio przerwa trwała 7 miesięcy, więc poszłam do ginekologa... To był szok! Od razu dowiedziałam się, ze mam Zespół policystycznych jajników... Nie zaczęłam brać przepisanych leków antykoncepcyjnych, tylko pojechałam do szpitala na wszelkie badania, całą diagnostykę. Półtorej roku temu tarczycę miałam w porządku, a teraz ponad normę (stąd moje problemy z nadwagą, choć mało jem i dużo się ruszam). Choroba ta jest wrodzona i dopiero po pewnym czasie się ujawnia. Niestety trzeba ją leczyć do końca życia, inaczej objawy zaczną nawracać. Moje to są problemy z cerą, przetłuszczające się włosy, nadwaga, coraz więcej owłosienia w nieporządanych miejscach, nieregularne miesiączki. Niekażda dziewczyna może mieć takie same objawy oraz mogą tego nie mieć do końca życia, ponieważ są różne odmiany tej choroby. Ja niestety mam bardzo wyraźną tą chorobę:-/ Ta choroba może powodować niepłodność, ale niekoniecznie. Słyszałam,z ę urodzenie dzieci może wyleczyć, ponieważ ciąże leczą jajniki. Choć jestem młoda (18 lat), to nie będę zwlekała z wywoływaniem owulacji po ślubie i będę chciała jak najszybciej zajść w ciążę. Ważne, abym mogła mieć to dziecko i o to się będę modlić. Pomału się oswajam z tą myślą... Podjęłam leczenia. Biorę tabletki na niski poziom cukru, na tarczycę, będę też brała tabletki antykoncepcyjne, ale najpierw czekam na okres. Trwa wywoływanie okresu. Wstrzykiwali mi progesteron, teraz czekam do 7 dni na okres. Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ***mony***
Do SIWUCHY! Rozumiem, że chcesz skończyć studia, ale radzę Ci już teraz zacząć starać się o dziecko, bo i tak niewiadomo, ile potrwa to staranie się. Jeśli długo, to zdążysz wyjść na prostą, a jeśli krótko, to i tak trzeba się cieszyć, ze możesz mieć to dziecko, a przez 9 miesięcy i tak będziesz mieć jeszcze luzu:) Po odstawieniu leków owłosienie na pewno zacznie nawracać i się powiększać, ale słyszałam,z ę urodzenie dziecka świetnie na to wpływa ni i doskonale na rozwinięcie się i upiększenie wizualne piersi:) Pozdrawiam!:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zaciecha
Ja też choruję.Brałam Minulet, Mercilon,a teraz Yasmine i dodatkowo glucophage na dobry poziom glukozy.Bez tabletek miesiączkowałam raz na 3 miesiące,a odkąd je biorę wszystko jest jak w zegarku.Z owłosieniem nie jest aż tak źle, choć zawsze mogłoby być lepiej.W sierpniu wychodzę za mąż, a potem szybciutko staram się o dziecko,mimo,iż studiuję zaocznie i chciałabym skończyć studia będę starać się już teraz.Im szybciej tym lepiej,zwłaszcza,że mam już 26 lat i dodatkowym problemem jest dwurożna macica.Nie dość,że mogę mieć problem z zajściem w ciążę to jeszcze z jej donoszeniem.Może czeka mnie 9-miesięczna hospitalizacja :( ale czego się nie robi.Ginekolog powiedziała mi,że muszę się pospieszyć i zgłosić się do niej 3 miesiące wcześniej, to zmieni mi leczenie.Wierzę,że będzie dobrze.Trzymam za wszystkich kciuki.Nie poddawajmy się.W kupie raźniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edkamaster7
czy ktos wogole moze mi doradzic gdzie moge isc z ta choroba, bo tu w nieczech jest tylko jeden lek na ta chorobe ktorego nie moge brac ;/ a jednak jakies tabletki musze brac, specjalnie pojechala bym do polski zeby jakis lekarz sie mna zajol i zaczol leczyc ta moja chorobe..... bardzo mnie to martwi ze tu w niemczech lekarze rozkladaja rece...:(:(:(:( tu czytalam na forum ze dziewczyny cos pisaly o lakarzy w chorzowie batorym?? czy moze ktos podac mi wiecej informacji na ten temat...bo urodzilam sie i mam rodzine w katwoicach wiec to nie byl by dla mnie problem pojechac do polski do tego lekarza.... bardzo bym byla wdzieczna za te informacje !! a tak pozatym mam 22 lata i czuje sie jak bym umierala niech mi ktos pomoze !!! z gory dziekuje Edyta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć. Ja jestem jeszcze przed diagznozą, ale wszystko wskazuje na to, że będzie to zespół policystycznych jajników. Poszłam do ginekologa - endokrynologa, bowiem mój lekarz ogólny stwierdził umnie i zaczął leczyć niedoczynność tarczycy. Gin-endo zleciła powtórne badania, które wykazały podwyższone tsh ale pozostałe hormany odpowiedzialne za tarczyce wyszły ok. Z moimi objawami podejrzewa jednak zespół. Brałam jednak przez ponad 2 lata pigułki antykoncepcyjne, więc badania pod kątem zespołu można przeprowadzić dopiero po 3-4 miesiącach od ich odstawienia, żeby wyniki były wiarygodne. Moje objawy to wyapdanie włosów, problemy z cerą, przetłuszczanie się włosów, tłusta cera, owłosienie w niepożadanych przez kobietę miejscach, nieregularne i bardzo bolesne miesiaczki pzred stosowaniem antykoncepcji, wielki brzuch, a ogólnie jestem szczupła i aktywna fizycznie. Najgorsze jest to, że wielokrotnie różnym ginekologom mówiłam o tych objawach i żaden nie widział problemów. Jedn tylko zapisał mi diane35, którą potem zamieniłam na Mercilon. Teraz od stycznia go nie biorę. Nie ukrywam, że boję się najgorszego - niepłodności. Mam 26 lat, stałęgo partnera, chcemy mieć w przyszłosci dzieci a tu taka perspektywa. Do tego ta potwierdzona niedoczynność, która na poczęcie też dobrze nie wróży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anetas25
Cześć dziewczyny ja tez mam tą chorobe.Leczyłam sie póltora roku,wcześniej chodziłam do gin ale on nic nie podejżewał,zmieniłam potem lekarza i prosze zespół policystyczny jajników.Przez cały ten okres biore metformine 850 dwa razy dziennie i kwas foliowy,lekarz mi kazał schudnąć bo mam nadwage a i brałam Yasminelle,w końcu poszłam w listopadzie tamtego roku do lekarza i powiedziałam że chce sie starać o dziecko bo jestem dwa lata po ślubie,odstawiłam antykoncepcje,okres co 40 dni ale był i tak do kwietnia tego roku.14 kwietnia byłam na usg dopochwowym w 14 dniu owulacji i lekarz stwierdził że nic z tego nie będzie i musimy sie stymulować, ponieważ moje jajniki nie rosną,załamałam sie.Przepisał mi lekarz tabletki żeby powiększyć jajniki, tylko musze je brac w drugim dniu okresu,wykupiłam je i czekałam na okres.Okresu jak nie było tak nie ma,zrobiłam test ciążowy i wiecie co jestem w 8tygodniu ciąży:)sama w to nie wierze ale lekarz to potwierdził więc dziewczyny nie załamujece sie głowa do góry:):):):).Jak macie pytania piszcie chętnie odpowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neko chan
mam pytanie do dziewczyn ktore choruja na pco dluzej odemnie. mam zdjagnozowane pco mimo regularnych miesiaczek i owulacji (szok). moje objawy to wypadajace ogromnymi ilosciami wlosy, a powoduje to testosteron ktorego mam za duzo. mam tez powiekszone jajniki... wiec to od tergo. lekarz powiedzial ze skoro wzystko z @ jest w normie to nie ma co mnie leczyc, chyba ze te wlosy... i przypisal mi yasmin. mam brac do menopauzy i tylko robic przerwe na ciaze.. no i tu moje pytanie : czy same tabletki anty wystarcza zeby zatrzymac wypadanie wlosow? czy wlosy odrosna potem? jak reagowalyscie na yasmin? bo martwie sie ze sam yasmin moze nie wystarczyc... od 2 lat wypadly mi prawie wszystkie wlosy :( powiedzcie jak jest z wami! pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ***mony***
Mamy całkiem inny problem, bo ja włosy mam, paznokcie też mam mocne, ale bez tabletek nie mam okresu, a dzięki nim mam:) Poprawiła mi się za to znacznie cera, więc myslę, ze Tobie poprawią się włosy:) Do anety25: gratuluję ciąży! Podniosłaś mnie na duchu i dodałaś nadzieje, bo ja marzę o dzieciach, tylko teraz nie mogę się o nie starać, bo mam 18 lat:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×