Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Darya

Mój ulubiony i najłatwiejszy przepis...

Polecane posty

ja znam składniki na faszerowaną paprykę :) ale więcej nie wiem jak się robi bo to specjalność mojej mamy :) mięso mielone i ugotowany ryż + przyprawy do smaku czyli przepis tak jak na gołąbki farsz wsadza się do uprzednio umytej i wykrojonej papryki i gotuje ... potem można zrobić sos taki jak do gołąbków czyli pomidorowy i gotowe :) to jest moje jedno z ulubionych dań :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
faszerowaną paprykę zazwyczaj robie z mięsem mielonym, które smarzę na patelni z warzywami (np. z pokrojona w koste papryką, cebulką) doprawiam farsz do smaku przyprawami i wkładam do papryczek nastepnie piekę to w piekarniku żeby papryczki były miękkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie dodajesz ryżu? Jak długo w piekarniku? Czy podlewasz wodą, czy tłuszczem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IZO_LDA
UWIELBIAM PAPRYKĘ FASZEROWANĄ MÓJ PRZEPIS: PAPRYKA CZERWONA (ILOŚĆ WG UZNANIA I POTRZEB) MIĘSO MIELONE I UGOTOWANY RYŻ (JAK DO GOŁĄBKÓW) VEGETA PAPRYKI KROJĘ WZDŁUŻ BO NIEKTÓRE NIE CHCĄ "STAĆ" POSYPUJĘ VEGETĄ W ŚRODKU I NAKŁADAM FARSZ (MAKSYMALNĄ ILOŚĆ Z OKOPKĄ) WKŁADAM NA DUŻĄ PATELNIĘ LUB DO GARNKA DODAJĘ ŁYŻKĘ MARGARYNY TROCHĘ WODY I DUSZĘ POD PRZYKRYCIEM AZ PAPRYKA BĘDZIE MIĘKKA POSYPUJĘ TARTYM SEREM JAK SIĘ ROZTOPI MOŻNA SIĘ ZAJADAĆ. POLECAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spróbujcie sałaty z pieczarek- pychota: 1kg pieczarek 5 jajek groszek majonez cebula sol, pieprz pieczarki ugotować, ok. 40 min.- odcedzic- pokroic w kosteczke i dodać reszte składników robię ją od zawsze i wszyscy ją pożerają ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli chciałybyscie przepis na pyszny sernik( ale pracochłonny) dajcie znać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ty Też Tere Fere
super temat :) ja osobiściep olecam sałatke GYROS któej już jest przepis na poprzednich stronach !! :) osobiście zrobie placuszki z 1 stronki , leczo i paprykę mmm :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agripa
Hey:) jesli macie ochote spróbowac mojego wyprobowanego przepisu na pyszna zupke węgierska piszcie...chetnie podzile sie swoimi umiejetnosciami kulinarnymi...pozdrowionka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a oto przepis na pyszną i tanią sałatkę z maitasów 1opakowanie maitasow w oleju(zazwyczaj satam 4 filety) 2 cebule 4 jabłka majonez sól pieprz cebule kroimy w małą kosteczkę, kładziemy ją na pólmisek solimy aby troche zmiękła, w kosteczke również kroimy maitasy i kładziemy na cebulkę, maitasy pieprzymy dla ostrzejszego smaku, na to ścieramy na tarce jabłka i kładziemy na wszystko majonez. na imprezach szybko znika:) smacznego!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lexiii
Agripa - bardzo chętnie poznam przepis na zupkę węgierską

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RAZEM 7 LAT
PROSZE O PRZEPIS NA TANIA I DOBRĄ SAŁATKE PASUJĄCĄ DO RYBKI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do emiilka
nie maitasy ani majtasy tylko MATIASY!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marika=> ja chcę przepis na sernik :) Podasz na forum czy mailem? Wrazie czego podaje mail :) brzusio77@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pinka23
moja sałatka:sałata lodowa,puszka kukurydzy,puszka ananasów krojone lub plasterki(wtedy kroimy),sok z ananasów z puszki,majonez,czerwona słodka papryka,kostka czosnkowa knorr można dodac troszke soli saatę szarpiemy na małe części,kroimy ananasa lub mamy już,dodajemy kukurydzę i sos:pół szklanki8 soku z ananasa+tak pół szklanki majonezu 3-4 łyżki można dodać troche jogurtu naturalnego 1 łyżkę+rozdrobniona kostka czosnkowa+pół łyżeczki czerwonej słodkiej papryki trochę soli i wymieszać ten sos i dodać do sałatki i chwile musi postać aby przeszła a i sałata musi byc krucha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agripa
Lexiii ciesze sie,ze masz ochote wyprobowac moja ulubiona zupke:) oto przepis: 0.5kg mieska b/k moze byc wolowinka ,jak tam za nia nie przepadam więc kupuje karkowke ,kroimy to w drobna kosteczke,to samo robimy z 3 czerwonymi paprykami,2 marchewkami i 3 cebulkami.Dodajemy soli,wegety i dusimy na margarynie pod przykryciem okolo 20 minut.Wyciskamy 2 zabki czosnku,zalewamy woda,tak aby przykryc skladniki.Wrzucamy liśc laurowy.Gdy mieso będzie juz miękkie dorzucamy 3 ziemniaczki pokrojone j/w,łyżeczkę ostrej papryczki ,pieprz i 0.5 sloiczka przecieru pomidorowego.Na koniec zaklepujemy zupke maka i rzucamy do niej lane kluseczki.Jak dla mnie ...rewelacja...życze smacznego:)pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja wam podam przepis na sos. nie wiem jak to sie nazywa, jest wegierskie w spadku po chlopaku- Wegrze. chlopaka dawno nie ma ale sosik- palce lizac, w stalym repertuarze kuchennym. 3 duze cebule mieso wieprzowe w kostkach( znaczy pokrojone w malych kawalkach) vegeta pieprz jedna pikantna papryczka 1-2 pomidory cebule kroimy na drobno(obojetnie jak, ja kroje w plasterki) i wrzucamy do duzego gara z odrobina oleju na dnie, dusimy..w tym czasie kroimy pomidora/y na male kawalki i pikantna papryczke. dorzucamy do gara z cebula, zostawiamy na wolnym ogniu pod przykrywka. dorzucamy do tego umyte mieso, i nadal dusimy, mieszajac od czasu do czasu. dusi sie ok godziny wszystko razem, doprawiamy vegeta do smaku, pieprzem pod koniec gotowania .kiedy w garze mamy konsystencje sosikowa musimy mieszac co ok 1-2 minuty. gotowe jest jak podczas mieszania nie widzimy kawalkow warzyw(orientacyjnie to ok godziny) ja uwielbiam to z makaronem;-) szczerze- nigdy nie myslalam ze duszona cebula tak sie \'rozplywa\'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lemke
kobietki kochane ..a zna moze ktoras z was przepisy na jakies sosy..ale nie takie z torebki ani słoika..tylko domowe sposoby na słodkie i kwasne???bo ja to nigdy nie ma pomysłu czy polac cokolwiek zeby nie było takie suche...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agripa
SOS MIĘSNO-WARZYWNY -25 dag mięsa mielonego podsmazyć na oleju cebule,oraz starte na tarce warzywa(marchew,pietruszka,kawałek selera,por)chwile smażyć,a potem podlac wodą tak okolo 1 szkl. Dusić aż wszystko zgęstnieje.Dodać łyżke przecieru pomidorowego ,magi i pieprz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agripa
SOS PIECZARKOWY -15 dag pieczarek obrac ,pokroic w plasterki i skropic sokiem z cytryny,aby nie ściemniały.1 cebule posiekac,i przesmażyć z pieczarkami na maśle,oprószyc mąka( 1 łyżeczka)wlac 300 ml bulionu warzywnego lub w proszku;)gotowac mieszając 10 minut.Dodac 100 ml smietanki 18%.Doprawic sola,pieprzem i zagotować.Przed podaniem posypac natka pietruszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agripa
SOS KOPERKOWY -2 łyzki margaryny ,3 łyzki maki,1.5 szkl. rosołu.0,5 szkl. smietany,pól pęczka kopreku swieżego.Przygotowac sos na białej zasmażce rozprowadzonej z rosolem.Wymieszac ze smietaną i posiekanym koprem ,lekko podgrzać.Podawać do kotletów z ziemniaków,potrawek,jaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agripa
SOS SEROWY -2 łyżki margaryny,2 łyżki maki,1 szkl. mleka,1 serek topiony moze byc ementalski,cheddar 1/4 szkl. smietany,sól,papryka lub chili.Z tłuszczu i maki zrobic zasmażkę,rozprowadzic zimnym mlekiem i mieszajac zagotować.Dodac serek pokrojony na male kawałki i poczekac az sie rozpuści,a sos stanie sie jednolity.Wymieszac ze śmietaną,przyprawić sola i papryką.Najlepiej smakuje z gotowanymi warzywami...Smacznego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lemke
dziekuje juz sie biore za przepisywanie.....:* napewno wykorzystam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proste, niekaloryczne smaczne: jogurt naturalny plus musli albo najlepiej cheeriosy...hmmm uwielbiam niskokaloryczne mniami sniadanko, polecam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lemke
a mogłabym jeszcze poprosic o przepis na sos pomidorowy...???:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) podam wam przepis na sernik który jest bardzo pyszny i o który mnie prosiła Brzusia :) składniki: 1kg sera 15dg cukru pół szkl. oleju 3 szkl. mleka 1 budyn smietankowy( w proszku) 2 całe jajka i 4 żółtka olejek cytrynowy lub smietankowy ser zmielic, do miski dac jaka, rozkręcic z cukrem. Wrzucic do tego ser. Rozkręcac dalej, dodac olej, mleko, budyn i reszte składników. Ciasto: 30dkg mąki 2 łyżeczki proszku do pieczenia 10dkg cukru 2 żółtka i 1 całe jajko 10dkg margaryny 1łtżka smalcu Zrobi ciasto ze wszystkich składników, wyłożyc na blache, na ciasto połozycmase serową, piec 50 min. Ubic piane z 6 białek, dodać jedną niepełną szkl. cukru, nałożyc na sernik, wsadzić z powrotem do piecyka i piec jeszcze przez 15 min. Ps. ten placek zawsze się udaje i może to dziwnie wygląda, że tam są az 3 szkl. mlekai ser będzie troche rzadki, ale zawsze wyrasta i nie ma się co bać, a pozatym ser nie jest taki suchy po upieczeniu sernik jest pulchniutki.....POLECAM....nie pożałujecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agripa
SOS POMIDOROWY -1,5kg pomidorów obranych ze skórki,1 duza cebula drobno pokrojona,3 ząbki czosnku wycisnąć,1 łyżeczka soli,1 łyżeczka pieprzu ziolowego,1 łyżeczka wegety,1 łyżeczka majeranku,1,5 łyżki cukru,3 łyżki oleju,troche magi i pieprzu,gotowac az do zgestnienia masy pomidorowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tarta - czy ktoś zna dobry i szybki przepis? Właśnie nabyłam foremkę do pieczenia tarty :-)) PS. Przepis powyższy na sernik wygląda znakomicie, wypróbuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szklanka maki 1 jajko pol kostki masla pol szklanki wody szczypta soli Na desce wysypac make,dodac margaryne i wszystko posiekac duzym nozem az sie zlaczy.Zrobic zaglebienie,dodac jajko,sol i reka ugniesc tylko szybko,bo tarta nie lubi \'\'dotykania\'\'.Uformowac kule i wstawic na pol godziny do zamrazalnika. Wylozyc do formy i reka rozlozyc rownomiernie,lacznie z 1 cm na brzegach. Ulozyc farsz-osobiscie polecam cukinie smazone z cebulka,pieczarkami ,pomidorami i zoltym sere.-ale to kwestia gustu. Piec ok.30 min w 180 st (w kochni z termoobiegiem),jesli masz kuchnie gazowa to az sie zezloci.Smacznego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×