Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Darya

Mój ulubiony i najłatwiejszy przepis...

Polecane posty

Gość słuchajcie
jest Wielki Post, poza tym sporo ludzi nie jada mięsa i bez postu (na przykład ja)....może dla odmiany podacie przepisy bez mięsa? Ja już co miałam wstukałam tu w sumie...liczę na was, pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zboczenicq
filet z łososia z ryzem i fasolka: - folet z lososia smazymy - ryz smazymy na patelnbi z dodatkiem sosu sojowego i przypraw, dodajemy fasolke, troche przyprawy chili itp szamiemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tp może coś z rybki: MINTAJ NIBY PO GRECKU - 80 dkg mintaja - 1 puszka ananasa - 3 duże cebule - 1 koncentrat w słoiku - wegeta 1. Cebulę drobno pokroić i zeszklić na oleju, doprawić wegetą 2. Dodać pokrojone ananasy razem z sokiem z puszki, koncentrat pomidorowy i wszystko zagotować. 3. Rybę obtoczyć w mące, usmażyć. 4. Pokroić rybę na większe kawałki, układać warstwowo:ryba-nadzienie Podawać na drugi dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uu
znowu jakies badziewia typu kawalek obojetnie czego z obojetnie czym posypane vegeta i zalane keczupem. faktycznie poezja smaku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Każdy ma prawo gotować
jak mu się podoba...a jak ktoś nie lubi vegety to trudno-może jej nie dodawać a nie zaraz krytykować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no nieeee ale tu cichutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do uu
bardzo chętnie przeczytam, pewnie nie tylko ja, jakiś sprawdzony przepis bez Twojej znienawidzonej wegety. Byłoby miło gdyby był - zgodnie z tytułem topiku: Twój ulubiony i najłatwiejszy Nauczymy se czegoś wszyscy. Ty krytykować konstruktywnie, a my - nowego przepisu na pyszne jedzonko. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frajda
Na przednówku mało warzyw, a wśród nich cykoria. :) Może robicie jakieś dania na ciepło z cykorią w roli głównej? Bardzo będę wdzięczna za pomysły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Owsiane Kotleciki 2 szkanki wody zagotować z kostką rosolową,łyżką wegety i troche oleju.Po zagotowaniu odstawić i wsypac w to 2 szklanki płatków owsianych,przykryć na 20-25 min.Potem dodać do tego 1 cebulę (wcześniej podsmażoną), 1 jajko, 3 łyżeczki startego sera żółtego.Trochę czosnku,sól,pieprz do smaku.Wszystko wymieszać,formułować kotlety,obtoczyć w bułce tartej i usmażyc. Smacznego!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość awusa
zorza polarna czy te płatki wsypujemy do jeszcze gorącej wody z kostką rosołową? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość usta Romana kto zna przepis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smaczna herbatka nie tylko na
ZIMĘ Na jedną osobę: -1 kubek herbaty -2 plasterki pomarańczy (ze skórką) -2 goździki -szczypta cynamonu -1 łyżeczka miodu Wykonanie . Zaparzyć herbatę jak zwykle (chyba nie będzie tu żadnych pytań ;)), dodać do niej pozostałe składniki, wymieszać i...już!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swietnie sformulowany przepis
no to bedzie trzeba sformulowac pare kotlecikow owsianych :D :D :D uwielbiam vegete i buliony z kostki oraz fixy knorra, szkoda ze nia ma przepisow, w ktorych w ogole nie byloby jedzenia, tylko sama vegeta rozmieszana z bulionem i ewentualnie majonezem ;) bo chyba jakby taki przepis byl, to juz by ktos go tutaj podal jako latwy i prosty, moze trzeba bedzie poszukac na topiku zdrowo, tanio i smacznie, tam tez czadu daja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie z przepisem, tylko z prosba, bo poszukuje przepisu. Otoz szukam przepisu na napoj marchwiowo-pomaranczowy. Kiedys go robilam, ale niestety juz nie pamietam co i jak. Wiem, ze sie to gotuje, przeciera, ale nie pamietam jakie sa proporcje i jak dlugo sie to gotuje. Jesli ktos zna ten przepis, to bardzo bym prosila o podanie go :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że to ten przepis: 1 pomarańcza 2 duże marchwie(0,5kg. ) 3 łyżki kwasku cytrynowego 6 litrów wody 0,5 kg. cukru Marchew ugotować, dodać pomarańcze(pogotować). Zmiksować, dodać wodę, cukier i kwasek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mania06
Salatka z maitasow 0,5 kg matiasow 5 cebul - duze ketchup "Kotlin" pikantny 380 g olej Matiasy namoczyc i pokroic w kostke(1cm-1,5cm) Cebule pokroic w półpierscionki, zeszklic na oleju. Ukladac w naczyniu warstwami: matiasy ketchup- lyzką rozsmarowac cebula powtarzac warstwy SMACZNEGO!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez pamietam smak
tego soku pomarańczowo marchwiowego...ja mam przepis ale w innych proporcjach: 4 duże pomarańcze 2 cytryny 0,5 kg marchwi 3 szklanki cukru lub odpowiednio słodzika Przepis: 1.pomarańcze w skórkach sparzyć wrzątkiem, ugotować z cytrynami i marchwią i po ostygnięciu zmiksować 2. 6-7 litrów wody zagotować z 3 szklankami cukru (lub słodzika) i ostudzić 3.pomarańcze, cytryny i marchew przetrzeć przez sitko lub zmiksować i dodać do wody,wymieszać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość salatka z ponczoch
byla juz salatka z maitasow, to moze teraz z ponczoch cos sformuujemy, tylko koniecznie z wegeta, bo przepadam :) ma ktos moze przepis??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak ja dam ci przepis
zakładasz pończoche na łeb i idziesz do banku, tam sałatkę na miejscu zrobia z ciebie ochroniarze, koniecznie weź kilo wegety do kieszeni , nie wiem ile ważysz ale lepiej jak zostanie niz miałoby zabraknąc dobrej przyprawy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do przedmówcy
baaardzo śmieszne , nie ma co :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zupa
Jak komus nie odpowiada to niech nie korzysta z przepisów i tyle, a nie wymadrza sie, ja robiła z tego przepisu kotlety owsiane i były bardzo dobre.Dodałam tylko mniej vegety,wiec jak kto lubi.Dobrze ze chca podawac przepisy,trzeba to docenic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rzecz o kotlecikach formula1
no, jak z vegeta, to musialy byc kotleciki owsiane rzeczywiscie przewyborne :) w ogole ten zestaw skladnikow to sama rozkosz i przede wszystkim bardzo dobrze, ze nie ma w nim zadnych przypraw procz pieprzu i soli, bo po co rozpieszczac nozrdza i podniebienie. kotleciki powinny nazywac sie zdrowa dawka weglowodanow i glutamianu sodu. :) doceniam, ze ktos chce podawac przepisy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pychotka..mniam
filet z kurczaka rozkrawamy i rozbijamy(z podwojnej piersi mnie wychodzi 6),pieprzymy(nie solimy),robimy roladki- do srodka wkladamy ser rokpol(lazur)oraz kawaleczek papryki,zawijamy- roladki wkladamy do folii aluminiowej(kazda osobno),szczelnie owijamy ta folia,tak zawiniete wkladamy do gotujacej sie wody z dodatkiem bulionu i odrobiny soli,gotujemy ok.20min,pozniej caly rosolek wylewamy,roladki odwijamy z folii i gotowe;mozna do tego zrobic sos beszamelowy i podawac z ryzem(albo jakikolwiek z bialych sosow),ja najbardziej lubie je na zimno:):)-mozna pokroic w talarki i zalac galareta; polecam,pyszne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pychotka..mniam
temat posta-NAJLATWIESZY PRZEPIS!!!! wiec przestan sie czepiac!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alelen
Najpierw namaczam suszone grzyby na kilka godzin w wodzie ( nie wiem czy ma to jakies znaczenie ale w przegotowanej zimnej wodzie). Gotuję kostkę najczęściej od schabu razem z marchewką, korzeniem pietruszki, całą cebulą oraz dodaje kilka (3-4) pokrojonych ziemniaków. Dodaję soli i pieprzu do smaku. Dodaję pokrojone drobno odmoczone grzybki suszone i gotuję sobie troche. Pod koniec gotowania dodaję makaron nitki domowy. Po ugotowaniu makaronu w zupce zaprawiam śmietanką (uwazajac by się nie scięła, najlepiej rozmieszać ja wcześniej z zimną wodą) Jak już gotowe dodaję drobno pokrojoną zieloną pietruszkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alelen
Nie zagęszczam mąką zadnej zupki, zabielam tylko smietanką. Zupa jest akuratna, bo trochę maki z makaronu spelnia juz swoją rolę. Nie lubię poza tym gęstych zup. Makę ze smietana i troche wody uzywam tylko do sosow, jeżeli chce miec gęsty sos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×