Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Darya

Mój ulubiony i najłatwiejszy przepis...

Polecane posty

Gość nnenna
Przepis na pyszna i szybka salatke! puszka groszku pyszka tunczyka w sosie wlasnym polowe pora ( lub 1 maly) pol na pol snietany i majonezu( ok 2 lyzki) sol, piprz Por kroimyna pol a potem na cienkie paseczki, dodajemy groszek i tynczyk (lekko odsaczony) na koniec dodajemy sosik smietanowo-majonezowy, przyprawiamy. Przepis bardzo dobry bo nie trzeba czekac az rzeczy sie przegryza i mozna jesc od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nnenna
Salatka z gyrosa 2 niewielkie piersi kurczaka ( kroimy w kosteczke , przyprawiamy przyprawo do gyrosa i odstawiamy na 1 godzinke, pozniej smazymy na patelni) kukurydza kapusta pekinska kilka ogorkow kiszonych (drobno pokrojonych i odsaczonych) mala papryka( 1 zielona ,1 czerwona,1 zolta) sos smietanowo-majonezowy (pol smietany, pol majonezu- mozna zmienic proporce wg. uznania.) Do duzego naczynia-najlepiej kwadratowego dajemy piers kurczaka( wraz z olejem z patelni) polewamy sosikiem,i na przemian dajemy: -kukurydze - ogorki -sosik -cala poszatkowana kapuste pekinska -solimy, pieprzymy -na wierzch dajemy papryki w kostce -solimy,pieprzymy Salatki nie mieszamy,odstawiamy na 1 godzinke. Nakladajac na talerz pamietajny ,ze bierzemy salatke od samego spodu PALCE LIZAC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nnenna
TO SIE ROZKRECILAM HEHE DODATEK DO ZIMNIACZKOW (dobre dla wegetarianow) Gotujemy kalafior w osolonej wodzie.Studzimy i kroimy na dosc duze kawalki. Beltamy 3 jajka z ok. 3 lyzkami maki ( konsystencja ma byc troche gesta ale mimo wszystko leista) solimy ,piperzymy( mozemy dodac rozne przyprawy-wg. uznania) Do tego dodajemy kalafior- mieszamy wszystko tak zeby kalafior byl caly oblepiony ciastem. Smazymy na wolnym ogniu pod przykrywka, nie przewracamy. Gotowy kalarior wykladamy na talerzi kroimy jak tort.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nnenna
Salatka kalafiorowa Średni alafior gotujemy w osolonej wodzie, kroimy i dajemy do pojemnika. Na to dajemy warstwe pokrojonego szczypiorku, pokrojone w cwiatrki pomidory( 4 sztuki), i jeszcze raz szczypiorek.UWAGA kazda warstwe przyprawiamy i polewamy sosem smietanowo-majonezowym( patrz wyzej). Na sam wierzch kladziemy poktojone w cwiartki jajka (ze 3) i tylko solimy. Jemy z kartofelkami lub tylko z chlebem SMACZNEGO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
puszka kukurydzy + 3-4 surowe jajka + 50 dag pokrojonych w grubsze plasterki pieczarek + 3-4 kopiaste łyżki grysiku + sól i pieprz Wymieszać. Smażyć na oleju w formie racuszków/ placków. Zjeść i oblizać paluszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nnenna
SZYBKI OMLET 2 jajak +2 lyzki maki + szczypta soli- mieszamy wszystko razem. Polowe wylewamy na ciepla patelnie, kladziemy to co mamy w lodowce ( podstawa to ser zolty, reszta to wedline, gotowane jajka, kukurydza, ogorek, czosnek, cebule, pomidor,por i co nam jeszcze do glowy a raczej reki wpadnie;) ) oczywiscie przyprawiamy .Polewamy reszta ciasta- staramy sie tak rozprowadzic zeby zakrylo nam nasze dodatki, smazymy na wolnym ogniu z 2 stron. Jemy min. z ketchupem, majonezem, sosem czosnkowym. Omlet szybki i bardzo syty!! Mezczyzni uwielbiaja hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a to znacie-polecammmmm
ciacho 3 bit: 8-9 paczek herbatnikow,1 puszka mleka slodzonego/ugotowac w puszce ok 2-3 godziny/,2 budynie waniliowe bez cukru,2 szkl.mleka,3/4 kostki margaryny,0.5 l.smietany 18%,2 ,,sniezki,, Masa karpatkowa: budynie ugotowac z 2 szkl.mleka i utrzec z margaryna jak przestygna troszke. Ubic smietane z 2 sniezkami. Ukladac warstwami w blaszce nastepujaco:herbatniki , mleko/powinno byc jeczcze cieple lepiej sie rozmarowuje/,herbatniki,masa karpatkowa,herbatniki,smietana ubita i na wierzch starta czekolada,mozna tez posypac wiorkami kokosowymi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a macie moze cos dla
wegetarian. bo przepisy macie super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość on gotuje
cos by zaproponowaly doswiadczone panie na kolacje dla dwojga? odpada seler, oliwki. najlepiej cos pikantnego i ..latwego w przygotowaniu, gdyz padlo to przygotowanie na mnie;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robicie może lasagne? Ja robię bardzo często, ale zamiast płatów lasagne robię zwykłe naleśniki (bez cukru) i przekładam farsz naleśnikami. Proste, szybkie i jak dla mnie najważniejsze - nigdy nie ma twardych, niedopieczonych brzegów, co czasem się dzieje, jak używa się płatów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do on gotuje
przejrzyj topik od początku ...z pewnościa coś znajdziesz bo przepisów ciekawych i prostych tu pełno-powodzenia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzieciaczyna
a ja mam dla was przepisy na ciasto na pizze - każde wychodzi wypróbowałam i polecam baaardzo CIASTO nr 1 miękkie i elastyczne, dobre do pizzy na grubym 450 g mąki, 2 łyżeczki suszonych drożdży, 200 ml ciepłej wody, 1 łyżka cukru, szczypta soli Wymieszać drożdże z cukrem i 90 ml ciepłej wody. Zostawić, aż pojawią się bąbelki. Przesiać mąkę do miski, dodać szczyptę soli, drożdże i 110 ml wody. Wymieszać. Ugniatać ciasto, aż będzie gładkie i elastyczne. Położyć do miski, przykryć i zostawić. Gdy ciasto podwoi objętość, ponownie zagnieść, podzielić na dwie równe części. Zgnieść każdy kawałek na płaskie koło. Ugnieść lekki dołek 1-1,5 cm od krawędzi, tak aby powstał rant, przełożyć na naoliwioną blachę. Położyć ulubione składniki. Piec 12 min w 250 st. C. CIASTO nr 2 chrupiące, dość twarde, dobre do pizzy na cienkim, tradycyjne włoskie ciasto 400 g mąki, 2 łyżeczki suszonych drożdży, 250 ml ciepłej wody, 1/2 łyżeczki cukru, 1 łyżeczka soli Drożdże, cukier i wodę wymieszać w misce, odstawić na 5 min w ciepłe miejsce. Mąkę i sól wsypać do miski, zrobić w środku dołek. Wlać rozrobione drożdże. Zagnieść ciasto. Przenieść na obsypaną mąką stolnicę, zagniatać, aż będzie elastyczne. Podzielić ciasto na cztery kulki, ułożyć na posypanej mąką desce, przykryć ściereczką. Odstawić w ciepłe miejsce na 30 min, aż kulki podwoją objętość. Każdą kulkę z ciasta rozwałkować na placek o średnicy 25 cm. Ułożyć na papierze do pieczenia. Położyć ulubione składniki. Piec 10-12 min w 220 st. C. CIASTO nr 3 najbardziej miękkie ze wszystkich, pulchne, typowe ciasto 1/2 kg mąki, paczka suszonych drożdży, 250 ml ciepłej wody, 7 łyżek oliwy z oliwek, szczypta cukru, 1 łyżeczka soli Drożdże rozpuścić w 100 ml wody z dodatkiem cukru. Mąkę wymieszać z solą, zrobić zagłębienie, wlać drożdże. Zostawić na 15 min. Dodać oliwę. Ugnieść ciasto, dodając resztę ciepłej wody. Formować placki. Położyć ulubione składniki. Piec 15 min w 220 st. C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziekuje
przepisy klasa ale jestem teraz glodna????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martkas
up up up topik is very good...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuchara
czy ktoś wie jak zrobic zalewe do sałati wielowarzywnej( marchew, pietruszka,seler) w słoiki na zime

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUPA MEXYKAŃSKA 2 cebule przesmażyć na oleju dodać 0,5 kg mięsa mielonego i przyprawić przyprawą mexykańską(w przepisie jest całe opakowanie)wg uznania 3 marchewki,1 pietruszkę i pół selera pokroić w kosteczkę,zalać wodą ,dodać mięso już podsmazone i gotować.Jak warzywka będą miękkie dodać puszkę czerwonej fasolki ,puszkę kukurydzy i pół sloiczka koncentratu pomidorowego.Zupę zaklepać zasmażką z łyżki mąki i odrobiny oleju.Przepis wypróbowany,a zupka smaczna:)i lepsza jest na drugi dzień,jak juz przejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość howwie
napiszcie mi proszę jaka ma być smietana do poledwiczek w sosie - 12 procentowa czy jaka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeby sie zrewanzowac podaje przepis na kurczaka na slono-slodko: Kurczaka pokroic w male kawalki podsmazyc na patelni przelozyc do garnka, podlac woda dodac dwie duze cebule i z 15 suszonych sliwek lekko posolic do smaku i dusic pod przykryciem ok godz-pycha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A N I A
Przepis na omlet nie ma mleka?Podam przepis na sałatkę;3ziemniaki,2jajka,2 cebule dymki,sól,pieprz,2 łyżki oleju.Szybko i smacznie.Można dodać 1 łyżeczke musztardy,ja+rosyjską,bo lubie ostre.POdam póżniej przepis na cannelloni,jeśli nie ma.POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A N I A
ktoś prosiłprzepis na smaczną kawę.Do kawy +na góre bitą śmietanę,lody[nie mieszać]można +rum,lub cytryne.Rum rozgrzeje,a z cytryną wyleczy kaca.TYle pamiętam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A N I A
1/2kg ziemniaków 150g mąki ,jajko,1łyżkamąki ziemn..sól Ziemniaki ugotuj,zetrzyj,połącz z resztą składników.zagnieś ciasto.Uformuj długi wałek,kruj na ukośne kawałki.Wkładaj do wrządku,czekaj,aż wypłyną.SMACZNEGO Bardzo lubię tą stronę,odkryłam ją przypadkiem,ale jest lepsza niż wiele innych z tej seri.POzdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A N I A
To oczywiście przepis na kopytka ;-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja znam ciut uproszczony sposób na zupę meksykańską - Podsmażyc mielone mięso z cebulą, przełożyc do gara, podlac wodą, dodac koncentratu pomidorowego, gotowac trochę, wsypac paprykę czerwoną i żółtą surowe pokrojone w kostkę, puszkę czerwonej fasoli (dobra do tego w zalewie chilli Bonduelle) puszkę kukurydzy i dużo posiekanej natki pietruszki. Jak się ugotuje wsypac parę garści startego na tarce o grubych oczkach sera żółtego. Jeśc z bagietką. Pycha! JAk doda się mniej wody i zrobi się gęstsze, to wychodzi właściwei gulasz, jest takie zapychające, że właściwei może służyc jako jedno danie na obiad ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello czytam przepisy i sie zakochałam, pozdrawiam agripę jestem pod wrzeniem Twoich zdolności kulinarnych!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos prosil o przepis na ciasto pierogowe :) 560 dkg maki 1 jajko 125ml wody ale przegotowanej i dosyc cieplej 1 lyzka oleju ciasto wychodzi bardzo dobre dobrze sie lepi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUSZKA24----->również cieplutko pozdrawiam:) i życzę udanych wariacji kulinarnych;)do dzieła!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×