Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Darya

Mój ulubiony i najłatwiejszy przepis...

Polecane posty

Witam.żrobiłam \"kopiec kreta\".Dół wyszedł twardy jak podeszwa.Dlaczego ??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frajda
witam Kuchareczki Zrobiłam te piersi cebulowe - pyszne!! mniam mniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bomba po prostu bomba
piersi cebulowe :D :D :D :D :D wiecie, poczucie humoru na pewno nikomu jescze nie zaszkodzilo, ale jak takie cos mozna nazywac przepisem :D :D :D rozumiem awaryjnie mozna lyknac goracy kubek w pracy np. jak nie ma normalnego jedzenia pod reka, ale na wlasne zyczenie i wlasnych nakladem czasu robic sobie piersi i proszku o smaku cebuli??? przeciez takie "cos" to nie ma ani walorow odzywczych, ani smakowych, bo czuc w tym glownie pyszna sol...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maxmara35
moja rodzinka to lubi , zatem ....:)) dwie piersi z kurczaka, sos slodko -kwaśny pudliszki , dwie torebki ryzu paraboleid , puszka ananasów. Gotujemy ryż , po ugotowaniu wrzucamy go na patelnię ,dodajemy curry , łyzeczkę masła i półtorejłzki sosu sojowego. Wszystko razem mieszamy i podgrzewamy tuz przed podaniem na talerz . Uwaga aby nie przedobrzyć z curry bo ryz bedzię za gorzki .. to tylko ma zmienic kolor , najprostsza rada smakowac i ro\bić wszystko wedle swego smaku. Sos: do sosu pudliszki dolewamy sok z ananasów i wrzucamy 4-5 sztuk pokrojonych w kostkę owoców/ananasów/ mozemy go jeszcze doprawic pieprzem i papryką ale tylko slodką . Piersi: Kroimy piersi w kawałki oczywiscie bez rozbijania .Nastepnie zalewamy sosem sojowym , pieprzymy , odrobine solimy. Zostawiamy je w zalewie na 2 godzinki.Następnie sporzadzamy niewielka ilość ciasta na nalesniki koniecznie z dodadkiem cukru waniliowego , ciasto nie moze być za rzadkie. Nabijamy piersi na widelec , maczamy je w ciescie a potem w bulce tartej i wrzucamy na głęboki tłuszcz / najlepiej sprawdza tu sie frytkownica choc sama osobiscie piekę je w koszyczku do frytek/Chodzi o to by były równomiernie zanurzone w oleju. Wyciągnąc jak tylko sie zarumienią , w miedzyczasie najlepiej popróbować.. jestem łasuchem i tak włąśnie robię W miedzyczasie poggrzewamy ryż , formujemy go za pomocą malutkiej miseczki ... dzieki czemu uzyskujemy sympatyczny kopczyk na talerzu .. oblewamy sosikiem i dodajemy pierś.Ta potrawa nie wymaga podania surowek .. choc dobrze sprawdaz sie tu cos na slodko np marchewka z rodzynkami :)) To tyle , pozostaje życzyć mi tylko smacznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania b.
kochana "bombo" zrobilam te piersi cebulowe i musze przyznac, ze sa swietne!! mialo to byc chyba szybkie danie i takie bylo. a ty "droga bombo!" zakasaj rekawy i moze sprobuj zrobic wpierw a potem krytykuj. a to ,ze wyszla z ciebie prawdziwa "bomba" to co innego. nie musisz czytac ani gotowac wiec nie wcisaj swoich 3 groszy "bombo"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co mam zrobic dzisiaj an obiad?? pomocy!!!! moja mezczyzna pragnac miesa :) najlpiej nie kurczaczego ino ze swinki:) pomozecie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do przedmówczyni
zerknij na wcześniejsze strony naszego kochanego topiku w okolicach 4 i 5 są gulasze i pieczenie, a na 9 karkóweczka. Daj mężczyźnie mięsa, jak go pragnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam🖐️ Piekłam wczoraj chlebek czosnkowy. Rewelacja!!!!!!! Dzieki za przepis. Miłego wekendu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bomba po prostu bomba
aniu b., rzecz gustu :) dla ciebie moze swietne, ja preferuje szlachetne smaki. smacznego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla pragnących mięsa...
pieczony schabik -ok 1,5 kg schabu bez kości -majeranek -oregano - granulowany czosnek -granulowana cebula -vegeta -przyprawa do mięsa wieprzowego -biały pieprz -sól -2 łyżki oleju -schab umyć , natrzeć solą i pieprzem pozostawić na 30 min -majeranek , oregano , czosnek , cebulę , vegetę i przyprawę do mięsa wieprzowego wymieszać , dodać olej , ponownie wymieszać -natrzeć mięso tą mieszanką , włożyć do foliowego rękawa do pieczenia , szczelnie zamknąć i pozostawić na ok 2 godz -piec mięso w rozgrzanym piekarniku ok 60 min -wyjąć z piekarnika , otworzyć rękaw po 10 min , wówczas mięso jest miękkie i soczyste -mięso można polać sosem pieczeniowym ciemnym lub sosem myśliwskim Smacznego !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bomba ...
na taki schabik to bym miala ochote, ale moze jednak bez vegety, bo ona zabije kazdy szlachetny smak ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrobiłam się głodna
:O i prosze o więcej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiola***
A ja lubię doprawiać vegetą! Nie jestem francuskim pieskiem, bombko ;) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olalalalala
Ja wczoraj zrobiłam karpatkę. Jest to bardzo łatwe ciasto do zrobienia.Kupiłam karpatkę w proszku Delecty. Nie lubię ciast gotowych w proszku, ale ten to jest taki proszek, z którego gotuje się budyń. Przepis jest na opakowaniu, ale go tu przytoczę. Tak więc gotuje się budyń z pół litra mleka. Jak wystygnie zmiksować z kostką margaryny lub masła. To jest krem. A ciasto tak się robi: gotuje się szklankę wody z pół kostki margaryny, później do tego dodaje się szklankę mąki i mieszając gotuje się aż powstanie gęsta masa. Gdy wystygnie, miksuje się z 5 jajkami. Ciasto dzieli się na pół i piecze 30 min. 2 jednakowe placki. Potem placki przełożyć kremem i posypać z wierzchu cukrem pudrem. Smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A może macie jakieś prościutkie przepisy dla stawiających pierwsze kroki w kuchni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzieeek
Może już gdzies było, ale nie doczytałam całego topiku... A więc... moja KULTOWA STUDENCKA SAŁATKA Z TUŃCZYKA: puszka tuńczyka w sosie własnym puszka kukurydzy puszka fasoli czerwonej majonez ser żółty sól, pieprz do smaku Ser żółty kroimy w kostkę, resztę odsaczamy z zalewy i mieszamy wszystko, dodajemy majonez, przyprawy...i gotowe! :D Najlepiej podawać z chipsami "Monster Munch" (czy jak to tam sie pisze :P ) oraz winem białym półsłodkim FRESCO ;) ;) ;) Smacznego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Aniunitka
dobrze przejrzyj cały topik od początku a sama zobaczysz,że wszystkie tu zamieszczone przepisy są proste jak bułka z masłem...sama się o tym przekonałam :-D chociaż ''kucharka'' ze mnie taka,że szkoda gadać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kachna125
Kochane Panie , chociaż się nie udzielam , ale chętnie korzystam z Waszych przepisów , są naprawdę znakomite , a mój mąż zadowolony z karkóweczki , schabiku pieczonego, zapiekanki pieczarkowej i wielu innych dań . Może by się znalazło parę przepisów na niezbyt skomplikowane ciasta , dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cesana
Sernik kanadyjsko-polski Ciasto: Tortownicę wysmarować masłem. Mocno pokruszyć (np. wałkiem) 1,5 szklanki herbatników, wymieszać je z 1/4 kostki stopionego masła i wyłożyć na dno i boki tortownicy. Piec 10 min 2 180 stopniach Masa: 1. Dużą łyżkę masła powoli stopić w garnku, do tego dodać łyżkę 30% słodkiej śmietanki (takiej do kawy, płynnej, z kartonika) oraz łyżkę rozpuszczalnej kawy (ale nie w proszku, tylko granulowanej. Ponieważ od jakości kawy zależy potem smak ciasta, polecam użyć naprawdę smacznej, ulubionej, ja używam Jacobs). Mieszać na małym ogniu aż się rozpuści. Ostudzić. 2. Rozetrzeć 1/2-3/4 kostki masła z 2/3 szkl. cukru kryształu. Do tego dodawać nie przerywając ucierania kolejno: 4 żółtka (po jednym), 3 opakowania homogenizowanego serka waniliowego (też po jednym), 3 czubate łyżki mąki (po jednej). Osobno ubić pianę z 4 białek. 3. Teraz do masy serowej wlać rozpuszczoną kawę z 1 punktu, dokładnie utrzeć. Dodać pianę z białek, wymieszać. Masę wlać do tortownicy z herbatnikami, piec 1 godz, 10 minut w 190 stopniach. Po upieczeniu powierzchnia ciasta wygląda jak księżycowa - robią się małe "kraterki" Przepis nie jest może najłatwiejszy, ale smaczny i niespotykany. życzę smacznego i proszę o "recenzje" tego przepisu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cesana
przy cieście miało być: piec 10 minut w 180 stopniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaraz wrzucam Was do ulubionych:D moze cos bezmiesnego znajde:D? w zamian daje przepis: makaron spaghetti, cukinia, losos wedzony, natka pietruszki, smietana, czosnek cukinie pokrojona w polkrazki udusic w vegeta i czosnkiem dorzucic pokrojonego w kwadraty lososia wedzonego /ja kupuje w jednym kawalku/ podsmazyc az sie \"zetnie\", dorzucic pokrojona natke, zalac smietana /ostatnio uzywam ramy:)/ wymieszac oczywiscie nie podam ilosci, bo sama od zawsze robie to \"na oko\" calosc razem z gotowaniem robi sie 15 min do 20 min:D smacznego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proste włosy
pozdrawiam wszystkie tutaj piszące i baaardzo porszę o jakieś przepisy na surówki, co można teraz podać do obiadu zimą? nie chodzi mi o sałatki, ale coś ze surowych warzyw i przypraw, mam wielką ochotę na coś takiego i ograniczone doświadczenie. będe czekała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do surówki to proponuję: kapusta pekińska, ogórki kiszone, cebula, sól, cukier (niekoniecznie), pieprz, olej lub oliwa z oliwek,kukurydza; proporcje swg gustu dowolne. Kapustę pekińską drobno kroimy, ogórki kiszone kroimy mniej więcej na paski wielkości zapałki, a cebulę w piórka lub grubszą kostkę. Wszystko wsypujemy do miski, dodajemy świeżo mielonego pieprzu i odrobinę soli i cukru, polewamy olejem i mieszamy. Jeśli surówka jest za mało kwaśna, można dodać troszkę wody z ogórków, albo zwiększyć ilość ogórków. ewentualnie łyżkę majonezu...Surówka świetnie pasuje do mięska na obiad. A jako,że tłustu czwartek za pasem proponuję przepis na moje ulubine FAWORKI: - 500 g mąki - 8 żółtek - ok. 1/2 do 1 szklanki gęstej, kwaśnej smietany- tyle ile wgniecie się w ciasto - łyżka cukru pudru - szczypta soli - 1 łyżka spirytusu (lub wódki) - 750 g smalcu do smażenia - cukier puder wymieszany z cukrem waniliowym do posypania 1. Na stolnicę przesiać mąkę, zrobić wgłębienie, wbić żółtka. Dodać resztę składników i tyle śmietany, by ciasto po zagniecieniu miało konststencję ciasta na makaron, tzn. powinno być twarde, zwarte i gęste. 2. Ciasto dokładnie wyrobić rękoma i bić go wałkiem aż tworzyć się będą pęcherzyki powietrza. 3. Kawałki ciasta rozwałkowywać baaardzo, baaardzo cieniutko (tylko dzięki temu będą kruchutkie) i nożem (lub radełkiem) wykrawać paski nacinając je w środku. Jeden koniec paska przewijać przez nacięcie. 4. W sporym garnku rozgrzać tłuszcz. Faworki kłaść na gorący smalec i smażyć z obu stron na kolor słomy (nie mogą być brązowe). 5. Faworki wyjmować cedzakową łyżką lyb 2 widelcami odcedzając z tłuszczu i układać na tależu wyłożonym papierowymi serwetkami lub papierowym ręcznikiem. Zimne posypywać cukrem pudrem. smaaaaacznego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to może jeszcze suróweczka
30 dag kiszonej kapusty, 1 duża czerwona papryka, 2 kiszone ogórki, 1 średnia cebula, 1 łyżka posiekanej natki pietruszki, 2 łyżki oliwy z oliwek, cukier, sól i pieprz do smaku. Kapustę odcisnąć i posiekać. Ogórki pokroić w drobną kostkę. Paprykę umyć, pozbawić gniazd nasiennych i również pokroić w drobną kostkę. Cebulę obrać i drobno posiekać. Wszystkie składniki połączyć, dodać oliwę i dokładnie wymieszać. Doprawić solą, cukrem i pieprzem do smaku. Odstawić w chłodne miejsce na 1/2 godz. Przed podaniem posypać posiekaną natką pietruszki. Surówka doskonała do smażonych ryb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malutka__Anittka
KOTLETY ZIEMNIACZANE ugotowane ziemniaki przmielić w maszynce do mięsa, dodać podsmazoną na oleju cebulkę, 1 jajo, pieprz i mąki tyle aby zagnieść nieklejące się ciasto.Formować kotlety i smazyć na oleju na brązowy kolor. Podawać z sosem grzybowym i barszczem czerwonym.PYCHA. SMACZNEGO!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy ktoś wie może jak fajnie i łatwo przyrządzić rybę maślaną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uważajcie na rybę maślaną
zobaczcie tutaj: http://www.tur-info.pl/p/ak_id,3485,,ryba_maslana,restauracja,smazalnia.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frajda
ojj, przypomniał mi sie bardzo przykry incydent po zjedzeniu rybki maslanej - była pyszna i świeża, ale 2 dni cierpiałam :( Ostatnio bardzo smakuje mi ryba panga. - i problemów gastrycznych nie powinna powodować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×