Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

a jakis przepis dorwalam w necie\"ciacho przekladane kruche\",oto przepis:3 szklanki maki,3 zoltka,cukier waniliowy,1/4 zimnej wody.To wszystko wymieszac,odstawic na godzinke do lodowki,podzielic na 5 czesci i wlozyc je do tortownicy.Jak ostygnie posmarowac te czesci marmolada i gotowe:)Ja to wezme od razu wasmaruje marmolada i wtedy do pieca:)zobacze co wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sarra ja juz mam kablowke w czynszu. Teraz tylko wzelismy wiecej programow w Kabel Deutschland. Teraz bede miala to co juz mam, ale wszystko digilanie plus pelno nowych programow. A tutaj http://www.kabeldeutschland.de/basis-anschluss/index.html znajdziesz wszystko odnosnie kosztow. Wszystko zalezy od tego jaki pakiet zamierzasz wziasc Co do jakosci programow digitalnych to jest zdecydowanie lepsza. Mowie to na podstawie satki. Bo to co dzis dostalam to dopiero podlaczylam, ale z jakichs nie wyjasnionych powodow nie dziala:-(. Nie pozostalo mi czekac, az wroci moj maz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja chyba zaraz jablecznik upieke. Ale mam dzis ochote na cosik slodkiego. Ale najchetniej to zjadlabym sernik z rosa. Az musialam slinke przelknac:-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja to chyba wszystko co slodkie kocham:)jablecznik....mmmm...pycha!!:) A teraz sie zastanawiam czy wystawic pranie na balkon czy nie,hmm patrze na chmury i nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widze, ze oddalyscie sie innym zajeciom niz pisanie na kafeterii. W takim razie ja ide na jakis porzadny spacer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bremenka jak chcesz zeby padalo to wystaw pranie na balkon :) jak nie chcesz zeby padalo, to nie wystawiaj prania na balkon;);););)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze nie chce zeby padalo,ale juz za pozno:(wystawilam Napewno nie bedzie padac a juz napewno nie w Bremen:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do polskich programow to tez bym chciala miec,ale poki co moge pomarzyc:(juz sie przyzwyczailam do tych niemieckich:)rano to tylko radia slucham,nieraz polskiego a nieraz ENERGY.Lubie jak duzo muzyki a malo gadania:)Popoludniu dopiero wlaczam telewizorek i patrze na jakies tasiemce;)duzo mi moje kochanie tlumaczy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam polsat2 , polonie, kulture, tele5,i puls.No i muzyczne polskie kanaly tez mam.I powiem Wam ze pod katem nauki niemieckiego to nie dobrze.Bo zamiast ogladac tv niemiecka, ogladam polska, a tak podszkolilabym jezyk. No , ja chatke ogarnelam, dzieci pojadly zupki, teraz jade do sklepu, cos na te spaghetti kupic.Ale mi dzisiaj czas szybko leci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny.nie pisze bo nie mam o czym,a nie chce stale przynudzac o moich problemch.moje wypowiedzi sa krotkie,bo nie mam jak sie rozpisywac,gdyz moja coreczka stale jest w poblizu i mi przeszkadza.teraz robie gulasz.a u nas pogoda jest piekna juz drugi dzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie ja tez chetnie dostalabym zdjecia od nowych kolezanek. Wiec czekam i obiecuje podeslac swoje. U nas sloneczko wyszlo-o jej kocham slonce. Ma ktoras fajny przepis na ciasto ze sliwkami? Bo zostalo mi troche sliwek .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tu pogoda tez jak narazie ladna,musi byc ladna bo moje pranie wisi na balkonie;)Moj powiedzial ze zalozymy polskie programy jak niemieckiego sie naucze.Ma racje,znajac mnie to pewnie niemiecki poszedlby na drugi plan:)Mi to przydalby sie jakis program do komputera ze slowkami i ich wymowa. Laski ciacho juz w piecu:)nie mam pojecia ile je tam trzymac,bede je obserwowac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bremenka-maz ma racje-ja tez mialam zakaz polskiej telewizji i 30 % niemieckiego umie z ogladania niemieckich filmow i programow-pamietaj niemieckie filmy daja ta zalete , ze patrzac na usta uczysz sie dokladnej wymowy. A teraz nawet jak moge ogladac , to nie chce mi sie isc przekrecac satelite( mamy TVN). co do ciasta to te sliwki mam posypac cukrem czy tylko tak na sucho polorzyc? Bo kiedys raz pikelam i wyszlo cale ciasto takie suche i sie zniechecilam. Ogolnie uwielbiam piec i prawie co sobote sos tam upichce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bremenka:D jesli chodzi o niemiecki to wpisz sobie www.leo.de 🌻 tam masz niemieckie wyrazy i cala ich gramatyka oraz po nacisnieciu na wyraz masz wymowe po niemiecku Jest to slownik niemiecko -angielski ale gramatyka dobra. Nastepny masz slownki polsko niemiecki - wpisz www.dep.de🌻 Tam maja dobre tlumaczenia i kolejny wpisz www.tlumacz polsko niemiecki .de🌻 To sa trzy slowniki z ktorych korzystam:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sara dzieki jak znajde chwilke to odwiedze te stronki,ale sie ciesze:)) Im wiecej sliwek tym bardziej wilgotne ciasto,ja klade tylko na ciasto bez cukru ani innych ulepszaczy i wychodzi super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bremenka-ach maz cz ynie -ja wychodze , ze skoro razem mieszkaja to jak malzenstwo.HA!HA! a ten przepis na babke to jaki masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja nie moglam sie doczekac powrotu mojego meza (wraca kolo 17) i jak sie zawzielam tak mam polska tv. Co do ogladania tylko polskich programow to mysle, ze tak zle nie bedzie poniewaz mam juz kilka ulubionych niemieckich. Wiec bede skakac troszke tutaj troszke tutaj. Co do zdjec to tez chetnie bym jakies obejrzala i zrewanzowala sie swoimi:-) A nad zrobieniem ciasta ciagle sie zastanawiam. Smak jest tylko checi do przygotowania troszke mniej:-). A u mnie dzis szpermil. Wszedzie pelno polskich aut jezdzi. Nawet rowery trzeba schowac do piwnicy bo potem mozna juz ich nie miec:-(. A teraz ide cos przekasic, bo mi sie zaraz zoladek do krzyza przyklei.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tabelll
Nick.......ile lat.......miejscowość.........lata............dzieci..... ......................................................pobytu........................ ************************************************************************************** Aga......................Frankfurt................................................ Angelina................Monachium..............................mąż........ .............................Karsfeld................................................ Asia..........26..........Stuttgart..............3...............1............. ..................................................................(Bastian.8m-cy) ..............................(Göppingen)......................................... Baloonik.....50........Gütersloh................7............................. ...........................(bei Bielefeld)........................................... BarbaraG....30.......Raciburz.................................2............. ..........................................................(Kamil 6lat i Natalia7lat) Beleiza.........36.......Pfarrkirchen..........1.................... ...........................(Bawaria)................................................ Bremenka....24........Bremen...............od 03.2006r..........mąż. Carolina.......20......NRW-Essen...........1 m-c....................... Claudia........??........Hannover..............5........................mąż Cludi_alb.....??......Münsingen.............2,5............................. Gingera...35...........Weil am Rhein-BW......w planach......1+ciąża Gosia.......36...........Hessen................................................ Isia..........27..........Travemünde..............1,5.......................... Janta....38............Szczecin............w planach...........3(13:4:1,5r) Justynaamelia...26....Bawaria.................11 m-cy............2(3i1,5) Justys............28.....Nordhorn.................2,5.......................... Kajaffm.........??......Frankfurt................................................ Kasiulica.....23......Germersheim..............1........................ ..........................bei Karlsruhe............................................ Kaska12345-......................................................................- Kassay..........36........Bremen.................20....................2(16i1) (Iwona)............................................................................ Kc...........23...........Bad Kreuznach (RP).....2,5........................ Llimes-inferior...34.... Brocken...................4,5......................... Madlen..........21........Heppenheim..............3..............2........... ................................ (Hessen).........(Olivia 2l,Thomas 3 m-ce) Madzialenka......23.....Esslingen..................3........................ Malutka...........24......Bad Urach.................5...........1(7 m-cy) Maremarie......29........ Stuttgart........................................... ...............................(Steinenbronn)..................................... Micka...........32.......Pforzheim................9,5..........1(28.11.04) Mo.nika........30.........Bremen...............1..............3(8i5i3.04.06) Naneczka.......??....... München .............6..................... Nett-ka.........33.....Fellbach bei Stuttgart.....8............................. Ona ............22.......Wilhelmshaven............4........................... ........................ (bei Bremen)............................................. Sarra.(Claudia).................................................................... Tin............34................Hamburg..........16,5..................2 Usmieszka.....25.....Tübingen....................3............................ Werkaaa.......32.....Gütersloh (NRW)............3,5........................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a maremarie co do spotkania to poczekamy az wrocisz i wtedy ustalimy. tz. , ze pasuje ci dopiero 10.09 niedziela??? Komu jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja 5.09. ---9 rocznica slubu , a 20.09 ---10 lat w Niemczech--jak ten czas leci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×