Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Gość ups ups ups

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytam i czytam ale naprodukowalyscie. W miedzyczasie myje okna i ogladam moj serial. Aga Twoj chlopakjak chce cos powiedziec po Polsku a nie wie jak to tlumaczy doslownie z niemieckiego. Pisalas, ze zamiast nie chce Cie stracic powiedzial niechce Cie zgubic, bo tak sie mowi wlasnie po Niemiecku. Ja tez mam czesto tak, tylko w odwrotna strone. Moze wybierzesz sie razem z Bremenka na ten kurs, to by Ci sie przydalo. mysle, ze to fajny pomysl. Mialabys \"rozrywke\", no i znajomosc jezyka Ci sie przyda. No i Tofi juz nawet napisala \"czytam o Waszym kursie\" :D No i kolejny wazny zakup to mapa Bremen. Mam nadzieje, ze dotarlas na spotkanie. Kassay Eierlikör to po polsku ajerkoniak :), my zrobilismy sobie, tylko z piciem mamy problemy hihih stoi juz trzeci miesiac i nabiera mocy urzedowej. Tofi prosze o przepisik na Tofilikör. Ale Wam zazdroszcze tego spotkanka. ja najblizej mam do Evy. I mam nadzieje, ze sie kiedys spotkamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga robi postepy w terenie
nawet to ja docenie:) bremen jest duzy,tetni tu zyciem latwo sie zgubic ohhh,co to za zycie:(!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej sarra!Maly rosnie jak na drozdzach.Dalam mu dzis soczek jablkowy,ale nie chcial,bo plul:(Jutro sprobuje jeszcze raz! Od paru dni jestem potwornie spiaca,czy to jakies pzesilenie? Bremenki pozagladacie tu jeszcze dzisiaj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dzis tez padalam na nos. Musialam sie po pracy polozyc na godzinke. W nocy najpierw latala mucha, potem pogryzl mnie komar a na koniec moj baczek nie dal mi spac :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ty to Belaiza masz urwanie glowy z tymi maluchami nie?Ja bym tak nie potrafila sie obcymi dziecmi zajmowac!Naprawde. Do tego zawodu chyba trzeba miec powolanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powolanie to ja ponoc mam, duzo osob mi to juz powiedzialo. Wcale mi to nie przeszkadza, ze to sa obce dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam was.jest tu moze ktos kto mieszka w nürnberg albo okolicach? pozdrowienia agi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buzka wielka!!!! No to z powrotem w DE... super byly wakacje :D jutro, pojutrze jeszcze stres pourlopowy, dlatego pozniej wam naskrobie conieco z urlopu i poczytam zaleglosci. Spotykamy sie w weekend w Stuttgarcie?? pytanie do Bremenek: jak sie zyje w Schleswig-Holstein? jak z praca, jak traktowani sa obcokrajowcy? a u Was jak tam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AKTUALIZACJA .....
NICK ******** MIESJCOWOSC ***** LATA W RFN **** WIEK **** DZIECI aga **** Frankfurt******** angelina 22****Monachuim-Karsfeld****????** 22lata****maz asia80****Stuttgart(Göppingen)****3 lata***26 lat****1 dziecko(Bastian 8m-cy) balooonik**** Gütersloh-NRW******7 lat****50 lat BARBARAG ****Raciborz ****30 lat ****2 dzieci (Kamil 6lat i Natalia7lat) beleiza****(Bawaria)Pfarrkirchen***1 rok***36 lat bremenka****Bremen**** od marca 2006****24 lata****maz Carolina77****NRW-Essen******3msce******20 lat cludi_alb********Münsingen******2,5 roku**???? e-v-a****Teising**** 17,5****41lat w(7.10)****dzieci(Olivia-15lat) Gingera****Weil am Rhein-BW****przeprowadzka w planach****35 lat-(corka15lat+ciaza). Gosia_70****36lat hessen**** Isia27 ****Travemünde ********1,5 roku**** 27 lat janta****Szczecin**********38lat****maz****3dzieci(13, 4, 1,5 ) justynaamelia****Bawaria****11 m-cy******26 lat****2dzieci(3; 1,5msca) Justys78*******Nordhorn*******2,5roku******28 lat kajaffm****Frankfurt**** kasiulica****Karlsruhe(Germersheim) ****1rok**23 lata kaska12345**** Kassay(Iwona)****Bremen****20 lat**** 36lat****2 dzieci(16lat i roczek) kc*****Bad Kreuznach (RP)*****2,5 roku****23 lata Lena****Berlin**** lenka******** limes-inferior **** Brocken******4,5*******34 lata madlen21****Heppenheim (Hessen)****3lata****21 lata (Olivia-2 latka, Thomas 4msce) Madzialenka_1****Esslingen ******3 lata****23lata malutka_de*****Bad Urach*******5lat *****24 lata****1 dziecko(7 m-cy) maremarie*** Stuttgart(Steinenbronn)***29 lat mary.de ****Wiesbaden ********????*******21lat****chlopak micka********** Pforzheim*******9,5 ******32lat******1 dziecko(28.11.04) Mo.nika*******Bremen*********1rok*********30 lat****3 dzieci(8,5,0--3.04.06) naneczka*******München *******6lat ******????? Nett-ka****Fellbach bei Stuttgart****8 lat ****33 lata Ona 22****Wilhelmshaven(bei Bremen)****4lata***22 lata(strzelec) sarra...****Hannover ****5lat*****?????******maz Tin*************Hamburg*******16,5 *******34 lata******2 dzieci Tofi_Bremen*** Kassel/Bremen**** 1rok **** 27lat ***** (dziedziczka na 31.03.07 J) usmieszka*****Tübingen******3 lata********25 lat Werkaaa*****Gütersloh (NRW)****3,5 roku ****32 lata URODZINY Kassay --------- 07.09.69 belaiza-----------16.08.70 Tin----------------23.04.71 Gingera----------16.07.71 Werkaaa---------05.08.74 micka-------------18.08.74 golumea----------17.12.74 naneczka---------17.08.75 mo.nika-----------26.03.76 Justys78----------14.08.78 justynaamelia----11.03.80 usmieszka---------07.11.80 asia.80 -----------11.11.80 bremenka------- 26.09.81 malutka_de------10.11.81 magdzialenka1----??-??--83 madlen21 ----- 13.03.1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AKTUALIZACJA
NICK ******** MIESJCOWOSC ***** LATA W RFN **** WIEK **** DZIECI aga **** Frankfurt******** angelina 22****Monachuim-Karsfeld****????** 22lata****maz asia80****Stuttgart(Göppingen)****3 lata***26 lat****1 dziecko(Bastian 8m-cy) balooonik**** Gütersloh-NRW******7 lat****50 lat BARBARAG ****Raciborz ****30 lat ****2 dzieci (Kamil 6lat i Natalia7lat) beleiza****(Bawaria)Pfarrkirchen***1 rok***36 lat bremenka****Bremen**** od marca 2006****24 lata****maz Carolina77****NRW-Essen******3msce******20 lat cludi_alb********Münsingen******2,5 roku**???? e-v-a****Teising**** 17,5****41lat w(7.10)****dzieci(Olivia-15lat) Gingera****Weil am Rhein-BW****przeprowadzka w planach****35 lat-(corka15lat+ciaza). Gosia_70****36lat hessen**** Isia27 ****Travemünde ********1,5 roku**** 27 lat janta****Szczecin**********38lat****maz****3dzieci(13, 4, 1,5 ) justynaamelia****Bawaria****11 m-cy******26 lat****2dzieci(3; 1,5msca) Justys78*******Nordhorn*******2,5roku******28 lat kajaffm****Frankfurt**** kasiulica****Karlsruhe(Germersheim) ****1rok**23 lata kaska12345**** Kassay(Iwona)****Bremen****20 lat**** 36lat****2 dzieci(16lat i roczek) kc*****Bad Kreuznach (RP)*****2,5 roku****23 lata Lena****Berlin**** lenka******** limes-inferior **** Brocken******4,5*******34 lata madlen21****Heppenheim (Hessen)****3lata****21 lata (Olivia-2 latka, Thomas 4msce) Madzialenka_1****Esslingen ******3 lata****23lata malutka_de*****Bad Urach*******5lat *****24 lata****1 dziecko(10 m-cy) maremarie*** Stuttgart(Steinenbronn)***29 lat mary.de ****Wiesbaden ********????*******21lat****chlopak micka********** Pforzheim*******9,5 ******32lat******1 dziecko(28.11.04) Mo.nika*******Bremen*********1rok*********30 lat****3 dzieci(8,5,0--3.04.06) naneczka*******München *******6lat ******????? Nett-ka****Fellbach bei Stuttgart****8 lat ****33 lata Ona 22****Wilhelmshaven(bei Bremen)****4lata***22 lata(strzelec) sarra...****Hannover ****5lat*****?????******maz Tin*************Hamburg*******16,5 *******34 lata******2 dzieci Tofi_Bremen*** Kassel/Bremen**** 1rok **** 27lat ***** (dziedziczka na 31.03.07 J) usmieszka*****Tübingen******3 lata********25 lat Werkaaa*****Gütersloh (NRW)****3,5 roku ****32 lata URODZINY Kassay --------- 07.09.69 belaiza-----------16.08.70 Tin----------------23.04.71 Gingera----------16.07.71 Werkaaa---------05.08.74 micka-------------18.08.74 golumea----------17.12.74 naneczka---------17.08.75 mo.nika-----------26.03.76 Justys78----------14.08.78 justynaamelia----11.03.80 usmieszka---------07.11.80 asia.80 -----------11.11.80 bremenka------- 26.09.81 malutka_de------10.11.81 magdzialenka1----??-??--83 madlen21 ----- 13.03.1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i zostaw człowieku topik na kilkanaście godz to nie nadążysz z czytaniem:)dzisiaj miałam ciocie,kłopoty z kompem,wywiadówke wiec dopiero jestem:) Monika pewnie bym była rano....tylko komputer otwierał mi strony po 10 min wiec dałam sobie spokój troche pogrzebałam w nim no i działa,nie wiem co to było ale było denerwujące:)wysłałam ci maila:) Kassay moja Pati spała zawsze o tej samej porze w dzień przez 3 godziny i wieczorem od 19-7(8)rano,a reszta towarzystwa niestety śpi kiedy chce i ile chce,nic nie mozna sobie zaplanować:)mam nadzieje ze jeszcze z rok i bedzie lepiej:) Belaiza i justynaamelia dzieki za zdjecia odesłałam wam swoje czekam na inne:) Madlen jestem pielęgniarką,jak dziecko nie potrzebuje to nie dokarmiamy jak dziecko skończyło 3 m-ce podawałam soczki i przeciery owocowe,na początek jabłki,marchew,jabłko-marchew,zaczynałam od łyżeczki i patrzyłam czy nie ma wysypki,bóli brzuszka,ale owoce i soczki już bym spokojnie wprowadzała małymi kroczkami,sa takie w słoiczkach jak skończył 4 m-ce to możesz podawac sloiczki z napisem 4 m-ce i 5 m-cy,tylko zacznij od najprostszych jednoskładnikowych,mam 3 dzieci i wszystkie sa zdrowe,nie chorują rosna silne i są szczesliwe:) i nic nie napisałyście o spotkaniu😭no ale za chwile mamy nowy dzień to pewnie napiszecie:)ciekawa jestem czy Aga dojechała:) kolorowych snów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, ale mialam przygode 2 godziny temu, do tej pory nie moge dojsc do siebie, wracalam kolo 23 z miasta autem sama, nagle mi zgaslo to odpalilam je jeszcze raz, ale znowu zgaslo wiec zjechalam na pobocze i w tym momencie zobaczylam tylko jak ogien wybucha spod maski, nawet nie wiem jak wysiadlam z auta dopiero po chwili zorieentowalam sie, ze jacys faceci zaczeli gasic pozar, po kolejnych kilku sekundach dotarlo do mnie, ze to policjanci, ktorzy wysiedli z busa jadacego za mna, po chwili byly juz 2 radiowozy, 2 straze pozarne i nawet jakis autobus sie zatrzymal naprawde mialam szczescie, ze ci policjanci byli za mna i zgasili pozar,bo tak to nie wiem co by sie stalo, pod autem byla wielka plama benzyny... jeszcze jak wracalam od moniki to mowila m bremence, ze jutro chcemy sprzedac to auto, zeby kupic inne:( no a teraz kasa w plecy:( nie wiem co teraz mam robic, jedynie ciesze sie, ze to nie bylo z mojej winy, najprawdopodobniej elektryka w aucie wysiadla a tak poza tym to dziekuje dziewczynom za bardzo mile dzisiejsze spotkanie, zycze wszystkim spokojnej nocy i przepraszam, te to co napisalam wyzej jest pewnie pelne bledow i w ogole bez ladu i skladu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sarra no rzeczywiscie dzisiaj 13, ehh ja to mam pecha:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sara no to ja tego 13 siedze przed kompem z kawą i mam dla dziewczyn przygotowane leki:) Aga fajnie że udało sie ci pojechać na spotkanie,przygoda nie do pozazdroszczenia,wierze ze jesteś w szoku,nie masz pecha tylko auto było uszkodzone:)nie myśl o kasie(chociaż to przydatna rzecz i to baaaaaardzo)ciesz sie że nie wybuchło i że jesteś cała i zdrowa,mogło ci ono niezłą krzywde wyrzadzić i nie miałaś pecha miałaś szczęscie bo od razu znalazła sie pomoc:) reszts dziewczynek prosze o zdjęcia,no i wstajemy mamy nowy dzień.....witajcie Monia wysłałam ci maila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry:) Hej mariemarie, witaj po urlopie.:) Janta , wyslalam Ci maila. Aga, ja Twojego smsa odczytalam dopiero kolo 2 w nocy, to juz nie odpisywalam.Ale faktycznie mialas przeboje.I szczescie ze wysiadlas w pore i ta policja byla.A swoja droge cos Ty robila w miescie o tej porze ? :P) :) No , dzisiaj prawdziwy 13.Ja juz rano zdazylam sie z mezem poklocic.Az wszystkiego czlowiekowi sie odechciewa.Nie wiem dlaczego ale juz jakis czas temu to zauwazylam, zawsze kiedy spotka mnie cos milego to potem mam klotnie z mezem.Tak jakby mnie na ziemíe sprowadzal.Ehh.... A spotkanie uwazam za udane,bylo milo.Dziewczyny sympatyczne:) A jakie laski na zywo :)) Chcialam zdjecia teraz dac na kompa ale cos nie moge.Musz poczekac na pana i wladce, potem sie ukorzyc i poprosic zeby i to zrobil.Aha, zapomnialabym: AGA Z BREMEN ISTNIEJE I NAPRAWDE MIESZKA W BREMEN :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny!!:) spotkanko super:)na zywo o wiele lepiej sie rozmawia i mozna sie bardziej poznac:) ja juz spac nie moge bo okna chce umyc,a pozniej slonce mi tak swieci ze nie dam rady.Wiec od rana mam pracusia:) Jeny Aga to mialas przygode,dobrze ze ci nic nie jest,a somochod rzecz nabyta,teraz sie w koncu tranwajem przejedziesz;)A wczoraj Ci jeszcze pisalam spokojnej nocy jak swoj nr wyslalam.ale dobrze ze wszystko ok z Toba:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak dzis 13.Teraz mam dokladnie 21,5 lat!nie wiem czy sie cieszyc czy plakac.Ale chyba to drugie bo juz nie chce zeby te lata tak szybko mijaly!Do 18 sie ciaglo,a teraz Sie nieobejrzysz,a rok juz minal:( Aga to mialas szczescie w nieszczesciu z tym autem:(:) No to ja czekam niecierpliwie jak Moniki maz wroci i Przerzuci zdjecia na kompa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bitney spears urodzila w nocy drugie dziecko-syna.Miala cesarke.Dziecko urodzilo sie 2 dni wczesniej przed piewszymi uodzin jej starszego synka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×