Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

halli hallo, :-))no spotkanie bylo naprawde fajne ale wiesz Monika ty nie jestes jedyna co sie z mezem klöcila. Ale tak to jest. Aga mialas szczescie ze sie nic gorszego niestalo. madlen21 moze sie niektörym niebedzie podobalo co napisze ale mikrofalöwki sa urzadzeniami ktöre moga zdrowie zniszczyc.Prawda jest ze zawsze potrzeba paru lat zeby cos sprawdzic zeby zobaczyc jak funktionöje.ja tez mialam cos takiego.Ale jak zaczelam czytac ze moze zdrowiu szkodzic bo te fale zmieniaja sklad jedzenia i wogöle .jak sie moja mikrofalöwka zepsula to zadnej wiecej niekupilam.jakis gosc tutaj napisal ze to nic strasznego bo wczesniej jadlo sie truskawki z krzaka.tak, jedzenie z krzaka ale jest naturalne.owoce sa zdrowe jezeli sie tych niczym niepryskalo.Ale fale sa calkiem inne i warto troszke w internecie poczytac.tak samo jest z handy i telefonem bez sznurka.mam sama handy i telefon bez sznurka ale wiem ze jest to szkodliwe.jezeli sie telefonuje takim telefonem to jest to dla mözgu tak jakby sie go smazylo. sa ludzie ktörzy to nawet przy telefonowaniu czuja bo robi sie po tej stronie gdzie sluchawka cieplo albo nawet glowa troszke boli. Co do dokarmiania.Moje pierwsze dziecko karmilam piersia 4 miesiace a pözniej dawalam i butelke i soki i wogöle wszystko. Czlowiek nie wiedzial no to robil.A ze w sklepie stoi... Moje drugie dziecko karmilam caly rok wylacznie piersia i nic niedodawalam.Dziecko bylo przez caly czas zdrowe,silne,\"tlusciutkie\":D i nic mu niebrakowalo.To mnie szybciej bylo czegos brak. teraz daje mu tez normalne jedzenie.Mojego \"meza\" siostra dawala swojemu synkowi jak mial pöl roku chleb bialy z pasztetem do jedzenia!!! Osobiscie uwazam ze powinno sie zawsze to dawac co z natury jest mozliwe.Dzieci ktöre zabköw nie maja nie powinny jesc zeczy ktöre sie gryzie.Slyszalam ze miöd daje sie dopiero jak dziecko 1 rok skonczy bo dopiero wtedy jest mozliwe dobre trawienie tego co w miodzie.I pomarancze daje sie duzo pözniej. No to teraz przestaje bo moze bedzie ktos zly na mnie:-))) Moglabym jeszcze bardzo duzo na ten temat pisac.Tez bardzo duzo o mleku krowim:-)))ale nie bede.....moze innym razem. Slonko swieci i dostaniemy znowu fajne 17 stopni mniejwiecej. Pije kawe i bede tez sprzatac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madlen moj maly za 4dni bedzie mial 4 miechy ja mu juz podaje od 3,5miesiaca jedzonko,na poczatku kaszki ryzowe,a teraz juz wcina wszystko obiadki ,deserki,wszystko z lyzeczki,wczoraj mielismy szczepienie,byl dzielny, a wiecie co moj najmlodszy wczoraj zrobil przewrocil sie z pleckow na brzuszek i z brzuszka na plecki tak mu sie to spodobalo ze teraz tak koziolkuje,musze mu kupic taki kojec duzy to bedzie sie w nim bawil,lekarka byla w szoku jak przy niej tak koziolkowal,powiedziala ze bardzo szybko,warzy juz 6 400,spoko i dlugi62,niech rosnie zdrowo. kurcze znowu mnie czeka kupa prasowania a taka ladna pogoda sie zapowiada,eeeeeee tam prasowanie poczeka nie ucieknie,wole sie poopalac:D ide kawe sobie zrobic......zbozowa hehehe:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kassay ja o mleku krowim kiedys cos czytalam,ze niejest przeznaczone dla dzieci tylko dla krowek zeby szybko rosly i sie szybko rozwijaly i ze to blad ze dziecia sie mowi \"pij mleko bedziesz wielki\".Jasne mozna pic ale w niewielkich ilosciach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasznie szybko wasze dzieci sie rozwijaja!:)Moniki juz ma zeba od tygodnia,twoj przwraca sie na plecy i z powotem:D Super,tylko czego moj jeszcze nic:(?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sarra a kiedy dostane od ciebie zdjecia? I wogöle od reszty? marie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooorany madlen to tluscioszek jest co??????????ß:D duzo warzy,grunk ze zdrowe,ja mojego jeszcze piersia karmie,sama jestem w szoku ze tak dlugo,to moj rekord,z cora wytrzymalam tylko 4tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madlen od wczoraj moj ma juz 2 zeby:) A dzisiaj znow ciezka noc byla.Plakal, mial temperature, zasmarkany.Dziwny ma ten katar, bo tylko w nocy.Teraz spi.Wyjde dzis wczesniej z chlopakami na zakupy , to zrobimy sobie spacer i do apteki zajde po jakies krople no nosa dla Kuby.Na goraczke mam w prawdzie czopki ale nie podawalam mu.Dla mnie to ostatecznosc.Rozebralam go w nocy do pampersa i koszulki zeby sie schlodzil, i pomoglo.Nad ranem temperatura troche spadla i spokojniej zasnal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia wlasnie o tym tez czytalam:-))krowie mleko jest tak naprawde tylko dla kröwek i nikt z nas nie usiadzie przy krowie i zacznie ssac:-))). krow maja tez pare zolodköw wiecej niz my.Moja babcia miala krowy i tez sie duzo mleka pilo ale jak sie wie ze to wcala az nie takie dobre....Mleko zakleja zoladek a my nie krowy . Madlen niepopelniaj bledu i niepatrz jak sie inne dzieci rozwijaja bo kazde dziecko robi to w swöj sposöb.tak samo jak kazde sie innego dnia rodzi.jak czas przyjdzie to dostanie twoje i zabki i bedzie sie obracalo. Twoje nie jest ani troszeczke gorsze od innych:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika wiesz co jak tak czytam co piszesz o malym to mi sie przypomina moj chrzesniak,on tez w nocy nie mogl spac,mial katar,przebudzal sie.Kumpela tez myslala ze to zabki,ale pozniej sie okazalo ze ma alergie.Juz kiedys o tym pisalam,jak rozmawialysmy o lekarzach.Jak poszla do lekarza to mysleli ze ma zapalenie oskrzeli az w koncu okazalo sie ze jest alergikiem.Tylko ona miala kota,wiec jak go wadala(bo lekarka od razu kazala to zrobic) to wszystko wrocilo do normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przerazajace nie jest to jak dlugo sie piersia karmi tylko jak ludzie na to reagöja chociaz to jest najbardziej naturalna rzecz na swiecie.znam pare stronek niemieckich od pewnej naukowczyni ktöra studia na ten temat robila i pisala.Ona przygladala sie wszystkim krajom i kulturom.patrzyla i poröwnwala no i napisala ze z natury tak naprawde to powinno sie dzieci pare lat piersia karmic.Sa kraje gdzie sie tak jeszcze robi ale niewiele.nasi przodkowie dalecy tez tak robili.Ale pewnego dnia przyszly takie Firm jak Milupa i tak dalej i zaczely nam wmawiac jak to niedobrze jest dziecko dlözej niz 6 miesiecy karmic.Zaczeli nam wmawiac ze dzieciom wiele brakuje .takie bzdury.a wszstko tylko po to zeby zarobic pieniadze i to nawet duzo pieniedzy.na koszt dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, nie mysle zeby to byla alergia.U nas nikt nie ma , ani w dalszej ani w blizszej rodzinie.Byc moze ze przez te zabki, jest oslabiony, i przypaletalo sie jakies przeziebienie.Tylko takie dziwne bo nocne:) U mnie pralkam juz pracuje, gary tez sie myja, poodkurzam tylko i u dzieci ogarne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika co mi teraz wpadlo.Möj jeremmy zawsze jak szczepionke dostawal to tak tydzien pözniej mi za kazdym razem chorowal i dostawal tez przeziebienie i goraczke. ide sprzatac.:-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niewiem dokladnie jak to bylo.Chyba poprostu w googlu napisalam zeby mi polskie strony dal.Ale wczesniej zadko na polskich stronach bylam. To byl przypadek.Ale bardzo fajny:D Bo ja to tu i tam troszke szukalam cos o mandarynie i Michale.Moja kuzynka tez mi tam stronke podala.A moze to ona mi ta podala?jakos wpadlam zaraz na twöj Topik. Ale ze stara jestem zapomnialam:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo alergia najsilniejsza jest wlasnie w nocy,niestety cos o tym wiem bo sama jestem alergikiem.Jak biore leki jest ok,ale jak nie biore,albo biore w kratke to w nocy potrafie sie dusic,znaczy mam taki kaszel suchy.Ale jak u ciebie nie ma alergikow w rodzinie to mozesz byc spokojna,maly jest zdrowy jak ryba:):):)i rosnie jak na drozdzach!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no okno u dzieci umyte,aż miło popatrzeć;) Monika,poczekamy jeszcze z 2 dni i ci napisze wtedy co jest,maila ci wysłałam nie wiem czy czytałas ?Tam napisałam o kropelkach z soli fizjologicznej poczytaj:) MONIKA przed pójściem do apteki pocztaj mojego maila:) a jak piszesz że zawsze jak cie coś spotka przyjemnego to potem masz kłótnie z męzem....to chyba nie wina 13.....tylko twój mąż chyba jakoś dziwacznie reaguje,jakby był zazdrosny ze coś cie cieszyło i zaraz potem próbuje ci to popsuć .....oj nie ładnie z jego strony,szkoda ze tak masz .....ale pewnie sie pogodzicie no to teraz Aga nie bedzie sie musiała tłumaczyć że nic nie wie o mieście,będzie wiadomo ze jest prawdziwa i.....troche strachliwa ja bym nie wytrzymała sama w domu,wziełabym mape i chodziła bym zawsze z mapą można trafić do domu:) Madlen a czemu chcesz płakac 21 lat to jeszcze tak malutko,co ja mam powiedzieć jak ja sie juz zbliżam do 40,ale nie myśle o tym czuje sie jakbym miała 30 i nawet jak mam powiedziec ile mam lat w urzedzie to....misze policzyc,bo po prostu nie pamietam,jakos moja głowa nie przyjmuje do wiadomości wieku biologicznego:) Madlen nie smuć sie każde dziecko rozwija sie indywidualnie,jedno szybciej drugie wolniej,z czasem jak już zacznie cos robic to co chwile zaczniesz nowosci zauważać,moje wszystkie dzieci zeby dostawały ok 10 mca,fakt wczesniej też rosły były bóle,spuchniete dziasełka ale wszystkie jakby rosły do dziąsał a jak sie jeden przebił to za chwile był drugi trzeci itd,twój maluszek ma wage ponad 8 kg na pewno mu ciezej sie obrócić niż 6 kg dziecku ale na pewno niedługo zacznie:) a co do karmienia piersia to Maks jadłby chyba do dzisiaj jadł tylko piers jak było za mało pokarmu to sie czesto budził ale nie dał sobie zadnego mleka wcisnać,nic nie pił,owoce owszem jadł,a cycek był podstawą przestał,jeść jak miał 2 lata bo byłam w ciąży.....i skończył mi sie pokarm,straszne to było myślałam że sie nie odczepi....na poczatku było fajnie ale jak miał rok to już mnie to drazniło,za to Weroni jak niedojadała z piersi i dostała mleko to olała piers i przeszła na butelke....mogłam ja karmic piersia i dokarmiac ale,poddałam sie już byłam tak zmęczona tym karmieniem Maksa....ale jestem wyrodna matka co?:) Justynaamelia,co tam twoje latka ja mam........38:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak straaaaasznie stara jestes! :) A z tym jak znalazlas topik to w sumie nie wazne, z ciekawosci pytalam.Najwazniejsze ze znalazlas:) A jak mezowie , wczoraj po spotkaniu? Bo moj powiedzial ze teraz moze wreszcie nie bede mu plotla o typowo babskich sprawach, bo on i tak nic z tego nie rozumie,i nie chce juz mu sie udawac ze rozumie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj jak mu cos mowie to mowi\"nie musze tego rozumiec?\":)a klotni nie mialam,pytal sie tylko jak sie dogadywalysmy.On mial zalobe bo Werda przegrala;):) Kassay po tobie wieku nie widac!!!i przestan mowic ze stara jestes!!bo tak nie jest:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika kiedy ma przyjsc do Ciebie Monika?bo chyba nie dam rady w tyg.Chcialam sie zapytac czy moge przyjsc jak bedzie u Ciebie ??to od razu by miala wiecej glow w jednym miejscu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, wlasnie wstalam:) moj jeszcze spi, zalamal sie wczoraj troche, bo z auta juz nic nie bedzie. wszystko pod maska sie spalilo, a mielismy je dzisiaj sprzedac i kupic nowe. nawet mielismy juz upatrzone,a tak to nam teraz brakuje tyle kasy, ile to auto bylo warte no to teraz bede miala okazje pochodzic po okolicy, ladna pogoda jest, to bedzie przyjemnie ciagle nie moge uwierzyc w to, jaki mialam szczescie, ze policja jechala za mna. to nie byl taki zwykly radiowoz, tylko nieoznakowany bus i praweie 10 facetow tam bylo, gdyby nie oni, to nie wiem co by bylo, az sie sama zdziwilam, ze wszystko rozumialam, co do mnie mowili, no ale takich lekcji jezyka to juz nie chce miec:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Aga:) Monika mi bardziej 17 pasi,bo 18 szkola ,mama,nie wiem czy znajde czas.Ale jak Wam lepiej 18 to sie postaram:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×