Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

NICK ******** MIESJCOWOSC ***** LATA W RFN **** WIEK **** DZIECI aga **** Frankfurt******** ???????? *********** Aga_ ******Bremen*********** ????????? *********** ?????? *** angelina 22****Monachuim-Karsfeld****????** 22lata****maz asia80****Stuttgart(Göppingen)****3 lata***26 lat****1 dziecko(Bastian 8m-cy) balooonik**** Gütersloh-NRW******7 lat****50 lat BARBARAG ****Raciborz ****30 lat ****2 dzieci (Kamil 6lat i Natalia7lat) beleiza****(Bawaria)Pfarrkirchen***1 rok***36 lat bremenka****Bremen**** od marca 2006****24 lata****maz Carolina77****NRW-Essen******3msce******20 lat cludi_alb********Münsingen BW*****3lata*****24lata(28.07) e-v-a****Teising**** 17,5****41lat w(7.10)****dzieci(Olivia-15lat) Fa************Bayern********7 lat*********37 lat***dwoje dzieci Gingera****Weil am Rhein-BW****przeprowadzka w planach****35 lat-(corka15lat+ciaza). Gosia_70****36lat hessen**** Isia27 ****Travemünde ********1,5 roku**** 27 lat janta****Szczecin**********38lat****maz****3dzieci(13, 4, 1,5 ) justynaamelia****Bawaria****11 m-cy******26 lat****2dzieci(3; 1,5msca) Justys78*******Nordhorn*******2,5roku******28 lat kajaffm****Frankfurt**** kasiulica****Karlsruhe(Germersheim) ****1rok**23 lata kaska12345**** Kassay(Iwona)****Bremen****20 lat**** 36lat****2 dzieci(16lat i roczek) kc*****Bad Kreuznach (RP)*****2,5 roku****23 lata Lena****Berlin**** lenka******** limes-inferior **** Brocken******4,5*******34 lata madlen21****Heppenheim (Hessen)****3lata****21 lata (Olivia-2 latka, Thomas 4msce) Madzialenka_1****Esslingen ******3 lata****23lata malutka_de*****Bad Urach*******5lat *****24 lata****1 dziecko(7 m-cy) maremarie*** Stuttgart(Steinenbronn)***29 lat mary.de ****Wiesbaden ********????*******21lat****chlopak micka********** Pforzheim*******9,5 ******32lat******1 dziecko(28.11.04) Mo.nika*******Bremen*********1rok*********30 lat****3 dzieci(8,5,0--3.04.06) naneczka*******München *******6lat ******????? Nett-ka****Fellbach bei Stuttgart****8 lat ****33 lata Ona 22****Wilhelmshaven(bei Bremen)****4lata***22 lata(strzelec) sarra...****Hannover ****5lat*****?????******maz Tin*************Hamburg*******16,5 *******34 lata******2 dzieci Tofi_Bremen*** Kassel/Bremen**** 1rok **** 27lat ***** (dziedziczka na 31.03.07 J) usmieszka*****Tübingen******3 lata********25 lat Werkaaa*****Gütersloh (NRW)****3,5 roku ****32 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halli hallo:-)) wlasnie jestem spowrotem ze spacerku i tak jak wychodzilam w deszczu to wracalam w sloneczku. Jutro ma byc jeszcze lepiej. Aga jak co to mozesz do mnie wpasc:-)....pogadac o facetach. Niemam ani telefonu ani adressu od ciebie. I od Bremenki tez nie:-(( Ide cos robiA wogöle to musielismy wczoraj kaloryfer wlaczyc.Ale niektöre zle dzialaja bo trzeba na 3 nastawic zeby wogöle zrobil sie cieply.Czyli musze w poniedzialek dzwonic. No, a jak widze (wiem ze tez zadziej wpadam) to tutaj sie pustki robia.Dlaczego? zazwyczaj dzieje sie cos takiego jezeli ktos sabotuje.Bylo fajnie a niektörym sie niepodobalo.I co bylo lepsze???????Albo jest??????? Pustki czy rozmowy? Dziewuszki ja tu bede dalej wpadala a tak pozatym to zycze wam pieknej soboty i niedzieli. Buzka🌼 Pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczór. Kassay jak zwykle masz racje, warto tu wpadać , chociaż czasami, kilka zdań zamienić z dziewczynami, podzielić się problemami i radościami, no i przepisami na obiad, Madlenka napisz jak tam wizyta mamci, pozdrawiam i życze miłego i ciepłego weekendu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry Wieczor dziewczyny! Nie mam nic ciekawego do napisania,wiec tylko was podczytuje:) Ale nie zapomnialam o was:) Barbara,mama sie nie nacieszylam dlugo ,bo juz pojechala do pracy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tygrys1974
Witam wszystkie kobiety mieszkajace w Niemczech.Bardzo sie ciesze,ze Was znalazlam.Od czterech godzin sledze Wasze wypowiedzi i jeszcze wszystkiego nie przeczytalam.Jest tutaj moze ktos z okolic Worms?Mowia mi Benia i od prawie 3 lat mieszkam w malej miescinie pod Worms.Drugi maz -Niemiec,troje dzieci,w tym bliznieta.Nie wiem jak to zrobilyscie,ale ja nie potrafie sie tu zaaklimatyzowac.Tesknie za Polska,za przyjaciolmi,polska mentalnoscia przede wszystkim.Z mezem tez roznie sie uklada...Czasami do rany przyloz,a czasami patelnia ,ale tak zdrowo ,po naszemu.Wiekszosc Niemcow,zwlaszcza kobiety,traktuja mnie z gory,a ja nie wiem wtedy jak mam sie zachowac.Z natury jestem niesmiala ,w Polsce nadrabialam to humorem,tutaj mam humor,ale czarny.Powiedzcie,czy ktoras z Was poznala na wlasnej skorze wredote i niechec Niemek,do nas Polek?Jak sobie z tym radzilyscie,bo przeciez nie mozna ciagle udawac,ze sie tych brudnych aluzji nie rozumie.Czasami wpadam w taka rozpacz,ze gdyby nie dzieci ,spakowalabym walizy i wyjechala tam,skad pochodze.Pozdrawiam Was wszystkie i przepraszam za tego "tygrys 1974" ,ale inaczej nie udalo mi sie zalogowac.Pozdr.BENIA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:-)) dziewuszki,slonko swieci:-))) witam Tygrysa. Zyje juz 20 lat w niemczech ale musze powiedziec ze doznalam do tej pory ze strony niemcöw raczej pozytywne zachowanie .Niewydaje mi sie ze mialam tylko troche szczescia. Wiem ze dözo moich znajomych a to tylko niemcy zalili sie na Uzedniköw jacy oni nieuprzejmi i niedobrzy.Ciagle slyszalam cos negatywnego.A jak ja do uzedu musialam mialam zawsze jakies mile panie i panöw.No moze z jednym wyjatkiem ale i to nie mozna by zla osoba nazwac.Moze zestresowana:-)) Möwi sie ze ludzie sa do nas tacy jak i my do nich.Ze sa naszym odbiciem .Od paru lat jestem o tym przekonana.Jezeli sie do ludzi usmiechne to i dostane usmiech spowrotem.Sa naturalnie ludzie ktörzy sie nieusmiechaja tylko sa moze zli na nas ale to jest w takim razie nie nasza wina. A moze nikt nic do ciebie niema tylko sa sami bardzo nieszczesliwi a Ty myslisz ze to z twojego powodu??Ja tez naleze do ludzi ktörzy wszystko sobie bardzo mocno do serca biora. Ty piszesz ze jestes tu nieszczesliwa i wolalabys wröcic do polski.Byc moze czuja to tez ci niemcy z ktörymi sie przyjaznisz.Czasami trzeba na samego siebie popatrzec ,pod lupke wziasc:D . Ja möwie do mojego nieslubnego ze jezeli on smutny po mieszkanku chodzi to i ja tak zaczynam a on möwi do mnie ze on taki bo ja taka:-))hihi...Ale tak jest naprawde.To co my na zewnatrz dajemy i pokazujemy powraca tak samo spowrotem.troszke zmienione no bo od kogos innego ale takie samo. Fajnej niedzielki zycze:-)) 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tin
witajcie dziewczyny, wieki znowu mnie tu nie bylo, brak czasu jak zwykle na male co nie co w sieci.... pozdrawiam w deszczowy poranek Stara wiare i tych ktorych nieznam tez :))) do nastepnego ciao

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hi wszystkim🖐️ mam nadzieje, ze w milych humorach jestescie, u mnie dzis slonecznie, wiec i samopoczucie od razu lepsze Tin jak ja juz dawno nic o tobie nie slyszalam napisz cos wiecej, co u ciebie mieszkasz juz w italii?w jakim miescie? tygrys1974 witam serdecznie 🖐️ fajnie ze do nas dolaczylas nie doswiadczylam jakiejs nieprzyjemnosci od strony niemcow, oczywiscie niektorzy maja glupie teksty, typu \"wszyscy polacy to zlodzieje, a kobiety to ...\"ale sa to raczej gowniarze, a z nimi nie ma cvo prowadzic dyskusji. Natomniast denerwuje mnie w niemcach to, ze mysla, ze polska, to jakis zacofany kraj, i ze my tam nic nie widzielismy,mieszkamy w lepiankach, Niekiedy kiedy pokazuje moje zdjecia z polski, to niektorzy otwieraja szeroko oczy, z niedowierzeniem, ze tak tam rzeczywiscie wyglada. Albo wiekszosc polek jest zawsze schludnie, gustownie ubranych, czego niemki nie moga zniesc i sa zazdrosne, np. w pracy, ze jak to taka polka ma prawo sie stroic, smieszy mnie to, ale tak bywa :) Pozdrawiam Was wszystkie!🌼 milego dnia, wieczorem wpadne🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angelika63
czesc.mam ogromna prosbe!chodzi o to ze potrzebuje jak najszybciej informacji na temat czy moge dostac zatrudnienie na stale w niemczech nie podejmujac jednoczesnie nauki.poniewaz slyszalam ze pracodawca nie moze mnie przyjacx na stale tylko na prace sezonowa.chce wyjechac jak najszybciej do niemiec ale nie mam pewnosci jak to wkoncu wyglada.piszcie prosze na moj meil.bede bardzo wdzieczna.dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A tutaj cos dla usmiechuD
Gdybyś krzyczal przez 8 lat, 7 miesiecy i 6 dni wyprodukowalbyś wystarczająco energii do podgrzania 1 filizanki kawy. (Nie wydaje mi się to warte wysiłku) Gdybyś puszczal bąki bez przerwy przez 6 lat i 9 miesiecy wyprodukowalbyś wystarczająco gazu równego energii bomby atomowej. (No to mi się wydaje bardziej warte wysilku!) Ludzkie serce wytwarza wystarczające ciśnienie aby wystrzelic krew na odleglośc 20 metrów. (O ludzie!) Orgazm świni trwa 30 minut. (W przyszlym zyciu chcę byc świnią) Karaluch zanim umrze moze zyc jeszcze przez 9 dni po odcieciu mu glowy (Ciągle jeszcze myślę o tej świni.) Uderzając glową w ściane zuzywasz 150 kcal na godzine (Nie próbuj w domu. Spróbuj w pracy) Samiec modliszki nie moze kopulowac dopóty dopóki ma glowe na karku. Samica inicjuje sex przez oderwanie mu glowy.("Kochanie, jestem w domu! Co do cho....?!) Pchla moze skoczyc na odleglośc 350 dlugości własnego ciala. To tak jakby czlowiek skoczyl na odleglośc boiska. (30 minut... szcześciara z tej świni! Wyobrazasz to sobie?) Sum ma ponad 27,000 kubeczków smakowych (Co może byc tak smacznego na dnie stawu?) Niektóre lwy kopulują 50 razy dziennie. (Nadal chce byc świnią w przyszłym zyciu... stawiam jakość nad ilość) Motyle smakują jedzenie stopami. (Coś co zawsze chciałam wiedziec) Najsilniejszym mieśniem jest...język. (Hmmmmmm......) Osoby praworeczne żyją przecietnie 9 lat dluzej niz osoby leworęczne. (Jeżeli jesteś oburęczny powinieneś wykalkulowac przecietną?) Slonie są jedynymi zwierzetami, które nie potrafią skakac (OK, to w zasadzie jest fajne) Koci mocz świeci w podczerwieni. (Zastanawiam się komu zaplacono, żeby to zbadal?) Strusie oko jest większe niż strusi mózg (Znam takich ludzi) Rozgwiazdy nie mają mózgu. (Takich ludzi też znam) Niedźwiedzie polarne są leworeczne. (Jak zmienią rękę to będą żyły dłużej?) Ludzie i delfiny są jedynymi stworzeniami, które uprawiają sex dla przyjemności. (A co z tą świnią ??) A teraz skoro uśmiechnąłeś się przynajmniej raz wyślij to do kogoś kogo chcesz rozśmieszyć..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tygrys1974
Dziewczyny ,jestescie kochane!!!Podnioslscie mnie na duchu.Kaasay ,pewnie z mojego biadolenia wywnioskowalas,ze jestem smutasem i wcale Ci sie nie dziwie.Pisalam pod wplywem chwili i emocji.Jestem niesmiala,to fakt,ale zawsze mila i usmiechnieta i skora do pomocy.Dlatego uwielbiaja mnie tu starsi ludzie.Kilka mlodych Niemek nie moze na mnie patrzec ,bo usidlilam jak mowia czlowieka ,ktory do tej pory byl wolnym ptakiem.Zawsze skory do flirtow i milosnych igraszek.Oojetnie z kim i gdzie.Ja nie zdawalam sobie z tego sprawy.Nigdy nie pomyslalabym,ze kobiety majace kochajacych mezow ,moglyby sie rozgladac za jakims lowelasem.Tym bardziej,ze go tak dobrze znaly.I jeszcze nie wstydzily sie mnie o tym informowac.Probowaly juz zniszczyc moje malzenstwo i pewnie by im sie udalo,gdyby nie dzieci.Wiem juz ,ze moj maz w czasach naszego narzeczenstwa zdradzal mnie z kim popadnie.Nie potrafie tego zapomniec.Boli jak cholera.Podobno sie zmienil,ale zaufania nie da sie odzyskac.Zawsze staralam sie postepowac zgodnie z zasadami etyki i czlowieczenstwa.On zabil moje idealy.Staram sie jednak byc dobra zona i nie wspominac przeszlosci.Nikomu tez nigdy sie nie zale.Wyszlam za maz i musze jakos posklejac to popaprane zycie.Na codzien jestem wesola i sympatyczna,bynajmniej tak mnie inni opisuja i wiem ,ze to prawda.Nie chodze z zadartym nosem,bo nie taka moja natura,a zlosliwosci nie zaluja mi osoby,ktore mysla,ze moje szczescie nie zna granic.To tak jak pisala CLUDI_ALB.Sporo Niemek mialo ochote na mojego faceta,bo zalezalo im na kasie.Nie widzialy niczego dookola,ile pracy i sily trzeba,zeby to wszystko utrzymac.Moj maz jest winiarzem ,mamy ogromny dom,dwa ogrody,winnice i mnostwo pracy.Nikt mnie nie widzi ladnie ubranej ,bo i po co?Dlatego nie moga byc zazdrosne o moj wyglad.Jestem przecietna kobitka ,niczym szczegolnym sie nie wyrozniam.Moze tylko w oczy koli,ze mysla tymi swoimi malymi rozumkami,ze zlapalam Pana Boga za nogi.Nieprawda wiec,ze dostane usmiech z powrotem.Jezeli widza mnie z mezem..Jasne!!!I to jeszcze jakie mile,ale wystarczy,ze wpadne sama do netto i natkne sie na jakas,to ta odwraca z premedytacja leb w druga strone,albo zmierzy mnie kasliwym spojrzeniem.Mam juz dosyc pozdrawiania takich pustych dam,wiec przestalam.Nie czuje sie z tym dobrze,ale powiedzcie jak inaczej przez to przebrnac?DO IGNORANCJI za mile slowa rowniez dziekuje.Mam tutaj mila sasiadke 45letnia,syn lat 7,maz Czech.Z nia moge jeszcze porozmawiac ,ale nie chce jej obciazac moimi problemami.Ona ma swoich pod dostatkiem.i to ja staram sie jej pomoc.Wogole to zawsze jestem skora dopomocy,jak ta Matka Teresa,smieja sie coniektorzy.Tylko mi nikt nie moze pomoc.Nie moze bo sie nie skarze.Staram sie zachowac fason i tylko czasami lzy ciekna po policzkach ,bo zadaje sobie pytanie DLACZEGO???I chyba stad ten moj chwilowy czarny humor i wieczna tesknota za krajem i nasza mowa.Dziekuje Wam kochane kobitki za wszystkie Wasze posty.bede Was tutaj czesciej odwiedzac i byc moze pomoge komus tak jak wy mi pomoglyscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrys1974 nie ma sensu przejmować się jakimiś zazdrosnymi niemkami, ich zachowanie świadczy o nich samych, pewno przemawia przez nie zazdrość i gorycz , że twój mężczyzna wybrał ciebie a nie je, pewnie zastanawiają się co jest w tobie takiego czego one nie mają, i nie słuchaj historii typu co on robił przed ślubem, bo połowa z tego to wymysły niemądrych ludzi, nie ma sensu rozpamiętywanie przeszłości. i zaglądaj do nas częściej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc kobietki:)witam nowe twarze:):) Mnie nic zlego narazie nie spotkalo ze strony niemcow.Znajomi to glownie chlopacy.Niemki to troche patrza takim zazdrosnym wzrokiem jak niemiec powie ze polki sa takie zadbane:)Ale nie wszystkie niemki sa takie.Znam takie ktore potrafia przyznac ze polki maja ladna urode.Tygrys kazda z nas teskni mysle za polskimi murami:)Mojego rodzice sa tu juz 18 lat,i nadal tesknia.Ci ktorzy zadaja mi pytanie czy ja tesknie mowie ze to glupie pytanie i nie odpowiadam,bo mnie draznia te pytania. W piatek byl bigos,caly mi wciagneli ze dla mnie zabraklo:)ciesze sie ze smakowal:) Kassay napisze ci maila z telefonem i adresem,ostatnio tez sobie myslalam ze twojego nie mam. Monika pozdrowionka!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cyttatty
Gisele d`Assailly Kobieta powinna mieć: - trzy rzeczy białe: skórę, zęby, ręce; - trzy czarne: oczy, brwi, rzęsy; - trzy czerwone: wargi, policzki i paznokcie; - trzy dlugie: ciało, włosy, ręce; - trzy krótkie: zęby, uszy i stopy; - trzy wąskie: usta, talię i kostkę; - trzy tłuste: ramiona, uda i łydki; - trzy delikatne: palce, włosy i wargi; - trzy małe: głowę, podbródek i nos. Francis Bacon Żona jest dla młodszego mężczyzny kochanką, dla dojrzałego - towarzyszką, dla starego - pielęgniarką, i w każdym wieku jest pretekst, aby się ożenić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wycieczka byla do bani, wiecej napisze Wam jutro :( Jedyne co mi sie podobalo to Alpy i zaczarowany las i Hintersee. ale za dlugo sie tymi rzeczami nie nacieszylam. Tygrys wejdz w preferencje i zaczernij swoj nick :) nikt sie nie podszyje pod Ciebie. A tak wogole to Witam 🌻 I nie przejmuj sie niemrami, pewnie maja kompleksy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich, witam tygrys :) mamy dzis piekny sloneczny dzien, ja juz czuje sie dobrze wczoraj kupilam sobie kijki do nordic walking, dzis je wyprobowalam, super sprawa!!! moge tylko polecic teraz juz uciekam i ide ogladac Ray´a pozdrawiam!!! Milego wieczoru!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chcialam zameldowac sie po dlugiej przerwie. moja mama byla u mnie 5 tyg. i dzisiaj wlasnie odjechala i mam troche wiecej wolnego czasu na internet na przyklad.HA!HA! cludi-oczywiscie , ze bede tu zagladac tylko , ze jest to zwiazane z czasem-ktorego ostatnio mniej , wieczorem pracuje wiec tez mi go brak. witam wszystkie nowe osoby. Oczywiscie po tak dlugiej przerwie nie jestem w stanie wszystkich wpisow nadrobic dlatego tez przepraszam ale mam nadzieje , ze wszystkim idzie dobrze? usmieszka-zdjecia przesle jutro . mi tez sie nasz espontaniczne spotkanie podobalo, mam nadzieje , ze nastepnym razem uda nam sie jeszcze w wiekszym gronie spotkac. postaram si ebyc teraz na bierzaco z czytaniem do Worms mam 110 km i nawet bylam tam kiedys jak mieszkalam jeszcze w Pfalzu. Tin--ty tez biedaczka zapracowana-bo ostatnioo cos malo cie tu widac?! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc!Witam tygrysa:) Ja ma do Worms tylko 30 km,i wlasnie tam dzisiaj bylismy na spacerze.:D Pozniej pozagladam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hi 🖐️ Dopiero weszlam do domu, bylismy caly dzien u moich tesciow, obiad, kawa, kolacja.Fajnie bylo, ale \"wszedzie dobrze ale w domu najlepiej\" . U mnie dzis swiecilo caly dzien slonko :), bylam na solar sie troszke zabrazowic, bo po lecie juz zbladlam. ignoracja zaleglosci nadrobie - obiecuje tygrys nie martw sie, kazda z nas masz lepsze i gorsze dni jesli chodzi o zdrade, to nie mam zadnego doswiadczenia, wiec trudno radzic, ale mysle, ze jesli sie kochacie i jestescie szczesliwi, to nie warto spogladac w przeszlosc, tylko trzeba patrzyc w przyszlosc, a ludzmi sie nie przejmuj. Ja wyznaje zasade, ze jesli o mnie mowia, to znaczy, ze albo mi czegos zazdroszcza, albo poprostu jestem kims interesujacym. Puki nie wsadzaja nosa w moje sprawy i nie ingeruja w moje zycie, to jest mi to scheiß egal ;) Barbarag co tam u ciebie? bremenka 🖐️ bigos byl pewnie smaczny :) belaiza e-v-a Fa Kassay malutka_de maremarie micka monika tin tofi_bremen usmieszka madlen 🌼🌼🌼🌼🌼🌼 i wszystkie inne netowe kolezanki ktore pominelam kwiatuszki dla was! micka fajnie ze sie pojawilas moglabym tez dostac na poczte te zdjecia, z waszego spotkania? Pozdrowienia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAY - super film, wzruszajacy, dobra muzyka, swietnie sie ogladalo :D a zaraz zaczyna sie moja ulubiona seria ;) Tatort ;) micka - ciesze sie na fotki :) cludi_alb - od Ciebie nie dostsalam jeszcze zdjec, mozesz mi przeslac? milego wieczoru pozdrawiam Was wszystkich serdcznie! 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas zimno w mieszkaniu,kaloryfery juz chodza od tygodnia!Wlasnie skonczylam pisac list na jutro do szkoly.Za poprzedni dostalam sehr gut.To podnosi na duchu:) Mialam napisac czy lepsze sa rozwody przez internet,czy normalne przed sadem i uzasadnic swoja odpowiedz:) Ale mi sie temat trafil,przynajmniej poglebilam swoja wiedze o rozwodach :D A na koncu napisalam ,ze najlepiej sie nie zenic,co zdziwilo troche moja nauczycielke:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrys ja czuje ,ze jak maz by mnie zdradzil,to bym od niego odeszla. Ale wiem ze to sie latwo mowi,trudniej zabrac sie do czynu.To tak samo jak kobieta mowi,ze jakby mezczyzna choc raz podniosl na nia reke,to by go opuscila.Sama tak kiedys mowilam,a choc maz mnie juz uderzyl,to nadal przy nim siedze.Smutne to zycie czasami:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madlen u nas tez juz mozna grzac, ale jeszcze nie zaczelismy, jest przyjemnie, ale jak sie ma dzieci to nalezy dbac o wlasciwa temp. nie lubie jak jest goraco w domu. w sypialni np w ogole nie grzejemy. osttnio slyszalam opinie ekspertow dot. temperatur w domu, i tak w sypialni wystraczy 16st.! my zimá bez grzania mamy 18st. (no czasem 17st) w arbeitszimmer - 20-22st, a w lazience powinno byc 24st. moj maz che przed komputer, wiec mu ustapie :) pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczorasj bylismy na wycieczce w Alpach. Alpy piekne ale wycieczka do kitu :( . Zaczela sie o 7 rano, o 8 mielismy przestanek na sniadanie, ktore trwalo 2 godziny :( po 2 godzinach jazdy przerwa na obiad, trwal tez 2 godziny :( , my na szczescie szybko zjedlismy i poszlismy na krotki spacer, ale padal deszcz i taka sliczna gora schowala sie ze chmurka :( , potem pojechalismy nad Hintersee i do zaczarowanego lasu. 80% wycieczki poszlo do knajpy, nieliczni dostali pozwolenie na spacer (45 minut :( ) jezioro jest piekne, ma sliczny zielony kolor. Las cudowny, chociaz nie lubie zaczarowanych rzeczy. Potem znow jazda autobusem i kolacja w kolejnej knajpie :(. Bylismy jedynymi, ktorzy wybrali spacer po lesie :D. Przeraza mnie taki konsumpcyjny styl zycia. jak mozna jechac w takie piekne gory i nie wysciubic nosa z knajpy. Pojedziemy sobie w te gory wlasnym autem i bedziemy po nich chodzic az braknie nam sil i chwalic naszego Boga, ze tak cudownie je stworzyl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość O Zajdel tu był

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Limes nie krzycz widze Cie ja nie mam takiego odczucia, jak Ty. Jesli nie odpowiedzialam na Twoje pytania to wybacz. Pewnie dlatego, ze nie znalam odpowiedzi. Nie wiem dlaczego nie mozna sobie popisac chocby o pogodzie. Lub o spacerku z dziecmi. I nie stresuj sie wcale nie musisz tu zagladac 20 razy dziennie tak jak inni, kazdy ma swoj styl zycia. Dobrze ze poswiecasz czas dzieciom. A porad nadal sobie udzielamy. Pytaj, jesli znam odpowiedz (i bede miala czas a ostatnio z nim krucho) odpisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Limes-inferior dlaczego krzyczysz? duża czcionka na forum oznacza krzyk, temat załatwiania spraw w urzędach już się chyba wyczerpał całkowicie, ileż można o tym pisać, przeczytaj dokładnie forum to znajdziesz odpowiedz, a my mamy prawo pisać o czym nam sie podoba, każdy ma swój wybór,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a z konkretną sprawą o załatwienie papierów to też możesz wziąść telefon i kompetentna pani z urzędu udzieli ci konkretnych odpowiedzi, bo jeżeli dziewczyny nie odpowiedziały to znaczy że nie znały odpowiedzi na twoje pytanie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeżeli coś ci to pomoże to znalazłam takie coś: Obywatelstwo niemieckie Obywatelstwo niemieckie w wyniku nadania obywatelstwa na podstawie przysługującego roszczenia Obywatelem niemieckim można zostać z reguły dopiero wówczas, jeśli mieszka się w Niemczech od ośmiu lat. Jeśli spełnia się określone warunki, to posiada się prawo do uzyskania obywatelstwa i nie można go wówczas Państwu odmówić. Zazwyczaj należy spełniać następujące warunki: Należy posiadać pozwolenie na osiedlenie lub szczególne zezwolenie na pobyt (obowiązuje następująca reguła: zezwolenie na pobyt musi być wydane w celu, który zazwyczaj jest podstawą stałego pobytu. Dlatego nie wystarczy np. zezwolenie na pobyt w celu podjęcia studiów lub w celu tymczasowego pobytu ze względów humanitarnych). Zwyczajowe lub legalne miejsce pobytu musi znajdować się w Niemczech od ośmiu lat; w przypadku pomyślnego uczestnictwa w kursie integracyjnym okres ten ulega skróceniu do siedmiu lat. Trzeba być w stanie zapewnić utrzymanie sobie i przebywającym na Państwa utrzymaniu członkom rodziny bez korzystania z państwowych świadczeń zabezpieczających egzystencję (tzw. zasiłek dla bezrobotnych II lub pomoc społeczna), (istnieją wyjątki dla młodzieży poniżej 23 roku życia lub dla osób ubiegających się o nadanie obywatelstwa, które nie są same odpowiedzialne za korzystanie z państwowych świadczeń zabezpieczających egzystencję). Należy posiadać wystarczającą znajomość języka niemieckiego. Trzeba wyznawać podstawowy porządek wolnościowo – demokratyczny, wynikający z Ustawy Zasadniczej Republiki Federalnej Niemiec. Z reguły należy zrzec się swojego dotychczasowego obywatelstwa (istnieją wyjątki). Nie wolno być winnym popełnienia ciężkiego czynu karalnego. Proszę możliwie jak najwcześniej zasięgnąć informacji na temat tego, czego potrzebujecie Państwo do wniosku o nadanie obywatelstwa oraz jakie stawiane są Państwu wymagania. Proszę zasięgnąć informacji również wówczas, jeśli sądzicie Państwo, iż właściwie chcecie spędzić w Niemczech tylko kilka lat. Proszę pamiętać: nie wszyscy imigranci muszą czekać osiem lat na nadanie obywatelstwa, tak więc obywatelstwo może zostać nadane małżonkowi i dzieciom, mimo że nie przebywają oni jeszcze osiem lat w Niemczech. Nadanie obywatelstwa kosztuje zazwyczaj 255 euro. Bliższe informacje na temat warunków niezbędnych do nadania obywatelstwa zawiera np. broszura „Jak zostać Niemcem/Niemką“ („Wie werde ich Deutsche/r“) (wydana przez pełnomocnika Rządu Federalnego ds. migracji, uchodźców i integracji, dostępna pod adresem www.einbuergerung.de) Dodatkowych informacji możecie Państwo zasięgnąć również w administracji miasta lub powiatu. Regulacja szczególna: „nadanie obywatelstwa na podstawie uznania“ Urząd ds. nadawania obywatelstwa może w niektórych wypadkach nadać obywatelstwo na podstawie uznania, nawet jeśli nie przebywacie Państwo w Niemczech od ośmiu lat i nie przysługuje Państwu roszczenie o nadanie obywatelstwa. Wówczas jednak obowiązują po części bardziej surowe wymagania: np. nie są możliwe wyjątki w przypadku prawa do korzystania z państwowych świadczeń zabezpieczających egzystencję. Skrócone okresy do nadania obywatelstwa obowiązują np. w przypadku osób uprawnionych do azylu (osoby uznane za uchodźców na podstawie artykułu 16a Ustawy Zasadniczej) oraz osoby uznane za uchodźców na podstawie Konwencji Genewskiej dotyczącej uchodźców lub bezpaństwowcy: w przypadku tych osób do nadania obywatelstwa może wystarczyć już sześć lat pobytu. W przypadku osoby będącej małżonkiem obywatela niemieckiego obowiązuje następująca zasada: w momencie nadania obywatelstwa małżeństwo musi istnieć już od dwóch lat, a Państwo musicie żyć już od trzech lat w Niemczech. Dzieci: obywatelstwo niemieckie na podstawie urodzenia W przypadku dzieci obowiązuje następująca zasada: jeśli jedno z rodziców jest obywatelem Niemiec – nieważne, czy ojciec czy matka -, wówczas dzieci automatycznie od urodzenia są obywatelami Niemiec. Jeśli oboje rodzice są cudzoziemcami, dzieci automatycznie otrzymują obywatelstwo niemieckie wraz z narodzinami tylko wówczas, jeśli jedno z rodziców żyje w Niemczech legalnie i na stałe od przynajmniej ośmiu lat i posiada pozwolenie na osiedlenie lub jest obywatelem UE uprawnionym do swobody przemieszczania się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×