Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Witam!🖐️ Wstyd sie przyznac ale dopiero wstalismy z lozka taka brzydka pochmurna pogoda a ja do pracy dopiero na 17, wiec sobie posmalismy 💤 Micka? Co z Toba? Nie zagladasz juz do nas? malutka, maremarie, usmieszka milej zabawy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cludi co tam wstyd, ja bym też sobie tak chciała pospać, nie wiem kiedy będzie mi to dane, narazie dzieci punktualnie wstają o 6,45 i w soboty i w niedziele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma za co:)sa rozne opinie,jedni mowia ze to dobra szkola inni ze nic sie nie nauczyli.Mi tam jest ok.Chodze od poczatku wiec ucze sie od podstaw,sa to latwe rzeczy narazie dla mnie.Juz nie moge sie doczekac tych trudniejszych:)A 300 to nie wiele moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bremenka napisz jeszcze ile osób macie w grupie, bo to ważne, chyba już pisałaś ale mam krótką pamięć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barbarag wlasnie to powiedzialam mezowi, ze jak bedzie dziecko, to nie bedzie czasu na sen, wiec to tak na zapas ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane wy nie macie dzieci to śpijcie ile możecie, bo pózniej to już nie da rady sie wyspać przez 10 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki, u mnie ladna pogoda,a ja tez spalam do 10.A co do dzieci i spania to roznie bywa,z jednym dzieckiem czasami mozna sie wyspac.Moja corka byla zawsze spiochem,pozwalala mi sie wyspac,a nawet jak wstawala w sobote i niedziele wczesniej,to sie bawila w pokoju,a ja troszke moglam pospac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barbarag🌻oj tak sasiedzi zmieniaja kuchnie i juz rano prosili mojego meza o jakies mlotki itp. Ale spoko my tez mamy nie dlugo remont , wiec no problemo;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ta nasza grupa to moim zdaniem powinna byc podzielona na polowe,na grupe ktora juz cos potrafi i na grupe ktora wogole nic nie czai.My ktorzy cos umiemy sie teraz nudzimy a ci co nic nie potrafia to nawet tej kobiety nie rozumieja jak cos mowi.Ona tlumaczy sie produkuja a oni nie wiedza o co chodzi.Nie wiem jak oni sie tego jezyka naucza,nie rozumiejac co ona mowi.Zobaczymy.Trzymym za nich kciuki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bremenka , jak to? oni naprawde nic nie umią, nawet liczyc, przedstawic sie i takie tam łatwe? nie wierzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barbarag niektorzy sa tu dopiero tydzien lub dwa,nie mieli niemieckiego w szkole,nie znaja podstaw nie sa osluchani wiec nie ma sie co dziwic.A inni siedzieli w domu,i nie mieli kontaktu z niemcami wiec tez dla nich jest ciezko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was w ten deszczowy dzien! Nie mam natchnienia do niczego:( Bremenka ,moj kuzyn tez chodi na intensywny dla poczatkujacych,trwa pol roku i mowi,ze to bedzie zakonczone certyfikatem,cos mi tu nie pasi,troche za szybko nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie! dzisiaj to chyba ogolna spiaczka grasowala, ja wstalam tez ok. 11 ..... pogoda pod psem, ale i tak zamierzamy sie dobrze bawic na naszym spotkaniu :) ignorancja- niezle sie usmialam przy tych twoich wierszykach, a i jezyk musialam sobie potem odplatac ;) do biednej- w sadzie tez oferuja pomoc, niestety z glowy mi wypadlo jak sie to dokladnie nazywa (Beratungshilfe ?), najlepiej spytaj sie na informacji o pomoc adwokacka dla sozialhilfeempfänger. sarra - to ja bym wolala tych twoich mlotkowych sasiadow, niz budowe ktora niedawno sie w sasiedztwie zaczela.... :§ co do kursow- ja z vhs kursu bylam zadowolona, ale wiecej dal mi intensywny kurs na uniwerku. Byl niedrogi, bo moglam sobie na niego wtedy pozwolic, w pierwszych miesiacach po przyjezdzie tutaj. ******************* \"Sei doch vernunftig (...) der Lieblingsspruch all jener, die von uns wollten, daß wir tun, was sie wollten\" H. Kruppa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ignoracja
chcialam tylko zawiadomic ze ktos uzywa podobnego niku na kafe jak ja IGNORANTKA czyli te wpisy jezeli sie pojawia to nie ja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hallo, dzisiaj bylismy w Dingolfing poogladac motor.Swietna maszyna.A na kolacje byl Fischereintopf.Szybko i smacznie.Belaiza ,jak tam twoje rybki?Dobrze braly?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rybki nie za bardzo, pare malych zrobimy z nich paluszki rybne, wczoraj mielismy na kolacje karpiki wczesniej zlowione mniam moj maz potrafi rybke przyzadzic. Moj maz potrafi powiedziec olowek :D Ignorancja wierszyki zaraz poczytamy :), kiedys moj znajomy niemiec pol wieczoru usilowal powiedziec srutu tu tu majtki z drutu, o malo sie nie posikalam. pozdrawiam 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello dziewczyny. Przez ostatnie dni jakos nie udzielalam sie na forum. Zreszta zauwazylam, ze za duzo Was tu nie bylo w tym czasie. Nie mialam nic szczegolnego do napisania. Jednak co jakis czas Was podczytywalam. Niestey dlugi weekend dobiega konca:-(. Szkoda, ze wszystko c o dobre zawsze szybko sie konczy. Ale co tam do weekendu duzo juz nie zostalo. A od 21. 10. do konca miesiaca ferie:-). Jak to smiesznie brzmi:-). Pogoda u nas przez ten caly czas do najlepszych nie nalezala. Troszke sie przeziebilam:-(. Nie wiem czy przez pogode czy przez ostatnie bieganie po lesie. Bremenka cos dlugie te pojedyncze kursy. Ja teraz chodze juz na 6. Zaczela sie 14.09. i trawa do 01.12. W tym juz sa i ferie wliczone. Jak czesto chodzisz na ten kurs i ile godzin masz jednorazowo. U mnie kazdy poziom ma 100 godzin. Mam pytanie z jakich podrecznikow korzystacie? Jestem ciekawa czy wszystkie VHS korzystaja z tych samych podrecznikow. My wczesniej mielismy Tangram 1a, 1b, ale od jakiegos czasu przerabiamy Schritte. Barbarag czasami faktycznie sa ludzie, ktorzy kompletnie ani slowa nie potrafia. Wtedy jest bardzo ciezko. Moja grupa w najgorszym czasie liczyla 28 osob (koszmar) i byla baaaardzoooo zroznicowana. Czasami wolalam zostac w domu i sama sobie jakas lekcje przerobic niz meczyc sie w szkole. A po pewnym czasie niektorzy sie wykruszyli. Zniemili kursy, albo zrezygnowali. Dzis jest nas tylko 5 osob. Tak wiec jest bardzo fajna atmosfera. Wszyscy mniej wiecej na jednakowym poziomie. Madlen sa kursy integracyjne intensywne. Kurs liczy 600 godzin. W mojej szkole ten kurs odbywa sie 5 razy w tygodniu po 5 godzin i konczy sie cetryfikatem. Wiec moze o takim mowil Twoj kuzyn. Zycze Wam jeczcze milego wieczorku i do nastepnego. Papatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hi wszystkim! siedze w pracy ale net mnie korci wiec zajrzalam na chwilke co do swiat bozego narodzenia to dzis robilam deko na halloween i snalazlam karton z \"pierdolkami\" swiatecznymi i odrazu pomyslalam, jak to fajnie ze swieta tuz tuz... uwielbiam te klimaty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja o swietach jeszcze nie mysle,bo dla mnie to za wczesnie:) Wlasnie sie skonczylam uczyc,zeszlo mi 3 godziny,ale jestem z siebie dumna,bo trudno mi bylo sie dzis zmobilizowac.Ale czesto jest tak ,ze czlowiek nie moze sie zabrac do roboty,ale jak juz zacznie to potem gladko idzie! Moja mam przyjezdza pojutrze:) Ciesze sie:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justys mam 225 godz za 300 euro,3 razy w tyg po 4 godz.Juz predzej pisalam.Vhs ma pelno kursow ja zapisalam sie na ten.A korzystamy z Tangram 1. Obeszlam sie dzis bez kawki,teraz ogladam film na rtl.Pod kocem siedze tak mi zimno:)zjem chyba sobie cos slodkiego:) Milego wieczorku kobietki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pojechala Madlen,wczoraj rano.Rozmawialam z nia dzisiaj,mowila ze u nas miala jak w senatorium a teraz spowrotem do obowiazkow:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa z BW
czesc dziewczyny! prosze was o rade od lipca 2005 jestem zameldowana a od lutego 2006 prowadze wlasna dzialalnosc,jak poszlam do auslen.amt to dostalam od nich freizugikzeit beschenigun EU i to wszystko co mam tutaj.Czy to jest to samo co pobyt staly? czy mam szanse na pobyt staly?(jestem sama)czy powinnam jeszcze cos zalatwic ?tutaj w urzedach to jest ciezko ,te cipki to nic nie wiedza a o pomocy to mozna zapomniec,banda konowalow i bezmozgowych kartofli ,nie wiem za co kase biora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×