Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Zgadzam sie tofi wiekszosc turkow, albanow i innych pasterskich narodow tutaj pasozytuje zyja z dzieci, zasilkow na nie, itp. a my uczciwie pracujacy musimy na nich placic, coraz to wieksze podatki jestem za tym ze ci ktorzy nie podjeli w ostatnich 5latach pracy, powinni wracac do siebie wkurza mnie jeszcze to, ze nie maja zadnego szacunku, dla kraju w ktorym mieszkaja, wiecznie tylko narzekaja, ze drogo, nudno, za to ich kraj to \"pepek swiata\", wszystko super, wiec mam pytanie \"poco tu sa, skoro tu tak zle\", a odpowiedz nasuwa sie sama - niemcy maja jedne z najlepszych warunkow socjalnych na swieci, u siebie juz dawno z glodu by zdechli, jakby sie do roboty nie zabrali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny generalnie macie racje.Ja tez uwazam ze Turcy tutaj w wiekszosci to nieroby i lenie.Ale uwazam, ze nie nam to oceniac , po pierwsze.A po drugie Niemcy maja do nich pretensje.Ale przeciez oni wykorzystuja sytuacje jaka stworzyl im niemiecki rzad.Swoja droga wielu Polakow rowniez wykorzystuje te sytuacje.Poza tym kij zawsze ma dwa konce , a czasem nawet wiecej:) Niemcy juz zapomnieli jak wiele wiele lat temu, sami sciagali tu Turkow zeby odbudowywali ich kraj za pol darmo.To jak dzisiaj wygladaja Niemcy to tez zasluga, pot i praca Turkow.Ale wracajac do mojej pierwszej mysli, wydaje mi sie ze wieksze pretensje powinni miec do rzadu a nie samych Turkow.Mam nadzieje ze rozumiecie o co mi chodzi, mam kijowy dzis dzien i jakos nie moge zebrac mysli i zdania porzadnie sklecic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniko 🌻 ja na temat turkow wiem tylko tyle, ze w przedszkolu mamy jednago chlopczyka, ktorego mama pracuje a tata zajmuje sie wychowaniem dzieci. Bardzo sympatyczny chlopczyk i tata tez niewadzacy swiatu. Na pytanie czy Mohamed moze isc z nami do kosciola (nie wszystkie dzieci muzulmanskie dostaja zgode rodzicow) powiedzial ze pewnie, bo jest przeciez jeden Bog. U nas tych Turkow za duzo nie ma i moze dobrze. Ale mysle, tak jak Monika to wina rzadu, ze sobie na to pozwala. A jak mi beda dawac zasilek to tez polece i wezme czemu nie, Turcy sa bardzo madrzy ze to wykorzystuja :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i w zwiazku z tym powinnismy miec pretensje do rzadu, ze wydaje nasze pieniadze na zasilki dla Turkow i innych leniow a nie do tych Leniuszkow, ze z tego korzystaja. Cludi_ab 🌻 Tofi 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do limes
W C&A jest drogo,ale to moja prywatna opinia.. Bielizne i d datki kupuje w KIK-u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do limes
Jesli amcie jakeis fundusze zrobcie sobei duze zakupy przed Nowym Rokiem. Takie rzeczy jak papier toaletowy, cukier, maka, ryz moga dlugo postac. Po Nowym Roku wszyscy przezyjemy szok!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja bez pomaranczowego tez sie przyznaje, ze kupuje takie rzeczy w Kiku.C&A nie nalezy do najtanszych.Fakt.I przyznam sie tez ze babka w kasie nie zaskoczy mnie kwota jaka mam zaplacic bo zawsze orientuje sie za ile wrzucam do koszyka:P)Dodam ze bez znaczenia jest fakt jakt w danym momencie stoje finansowo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm.. Wczesniejsza wypowiedz byla moja:) ceny sa teraz rozne, bo ile pamietam rajstopki w H&M kosztuja juz 6 € (dISNEY). Jak cos tu kupuje mojej malej trzy pary gorsze bez wzorkow do darcia pod domu i dwie pary lepsze. Czesto i chetnie kupuje w Outlecie, ale nie Esprit, Kanz czy cos z tych drozszych tylko np. Jacky 1b Ware. Te ubranka sa przesliczne, a wad wcale nie widac. Lubie tez Schnitzlera( mam tam 15% rabatu) i NKD tez zdarzy sie perelka :D W ogole mam wyzanczone granice cenowe. Za bluzeczeke dam gora 5€; za spodnei 7 €; RAJSTOPKI 3 €, Body trzypak 5 € itd. Na szczescie w sklepach,w ktorych kupuje sa korzystne ceny, a teraz w zasadzie moja nosi sporo ubranek, ktore odkupilam. Zaopatrzylam sie tez ostatnio troche na wyrost, bo obawiam sie podwyzek po Nowym Roku,wiec kolejny roz tez mam skompletowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zamowilam juz jedna przesylke z tego sklepu i jestem baaardzo zadowolona, maz pochrapuje w frotowej pizamce :D Bluzeczki dla dzieci sa duuuzo sliczniejsze niz na zdjeciach i jakosciowo super!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DmS
Dziekuje uprzejmie wszystkim za wydanie opinii na moje pytanie. Rodzina jest raczej zdecydowana na wyjazd i to juz za kilka m-cy. Szczegolnie Ich Syn - 23 Moja Siostra tlumaczy mi, ze ma jedno dziecko i sumienie Jej nie pozwoli zostawic Go tam samego. Poza tym zawsze moga wrocic tutaj, nawet po latach. I w najgorszym przypadku skonczyc na zasilku. Namawiaja i mnie na wyjazd. Mysla chyba o Bavarii. Jak tam jest w dzisiejszych czasach? Jak myslicie, ktora czesc Niemiec nalezy do najlepszych? Ktore to miasta gdzie jest mniej Turkow? Ciezko jest mieszkac obok kogos kto jest brudny i wyrzuca smieci przez okno. A jak w Niemczech patrza na domowe zwierzatka (pieski-kotki)? Jeszcze raz dziekuje Wam bardzo. Dam znac o finalowej decyzji. Jesli ja wyladuje z Nimi, to z przjemnoscia poznam kogos kto miesza blizej Ich wybranego terenu. A czy uwazacie, ze lepiej miec paszport polski tam, czy australijski. Pozdrawiam i zycze milej niedzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, i tak macie nieporównywalne zarobki do polski, i lepszy standard życia, przeciętna polka zarabia w przeliczeniu na euro 200 e, a facet jak dobrze idzie to z 400 e, i o czym tu mówić w porównaniu do zarobków niemieckich? Zarobki w polsce są 10 razy niższe niż w niemczech a ceny artykułów np. spożywczych takie same w polsce jak i w niemczech. Wy sobie za godzinę pracy kupicie 10 litrów paliwa a polak 1 litr. I tak w nieskończoność mogłabym porównywać, co by nie mówić w niemczech jest sto razy lepszy standard życia niż w polsce, z pensji stać was na opłaty, jedzenie i odzież dla całej rodziny, a w wielu rodzinach polskich, pomimo ,że pracuje ojciec i mataka, po opłaceniu rachunków nie starcza im już na wyżywienie rodziny, nie mówiąć już wogóle o odzieży, zabawkach , czy jakichś przyjemnościach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokladnie Basia, swietnie to ujelas.Wczoraj chcialam cos takiego napisac ale jak juz wspominalam mam ostatnio problemy z komunikowaniem sie:) Ja juz po porannej kawce.Zastanawiam sie czy drugiej nie zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też już drugą piję, moje dzieci dzisiaj wstały o 5,45, nie zaakceptowały zmiany czasu, a myślałam ,że w niedzielę się wyspie, ale nic z tych planów nie wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ignorancja masz nick pasujacy
do stanu wiedzy. Jak mozesz porownywac sytuacje w polsce z sytuacja w niemczech? Jeszcze 2 lata temu mieszkalam w Polsce. gospodarka niemiecka stanela?...no, taaaak......a polska to pruje do przodu jak tytanik przed pojsciem na dno! a kiedy ty bylas w polsce ostatnio?.........pomijam wizyty sentymentalne i dwu-trzy dniowe. Perspektywy?..................?..moze gdy jestes na kierowniczym stanowisku w zachodnim banku........... Lespszy sytem nauki? a powiedz to tym wyksztalconym mlodym, pracujacym w polsce za grosze. To wyksztalcenie procentuje - ale w Irlandii, Angliii i np. w Nieczech... Kobieto - obudz sie. Nie mowie, ze Niemcy to raj i rzeki mlekiem i miodem plynace, ale nie porownoj z polska. Polska -co ma lepsze to : przyrode ma piekniejsza i dziewczyny i poczucie humoru resta wysoce dyskusyjna....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ignorancja wypowiedziala tylko swoje zdanie, a kazdy moze miec wlasne :D Ja osobiscie do Polski bym nie wrocila, bo poki co jest ona krajem bez prespektyw, jesli nie ma sie bogatej rodzinki badz znajomosci :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sumie to zadna rewelacja jesli chodzi o ceny.Jak wszedzie.Okazja tego nazwac nie mozna.Mnie urzekly te ubranka wiec zaszalalam, i szlag mnie trafil jak sie okazalo ze maly bedzie musial dlugo czekac zanim je ubierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak bys cos pojedyncze cos stamtad chciala to daj mi znac , zamowie to i wysle ci potem za 1,70 € :) Wkrotce bede robic kolejne zamowienie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×