Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Madlen kiedys pisala ze najbardziej lubi te pore dnia, kiedy wszystko ma juz zrobione, dzieci odpoczywaja, zupka na gazie:) A dla mnie ta jest najbardziej ulubiona.Maz wyprawiony do pracy, corka do szkoly, Mateusz wcina sniadanko, Kuba przebrany i nakarmiony bawi sie a kawa sie parzy:) Moglby sie teraz zatrzymac czas:) Milego dnia! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DmS
Witam ponownie mile Panie. Mam nadzieje, ze dzisiejszy dzien jest niezbyt bolesny, szczegolnie dla tych, ktorzy nie moga byc blizej tych co juz odeszli. Tutaj zapalilam kilka swieczek dla rodziny i dla tych ktorzy jej nie mieli. Panie mam kolejne pytanie dla Was i prosze o odpowiedz. - czy to prawda, ze dzieci do 25 roku zycia musza byc utrzymane przez rodzicow? dzieci nie otrzymuja zasilku? (Ich syn ma 23) - zasilek na m-c na 2 osoby jest ok.700 euro (chyba dobrze pamietam), no ale tyle kosztuje wynajecie mieszkania, co z pozostalymi rachunkami i wyzywieniem? skad ludzie maja na to bez pracy? - a jak z nauka jezyka dla dzieci urodzonych w innym kraju? znaja tylko angielski, czy jest platna i jesli tak to czy drogo. Ile mozna miec pieniedzy w banku - na zasilku i czy mozna miec auto bedac na zasilku. Czy dla Niemca bedzie latwiej dostac prace? I czy bedzie zaakceptowana ich praca tutaj na jakis specjalny zasilek tam? To najgorszy scenariusz, te pytania. Zanim sie zadomowia? Czy myslicie, ze warto przetransportowac meble statkiem do Niemiec? (mam na mysli drogie i dobre meble, takie ktore warto zabrac) Ile kosztuje u Was wynajecie kogos do przeprowadzki od Portu? Czy rowniez mozna samemu wynajac Tir? Prosze o odpowiedz na te nurtujace pytania, tylko w Waszej wolnej chwili. Dziekuje serdecznie za pomoc. Pozdrawiam serdecznie i zycze udanego tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dsm przewówz samochodem mebli pod wskazany adres koszyuje 300e, ale można utargować do 250 , przynajmniej w naszym mieście, miesiąc temu krewna zamawiała taki transport.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DmS
Barbarag, dziekuje bardzo, jestem wdzieczna za odpowiedz. Szczegolnie, ze jakis "madrala" powiedzial szwagrowi, ze ceny za transport beda ok. 3000 euro. Pozdrawiam Cie i zycze udanego dnia. Kliknelam na Pajacyka, bede robic to kazdego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam 🖐️ Sarra jesli chodzi o prawko, to podanie sklada sie w Rathausie (umschreibung einer ausländischen fahrerlaubnis ), potrzebne jest takze 1zdjecie i oplata (jak sie nie myle 40e) po ok.5 tyg. dostalam zawiadomienie i musialam sie zglosic do landratsamtu - fahrerlaubnisbehörde - po odbior. Polskie prawko odeslali do polski, taraz jednak musze znow wymienic, ze wzgl. na zmiane nazwiska ( bo mam teraz po mezu) Wiecie, ze nawet nie czuje, ze jest dzis swieto. Tutaj nie ma tej tradycji, a szkoda. Zreszta musze dzis pracowac ;) A jak tam po halloween? Corka mojego meza( 8lat), byla u nas oczywiscie nie obeszlo sie bez halloween party razem z kilkoma kolezankami, przebrane za Hexy spacorowaly od domu do domu, zbierajac slodycze, a potem szalaly w domu :D jak fajnie byc dzieckiem . . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cludi_alb🌻dziekuje:D Jest jakis ograniczony czas , ze trzeba zmienic prawo jazdy na niemieckie, czy mozna jezdzic poprostu na Polskim? cludi_alb - skladalas moze tez podanie o dowod niemiecki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sarra wiem, ze prawko powinno sie wymienic, do 6 miesiecy od zameldowania, ale nie wiem czy to prawda. teraz musze wymieniac wszystkie dokumenty, ze wzgl. na nowe nazwisko, tylko jakos zebrac sie nie moge, by zrobic zdjecia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cludi_alb;)no to klasa a ja sobie jezdze na Polskim 😡 Czyli rozumiem ze dowod bedziesz sobie tez wyrabiac? Wiem ze gdzies tu juz o dowodzie pisano , ale gdzie?😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny to ja mam tez pytanie odnosnie dowodu i prawa jazdy.Obydwa te dokumenty wyrabialam w Polsce ,ale juz na meza nazwisko,ale z polskim adresem.I teraz nie wiem czy mam tu je wymieniac czy nie.A odnosnie dowodu to chyba sie go ne dostanie jak nie ma sie obywatelstwa prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tabelle... NICK ******** MIESJCOWOSC ***** LATA W RFN **** WIEK **** DZIECI 1.malutka_de*****Bad Urach*******5lat *****24 lata****1 dziecko(24.10.2005) 2.maremarie*** Stuttgart(Steinenbronn)***29 lat 3.micka********** Pforzheim*******9,5 ******32lat******1 dziecko(28.11.04) 4.Tin*************Hamburg*******16,5 *******34 lata******2 dzieci 5.usmieszka*****Tübingen******3 lata********25 lat 6.asia80****Stuttgart(Göppingen)****3 lata***26 lat****1 dziecko(Bastian 8m-cy) 7.Mo.nika*******Bremen*********1rok*********30 lat****3 dzieci(8,5,0--3.04.06) 8.justynaamelia****Bawaria****11 m-cy******26 lat****2dzieci(3; 1,5msca) 9.Justys78*******Nordhorn*******2,5roku******28 lat 10.beleiza****(Bawaria)Pfarrkirchen***1 rok***36 lat 11.Carolina77****NRW-Essen******3msce******20 lat 12.kasiulica****Karlsruhe(Germersheim) ****1rok**23 lata 13.balooonik**** Gütersloh-NRW******7 lat****50 lat 14.Werkaaa*****Gütersloh (NRW)****3,5 roku ****32 lata 15.Nett-ka****Fellbach bei Stuttgart****8 lat ****33 lata 16.Ona 22****Wilhelmshaven(bei Bremen)****4lata***22 lata(strzelec) 17.Isia27 ****Travemünde ********1,5 roku**** 27 lat 18.Madzialenka_1****Esslingen ******3 lata****23lata 19.kc*****Bad Kreuznach (RP)*****2,5 roku****23 lata 20.cludi_alb********Münsingen******3 lata **24 lata 21.naneczka*******München *******6lat ******????? 22.limes-inferior **** Brocken******4,5*******34 lata 23.madlen21****Heppenheim (Hessen)****3lata****21 lata (Olivia-2 latka, Thomas 4msce) 24.angelina 22****Monachuim-Karsfeld****????** 22lata****maz 25.bremenka****Bremen**** od marca 2006****24 lata****maz 26.Kassay(Iwona)****Bremen****20 lat**** 36lat****2 dzieci(16lat i roczek) 27.Tofi_Bremen*** Kassel/Bremen**** 1rok **** 27lat ***** (dziedziczka na 31.03.07 J) 28.Gingera****Weil am Rhein-BW****przeprowadzka w planach****35 lat-(corka15lat+ciaza). 29.janta****Szczecin********38lat****maz****3dzieci(13, 4, 1,5 ) 30.e-v-a****Teising**** 17,5****41lat w(7.10)****dzieci(Olivia-15lat) 31.mary.de ****Wiesbaden ********????*******21lat****chlopak 32. BARBARAG ****Raciborz ****30 lat ****2 dzieci (Kamil 6lat i Natalia7lat) 33.sarra...****Hannover ****5lat*****?????******maz 34. kaska12345**** 35.Gosia_70****36lat 36. hessen**** 37.Lena****Berlin**** 38.lenka******** 39.aga **** Frankfurt******** 40. kajaffm****Frankfurt**** Urodzinki Kassay --------- 07.09.69 belaiza-----------16.08.70 Tin----------------23.04.71 Gingera----------16.07.71 Werkaaa---------05.08.74 micka-------------18.08.74 golumea----------17.12.74 naneczka---------17.08.75 mo.nika-----------26.03.76 Justys78----------14.08.78 justynaamelia----11.03.80 usmieszka--------07.11.80 asia.80 -----------11.11.80 bremenka-------- 26.09.81 malutka_de-------10.11.81 Cludi_alb ----------28.07.82 magdzialenka1----??-??--83 madlen21 -------- 13.03.85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madlen jak nie masz obywatelstwa niem. to dowodu nie dostaniesz, dopiero wtedy jak obywatelstwo uzyskasz (nie wiem ile to trwa) a co do prawka, jak ktos ma unijne, to bez problemu mozna tu na nim jezdzic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki claudi!ja i tak nie jedze,ale na przyszlosc sie przyda:D A nie wiesz czy osoba,ktora ma meza Niemca,ale nie ma zadnej stalej pracy ma jakakkolwiek szanse,by uzyskac obywatelstwo nieieckie?:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dms teraz sobie przypomniałam , że ty mówiłaś o przeprowadzce z australi do niemiec? A ja piszę o transporcie mebli z polski do niemiec. Być może ta cena którą podałaś jest prawdziwa jeżeli chodzi o transport z australi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mam pytanko - czy dzis jest wolne we wszystkich landach???? u nas w Baden-W. jest swieto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny. Dawno nie wypowiadalam sie na forum, ale caly czas Was poczytuje. Tak wiec jestem na biezaco. A nie wypowiadalam sie bo jakos nie bardzo mialam co napisac, a poza tym jakos ostatnio czasu brakowalo. DmS 3 lata temu przeprowadzalismy sie z mezem z jednego miasta do drugiego. Odleglosc okolo 200 km. Nie mielismy ochoty bawic sie w to cale wozenie, wiec wzielismy firme, ktora zrobila to za nas. Jedynie spakowalismy wszystko do kartonow. Koszt przeprowadzki byl w granicach 4000 e. Ale oczywiscie nie trzeba korzystac z takich firm. Mozna wynajac samemu auto dostawcze. Na chwile obecna nie wiem jak wachaja sie ceny wynajecia takich aut. Wszystko zalezy od tego jakie to auto, na jak dlugo i ile km zamierza sie nim przejechac. Co do firm dokonujacych przprowadzki to wiem, ze sa takie, ktore przeprowadzic moga ich a Australii do samych Niemiec tylko pewnie niezle sobie za to licza. Ale w kazdym razie taka mozliwosc istnieje. Od wczoraj u mnie zrobilo sie baaardzooo ziomno i wietrznie. W naszym landzie chyba wszyscy dzis pracuja. Wszystko funkcjonuje tak jakby nie bylo zadnego swieta. Z tego co raz slyszalam to swieto to jest obchodzone w innym terminie i zdecydowanie inaczej niz w Polsce. Zycze wszystkim duuuzoo ciepla i sloneczka. Trzymajcie sie cieplutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey dzeiwuszki :-)) Dms pytalas czy dzieci trzeba utrzymywac do 25 roku. Tak, trzeba jezeli sie ucza.Rodzice lub opiekun jest zobowiazany dzieci utrzymywac. A u nas tak zimno.Bylam maszerowac i wialo tak ze myslalam ze no nie wiem co :D Musze malego do spania przygotowac. Wczoraj w koncu napisalam list do wszystkich w naszej klatce mieszkajacych rodzinek.Powiesilismy no i zobaczymy co sie stanie.napisalam im w koncu jak to niemile jest kiedy ich dzieci o 23 godzinie mieszkaja po ich mieszkaniach i my niemozemy w spokoju sie odprezyc.ze möj maz musi o 4:45 wstawac i ze maly o 20 w lözeczku lezy a oni tak biegaja i skacza ze mozna zwariowac. I nawet nie wie sie na 100 % kto to z nich jest. A u nas jest od 22 godziny oficjalnie nachtruhe.Czyli niewolno glosniej byc niz na wlasne mieszkanie. No to ide i do pözniej:-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dms bedac na zasilku wolno miec Auto bo dzisiaj nawet trzeba je czesto miec zeby prace dostac. Ile wolno miec na ksiazeczce tego nie wiem bo sie ciagle cos zmienia.jak znajde to jeszcze ci napisze. Wczesniej bylo to chyba cos okolo 2 000 DM ale nie jestem pewna. Tak samo nie wiem czy praca za granica bedzie zaliczana tutaj.Wydaje mi sie ze nie. Nie chce nic pisac co by sie niezgadzalo:-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dms jezeli chodzi o zasilek to jezeli jestes Harz IV to dostaje sie tak: Dzieci do 14 roku zycia 207 euro Dzieci do 25 roku zycia 276 euro Rodzice kazdy 311 euro a jezeli sie samemu wychowuje to 345 euro na mieszkanie dostaje sie extra pieniadze ale wszystko zalezy w jakim roku wybudowane i np.izolowane.Sa granice poprostu.tak samo jest z pieniedzmi na ogrzewanie.daja ale tylko do pewnej wysokosci.Zalezy od tego ile m² ma mieszkanie.Prad trzeba zaplacic z pieniedzy na jedzenie. Na wode tezsiedostaje pieniadze ale i tu sa pewne granice.zalezy od tego ile osöb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak tak czytam ile panstwo pomaga osobom bez pracy to chyba juz wogole nie ma co porownywac Polske do Niemiec....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak wydaje sie ze to dözo pieniedzy ale tak nie jest. Z tych pieniedzy placi sie prad np.60 euro i naturalnie ubrania dla dzieci i wszystko co sie zepsuje placi sie z tego. Tak naprawde to jest to nieduzo.Wiem naprawde jak to jest.Kazdy grosic trzeba przemyslec.Kino czy cos podobnego trzeba zapomniec poprostu.Wystarczy tylko na rzycie normalne.A zeszyty do szkoly i wogöle wszystko do szkoly, do sportu i na wycieczke tez trzeba z tego oplacic.ostanio musial möj duzy kalkulator kupic.nauczyciel zbieral po 20 euro!A möj syn niszczyl buty co miesiac i musialam ciagle nowe kupowac.teczke do szkoly co rok bo tez niszczyl. Kurtki mial porozrywane.Niemozna bylo nawet zeszyc. Wydaje sie tylko ze to dözo ale jak sie z tego ma zyc to nie jest tego dözo.A i telefon placi sie z tego. Do tego jeszcze trzeba powiedziec ze w NRW trzeba samemu za ksiazki placic . Wiem ze w polsce nieotrzymuje sie tyle zasilku aby möc z tego tak wyzyc jak tutaj. Ale tu jest inny standart i inne wymagania.przynajmnie tak bylo kiedys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w tym dniu refleksyjnie, slowami ks. Twardowskiego - spieszmy sie kochac ludzi..tak szybko odchodza... zapalmy swieczke tym, na grobach ktorych dzisiaj nie mozemy byc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poowiem Wam ze bardzo brakuje mi tej atmosfery jaka dzisiaj panuje na polskich cmentarzach.Ja zawsze jezdzilam do babci, to tam leza pochowani moji bliscy.W ciagu dnia szlo sie zawsze na cmentarz na msze.A potem, juz wieczorem, ludzie przychodzili jeszcze raz.Z daleka widac bylo lune od swiec, i ten charakterystyczny zapach.Wtedy wieczorem zawsze panowala calkiem inna atmosfera niz w ciagu dnia.Wtedy ludzie stawali sie weseli, rozmowni.Wspominalo sie niezyjacych na wesolo.Brakuje mi tego bardzo dzisiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokladnie Mo.niko....1wszy Listopad to wyjatkowy dzien w Polsce , rodzinny i pelen wspomnien.Tu kolejny zwykly dzien... Jestem na Chacie ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DmS
Dziekuje Wam bardzo za pomoc, jestescie wspaniale. Barbarag. Justys i Kassay zasluzylyscie na dobrego szampana. Jesli i ja wyladuje w Niemczech, znajde WAS. :D:D:D Niech najpierw moja rodzina sprobuje tam szczescia. Justys, z PL przewoz kosztuje 300 euro. dlaczego Ty zaplacilas az 3000 euro? Barbarag, tak z Australii wynajecie 'kontenera' bedzie ok.2.5 - 3 tys. Au.$. Mnie chodzilo o przewoz z portu na Bavarie 800 km. Total ceny za meble jest duzo wyzszy. Wiec dla Nich sie oplaca. Jeszcze raz dziekuje mile Panie. Zycze wspanialego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×